PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gašenje laptopa tijekom instalacije windowsa



Insert
16-10-2010, 12:49
Pokušavam reinstalirati windows xp na malo stariji laptop (2005). Sve ide dobro, formatirao se disk, ali nakon toga ide kopiranja fileova za instalaciju windowsa i nakon toga se laptop ugasi (mislim da bi se tu trebao resetirati, ali se ugasi pa moram sve ispočetka). Nekad se ugasi i dok sam u BIOS-u ili dok provjerava hardware prije instalacije. Prije pokušaja reisntalacije se nije gasio, ali radio je slabo. Nisam nikad vidio nešto slično, ako netko ima iskustva, molio bih za pomoć. Hvala.

C
16-10-2010, 20:31
Imao sam jedan takav slučaj.
Možda mu je cooler riknuo ili se pomaknuo, pokušaj na mjestu gdje je CPU staviti ruku i vidjeti jeli jako vrelo, ako jest, pregrijavanje je u pitanju. Frendu se tako stalno gasio pri dizanju Windowsa i u BIOS-u, stavio sam ga na noge i odmah sam skužio da previše gori, pa i ti provjeri temperaturu prvo.

Frky
16-10-2010, 23:20
I ja sam vidio takav slučaj kod frenda, no njemu je matična riknula totalno!! Čekiraj nekako!

Insert
17-10-2010, 11:51
Pa, laptop se dosta grije, ali je radio normalno (samo malo sporije) priej pokušaja reinstalacije.

Čux
17-10-2010, 12:04
ak je jedan od onih koji se automatski downclocka onda se sigurno grije. To ne radi izvan OS-a pa ti jednostavno zakuha.

C
18-10-2010, 22:58
Pa, laptop se dosta grije, ali je radio normalno (samo malo sporije) priej pokušaja reinstalacije.
Unutarnjih 100°C neće tako brzo izbiti van da možeš toliko i osjetiti, ali ako se tako jako zagrije u prvih 20 sekundi koliko je upaljen, vjerojatno je problem hlađenje kako sam i mislio, tj. pregrijavanje.

Laptopi većinom danas imaju downclock na CPU i GPU, pa kako kaže kolega, kada zakuha, smanji brzinu, pa postane sporiji, kako bi se mogao ohladiti, ali pod BIOS-om i dok se OS ne pokrene, to ne funkcionira, a i nekada jednostavno ne može niže svesti radni takt da bi se ohladio, doli restarta ili shut downa.

U svakom slučaju, samo provjeri temperaturu procesora, upali ga, uđi u BIOS, i otiđi na temperature, pa ih gledaj, ona koja bude brzo rasla, znači da je do coolera od toga, a to je vjerojatno CPU. Kada ta temperatura postigne neki max., laptop će se ugasiti ili resetirati.
Javi nam te temperature. :)

Insert
08-11-2010, 14:34
Na kraju je problem riješila osoba stručnija od mene i to zamjenom hard diska :?
Ne kontam kako se laptop mogao gasiti u biosu zbog hard diska.

C
08-11-2010, 15:59
Nema logike, možda je tip malo prodrmao usput kablove koji nisu bili dobro spojeni i sl., pa je proradilo, ili je disk imao neku grešku, pa se pregrijavao, da sa se disk od temperature ne bi zapalio, PC se isključi.

etejid
11-11-2010, 20:29
Pokušaj ga uključiti u struju, možda mu se ispraznila baterija.