PDA

Pogledaj cijelu verziju : usporavanje računala



bloodyakafuzz10n
08-10-2010, 12:28
e ljudi imam jedan vrlo neobičan problem

kupio sam novi komp prije otprilike godinu dana. Imam HDD od 500 gb i na 300 gb sam instaliro XP SP3, a na preostalih 200 gb Linux Ubuntu 9.10 (tzv. Ubuntu Karmic Koala). Ubuntu mi očitava sasvim normalno i nema nikakvih problema, dok se XP strašno usporio i svakih 1 i pol - 2 h, komp se sam od sebe restartira i očita mi BIOS Cheksum Error. Srušio sam sustav i ponovo instaliro XP SP3, ali se opet isto ponavlja. Imam Gigabyte-ovu matičnu ploču i probao sam update-ati BIOS ali bez uspjeha jer ne mogu naći valjan BIOS update za svoj model matične ploče. Također sam pokušao instalirati Windows 7, ali kod instalacije, kad se računalo samo od sebe treba restartirati par puta i nastaviti instalaciju, kod drugog restartiranja, moje računalo jednostavno ode u Stand-by i ne reagira. Kad pokušam upaliti Windowse 7 Safe mode da vidim u čemu je problem, kaže da nisu instalirani. Najradije bih imao samo Linuxe, ali mi Windowsi trebaju za neke programe...

Konfiguracija računala: AMD Phenom 2 920 4 x 2,8 ghz
RAM: 4 GB DDR2
Grafička: nVidia GeForce 9800 GT 1 GB
500 GB HDD
Matična: Gigabyte

/Sve komponente su kupljene nove i stare su oko godinu dana. Prije nije bilo kvarova na računalu./

Evo ljudi ako iko ima moguće rješenje problema, bio bih mu jako zahvalan. :D


edit: Zaboravio sam navesti kako mi se zapravo usporio komp: CoD4 mi se prije instaliro za 5 min, sad mu treba 1h i 10 min. Kopiranje 300 mb 15 min. Učitavanje (dakle kad upalim komp i kad je ona "baterija" učitavanja Windowsa XP) 2 min a prije je bilo 10 sekundi. OMG poludit cu pomozite pls!

Jašar
08-10-2010, 15:07
Sata kabl ti je sjeban, stavi novi.

bloodyakafuzz10n
16-10-2010, 00:07
zamijenio sata kabl, sve isto...
kupio novi hard disk, sve radi...
al opet nece win7 (org)

bezimeni
16-10-2010, 10:01
Nero toolkitom ispitaj si ispravnost dvd čitača .Ako je ispravan onda si provjeri kako ti memorija radi sa memtest-om klik (http://www.memtest.org/)S.

bloodyakafuzz10n
19-10-2010, 17:57
testiro sam brzinu nero toolkitom al ne znam očitat, tj. znam očitat al ne znam usporedit s nečim jel to dobro il loše jer se prvi put susrećem s tim... eo dolje link pa nek mi neko pomogne očitat :D

http://img840.imageshack.us/i/brzinacitaca.jpg/

mem test nisam ni pokreto jer sam totalni noob za to, probo jesam al ne ide... help!