PDA

Pogledaj cijelu verziju : Čovjek od !MAĐIJANJE!



Jopax
16-10-2010, 21:25
Dakle počelo je :)

Prvo malo uvoda:

Svijet Myzatre nikada nije bio previše mirno mijesto, odkad se vode povijesni zapisi puni su bilješki o ratovima.Ovi ratovi uglavnom nisu imali nikakve razloge, uvrede, preljubi, pohlepa, ljubomora na veličinu dvorca i slične stvari su ih pokretale većinu vremena, srećom takvi ratovi nebi trajali dugo, obično par mjeseci dok netko veći ili opakiji (obično kraljica) nebi intervenirao.
Oko godine 1901. sastali su se vođe tada četiri najmoćnija carstva, Urn, ili Sjeverno kraljevstvo je predstavljao Vladimir, Verlan, kraljevstvo šumskih vilenjaka sa istoka je predstavljao Sephir, Trin, skup manjih država sa zapadnog otočja je predstavljao ambasador Mirko.Četvrto kraljevstvo, ako se moglo nazvati tako su bila južna plemena barbara, vrlo moćna vojna sila ali često neorganizirana i previše zaokupljena unutarnjim ratovanjem da bi je zanimali vanjski problemi, njih je predstavljao samoprozvani khan Sun Fek.
Na ovom skupu je odlučeno da se sve velike sile zalažu za mir, ovo je odlučeno jer je zbog silnog ratovanja i prepiranja manjih grupa često bilo potrebno i miješanje velikih kraljevstava, narod ovo nije nimalo volio te su u to vrijeme počele izbijati sve češće bune i građanski ustanci.Ova povelja je trajala preko stotinu godina, mir i blagostanje su prevladavali u čitavom svijetu, tehnološki i napredak magije su tada išli vrlo brzo i otkriveno je mnogo toga.Ovo je sve nažalost završilo kada je u neodređenoj državi iz Trina izvršen eksperiment.Ne zna se točno što je to bilo, mnogi sumnjaju na neko magično oružje ili nešto gore, u roku od par tjedana čitavo zapadno otočje je bilo zbrisano i opustošeno, ovo je natjeralo druge na akciju i tada su udruženi krenuli u obranu glavnog kontinenta.Nakon što je zlo poraženo savez se polako počeo raspadati, u međusobnoj utrci da prikupe što više tehnologije i čarobnjačkog znanja sa Trina (koji je u to vrijeme bio vodeća sila u napretku znanosti i čarolije) saveznici su dolazili u sve žešće sukobe, dok sve nije kulminiralo velikim ratom 2012. koji je skoro okončao svijet, korištena su nova oružja, čarolije i tehnologije sa vrlo strašnim posljedicama.
Najgore su prošla južna plemena koja nisu bila ujedinjena u to vrijeme zbog nedavne smrti njihova khana, nakon što ih je većina ubijena ili im je učinjeno nešto gore mali dio je odlučio da otplovi na istok, na još uvijek primitivni i dosta negostoljubivi kontinent Tyr, na Tyru su jedini karakteristike civilizacije imali patuljci koji su živjeli u svojim gradovima-državama isklesanim u planinama, oni su bili vrlo povučeni te ih nije zanimao ostatak svijeta.
Sada, 2073. godine od smrti poslijednjeg titana situacija nije puno drukčija, Urn i Verlan su u vrlo krhkom primirju koje može puknuti svaki čas, zapadno otočje je mjesto smrti i neprirodnih stvari koje posjećuju samo očajni i ludo radoznali.Južni dio Slypha je napuštena pustinja, neki kažu da je samo mrtvi nastanjuju, drugi kažu da se zemlja oporavila i da je prekrasna, rijetki idu tamo jer je izlazak izvan zidina vlastitog kraljevstva često poguban zbog silnih patrola kako vojnika tako i zaluđenika i manijaka koji ubijaju svakoga tko ne pripada njihovom narodu.Čarolija i tehnologija su još tu, iako u manjoj mjeri nego prije, uglavnom rezervirani za bogate i školovane.Najbrojnije rasu su ljudi i vilenjaci, orkovi i trolovi su uglavnom istrijebljeni i smatra se da manje grupe žive na jugu, zadnji zmaj je ubijen prije tristo godina i njegov kostur krasi dvor Urnovog kralja Filipa II.
Ja nemam ime, od svoje prošlosti se sjećam službe pod jednim čarobnjakom sa sjevera, valjda su me roditelji ostavili da učim neki od zanata ili me jednostavno nisu mogli prehraniti.Čarobnjak je poginuo kada sam bio mladić, ubili su ga vilenjaci bacajući bombe sa neba.Tada sam pobjegao sa nešto njegovih stvari, nedugo nakon mog bjega shvatio sam da me nešto prati, to je bio Urg, jedan od starijih sluga, bio je poginuo u napadu, ali nekako se vratio iz mrtvih.Ne znam kako ali izgleda da sam ja za to bio odgovoran, Urg mi je rekao da je čuo glas, moj glas kako ga doziva sa druge strane i da se zato vratio.Nakon ovoga sam putovao južnim krajevima kraljevstva, preživljavajući radeći male poslove i kradući, Urg me pratio cijelo vrijeme, među stvarima koje sam ponio iz tornja su bile i knjige, knjige o magiji.
Polako učeći dobio sam određene moći, naučio sam par jednostavniji čarolija ali znam da mogu više, odlučio sam da je vrijeme da se skrasim, da uradim nešto što će se pamtiti, da promjenim svijet, ne znam zašto ali imam osjećaj da sam predodređen za nešto veliko.Našao sam napuštenu i razrušenu tvrđavu, zaostalu iz rata, nedaleko od nje je nekakav gradić ali mislim da mi neće smetati, ovo će zasad poslužiti.

http://pix.sparky-s.ie/2c5a9.jpg

Dakle sada na izbor imate par stvari, ima da fino glasate kakvo čarobiranje će da ima naš mali neimenovani protagonist.
Magije:
Nemrtvologija (očito, oživljavanje svega što to više nije)
Elementologija (opet očito, zajebancija sa elementima)
Alkemijologija (transmutacije i transformacije neživih stvari)
Naturologija (živa bića, dakle lječenje životinje i ta spika)
Tehnolomagijologija (grana nastala za prije velike katastrofe, kombiniranje magije i tehnologije)
Runologija (nešto zastarjela grana magije, uglavnom jer je nešto sporija nego ostale i treba pažljivu pripremu ali može da radi dosta toga te se fino kombinira sa ostalim stvarima)
Magijologija (generalna magija i upravljanje energijom)

Dakle, naš mladac je sa sobom imao tri knjige, jedna mu je bila omiljena i nju je čitao stalno, druga je bila ok i povremeno bi bacio oko na nju a treća mu nije bila nimalo draga te ju je čitao kad mu je bilo dosadno ili kad je bio na klozetu.
(dakle primarna, sekundarna i tercijarna specijalizacija)
Imate do sutra kada stiže drugi update a nakon toga će biti dvaput tjedno.

And GO!

Azer
16-10-2010, 21:40
Nemrtvologija
Runologija
Magijologija

edit: lol trebamo tri, nisam skužio

pimp
16-10-2010, 21:45
tehno, runo i magiologija

Luka123
16-10-2010, 21:56
nemrtvologija,elemntologija,magiologija

Outmind
16-10-2010, 22:02
Nemrtvo / naturo / tehno

To je najbolja kombinacija, naravno, onako kako si ja to zamišljam xd

SharpDressedChevap
16-10-2010, 22:10
Nemrtvologija, Elementologija, Naturologija

sickpetey
16-10-2010, 22:17
Nekro,magi,runo

Nekro i magija za mrtce i runes da ih ojaca DOH XD

hrčak
16-10-2010, 22:21
Ček to može svatko reć ili je to neš organizirano za kaj ja neznam?

croat1gamer
16-10-2010, 22:32
Tech nekro sa primjesama alkemije.

Ozivljavanje nemrtvih, njihovo ojacavanje sa bioloskim steampunk oruzjem koje je mag stvorio.
Problems? :)

edit:
Da se razumije:
Tehnomagijologija, nemtvologija i alkemiologija.

hrčak
16-10-2010, 22:36
Nemrtvologija, alkemijologija, runologija.
Tim redoslijedmo je po mome učio.

Jopax
17-10-2010, 00:32
Dakle trenutni rezultat jeste:
Nemrtvologija: 17
Tehnomagijologija: 7
Runologija: 6
Magijologija: 4
Naturologija: 3
Alkemijologija: 3

Dakle da razjasnim, ono što stavite za primarni izbor daje tri glasa, sekundarni dva i zadnji dobija tri, zbrajamo i najviša tri su nam knjige i naše znanje :)

GDra
17-10-2010, 11:31
Nemrtvologija Naturologija Tehnolomagijologija

Outmind
17-10-2010, 12:02
Vidiš kak čovjek zna ! :D

Jopax
17-10-2010, 12:24
E još nešto odsad ako možete kod svih glasanja da to radite ovako:



Nemrtvologija: 20(+3)
Tehnomagijologija: 8(+1)
Runologija: 6
Magijologija: 4
Naturologija: 5(+2)
Alkemijologija: 3

Stavljajući gdje ste glasali :)

Jopax
17-10-2010, 20:59
Dabl post of magicks!

Dakle, nekromagija nam je primarna:
http://pix.sparky-s.ie/7835b.jpg
(trebao sam uraditi i za ostale grane ali sam si dao rok za update tako da ćete morati čekati idući put :P )

Nemrtvologija mi je uvijek bila zanimljiva, ne znam zašto, valjda zbog količine smrti oko sebe, uvijek sam željeo to promjenuti, nemrtvologija mi je to trebala omogućiti, izgleda da sam i predodređen za nju ako sam nesvijesno uspio oživjeti Urga, no on je bio mrtav jako kratko.Sama teorija nije teška, sva živa bića sadrže takozvanu dušu, duša je u biti vrsta magične energije, vrlo moćna ali ju je iznimno teško iskoristiti jer je vrlo nepredvidljiva i vrlo ju je lako izgubiti.Uglavnom da ne zamaram pojedinostima, svako živo biće nakon što umre ispusti dušu, duša tada ili ostane tu i poprimi oblik, postavši tako utvarom (još nije utvrđeno zašto), većina duša ipak prelazi u drugu dimenziju gdje su u nekoj vrsti limba, potpuno inertne, neki smatraju da čekaju novo tijelo a neki smatraju da je ovo neka vrsta sudnice gdje svi dobijaju ono što zaslužuju.Da bi se tijelo oživjelo, ili neki predmet (ovo zahtijeva drukčije pripreme nego obično oživljavanje) dušu treba dohvatiti i vratiti je nazad u našu stvarnost, što je duša duže bez tijela teže ju je vratiti i često se ne vraća potpuno ili se vrati sa neželjenim posljedicama.Ovo naravno iziskuje velik mentalni napor od strane nemrtvomaga te većina izludi jer provode previše vremena u svijetu mrtvih.Nadam se samo da me neće zateći ista sudbina.

Sljedeći put druge dvije vještine i onda prelazimo na pravu igru, also možete još uvijek glasati za preostale discipline :)

Azer
17-10-2010, 21:33
Crtež :pray:

Outmind
22-10-2010, 20:09
oce bit kaj od ovog? gdje je zapelo?

Jopax
22-10-2010, 20:35
Dva updatea su tjedno, jer imam školu to će biti subota i nedjelja, radim na trenutnom, nakon što ga postam prava igra počinje (sad ste odlučivali o vještinama, kreiranje lika)

Jopax
23-10-2010, 17:32
Another dabl post of magicks!
http://fc07.deviantart.net/fs70/f/2010/296/d/8/technomagic_golem_by_djoze32-d31c631.jpg

Tehnomagijologija je dosta napredovala od velike katastrofe, nažalost većina napretka je bila učinjena na polju magije a vrlo malo u tehničkim aspektima.Sama ideja je vrlo jednostavna, učiniti da strojevi rade bolje uz pomoć magije, primjene su različite: pogonjenje strojeva, ubrzavanje, popravci, zaštita od oštećenja i naravno oružana primjena.Najrazvijenije i trenutno ne toliko raširene su pogonske jedinice, obično velike kugle načinjene od magično(magitastično?) osjetljivog materijala koje se pune čistom magičnom energijom, ona se zatim spaja na stroj sa potrebnim prilagodbama (konverteri toka, prilagodnici jačine i bufferi energije) te se stroj tada pogoni dok god spremnik ima energije.Ova vrsta pogona nije puno drukčija od običnih parnih strojeva ali prednost je puno lakša i dugotrajnija upotreba, jedini nedostatak je dosta komplicirana ugradnja.Jedno od češćih upotreba su isto i oružja, najčešće različiti topovi i puške koji koriste magiju ili da ubrzaju municiju ili joj daju nova svojstva, naravno tu su i oružja koja ispucavaju klasičnu magiju poput vatrokugli i ledozraka, namjenjeni uglavnom za elitu koja ne može koristiti magiju.
http://fc09.deviantart.net/fs71/f/2010/296/1/9/rune_power_by_djoze32-d31c68v.jpg

Runologija se smatra dosta zastarijelom granom magije, uglavnom se može naći u udžbenicima magije kao kratki dio povijesti, kada je magija još bila u povojima.Ali rune su vrlo moćni alati, veićina današnjih magija koristi neku vrstu znakova da bi pojačala neka svojstva magije a svi ti znakovi korijene imaju u runama.Ovo će mi biti vrlo teško naučiti jer nema puno ljudi koji imaju veliko znanje o runama ali mogu pokušati i sam učiti iako to baš i nije uvijek sigurno.Rune se mogu koristiti za sve, od urezivanja na odjeću da bi dobila određena svojstva, tetoviranja na tijelo da bi osoba dobila nove često nadljudske sposobnosti do različitih zamki i ukrasnih efekata.Sami princip rada je donekle kompliciran jer još nitko nije shvatio zašto baš određeni oblici imaju takav učinak na magiju.Svaka runa će usmjeriti i oblikovati magičnu energiju oko sebe, zato je puno jača runična oprema kada je koristi netko sa vrlo snažnim magičnim moćima nego kada je koristi obični čovjek.

Sad dakle počinje prava igra, dajite ideje, prijedloge i akcije, sve ide, ako vam se sviđa nečija ideja, dajte joj glas, ako ne oduzmite joj glas, ono što ne želite da radimo nećemo raditi.Imate do sutra :)

hrčak
23-10-2010, 17:56
Naš čarobnjal se napokon odmorio u svom malom kapiću i sada odlučuje malo proučiti okoliš i probati pronaći nešto korisno na čemu bi mogao vježbati magiju.

Luka123
23-10-2010, 18:58
Odluci naci prve znakove zivota i isprobati magije na njima.