PDA

Pogledaj cijelu verziju : Android - mobiteli i rasprave o OS-u



Stranica : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10

Aral
17-02-2011, 19:32
imam dobre i loše vjesti.

prvo dobre. došo u t-centar paloprije i ono izložen i9000 :D sav sretan odem na šank i sad tu pocinju...
loše vjesti. mogu produžiti ugovor iduci mjesec ALI umjesto da ja imam 12000 bodova ja imam 2900 tako da mi je galaxyS izađe 1900kn što je meni nezamislivo. do 6. mjeseca bi trebao skupiti barem 6000 a to nije neki ogroman popust, tako da ili necu produžiti ugovor i ostati cu bez icega, ili 3GS za 200kn ili iP4 za 900 ako bude tada dostupan.

uglavnom, nije mi suđeno da budem android user :(
A zašto si mislio da imaš 12k bodova?

RIDER32
17-02-2011, 19:59
meni se cini da su to sve samo lose vjesti :(
Ma dobra je što sam vidio taj blaženi galaxyS :D i držao vidio sam i onaj Wildfire u cekaonici kod zubara, neki lik imao pa mi dao ^^
loše je to što sam se napalio na galaxyS xD

pa mozes uc u minus s plus bodovima tenkre... :D
nemoj me? :D koliko smijem uci u minus?


A zašto si mislio da imaš 12k bodova?
Zato što je moj stari ugovor potpisao davne 2009 kada sam uzeo iPhone i od onda mi se zbrajaju bodovi. međutim cini se da su se oni izbrisali kada sam ja također prešao na predplatu.
jesenas sam imao 8000 bodova i do sada sam trebao nakupiti oko 12000, ali ništa od toga.

Aral
17-02-2011, 20:21
Čudno, inače bodove dobivaš jedino ako plačaš račune na vrijeme.

RIDER32
17-02-2011, 20:33
paaa i ne bas :D ali znam da je prije koji mjesec bilo 8000 bodova

nije valjda da se brišu ako jednom neplatiš na vrjeme :?

Karlo_from_Bjelovar
19-02-2011, 13:45
ne brišu se... pitaj jebote, nemoj se odma povuc ffs... bodovi tvog starog i tebe nisu povezani, osim ak nije neka spec tarifa...
a ja brijem da mozes uc 6k u minus, al pitaj...

RIDER32
19-02-2011, 17:09
Viš može biti.... ti bodovi su bili na broju od staroga, a JA KRETEN sam prešao na predplatu samo da bi moj broj bio nositelj ugovora, a jednostavno je broj mog starog mogao biti na meni i sve bi bilo super.

Probat cu i pitati da nositelj ugovora ponobvo bude broj od starog pa možda nešto i izvučem...

Hvala na savjetima i ideji :thumbs2:

Bartuc
19-02-2011, 17:48
Stigla maskica sa ebaya, čekao sam je samo mjesec dana :( Zadovoljan sam. Više ne moram brinuti da će mi se zguliti plastični poklopac od baterije. Maskica je od gumirane plastike, koštala ja 3.27$ sa besplatnom poštarinom iz Kine :D

Evo par slikica...

http://i.imgur.com/mIpCM.jpg

http://i.imgur.com/mN3bC.jpg

http://i.imgur.com/HV9df.jpg

http://i.imgur.com/mVmMK.jpg


EDIT: Mada bi volio naći gdje kupiti original Samsung poklopac.

Aral
20-02-2011, 11:13
Fora maskica. Ja bum sebi kupio onu torbicu za htc.

Android Market sustiže App Store (http://www.bug.hr/vijesti/android-market-sustize-app-store/106905.aspx)
Haha, sakr.

playyy
24-02-2011, 20:41
Huhu
http://www.bug.hr/vijesti/minecraft-and ... 07022.aspx (http://www.bug.hr/vijesti/minecraft-androidu/107022.aspx)

Bartuc
28-02-2011, 16:04
Gingerbread 2.3 potvrđen za Desire liniju uređaja (http://www.gsmarena.com/android_23_to_hit_the_htc_desire_hd_desire_z_desir e_incredible_s-news-2370.php)


Naklapa se isto i za Samsung Galaxy S, ali za sada samo naklapa (http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_to_get_updated_in_germany_and_ita ly_this_march-news-2369.php)S:(

Niko Bellic
28-02-2011, 16:22
HTC > Samsung

Aral
28-02-2011, 16:27
Weeee :)

Bartuc
28-02-2011, 16:30
HTC > Samsung

Hmm, Samsung Nexus S već ima 2.3.3 sustav :roll:

Niko Bellic
28-02-2011, 17:14
Ne budi smijesan. HTC = Android. Samsung samo ima srece sa par uredjaja, ali nista vise od tog. Hej, pa taj isti Samsung nije stavio bljeskalicu na Galaxy S i za njega postoji Lag Fix. Treba li HTC-u Lag Fix? Pitam se zasto... xD

Bartuc
28-02-2011, 17:19
Treba, ali ga na žalost nema. Ljudi si pomažu sa drugim ROM-ovima ili Launcherima koji prikriju lag.

PS: S time da Samsungu ne treba na 2.2.1 :P

Niko Bellic
28-02-2011, 17:29
Koji Lag na HTC-u? Jesi ti na drogama frende. Also, pogledaj malo tko ima nainovativnije Android uredjaje vrhunske kvalitete i tko ima prvi 100% kickass tablet. Samsung? Ne bih rekao... xD

Samsung je dobar, ali nije HTC.

RIDER32
28-02-2011, 17:30
Ne budi smijesan. HTC = Android.
Budimo realni. Android = Google. A ko radi idui Googleov mobitel? Samsung :)

Niko Bellic
28-02-2011, 17:42
Daj molim te. Pa novi HTC lineup pojede taj fon. Pogle samo najnoviji Desire. Pure perfection!

RIDER32
28-02-2011, 17:47
NIgdje nisam rekao da je samsung bolji od HTCa... :D

Uostalom kad se već nadmečeš pogledaj Samsung Galaxy S II :shock: :pray:

Niko Bellic
28-02-2011, 17:59
Jedan mobitel ne cini lineup. HTC dominira!

Galaxy S II nepotrebno forsira hardver, a po svemu je ostalom tek lanjski snijeg. Di mu je unibody? HTC uci na greskama. Desire S ima unibody. Realno, Desire S nema ni jedne mane. Tesko da mi moze pasti na pamet nesto, a da Desire S to nema. Okej, sjetio sam se. Nema dual SIM. Jedino to mu fali.

RIDER32
28-02-2011, 18:11
Galaxy S II je daleko od lanjskog snjega. To je mobitel koji još godinama nece pasti. Nemoeš vrjeđati tako dobar mobitel. Istina da samsung nema puno pravih uređaja ali ono što ima u vrhu nije nimalo loše.
GSII ima Super AMOLED Plus, 2x 1GHz procesor, FullHD video recording itd itd...

i tebi za inat ima LED bljeskalicu :P

fear
28-02-2011, 18:17
Mislio sam da smo prošli Samsung(ftw) :P vs HTC spike.

Bartuc
28-02-2011, 18:20
Meni se čini da je Niko postao fanboy :(

Aral
28-02-2011, 18:24
Wait, kak je do toga došlo? :)

RIDER32
28-02-2011, 18:27
Mislim da ga je neko nagovorio da uzme HTC :D

Niko Bellic
28-02-2011, 18:34
Nisam. Samo sam realan. Sve ovo sto Galaxy S II nudi tek su obicna hardverska nabrijavanja koja 99% korisnika nikad nece iskoristiti, pa su samim tim nepotreban trosak i glupost. Mobitel nije konzola i tek ce mali broj korisnika Galaxy S II koristiti za igre. Da je to potrebno HTC bi vec napravio takav mobitel, ali HTC slusa zelje svojih korisnika i Desire S donosi upravo ono sto su korisnici trazili, vise interne memorije i nezaobilazni unibody. Sto se mene tice Desire S ionako ima prejake specifikacije za ono sto 99% korisnika radi. Za onih 1% zaboli me uvo.

Bartuc
28-02-2011, 18:38
Da je to potrebno HTC bi vec napravio takav mobitel, ali HTC slusa zelje svojih korisnika...

HTC Desire HD2? :roll:

Ali da, ako nešto priznam HTC-u, to je fenomenalan dizajn i redoviti update sustava. Tu su bez sumnje na tronu.

Niko Bellic
28-02-2011, 18:51
Ja bi volio da se Samsung i LG malo vise ugledaju na HTC ili da bar kupe od njih Sense UI. Nakon njega su mi svi non-HTC mobiteli bezveze. Koristio bi ja i Galaxy S II i uzivao u njemu, ali ipak nije mi to to. Cemu u mobitelu dvojezgreni proc. Treba nam baterija od 5000 miliampera i dobro optimiziran UI, pa da opet bude kao u vrijeme 3310. Baterija je kod mobitela broj 1. Bez dobre baterije sve gubi smisao.

RIDER32
28-02-2011, 18:57
Kao što je weki trčeča reklama za apple tako se i niko izgleda pretvara u reklamu za HTC :D


da... malo te prckam :oops: što je je, HTC je vodeći ali eto kako tebi znaci unibody tako meni puno znaci super amoled ekran i comunity ovdje na forumu.
Ja sam sebi našo idealan mobitel, a on je slucajno ili namjerno iz firme cije mobitele nikada u životu nisam volio.

Bartuc
28-02-2011, 19:09
Ja isto nisam nikad volio Samsunga, pre loš mi je bio kroz povijest :D Ali da ga jebeš GalaxyS je fenomenalan sa jedinom manom što nema bljeskalicu.

@Niko, pokraj dostupnih Launchera, niti SenseUI niti TouchWiz nemaju što raditi...

Aral
28-02-2011, 19:22
Jučer došao update za GO Launcher, ispravlja neke greškice koje su me mučile. Ipak, nema do ADW-a.

Dobra vam je rasprava, ali moj Desire HD vas gleda s visoka i grohotom se smije :)

RIDER32
28-02-2011, 19:30
Aral ti da čutiš :yuck: ^^



Ja isto nisam nikad volio Samsunga, pre loš mi je bio kroz povijest :D Ali da ga jebeš GalaxyS je fenomenalan sa jedinom manom što nema bljeskalicu.
tru... jedino što im je valjalo je dizajn i oprema a sve to skupa je potpuno upropastio OS.... međutim hvala Googleu i Androidu :)

LG nikad nije imao ni dizajn ni opremu ni OS.. sve skupa katastrofa xD

Gwin
28-02-2011, 22:34
da. konačno sam dobio pinchzoom na xperii. i radi besprijekorno.. kaj je to tak teško bilo implementirat odmah??

i gledam zadnjih dana wildfire kod cure i taj htc sense.. da, dobar je, ali ni blizu Go launchera

Niko Bellic
01-03-2011, 11:17
LOL. Da su ti custom launcher-i uistinu toliko bolji, HTC bi vec modificirao svoj Sense UI da bude bar duplo bolji od njih. Ljepota Sense UI-ja je upravo u tome da je to turbo jednostavno, logicno i oku ugodno sucelje. Nije im slogan bez vraga simply brilliant...

Aral
01-03-2011, 11:31
Launcher od HTC-a je čisto govno, moje mišljenje. A i kod drugih androida. Radio sam par sati na njemu i boga nemreš napravit, dok GO Launcher i ADW ownaju u svakom pogledu. Opčenito su mi stock launceri živa koma, iako laik korisnicima kojima treba osnovno korištenje bez neke customizacije sasvim dobro dođe.

Niko Bellic
01-03-2011, 12:07
Pa ne zele svi ciganluk od mobitela radit. Kakve crne kastomizacije? HTC 90% stvari ima out of the box. Ne kuzim te fakat. Promjenis si wallpaper, instaliras si custom mjuzik playa i za video takodjer, stavis neki rimajnder, dodatni web browser i kaj ti jos treba? Fakat ste posandrcali s tim svrsavanjem na beskorisne aplikacije i ostalo. Kao mala dijeca se jigrate brezveze i trosite si vrijeme i zifce na nonsense.

Bartuc
01-03-2011, 12:14
Istina, oni jesu jednostavni, ali ta jednostavnost ih ograničava na polju funkcionalnosti.

Niko Bellic
01-03-2011, 12:24
Mos mislit. Meni sve fluidno radi i ne steka mi apsolutno nista. Ne znam, mozda je tvoj mobitel s greskom, ali generalizirati radi vlastitog nezadovoljstva je glupo i nepotrebno. Bezveze siris dezinformacije.

Bartuc
01-03-2011, 12:28
Lol, tko je spomenuo štekanje, rekao sam funkcionalnost, ne fluidnost :D Kao npr. 5 shortcuta u docku, resize widgeta, tranzicijski efekti, swype funkcije itd.

Aral
01-03-2011, 12:39
Ovdje sad više nije riječ o htc-u, nego opčenito. Ti si svoj htc diži u nebesa, meni je bitniji android kao operativni sustav. I uopće nije stvar u tome da moramo imat brdo aplikacija, customizacija i sl, pokazat ću ti svoj mob i sve kaj imam na njemu pa češ vidjet da je bolje sređen i podešen od 80% kompova na ovom forumu. Sve kaj stavljamo gore stavljamo radi korisnosti ili zabave, a ne radi zajebancije.

Neznam kak je sad tvojim mobom, al ja i bartuc se imamo s čim igrat pošto smo u jednoj sasvim drugoj ligi od tvojeg. Pogotovo ja.

Umjesto da pljujemo po drugim non android mobovima, mi se raspravljamo međusobno xD

Niko Bellic
01-03-2011, 13:12
LOL decki. Totalno ste zabrijali u krive sfere. Ja nisam ni kupovao mobitel zbog igranja. Aral, slobodno se igraj koliko te volja ako te veseli. Meni igranje na mobitelu bas i nema smisla i net mi je puno bitniji od igranja. Svoj HTC koristim iskljucivo jednom rukom, pa mi ni te geste ne znace puno, jer jedino palac moje desne ruke dira ekran.

Bartuc
01-03-2011, 13:23
Swype ti i prosiruje funkcionalnost kod poteza jednim palcem. Lijevo i desno je rezervirano za kretanje po panelima, ali dolje i gore si mozes programirati.

@Aral, ne gledas nas s visoka valjda zbog 0.3" veceg zaslona xD Nemoj zaboraviti da imam nesto vise od 2x jacu grafu, samo cekaj prve prave UT naslove, pa kad ti pocnu trzati :D


Bas sam jucer zavrsio zavrsni rad na temu Smartphone i proucavanjem sam vidio da ovi novi dual core procevi trose 1,9W :o Pun qurac naspram 0,5-1W kod trenutnih 1GHz proceva. Tak da me zanima nasto ce liciti kad stave onu trojezgrenu Armadu u mobitele :shock:

Niko Bellic
01-03-2011, 13:37
Ja vec sad i bez toga mogu sve s palcem. Ne kontam sta ce mi to. Da lakse kliknem na ikonu?! Mislim, ja jedino to i radim. Klikam na ikone i tipkam po virtualnoj qwerty tiokovnici. E da, i punim bateriju kad se isprazni.

Bartuc
01-03-2011, 13:46
Sad sam si pogledao stanje za prošli mjesec, potrošio sam 99,3MB, a limit mi je 100MB :O Pre strašno :(

Niko Bellic
01-03-2011, 13:52
Ja sam potrosio 1.5 GB od 2 GB. Sta se nisi javio da ti posudim onih 400 koji su ostali neiskoristeni. Aral, kako ti i tvojih 5 GB? Jel ti dovoljno?

Bartuc
01-03-2011, 14:08
Da bar snize cijene paketa, uzeo bi si barem 1GB. Opet sam bio na faxu i dao kolegi na minutu da isproba Androida i internet, otišao je na svoju stranicu, otvorio par slika i eto 12MB prometa :cry: Blago vama s tolikim paketima.

RIDER32
01-03-2011, 14:22
Meni ostalo 113MB od 125 i to sve moram platiti 25kn i što je najgore nemogu ništa prenjeti u iduci mjesec pa da potrošim kada radim kad su mi megabajti stvarno potrebni.

Preskupi su i neflexibilni sa tim megabajtima xP

Aral
01-03-2011, 17:02
Ja sam potrošio oko 120mb...od 5gb :( Stalno sam po wirelesima, di god mogu. U biti nit neznam, automatski mi se spaja di god da sam podesio, večinom kod frendova.

@Bartuc: A dobar ti argument, igre onak, nisam kupio mob zbog toga :P

Aral
01-03-2011, 20:51
Koja komedija, pustio sam da mi se baterija skroz isprazni, i naravno kad sam trebao upisat pin nisam ga se mogao sjetit, onda sam tražio puk i jedva ga našao :(

Bartuc
01-03-2011, 21:01
Ja na VIP broju već jedno 7 godina ne znam PIN broj, još u srednjoj školi sam ga maknuo :D A na t-mobile... nije me nikad niti tražio PIN :o

Aral
01-03-2011, 21:14
Ma na tmobileu sam imao jedan pin, naravno mislio sam da sam i taj stavio na vip pošto mi nije trebao od kad sam kupio mob, samo me dočekalo iznenađanje. Al dobro, riješio sam sad :)

Btw. baš sam instalirao jumpgate live wallpaper, baš je kul.

RIDER32
02-03-2011, 00:13
Ja jedno 5-6 godina imam pin i nikom niti jedan puta ga nisam rekao... da ja umrem umro bi i moj pin samnom :D

Bartuc
02-03-2011, 10:43
Samsung Galaxy S on Gingerbread, benchmarked (http://www.gsmarena.com/heres_the_samsung_galaxy_s_on_gingerbread_benchmar ked-news-2377.php)


Woohoo, još malo i doći će na GalaxyS. Trenutno je u Beta verziji. S time da 2.2.1 i dalje ima gotovo duplo veći score :( Ne znam kako su tako jebeni 2.2.1 napravili!?

PS: Mada Quadrant i nije bitan kad je složen za Snapdragon i krivo prikazuje rezultate za Cortex procesore.

Niko... HTC? Really? :D

Niko Bellic
02-03-2011, 10:50
Sta zelis reci?

Bartuc
02-03-2011, 14:02
Da GalaxyS možda dobi prije 2.3 update nego Desire serija :P Isto kako je dobio i 2.2.1 prije HTC-a... isto kako novi Samsung model već dolazi sa 2.3.3, dok je HTC još uvijek na 2.2 (tek DesireS, koji je u najavi!, vjerojatno dolazi sa 2.3) xD


Prednosti HTC-a - sexy dizajn... Prednosti Samsunga - sve ostalo :P



PS: Gore je riječ od Gingerbread 2.3.2 sustavu za GalaxyS, tko je voljan eksperimentirati, download link - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=974230

Niko Bellic
02-03-2011, 14:27
Da, sve ostalo ako si frik koji kriza dane na kalendaru do novog update-a. Ako nisi jedan od takvih onda te prednosti Samsung-a bas i nisu prednosti. Ha!

Bartuc
02-03-2011, 14:38
Hehe, još ne vjeruješ da je Samsung > HTC :D Pa onda idemo ovako - http://www.gsmarena.com/stats.php3

Najbolje ocjenjeni mobiteli:

2) Samsung GalaxyS
...
10) HTC Desire

Najbolje ocjenjeni brand:

1) HTC sa 300'000 glasovaSi ocjenom 8,17
3) Samsung sa 1'150'000 glasova i ocjenom 8,10S(gotovo 4x više glasova)

Brand prema interesu ljudi:

3) Samsung sa preko 400 milijuna pogleda
6) HTC sa nešto iznad 120 milijuna pogleda



Dalje? :D

Aral
02-03-2011, 14:56
Niš čudno, Samsung je sam po sebi opčenito poznatiji i ljudi mu više vjeruju, zato i ima više pregleda. Naravno, kvantiteta nije isto što i kvaliteta al tu je tanka granica između pojedinih brendova, barem u nekim stvarima.
Osobno, HTC sam uzeo jer sam već imao brdo Samsunga i želio sam nešto drugo, nešto što večina ljudi koje sretnem nema, a HTC, posebno Desire HD, je baš takav mob. Tko zna, jednog dana kad kupim neki drugi mob možda to bude Samsung, možda HTC, a možda i nešto treće :) Trenutno ne vidim po čemu bi me GalaxyS (ili bilo koji sličan mob) više zadovoljio od ovog kaj imam, meni dosta :)

I nemojte se tu bezveze raspravljat, i jedan i drugi imate svoje mišljenje a nikad se nećete uvjerit u suprotno :)

Niko Bellic
02-03-2011, 15:08
Aral, daj budi malo saveznik. Ova Samsung sekta stalno pumpa hype. Vec mi lagano dlake u usima rastu zbog prevelikog pritiska. Nitko nije rekao da je Samsung los, ali HTC je Bentley u svijetu pametnih telefona. Samsung je vise nesto u stilu Toyota/Lexus, tj. gura se u sve, ali nigdje ne briljira u potpunosti.

Bartuc
02-03-2011, 15:08
@Aral...

Ne, kupio si DesireHD zato što nisu imali dostupan GalaxyS, prevrti si film :D Još si došao plakati kako nema GalaxyS i pitao nas da li se isplati uzeti DesireHD koji je bio dostupan odmah :P


I da, ne raspravljamo bezveze već se prijateljski podjebavamo :D


EDIT: Riječ je o GalaxyS :D


Inače, bio sam u Vip-u, nemogu potpisat ugovor jer nemaju mobitel, uopće, nigdje, ni na zalihama, tak da to otpada :( U Tmobileu ista stvar, koje sranje. Čak bi i vip uzeo, al akcija traje još samo 10 dana a oni neznaju kad će ga i da li će ga uopće dobit. Čak sam razmišljao da uzmem DesireHD, pošto ga imaju...

Aral
02-03-2011, 17:21
Ista stvar je kod tebe bila sa iphoneom, na kraju si bio sretan kaj si uzeo galaxy :) Ja sam tak sretan kaj sam uzeo DesireHD a ne Galaxy :P Al ne, ozbiljno, sad mi je fakat drago kaj sam uzeo taj mob, držao sam galaxy par dana kasnije u rukama i nije mi to to, ne osjećam tu pouzdanost, kako bi rekao, izgled, čvrstinu, kad ga držim u ruci. Neću nikad priznat da je Samsung bolji, a bogme ni da je HTC.

Na kraju, bitno je da mogu razgovarat i slat poruke tu i tam :D

RIDER32
02-03-2011, 17:24
a najvažnije da se možeš čitkur po gradu sa njim :D

cham3leon
02-03-2011, 18:17
Na kraju, bitno je da mogu razgovarat i slat poruke tu i tam :D

I za to ti treba crijep od Desire HD-a? :>

Niko Bellic
02-03-2011, 18:44
Zato sam ja sebi zel Legenda. Te ti sve "must have" gluposti dosade relativno brzo i onda ti ostane kewl Legend. Unibody ownz any other body. You just gotta love it...

Gwin
02-03-2011, 19:14
Dalje? :D
LOL. jeste jadni sa tim htc i samsungom :D :P (j/k)

po ovoj statistici je SonyEricsson ispred obojice u obje rubrike..

ovdje valjda samo ja imam mobitel koji želim.. vi se svi zadovoljavate s nečim drugim jer primarni izbor nije bio dostupan

fear
02-03-2011, 19:25
ovdje valjda samo ja imam mobitel koji želim.. vi se svi zadovoljavate s nečim drugim jer primarni izbor nije bio dostupan
+1, kad je galaxy izašao to je bilo to, u obzir nije dolazilo ništa drugo
also, ovo samsung/htc postaje dosadno

Bartuc
02-03-2011, 20:16
Ista stvar je kod tebe bila sa iphoneom, na kraju si bio sretan kaj si uzeo galaxy :)

Ajme kako sam glup bio :D

Aral
02-03-2011, 20:34
Na kraju, bitno je da mogu razgovarat i slat poruke tu i tam :D

I za to ti treba crijep od Desire HD-a? :>
Ma zezam se, da se pravim važan xD I nije crijep, kad držim manji mob u ruci presmiješno mi je uopće nekaj radit na njemu više ^^ Uglavnom, zadovoljan s onim kaj imam, kao i ostali ovdje koji posjeduju android uređaje.

Btw. evo jedne korisne stranice sa android vijestima, Android Central (http://www.androidcentral.com/). Imam ga na Pulse-u, ima korisnih stvari.

Android Quick-App: Launcher7 (http://www.androidcentral.com/android-quick-app-launcher7)
lol, ovo moram probat.

Gameloft developing four new Unreal Engine 3 titles for Android (http://www.androidcentral.com/gameloft-developing-four-new-unreal-engine-3-titles-android)

cham3leon
02-03-2011, 22:30
Na kraju će android postat bolja gaming platforma nego iOS. Ne znam je li uopće izašla koja Unreal 3 based igra za iPhone osim onog sranja u kojem si samo mahao mačem i za koje sam zaboravio kako se zove.

Bartuc
02-03-2011, 22:38
Pa ono, iPhone 4 renderira 28 milijuna poligona u sekundi, a GalaxyS 90 milijuna poligona u sekundi... čiji uređaji su bolji za gaming, iOS ili Android? :D

Karlo_from_Bjelovar
03-03-2011, 09:17
tvrdiš da android ima bolje igrice? :P

cham3leon
03-03-2011, 09:20
Pa zasada koliko ja znam isti kok. Ljute tice i slični portovi flash igara i šačica tehničkih demonstratora.

Aral
03-03-2011, 09:37
Eh, da znaš kakavih sve igara ima za android...već zabava nego na kompu :) I to ne ove platformske, nego prave 3d pucačine, avanture, rpg-ovi i sl, fora u svakom slučaju za razbit vrijeme a ponekad i više od toga ^^

Virusi i trojani na Androidu (http://www.bug.hr/vijesti/virusi-trojani-androidu/107138.aspx)

Aral
03-03-2011, 11:29
Lovi mi svih pet prstiju na Fruit Ninja, zakon igra :pray:

Bartuc
03-03-2011, 11:37
Fora je igrati sa 2 palca :D

Aral
03-03-2011, 22:13
Honeycomb tema za ADW Launcher >>> sve. Plus, ima toliko nevjerojtano fenomenalnih ikonica da mi mob sad tak brutalno izgleda da sve svi mogu sakrit :pray:

Bartuc
03-03-2011, 22:21
Daj okini SS... oh da :( Uslikaj ga, ako imaš volje :D Još nisam probao ADW, pre zadovoljan sam sa Go pa mi je mrsko mijenjati.

Aral
03-03-2011, 23:20
Ok, al sutra cu,sad sam vec u krevetu i prilagodjavam si sve. Imao sam GO neko vrijeme, ali nakon ADWa nista vise nije isto, ak ces imat volje probaj ga koji put, puno je ljepsi a funkcionalnost je ista, ako ne i bolja.

RIDER32
04-03-2011, 00:04
Ok, al sutra cu,sad sam vec u krevetu i prilagodjavam si sve.
Ja da imam ženu u krevetu nebi ni pomislio da se idem igrati sa mobitelom :(

Bartuc
04-03-2011, 00:26
Prije ti žena dosadi nego mobitel :(

Aral
04-03-2011, 04:57
Prije ti žena dosadi nego mobitel :(
+1 :)

Imam je ženu u krevetu, već godinama. Uostalom, čitala je Story, koji ću vrag radit :)

Bartuc
04-03-2011, 10:37
Da si si kupio manji mobitel (Legend), imao bi slobodnu ruku za štošta :D Jel tako Niko? :D

Aral
04-03-2011, 11:32
Ne ne, više nikad neću kupit manji mob, minimum je galaxys pa nagore :) U biti, max je ovo kaj imam, sve veće ne bi bilo dobro.

Bartuc
04-03-2011, 12:34
Slažem se, niti slučajno ispod 4", ako može 4.3", još i bolje. Iznad toga nebi. Sva sreća pa je uređaj sa 4.3" ekranom otprilike istih dimenzija kao 4", samo je prostor maksimalno iskorišten. Iznad toga bi i uređaj morao biti masivniji (kao Dell Streak, odvratno).

Aral
04-03-2011, 13:00
I concur.

Systematic Reverse
04-03-2011, 13:37
tvrdiš da android ima bolje igrice? :P

ne, tvoj ajfon ima najbolje igre.

all bow to that.

ovo ono..

Niko Bellic
04-03-2011, 19:46
Da si si kupio manji mobitel (Legend), imao bi slobodnu ruku za štošta :D Jel tako Niko? :D
Da. Zahvaljujuci tome ja mogu svako jutro citati vijesti i s drugom rukom pijuckati kavu ili pusiti cigaru. Takodjer, mogu jesti burek dok drugom rukom tipkam poruku ili se cesati po dupetu. Osjecao bi se poput invalida da moram mobitel koristiti s obje ruke.

Ima li neka aplikacija da s njom sakrijem/maknem nazive ikona koji su ispod njih?

Aral
04-03-2011, 20:30
Ja 90% vremena koristim samo jednu ruku, neznam od kud ideja da s dvije. Dvije koristim samo kad se nadrkavam pred ekipom kako imam predobar mobitel pa fluidnim pokretima radim čuda na ekranu.

Bartuc
04-03-2011, 21:41
Ima li neka aplikacija da s njom sakrijem/maknem nazive ikona koji su ispod njih?

Custom Launcher :D

Koliko se sjećam, može se i sa Folder Organizer aplikacijom.

Free - http://www.appbrain.com/app/folder-orga ... nizer.lite (http://www.appbrain.com/app/folder-organizer-lite/com.abcOrganizer.lite)
Paid - http://www.appbrain.com/app/folder-orga ... cOrganizer (http://www.appbrain.com/app/folder-organizer/com.abcOrganizer)

Niko Bellic
04-03-2011, 22:07
Ja 90% vremena koristim samo jednu ruku, neznam od kud ideja da s dvije. Dvije koristim samo kad se nadrkavam pred ekipom kako imam predobar mobitel pa fluidnim pokretima radim čuda na ekranu.
Svaka cast Aral, ali ja nemam toliko duge palce. :(

Hvala Bartuc :thumbs2:

Karlo_from_Bjelovar
04-03-2011, 22:08
[quote="Karlo_from_Bjelovar":26gua2dv]tvrdiš da android ima bolje igrice? :P

ne, tvoj ajfon ima najbolje igre.

all bow to that.

ovo ono..[/quote:26gua2dv]
priznajem da su galaxys i njemu srodni postigli fluidnost iphonea, ali na igricama ce androidovci još morat poradit... ;)

04-03-2011, 22:39
Galaxis je pre glomazan ja imam stari cookie :P :yuck: :yuck: :yuck:

RIDER32
05-03-2011, 00:13
sad reci da ti je cookie bolji i da ga nikad nebi mjenjao za galaxys ? :D

Niko Bellic
05-03-2011, 09:08
Sto se cijene tice puno je bolji. Oko 3 ili 4 puta bolji.

05-03-2011, 09:37
sad reci da ti je cookie bolji i da ga nikad nebi mjenjao za galaxys ? :D
:D nije ali :P

Niko Bellic
05-03-2011, 09:49
Motorola Defy u Vipnetovoj ponudi (http://m.bug.hr/vijesti/?id=107183)

Novi best buy Android kojem ce ostali tesko moci konkurirati. Odlicne specifikacije i robusna izrada uz cijenu od samo 1999 kuna rijetko koga ce ostaviti ravnodusnim.

GSMArena Review (http://www.gsmarena.com/motorola_defy-review-546.php)

Aral
05-03-2011, 11:04
Koji ostali android mobiteli? Oni u low cost rangu ili nešto? Inače, Motorola :thumbs1: Ovaj mob nema ama baš niš kaj bi me privuklo, osim toga kaj je kao otporan al ovak i onak pazim mob ko oko u glavi pa mi ni to nije neka prednost. Ali, za tu cijenu se definitivno dobiva ok mobitel.

Niko Bellic
05-03-2011, 11:28
Prosjecan korisnik ne treba nista vise od onog sto gore navedena Motorola nudi. Ti spadas u onu malu skupinu od oko 5% korisnika koji imaju posebne zahtjeve, ali ovaj telefon ni nije namijenjen toj grupi korisnika. Puno ljudi ce rado ustedjeti par tisuca kuna, jer ovoj Motoroli realno ne fali bas nista. Za 2K ne postoji nista bolje. Jednostavno je bar 1K ispred konkurencije.

Aral
05-03-2011, 12:33
Za tu cijenu je ok. Al velim, još da nije motorola :)

cham3leon
05-03-2011, 13:49
Kakve ima veze? To je značilo nešto kad je postojao RAZR i slična smeća jer je operativni sustav bio poveći kurac, ali ovo ima androida.

ezav
05-03-2011, 13:58
Jap ta motorolica je stvarno bonbon :D

Proca na 800 powervr GX530 gpu , 512 rama i 2 gb storage i ko plus na kraju gorilla glass i vodootpornost ...

S tim da je po velicni skoro identicna ko wildfire (samo je deblja 1.4mm) a ima 3.7 ekran podosta velike reze !!!! ...

Jedina pametna kupnja trenutacno , jaki hardver , dosta rama , izvrstan ekran (losiji od amoled ali bolji od S-LCD od htc ) ...

Nevjerovatno da kosta bez ugovora samo 1999kn ... bomba ... cak ga skicam za kupnju :D

S tim da je glasina vani da ce dobiti 2.3 android :P ...

I ljudi nemojte zaboraviti da se motorala izvukla iz bankrota i opet pocela graditi svoje ime s droid (milestone u evropa :D ) modelom koji je bil jedan od prvih postenih andorid telefona na svetu !!!!

Kostolomac
05-03-2011, 14:14
Slažem se. Još ako se bude dalo puknut noviji OS na njega, veri kulj. Neka, neka, što više konkurencije, to niže cijene. Paše :D

05-03-2011, 14:34
Kolika je točna cijena ove verzije ? :roll:

ezav
05-03-2011, 15:06
Pa u vip-u (koji ju ima u ekskluzivnoj prodaji) bez ugovora , znaci sami telefon 1999kn .. sto je za smartphone tog kalibra postena cijena :D ...

Vani za nju je upgrade na 2.2 verziju ... ali na xda forumima se suska da bi do kraja ljeta trebala dobiti 2.3 verziju (ko milestone 2 i ostali noviji moto mobovi) ...

I sto vise citam o njoj mi je vise super , nije WoW ko Samsung G2 i ostale najave na tegri 2 , ali ima snage i sve kaj treba za pristupacnu cjenu , ufff sada treba videti odgovore od HTC , Samsung i SE :D

Niko Bellic
05-03-2011, 18:38
Nevjerovatno da kosta bez ugovora samo 1999kn ... bomba ... cak ga skicam za kupnju :D
Ja čak razmišljam o tome da prodam laptop i kupim ju. Obožavam te čvrste i pametne telefone. :P

RIDER32
05-03-2011, 18:53
ja bi na tvom mjestu prodao bubreg i uzeo si još 10 čvrstih smartphonea :D

Niko Bellic
05-03-2011, 18:57
...razmišljam o tome...

Assasin`s
05-03-2011, 19:05
Odlučio sam skupit tih 2000kn za taj mob. Hoću imat neki mob da mi traje,a ne da moram svake godine mijenjat.
EDIT: Mob niti nije velikih dimenzija,a ima velik ekran. Sve mi se više sviđa :)

Niko Bellic
05-03-2011, 19:38
Mobitel je sexy cool i još je otporan na vodu. Možeš igrati Angry Birds dok vani pada kiša... :P

Assasin`s
05-03-2011, 19:49
Ovaj mob je zapravo niži od LG GT540,a širi je par milimetara,ali ima dost veći ekran. Zaliješ ga pivom i nemoraš se brinut ak će crknut :) Uzet ću ga u VIP-u za 1300kn na pretplatu. Tarifa sve za mene 30(netreba mi više) i Mobile surf 200mb i to mi je dosta za otić na net kad sam negdje van,a kod kuće se spojim na wlan.

Bartuc
05-03-2011, 19:51
Odličan mobitel, full mi se sviđa. Puno bolji uređaj od HTC Desire, a cijena je pre savršena :pray: Tko kupuje novi Android, ovo je definitivno best buy.

Niko Bellic
05-03-2011, 20:17
Što se mene tiče (a tiče me se) ova je Motorola u svom cjenovnom razredu apsolutni pobjednik. Naprežem mozak od jutra i nikako da se sjetim nekog drugog mobitela koji bi mi barem približno bio toliko interesantan da ovih dana kupujem mobitel do 2000 kuna. Ovo je po meni potez godine za Vip i totalno u rangu s onom BonBon ponudom di nude Sony Ericsson Xperia X10 mini (https://www.bonbon.com.hr/ponuda/sony-ericsson-xperia-x10)Spo 1100 kuna.

Also, evo i malo novosti vezanih uz prijenos broja (https://www.bonbon.com.hr/ponuda/prijenos-broja)Su BonBon mrežu. Planiram ovih dana prebaciti svoj Simpa broj kod njih.

Assasin`s
05-03-2011, 20:22
Xperiu X10 mini bi jedino za muziku koristio. Frend mi ju ima i za net je katastrofa ,na nekim stranicama ako pogodiš LOGIN button onda je to čista sreča.

Bartuc
05-03-2011, 20:53
Bolja je bila ona akcija Xperia X8 za 1000 kuna, a mislim da i još traje!? Što se tiče Motorole, treba je netko nabaviti, čisto da vidimo jel ima dječjih bolesti :D

Assasin`s
05-03-2011, 21:03
Bolja je bila ona akcija Xperia X8 za 1000 kuna, a mislim da i još traje!? Što se tiče Motorole, treba je netko nabaviti, čisto da vidimo jel ima dječjih bolesti :D
Ak bude sreće ja ju drugi mjesec nabavljam :D

Karlo_from_Bjelovar
05-03-2011, 21:11
danas kupiti "mob koji traje" je još gore nego s kompovima jebate... :D

(pod uvjetom da mob ne koristiš samo za pozive, poruke i pokoju empetricu)

Gwin
05-03-2011, 21:11
Xperiu X10 mini bi jedino za muziku koristio. Frend mi ju ima i za net je katastrofa ,na nekim stranicama ako pogodiš LOGIN button onda je to čista sreča.
x10 je dobila pinch zoom tak da nije problem više

Niko Bellic
05-03-2011, 21:50
danas kupiti "mob koji traje" je još gore nego s kompovima jebate... :D
C'mon...

http://img121.imageshack.us/img121/5897/htclegendunibody.jpg

Assasin`s
06-03-2011, 11:49
Evo ima par testova na Youtube-u. Defy je u Neocore brži od Desire-a,a u Quadrant malo sporiji.
TEST 1 (9IuX70jEP4A)
TEST 2 (umNKeR6rKmk&feature=related)
Ali Defy je još na 2.1 sa 2.2 će bit još brži :) Definitivno best buy Android do 2000kn.

Aral
06-03-2011, 12:26
Havok physics engine comes to Android 2.3, demoed on Xperia Play (video) (http://www.engadget.com/2011/03/05/havok-physics-engine-comes-to-android-2-3-demoed-on-xperia-play/)
:pray:

Bartuc
06-03-2011, 13:25
Evo ima par testova na Youtube-u. Defy je u Neocore brži od Desire-a,a u Quadrant malo sporiji.

To sam već objasnio... Quadrant ti je dizajniran za testiranje Snapdragon procesora, a za Cortex procesore izbacuje krive/loše rezultate iako su Cortex procesori bolji (bolja grafička akceleracija). Ova Motorola ima Cortex proc i zato ima lošiji rezultat. Tako da se po Quadrantu ne isplati ravnati, odličan je za usporedbu različitih Snapdragona ili istih modela uređaja sa Cortexom (recimo Defy vs. Defy i sl.).

Aral
06-03-2011, 21:10
Jel Opera ima flash u sebi? Sad gledam nes na forumu i nemogu vidjet youtube filmic?

Aral
06-03-2011, 22:39
Aha, sad skužio, Opera Mobile 10.1 ne podržava flash, beta verzija. Šteta :(

Inače, našao sam fenomenalan browser, zove se Miren Browser (http://www.appbrain.com/app/miren-browser/cn.miren.browser). Ovo je all in one browser, ko da imam operu, dolphina i sl. u jednom, zakon. Fora su gestures, swipe-anje po ekranu za back i forward.

Aral
07-03-2011, 11:15
http://i.imgur.com/9pWzg.jpghttp://i.imgur.com/CM7ek.jpg
http://i.imgur.com/1N8FN.jpghttp://i.imgur.com/AZpSt.jpg
http://i.imgur.com/Sth6t.jpghttp://i.imgur.com/UOXvj.jpg
http://i.imgur.com/X5zY3.jpg
http://i.imgur.com/7W1Wy.jpghttp://i.imgur.com/lxw9b.jpg

Android vodeći u SAD-u (http://www.bug.hr/vijesti/android-vodeci/107222.aspx)

Bartuc
07-03-2011, 19:33
eLVkL-WcXnc&feature=player_embedded

eW95dBEsskw&feature=player_embedded

golfw12
07-03-2011, 20:15
@aral koji to mob što imaš

Aral
07-03-2011, 20:50
HTC Desire HD

Assasin`s
08-03-2011, 00:16
Frend kupuje novi mob i sad Galaxy S ili Desire?

Bartuc
08-03-2011, 00:38
Ako je običan Desire, onda GalaxyS. Ako je DesireHD, onda mora prevagnuti između:

1) Veći ekran (DesireHD) vs. bolji ekran (GalaxyS)
2) Sexy dizajn (DesireHD)
3) Bolja grafička akceleracija (GalaxyS)
4) Bolja kamera (DesireHD)
5) Bolja baterija (GalaxyS)
6) Jači community i samim time više updateova i custom ROM-ova (GalaxyS)


Običan Desire rađe ne zbog pre malo interne memorije (120MB vs 2GB), manjeg i lošijeg ekrana i lošije baterije. S time da opet ima prednost na polju materijala izrade i ima bljeskalicu na kameri.... Tako da, prevagni.


PS: Što se tiče materijala GalaxyS je plastičan u ruci, ali ta plastika ti je full elastična tako da je mob zapravo vrlo otporan na sve. Stavio sam prije n stranica video sa stres testovima i nije ništa lošiji ili manje izdržljiv od "aluminijskog unibody HTC Legenda" :D Prije je ekran puknuo nego se plastika razjebala, a nije lako potrgati Gorilla ekran.

Aral
08-03-2011, 10:28
Popular gay dating app Grindr now available in the Android Market (http://www.androidcentral.com/popular-gay-dating-app-now-available-android-market)
Dečki,evo nekaj za vas ;)

Karlo_from_Bjelovar
08-03-2011, 14:34
Popular gay dating app Grindr now available in the Android Market (http://www.androidcentral.com/popular-gay-dating-app-now-available-android-market)
Dečki,evo nekaj za vasS;)
:eyebrows:

Gwin
08-03-2011, 14:39
ne kužim zakaj je to na androidu.. to bi trebalo bit na epl gejfon storu..

Aral
08-03-2011, 17:16
True. Dobra je vijest da će bit i za žene, onda možemo lezbe ganjat okolo s time.

Bartuc
08-03-2011, 17:22
Kaže "Dečki,evo nekaj za vas", a on je googlanjem došao do toga... Zanima me što je googleao :D Google search: "Wild & Gay" :D


Aral, evo ti wallpaper koji ide uz to...

http://3.bp.blogspot.com/_ZaGO7GjCqAI/TCkQpskZbxI/AAAAAAAATL4/2dwB2UQpt54/s640/android-gay.jpg

Aral
08-03-2011, 18:39
Lol ne, na mobu preko pulsea mi dolaze vijesti, između ostalog sa android centrala :)

Bartuc
09-03-2011, 17:23
Do kraja trećeg mjeseca dolazi Gingerbread na Galaxy S (http://www.gsmarena.com/gingerbread_update_for_galaxy_s_coming_froyo_for_g alaxy_3_and_5-news-2402.php)S:pray: 8)

Aral
09-03-2011, 18:30
Kaj to znači za tebe koji živiš u hrv.? :)

Sickmanno1
09-03-2011, 19:34
fix?

Bartuc
09-03-2011, 20:08
Kaj to znači za tebe koji živiš u hrv.? :)

Kies se registry patcha za 1 sekundu, samim time je update dobavljiv u HR u roku 2 sekunde :P

Aral
09-03-2011, 20:10
A, kul onda :) Kad staviš nabaci slikice. Tak bu i moj HTC to dobio...jednog dana xD

fear
09-03-2011, 20:25
http://images.icanhascheezburger.com/completestore/2008/5/10/shibby128549270281178481.jpg
Ajde da i to doživim.

downforce3d
10-03-2011, 13:02
Froyo 2.2.1 sluzbeno dostupan preko T-Mobilea :)

Bartuc
10-03-2011, 13:32
Za koji mobitel? xD

downforce3d
10-03-2011, 13:33
Lol zaboravio napisat. :D
Samsung Galaxy S

fear
10-03-2011, 15:52
:rotfl: Tek sada, dobro pa nisam čekao.

fear
10-03-2011, 19:33
Nego pitanjce svemirci, kako vama funkcionira navigacija (na galaxy s jelte), da li koristite google maps ili neku drugu aplikaciju a da vam pri radu ne ždere podatkovni promet.
Meni Navigation i Maps ne rade.

Bartuc
10-03-2011, 20:10
Ne koristim navigaciju, ali čitam da je iGO (motonav) najbolja. Verzija za visoku rezoluciju ekrana, naravno.

Aral
10-03-2011, 20:42
Nekad gugl maps, nekad internu navigaciju od phonea. Nemjeravam nabavit neku navigaciju, skužio da do sad ova kaj imam funkcionira besprijekorno.

Aral
13-03-2011, 16:07
Flash 10.2 za Android (http://www.bug.hr/vijesti/flash-102-android/107335.aspx)

Neznam jel bilo ili ne...

Supportani uređaji, klik (http://www.adobe.com/flashplatform/certified_devices/).

downforce3d
13-03-2011, 16:21
Nego pitanjce svemirci, kako vama funkcionira navigacija (na galaxy s jelte), da li koristite google maps ili neku drugu aplikaciju a da vam pri radu ne ždere podatkovni promet.
Meni Navigation i Maps ne rade.

Koristim onu ugrađenu navigaciju T-wisepilot, zadnji put kad sam upalio wisepilot vozio sam s tim nekih pola sata, bez problema doveo me do destinacije i potrosio nesto jako sitno u kb-ima. :)

fear
13-03-2011, 17:42
Testirao sam iGo navigaciju i radi odlično, jedino mi je iritantno što mi je ženskim glasom stalno spominjala Speed limit :D

ezav
14-03-2011, 21:36
Heheh , kupil Motorolu Defy i mogu rec da sam odusevljen :D

Cistina ekrana i odgovor istog na moje cevape mi je cak bolji nego na HTC Desire .

Boje su losije neg na Samsung SuperAmoled ali ne ocekuju se te boje :D

Za sada radi bolje od Desire , WildFire i SE Xperia (bilo koja verzija )

Od nedostataka mogu napomenuti da ga nemrem nagovoriti da se spoji na vip , mogu se ja igrati s APN do neba i nece i nece , tako dok ne resim taj problem nema 3g :(

I to kaj je na kibi ako nije u landscape tipka za brisanje unosa pre blizu slovima pa mi se cesto desi da kliknem I umesto brisanja ali to je do mojih cevapa (rucetina mi taka da Razer DeathAdder stane u samo pola nje :D )

Nu to su dojmovi nakon par sati koristenja , ali za sada svim preporuka :D

Jos samo da taj 3g sredim :(

Evo i slikica :

http://img703.imageshack.us/img703/2025/snc00166.jpg (http://img703.imageshack.us/i/snc00166.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Bartuc
14-03-2011, 21:47
Slikaj ga u sudoperu :D Kaj si upisivao pod APN polja?

Aral
14-03-2011, 22:19
Najs :)

Takodjer, bas procitao da ce Gingerbread za HTC Desire HD, Desire te Desire Z biti dostupan od druge polovice godine :thumbs2:
http://www.androidcentral.com/htc-desir ... ad-q2-2011 (http://www.androidcentral.com/htc-desire-desire-hd-desire-z-and-incredible-s-getting-gingerbread-q2-2011)

Niko Bellic
14-03-2011, 22:30
Heheh , kupil Motorolu Defy i mogu rec da sam odusevljen :D
Somebody help me!
Somebody! Somebody! Somebody!
Stop this jealousy!
Ahaaa! Jealousy!

Sickmanno1
14-03-2011, 23:17
I ja bi bio ljubomoran da imam Legenda xD

Ovak sam sve samo ne ljubomoran ^^

Niko Bellic
14-03-2011, 23:34
Defy je uz Legend jedino sto mi ful pase, bar dok se ne pojavi Desire S.

ezav
15-03-2011, 05:41
Slikaj ga u sudoperu :D Kaj si upisivao pod APN polja?

A klasiku

gprs0.vipnet.hr
Proxy: 212.91.99.91
Port: 8080
MCC: 219
MNC: 10
APN type: default

I nece ... ko trebal bi sam najti 3g ... a nece ...

@Niko jednostavno :D , dojdem ti ja s svojih 2 metra i 130 kila i kazem MOJE :D

Niko Bellic
15-03-2011, 07:27
ezav, crni ezav...

Treba ti biti data.vip.hr, a za one ostale brojeve nazovi Vip SZK (0917700)...

ezav
15-03-2011, 07:31
Damn prosel edit time sry ppl ..

Nu resil problem s konektanjem :D , ja bil malo konj , tek sada sam skuzil da sam umesto gprs0 napisal gprsO :D

Niko Bellic
15-03-2011, 07:40
Stavi si radije data.vip.hr i sve 5. To mi je AP vec vise od 2 i pol godine i nikad probljema.

ezav
15-03-2011, 08:46
Heh da ako ti je prek dve godine ti jos uvek imas aktiviranu staru tvz broadband tarifu .

Posto sam ja data paket aktiviral prije 8 mjeseci moja data spada pod mobilni internet i ne funkcionira na data serveru (sto bi htel jer radi manjeg opterecenja je brzi )

Npr data koristi moj vip broadband usb stick .. ali mob mora na gprs0 nazalost :(

Bartuc
15-03-2011, 09:06
Mene je iznenadio T-Mobile sa onom forom da samo napišeš naziv APN-a i on ti automatski konfigurira sve ostale postavke.

Nego, od cure buraz si je kupio Sci-Phone za 1000 kuna :| Ko da ne zna da sam u tom svijetu i da me nije mogao pitati za savjet. Ajme kakvo je to smeće od mobitela, ja jednostavno nisam mogao vjerovati da postoji nešto tako loše :cry: Za tu lovu je mogao imati Xperiu x8, Wildfire, Optimus itd., pravi smartphone, a ne ono smeće :cry:


oWbs6ExKGPs&feature=player_embeddedSxD

cham3leon
15-03-2011, 09:43
Šta je to, neka kopija iPhonea? To je jedan kolega htio nabavit jer je škrt ko bodul a izgleda mu ko ajfon tako da se može kurčit.

Bartuc
15-03-2011, 11:18
Da, kopija iPhonea, ali izgleda kao qurac u oko :D Jedino što liči na iPhone je ona menu tipka dolje, ostalo je sve pre pre loše :D Nemoj to nikome i nikada preporučiti da kupi, većeg dreka nisam vidio.

RIDER32
15-03-2011, 12:38
ono lol pa za te pare može kupiti pravi iPhone a ne neku smečarsku (necu reci jeftinu) kopiju.

Aral
16-03-2011, 08:28
Nexus S (http://www.google.hr/nexus/#)

Malo gugl postavio link na tražilicu koja vodi do ovog iznad ^^

ezav
16-03-2011, 09:05
Nu evo mali zivjestaj nakon 2 dana koristenja Motorole Defy :D

Za sada i dalje podosta sretan s mob , i mislim da stvarno u klasi do 2k cuna nema nikakvu konkurenciju .

Na tvornickom punjenju je izdrzala 15+ sati skoro konstanog rada (osim 6 sati kojih sam spaval ) sto je ok .

Sada nakon prvog punjenja dura jos 12 sati i 37 min i bat je na 80% , s tim da sam vecinu vremena provel u stavljanju programa i inih stvari , naravno kombi wlan ili 3g se ne gasi :D . Znaci da bi mi baterija cak mogla durati do 2 dana bez punjenja sto je rispket za danasnje mobove .

Stavil na njega 10+ app-ova , plus muzika i ine gluposti i nisam primetil da se usporil , moto blur sucelje nije lose ali mu fali malo widgets-a ali to se nadoknadi prek marketa (znaci widget za iskljuciti apn i za instant prebacivanej na vibru ili bez zvuka)

Radi tak nakrcan cist lepo i bez laga , ali lag se zna pojaviti kada radi 15 i vise aplikacija , ali za to ga nemrem kriviti :D

Znaci neki normalni rad (3g watchdog , Gtalk , app za prikaz vremena , 10 widgeta raznih koji su aktivni u pozadina , media player, Browser) i nema laga nikakvog , radi glatko ko putrom u noz i jos ima oko 200+ megi rama neiskoristeno po sistem :D

Za ekran i dalje tvrdim da je dve klase iznad Desire (za Desire HD neznam jel ga nisam imal u ruka) , po ostrini je u rame s Galaksy S ali nema do boja Amoled ekrana , mada ja Defy drzim na brajtnesu od 20% i boje su i dalje bolje za 2 koplja od desire :D . I naravno da je ekran bolji za 2 klase od jatele 3GS :D

I kada ga stavim uz bok s curinim Wildfire mob je manji jedino je minimalno deblji sto je za mob s 3.7 ekranom WoW .

I ne nisam ga bacil u vodu i ne planiram ga tusirati !!!!

Sve u svemu za sada mu dajem 9/10 jer nemre biti savrsen a i kada tipkam a da nisam u landscape znam imati problem s del tipkom na kibi , pre blizu je ostalim tipkama pa moji cevapi od prstiju znaju cesce zahvatit slovo L :D

Sve u svemu preporuka svakome :D

EDIT : U vip su rekli da je zakljucan na Vip i nisam proveravala dali je ili nije jer imam samo vip broj , mada sam cital od ekipe iz rijeke na bug forum da su im isto rekli a da je ispalo da mob nije zakljucan na vip :D

I jos jedan Bonus , Mob ima 2 godine garancije ali posto nema servisa trenutacno vredi politika ak mob rikne vip daje novi uredaj unutar 48h :D

Niko Bellic
16-03-2011, 09:31
Je rajt...

Bas ce ti takav mob riknut...

Da je Galaxy S u pitanju, rekao bih da jos donekle postoji opasnost od umiranja, ali ovaj tenk djeluje postojano kao da su ga pospricali s trovremenskim taftom... xD

Bartuc
16-03-2011, 09:44
I ne nisam ga bacil u vodu i ne planiram ga tusirati !!!!

Haha, makar je vodootporan i ima filmića po netu gdje ga uranjaju, opet je druga stvar kad je tvoj :D Vjerojatno niti ja nebi imao muda :D

Niko Bellic
16-03-2011, 10:13
Meni je moj vec letio zrakom, ali Legend kvaliteta je neprikosnovena. ;-)

ezav
16-03-2011, 10:18
Jap jap :D

Ma moral sam to ubaciti jer su mi svi koji su ga vidli postavili samo jedno pitanje "E a kada ce na kupanje" .

Niko Bellic
16-03-2011, 10:55
Reci im lijepo... "Kad kupite svoj Defy kupajte ga koliko hocete, ali moj necete!"

Mislis da vec par ljudi nije dobilo ideju da predju autom preko mog Legenda i testiraju kvalitetu kucista? Rek'o sam im da slobodno odu u Vip, daju 9 kuna cash love i stave svoj potpis na ugovor ako se zele glupirati. Mobitel nije igracka, nego jedna vrlo sofisticirana naprava za ubijanje dosade i nabijanje racuna. xD

ezav
16-03-2011, 13:15
heheh takše je

Huzaaaaahhhhhhh

RIDER32
16-03-2011, 13:28
I jos jedan Bonus , Mob ima 2 godine garancije ali posto nema servisa trenutacno vredi politika ak mob rikne vip daje novi uredaj unutar 48h :D
Milina... aj sad trk do prve bare pa nam javi doživljaje :D

ezav
16-03-2011, 13:43
Mršššššššššššš :D

Niko Bellic
16-03-2011, 14:13
Ako ga ikad budes prodavao pp-ni me!

Gu$ht3r
16-03-2011, 16:15
cek jel vrijedi garancija ako ga ti okupas a on se pokvari?

cham3leon
16-03-2011, 16:17
ja sam tek danas skužio da je Android baziran na Linuxu... gg!

Sickmanno1
16-03-2011, 16:43
Meni je moj vec letio zrakom, ali Legend kvaliteta je neprikosnovena. ;-)

Uzmi sarafciger pa struzi po ekranu pa javi rezultate :wink:

Niko Bellic
16-03-2011, 17:07
To sto imam dobar ukus kod odabira mobitela ne znaci da sam lud. Okej, mozda malo, ali tko je jos u danasnje vrijeme potpuno normalan?

Gu$ht3r
16-03-2011, 17:12
Zlatko Canjuga

cham3leon
16-03-2011, 17:15
Zanimljiva replika.

ezav
16-03-2011, 17:43
Yesssss definitivno odusevljen s mob :D

Znaci preko 21h bez punjaca a baterija na 60% , s tim da sam zadnjih sati i nekaj igral Angry Birds :D

I naravno svako malo ekran radi , kao da pogledam koliko je sati , s tim da je od 15h 3g iskljucen i radi wlan ...

Aral
16-03-2011, 17:48
ja sam tek danas skužio da je Android baziran na Linuxu... gg!
Da, +1

Bartuc
16-03-2011, 18:44
Ček, ozbiljno niste znali da je baziran na Linuxu!? :D


cek jel vrijedi garancija ako ga ti okupas a on se pokvari?

Vjerojatno ne vrijedi, što je glupo s obzirom da je proizvod reklamiran kao otporan na vodu. Vjerojatno bi rekli da je krepao zbog nestručnog baratanja ili nešto sl., dovoljno da ne zadihtaš kako spada one poklopčiće za 3,5mm jack, microUSB itd.

Aral
17-03-2011, 16:46
http://i.imgur.com/OTmhK.jpg

lol

cham3leon
17-03-2011, 16:56
Bezobrazluk! On nikad ne laže, samo ponekad ne govori istinu.

Assasin`s
17-03-2011, 17:41
Da ne otvaram novu temu bezveze. Ak oću uzet novi mob u T-mobileu(znači da produžim ugovor),dal moram čekat da mi istekne ugovor ili mogu i sad uzet?

Niko Bellic
17-03-2011, 17:53
6 mjeseci prije isteka mozes produziti

Assasin`s
17-03-2011, 18:10
Još jedno pitanje(oprostite ak sam dosadan). Jel mogu T-com i T-mobile bodove spojit zajedno? Ona bi imao oko 12.000+ i skočio bi u Tmobile po Galaxy S.

Niko Bellic
17-03-2011, 18:13
0800 1550 - neka institucije rade svoj posao

Aral
18-03-2011, 21:16
Flash 10.2 hits Android today, Adobe hopes for viewable 720p playback in a matter of weeks (http://www.engadget.com/2011/03/18/flash-10-2-hits-android-today-adobe-hopes-for-viewable-720p-pla/)

Ipak, još nije došao, sad sam gledao na Marketu i nema ga još.

playyy
18-03-2011, 22:45
Eo ga bas gledam 10,2 na marketu !

Aral
18-03-2011, 23:38
Yep, evo instaliran je.

Assasin`s
19-03-2011, 19:42
l9AO83mFywk&feature=player_embedded
HTC Sense na Motoroli Defy,ali ovo je još uvijek u ranoj beti.

Gu$ht3r
19-03-2011, 20:24
oce Defy moci snimati 720p video zapise na 2.2

Assasin`s
20-03-2011, 00:01
2.2 je već došo,ali kolko znam nemože snimat 720p.

Karlo_from_Bjelovar
20-03-2011, 14:36
danas idem do frenda malo mu stweakat mob... HTC desire ima... 2.2FW je vec gore (ne znam jel moze neka viša verzija!?)..

e sad, šta mu napravit nakon rootanja? našao sam na netu da mi je najbolje rootat s onim unrevokedom, al šta nakon roota roknut gore? xD
koji rom, launcher, štavec, mu stavit?

fear
20-03-2011, 18:26
Dok ne uskoči netko sa htc-om, možda da počneš ovdje točno tu (http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=594)

Gu$ht3r
20-03-2011, 19:18
4b39izRZCy8

koji ludjaci

Aral
22-03-2011, 08:53
Hell yeah!

Opera Mini 6 and Opera Mobile 11 just launched! (http://www.opera.com/mobile/next/)

I kaj je najvažnije, konačno podržava flash, ultra turbo mega je brza i sve, najbolji browser na tržištu :pray:

EDIT1:

Angry Birds Rio je instaliran, kako zabavno :)


EDIT 2:

Suska se da bi Steam mogao doci na Android i iOS platforme...

23-03-2011, 22:15
meni nesto govoris da duple postove a ti radis 3 :P btw thx za prvi link

ezav
23-03-2011, 22:26
Aaaaaaaaaaaaaaa mrzim ih ... Angry Birds Rio je ekskluziva Amazon App stora ... fuj necem .. puj puj puj ...

Assasin`s
23-03-2011, 23:16
Evo sredio sam za T-club. Platim još račun za ovaj mjesec i imam 12000 bodova i vjerovatno(80%) drugi mjesec idem po Galaxy S za 1098kn

Aral
25-03-2011, 08:20
Upravo napravio wifi hotspot sa mobom, spojio lap na njega i sad surfam netom preko moba. Usput, imam i lan mrežu a to znači di god se nalazim sa ekipom možemo nabacit half preko lana :pray:

R@pt0r
25-03-2011, 16:12
Hell yeah!

Opera Mini 6 and Opera Mobile 11 just launched! (http://www.opera.com/mobile/next/)
Thx na infou! :)

rTUwqxHpXMY&hd=1

:D

Aral
25-03-2011, 16:24
Kako ga mali rastura :rotfl: Izgleda ko da čovjek nije unutra...

RIDER32
27-03-2011, 03:11
Majku mu ovaj brejka bolje od mene xD

Aral
27-03-2011, 11:45
Testirali smo Samsung Galaxy S II by Bug (http://www.bug.hr/vijesti/testirali-samsung-galaxy-ii/107603.aspx)

Brutala od mobaća. Nadam se da su poboljšali kvalitetu plastike i feeling u ruci.

Bartuc
27-03-2011, 17:15
Leakan official Android v2.3.3 za Samsung Galaxy S (http://www.gsmarena.com/android_233_gingerbread_rom_for_samsung_galaxy_s_l eaks-news-2454.php?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter)

Sexy? Sexy!

fear
27-03-2011, 18:11
Jako smexy.

Gwin
29-03-2011, 11:43
xperia x10 flashana na 2.2.1

http://www.pohrani.com/f/2G/47/P5eG8Rv/screenshot4.pnghttp://www.pohrani.com/f/2F/aB/4XlHJQjQ/screenshot6.png

Bartuc
29-03-2011, 13:12
Oho, fino. Kak si zadovoljan? Kak imaš tak sexy notification bar, dio neke teme?

Gwin
29-03-2011, 13:17
zasad odlično radi..

root+flash za manje od 10 minuta..

deset puta više posla imam sa reinstalacijom aplikacija

Bartuc
29-03-2011, 13:21
Da, nakon svakog flashanja treba raditi Hard Reset.

Nego... Notification bar?

Gwin
29-03-2011, 13:26
a. da. dio custom roma

Aral
30-03-2011, 16:07
Angry Birds Rio now available for free from the Android Market (http://www.androidcentral.com/angry-birds-rio-now-available-free-android-market)

majstoro
13-04-2011, 11:33
Planiram nabaviti tattoo,jel imo neko?

Niko Bellic
13-04-2011, 14:52
To ti je relativno los fon. Zakaj bas njega isces? Jel u pitanju neki deal ili postoji limit para koje imas da skuris na fon?

Gwin
14-04-2011, 11:40
errm.. wildfire ja zamjena za tattoo.. smjena generacija i tak to..

majstoro
17-04-2011, 08:59
To ti je relativno los fon. Zakaj bas njega isces? Jel u pitanju neki deal ili postoji limit para koje imas da skuris na fon?
Ma vidio sam da su ostali skuplji.
Zasto je los?

Bartuc
17-04-2011, 09:36
Mali otpornički ekran sa previše fizičkih tipki i mislim da za njega nemaš official update (Eclair 2.1), ali da se može naći unofficial Eclair ROM na XDA forumu.


EDIT:


Samsung GalaxyS Gingerbread (2.3.3) službeno vani (http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_gets_gingerbread_as_promised-news-2526.php)

"...the update has already cropped up in the Nordic countries, Holland and Germany, with the rest of Europe looking to get it in the days to come."

Assasin`s
19-04-2011, 17:16
Evo bio u T-centru i rekli su mi da će ovaj tjedan javit da dođem po Galaxy S. Baš su bili Galaxy S i Desire jedan pored drugog za probat i moram reć da Galaxy S ima dosta bolji ekran.

RIDER32
19-04-2011, 20:42
Da i aj sam ih uspoređivao... nije mi trebalo dugo da ga vratim na postolje, ekran mi je izgledao lošiji a i tipke su mi izgledale nekako nakaradno, koda držim neki obični šrot od mobitela.

Bartuc
19-04-2011, 20:44
S-LCD vs. S-AMOLED, no contest :D

PS: prije je i Desire imao Amoled ekran, ali zbog nestasice, Samsung ga je rezervirao samo za svoje uredjaje. Niko ima Amoled na svojoj Legendi.

Assasin`s
19-04-2011, 22:35
Ali stvarno ima slab ekran. Bilo je dosta osvijetljeno u T-centru i na Desire su boje nekako blijede i skroz su nerealne,dok su na Galaxy-iju stvarno super,mogu prežaliti i flash i to što je mob lagan zbog tog ekrana. I da mob je bio na 2.1 i sve radi fluidno i bez štekanja,jedva čekam da vidim kako radi na 2.2.1 ili na 2.3.3.

marijanovic
19-04-2011, 23:00
Kad je tema već o Android mobitelima, kakv vam je LG optimus One P500?

Assasin`s
19-04-2011, 23:15
Ima ga frend,solidan mob za te pare,makar mislim da je Defy bolji.

ezav
20-04-2011, 07:43
Jap Defy je definitivno bolji od LG :P

S tim da moram pohvaliti Defy , eto 1d i 4h je na bateriji i ona je na 90% (oko 30min razgovora , 10 poruka , 2 sata gtalk-a ,naravno 3g je aktivan celo vreme ) :D

Niko Bellic
20-04-2011, 08:09
Malo mi to sto kazes zgleda nemoguce. Po toj bi logici trebao durati 10 dana uz takvu uporabu. Najvjerojatnije ti indikator koristenja baterije kenja ili u jednom trenutku naglo dropa bateriju za 50% ili vise.

Regenmeister
20-04-2011, 09:41
zanimljivo :)

http://www.youtube.com/ehrvatskatv#p/c/3/cpDQmamgepc

Aral
20-04-2011, 09:54
Naravno. Samo, pitam se koji desire, obićni ili HD? Valjda obićni, HD je ipak malo prebrutalan da bi bio u toj konkurenciji.

:D

Regenmeister
20-04-2011, 10:33
obični naravno :D

Bartuc
20-04-2011, 10:42
Krivo su rekli, nije porast potražnje za Androidom više od 500%, već je više od 600% :D PS: Evo upravo pogledao, 615% u doba pisanja mog rada. Pre brutalan porast :pray:

@Aral, ljudi još uvijek više vole običan Desire nego HD verziju, bez obzira na njegove nedostatke. HD verzija ima puno manju publiku od svog starijeg brata.

RIDER32
20-04-2011, 12:44
O neinformiranih li ljudi... ša oni nisu culi kao mi da je galaxy S bolji od dizajra? :D

ezav
20-04-2011, 13:22
Malo mi to sto kazes zgleda nemoguce. Po toj bi logici trebao durati 10 dana uz takvu uporabu. Najvjerojatnije ti indikator koristenja baterije kenja ili u jednom trenutku naglo dropa bateriju za 50% ili vise.

Moguce da kenja , ali eto sada pogledal pise 80% ... tak da mi sve stima .

Inace ga punim svaku drugu vecer (cca 2 dana ) i prije punjenja mu je baterija uvek na 30%-40%, a posto sam ga jucer koristil manje neg inace (bez latituda , twitter , news grupa, citanja knjige na aldiko) fakat je moguce da je baterija potrosena samo 10% bila jer je mob bil 90% u mirovanju ...

Sve u svemu zakljucil da jedini pravi potrosac mog moba je ekran , tako ako se korisiti tu i tam za gtalk, i za pozive ja mislim da bi njegova baterija mogla zdurati 3-4 dana ... ali s non stop koristenjem oko dan do dan i pol :D

Niko Bellic
20-04-2011, 14:04
Kod neprekidnog koristenja mobitel ti moze izdrzati 8 sati MAX. Vise od tog nema sanse.

Jedan sam od onih koji su konstantno u potrazi za izdrzljivim uredjajima, ali sve je to tu negdje izmedju 6 i 8 sati intenzivnog koristenja i jos uvijek se ne nazire neki revolucionarni primjerak.

Najvise bateriju trosi AKTIVNA 3G veza, odnosno AKTIVNO surfanje netom. Ekran je pritom stalno upaljen, a mobitel mora registrirati sve tvoje pokrete/tapkanja po njemu. Ako jos za vrijeme AKTIVNOG surfanja slusas i zvonku radost, baterija pati abnormalno i place od muke.

Ivan_87
20-04-2011, 17:03
istina , nekad mi ostane 3G uključen u roku od 2 sata ode cjela baterija , jedino što je dobro kod nokije je rezerva, cjeli dan piše baterija prazna ali nikako da se ugasi =)

Niko Bellic
20-04-2011, 17:19
Onda ti ne valja baterija kume. Meni je na 2 godine staroj 5800 XpressMusic ukljucen stalno i baterija mi traje 2 dana. Otkad imam Legend koristim ju samo za slusanje muzike i primanje poziva na T-Mobile varijantu svog Vip broja, ali opet 2 sata WTF? To je nekakav kvar 100%...

ezav
20-04-2011, 20:35
Da 8h surfam verovatno bi baterija umrla :D

Ja sam rekel da je 3g aktivan, nego da ga ne gasim :D , znaci kada nekaj radim po mob 3g ili wifi je aktivan , ali to nemora znaciti da surfam :D

Ma ja koristim mob prosjecno (cca 30-60min razgovora , 10-20 poruka , 1-2h gtalk , oko sat na twitter, FB i takve stvari plus tu i tam slusanje muzike, plus ako sam izvan kuce gps i latitude) i mobu uredno izdrzi dva dana a da je na 30-40% sto je po meni wow , na i900 (samsung omnia) mi je s tim rezimom baterija drzala max jedan dan .

Jedan dan sam na poslu koristil 8 sati Gtalk (lap nije bilo s menom) i naravno to nije bilo konstanto 8 sati ali svako malo neka poruka na njemu i nakon toga je bat bila na 40% znaci da sam nastavil tim rezimom nebi izdrazala do veceri ..

fear
23-04-2011, 18:01
Alo Galaxy juzeri jel netko prešao na gingerbread, ne da mi se flashati rom samo da vidim da li je dostupan update preko kiesa :)

majstoro
26-04-2011, 12:33
Ipak cu vjerovatno kupiti tatoo
razlog je jer vecina kul aplikacija radi na androidu

Bartuc
26-04-2011, 12:47
Tattoo ti je u oglasnicima oko 600 kuna, a recimo Samsung Galaxy 5 (i5500) se već nađe od 800 kuna. Možda je pametnije uštedjeti za Galaxy5 ili neki sl. uređaj pošto mislim da ćeš se razočarati sa Tattoom - ponajviše zbog otporničkog ekrana koji nije ugodan za koristiti.

Ivan_87
27-04-2011, 10:02
Tattoo ti je u oglasnicima oko 600 kuna, a recimo Samsung Galaxy 5 (i5500) se već nađe od 800 kuna. Možda je pametnije uštedjeti za Galaxy5 ili neki sl. uređaj pošto mislim da ćeš se razočarati sa Tattoom - ponajviše zbog otporničkog ekrana koji nije ugodan za koristiti.

I5800 po 800+ kn na njuškalu

Sgt. Bull
27-04-2011, 11:43
Q:Kako promjeniti zvuk alarma na androidu (2.1)? Otpadaju mi uši svako jutro :>

Bartuc
27-04-2011, 16:19
Odeš na Create Alarm (tamo gdje postavljaš alarm, ne xD), slideaš dolje i nađeš opciju Alarm Type i Alarm Tone. To ti je ugrađena Clock aplikacija, brijem da svi to imaju!?

Sgt. Bull
27-04-2011, 19:57
Našao. Hvala Bartuče.

marijanovic
28-04-2011, 00:29
Koji su vaši dojmovi o Samsung Galaxy Ace?

playyy
28-04-2011, 14:53
mislim da je netko jednom bio napisao da kad te neko zove na galaxy s, okrenes ga naopacke i prestane zvonit

jel ima ta mogucnost, ja ne nadem ili ima aplikaciaj za to ?

znam da ista stvar ima na wildfire