PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dostava iz Velike Britanije, Amazon



Durin
09-10-2010, 14:37
Dakle, želim kupiti knjigu iz Velike Britanije za potrebe faksa preko Amazona.

1.) Kako to funckionira?

2.) Najviše me zanima shipment. Na američkom Amazonu piše da je normalni shipment 4 dolara, na britanskom ništa u vezi toga. Koga treba zvati, carinarnicu, fedex ili? Da li se na knjige plaća carina i pdv? Možda je najbolje to nekako preko Algoritma srediti.

3.) Knjiga košta 12 funti, je li mi isplativije kupovati sa njemačkog ili britanskog amazona pošto je izdavač Cambridge University Press.

Rang€r
10-10-2010, 16:37
1.) imaš tamo faq(valjda), al ak pod funkcionira misliš na način plačanja, mislim da se samo može platit kreditnom al nisam siguran, anyway tak je najbolje
2.)kolko ja znam shipment je nekih 2/3 funte i trebaš čekat nekih 5 radnih dana da ti dostave, a dostavi ti se u najbliži poštanski ured(bar je tak s game.co.uk)
3.)neam pojma

bornathepicek
12-10-2010, 00:49
Poštarina ti nemre bit preko 3-4 funte, al ak se ne varam to ide po težini predmeta.

W3DR4N
12-10-2010, 01:21
1. Kreditna kartica. Velika većina trgovaca uzme sredsta tik prije slanja artikla.
2. Iz britanije većina trgovaca šalje Royal British Mailom. Probaj knjigu naći na base.com. Onda ide iz švicarske, tu je za sedam dana i poštarina će biti 10-15 kuna.
3. Različite su valute. Ako u njemačkoj košta 12€, jeftinije je, zar ne? Samo pazi da nisu preveli knjigu.