PDA

Pogledaj cijelu verziju : Teorija boljeg mesa?



Wolfwrath
16-10-2010, 12:50
Evo,baš mi je palo na pamet.
Dakle, opće je poznato da što su mišići razvijeniji,da će meso biti žilavije.
No,što ako uzgajamo,recimo svinje, u svemiru, bez gravitacije? Mišići atrofiraju, i kako bi se to onda odrazilo na kvalitetu mesa?

Lord Ragnarok
16-10-2010, 13:01
zasto bi pobogu isao uzgajati svinje u svemiru?

croat1gamer
16-10-2010, 13:06
Nije bas za sajens, al ajd.

Problem 1:
Nije da svi astronauti moraju biti u vrhunskoj fizickoj spremi da mogu bez ikakve stete po organizam doci u svemir.
Ako stavljas argument da su zivotinje i prije bile, sjecam se da je to bilo pretezito da se vidi koji bi efekt bio na covjeka.
Astronaut pig, astronaut pig, does whatever astronaut pig does.

Problem 2:
Probaj ti uzgojiti svinju, koja obavlja svoje osnovne zivotne potrebe. U svemiru. Sa minimalnom gravitacijom.

Problem 3:
Citaj 1., samo sto je sada povratak.

Problem 4:
Jednostavnije ti je da napravis kao Japanci na Kobe govedini.

Problem 5:
Pogledaj cijenu od gore navedene govedine i primjeni to na ovome.

Problem 6, 7, etc.:
Naravno, tu je mnogo vise problema, poput toga da bi se zivotinje vjerovatno trzale i sta vec ne da dodu dole, tj. na pod. Nije da 'dole' ne postoji u svemiru kao takav pojam.



I naravno ono najvaznije, tko bi pobogu htio uzgajati svinje u svemiru? :)

Delirium
16-10-2010, 13:09
jednostavan odgovor bez problematike

atrofirano meso, se pri kuhanju često "raspada" tj. otpada s kosti i ima manje izrazen okus, sto mozes i sam zakljuciti ako probas cekinovo i domace pile :D

Aerial
16-10-2010, 14:21
Well, ako uvedemo restorane u orbiti Zemlje, ne trebamo se truditi s prijevozom svinja/mesa sa Zemlje i natrag.

Mislim, ono, idealan večernji izlazak za jedan bogati par. Shuttleom ste gore za 2 min, sjednete u jedan fini restoran, pogled da nemože biti bolji, i za večeru dobijete nevjerojatno ukusnu i mekanu svinjetinu i bocu (pardon, butelja; boca zvuči primitivno) najkvalitetnijeg vina.

Awesome!

Wolfwrath
16-10-2010, 18:50
jednostavan odgovor bez problematike

atrofirano meso, se pri kuhanju često "raspada" tj. otpada s kosti i ima manje izrazen okus, sto mozes i sam zakljuciti ako probas cekinovo i domace pile :D

Eh,ovakav sam odgovor tražio. Svemir je bio samo hipotetski rečeno.

@Aerial- Dabome. Već zamišljam Kosorku i Pahora gore... :P

W1k1n6
18-10-2010, 01:34
Problem je što su domaće svinje zbog načina uzgoja unutar zatvorenih svinjaca u većini slučajeva već odavno atrofiranih mišića, krvožilje, srce i mnogi drugi organi su im prilično usaljeni, tako da im je jedan trk dovoljan da umru od infarkta. Što bi se desilo u svemiru? Pod uvjetom da prežive lansiranje i da ih se nauči hraniti u bestežinskom stanju, meso im se ne bi gotovo uopće promijenilo. Znam jedino da ne bih volio biti svinjar u bestežinskom kocu, to bi bila prava svinjarija :)

Electromaster
18-10-2010, 13:34
... I, još nitko nije napravio troll science stripek na ovu temu? :)

Aerial
18-10-2010, 13:42
amg, hvala na ideji :D

W1k1n6
18-10-2010, 16:02
Ideja je zanimljiva, baš ću malo potražiti što kaže literatura o fizičkim posljedicama boravka životinja u svemiru.