PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ataxia



Kid A
07-10-2010, 21:18
http://i.imgur.com/nPgtZ.jpg
Kratkotrajni eksperiment sacinjen od Frusciantea na gitari/vokal (RHCP), Joe Lally-a na bassu i za bubnjevima John Klinghoffer (sadasnji gitarist RHCP, u to vrijeme vec bivsi clan Bicycle Thiefa i Dot Hacker-a).
Bend je postojao svega dve sedmice i u to vrijeme su uradili dovoljno materijala za dva albuma; Automatic WrittingS(izdan 2004-te) i AWIIS(2007).
Interesantna je prica o nastanku imena benda; rijec Ataxia su pokupili negdje sasvim slucajno jer eto, cinilo im se u tom trenutku kul ime :/ Kasnije su saznali da u grckom jeziku, rijec Ataxia znaci "totalna ili djelomicna nesposobnost da koordiniras svjesnim tjelesnim pokretima kao npr. u hodanju, sto opet ima i neke veze s nacinom na koji su pristupali kreiranju pjesama.
Cak i prvi album Automatic Writting nalazi mjesto u tom spoju; nazvan je prema nadrealnom pokretu ciji su najznacajniji predstavnici bili Max Ernst i Andre Breton koji su tekstove pisali u formi odvojenih recenica ili paragrafa ali bez svjesnog znacenja ili stvaranja pokusaja istog, bar ne na prvi pogled (khm Kharms khm)
Odoh malo s teme u knjizevnost ali uglavnom....eto, moja preporuka i pocnite prvo s drugim albumom pa onda s prvim, ne znam zasto ali imam utisak da cete tako lakse apsorbirati zvuk. I da, obrisite iz glave bilo kakve poveznice sa RHCP jer ovo je sasvim drugi svijet, kao i vecina Johnovih solo albuma.
Ocekujte na nekim mjestima krajnje odsustvo harmonije i reda, smislene kompozicije, zvuk gitare nastao u umu Franka Mesmera i izrazito lucenje endorfina prilikom slusanja.
Par sampleova:
XE_P5Dah9YQ
xHS7CJOVIiQ
Bon Appétit!

Rang€r
08-10-2010, 13:41
bio sam prije malo poslušo ataxiu, al nije mi baš probavljivo.

Kid A
20-03-2011, 23:58
revive!
..........
ajde slusajte ovo :(

str1k3r
21-03-2011, 00:04
Oooooh, lajkam! Ide na to do listu definitivno. :D