PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nouvelle Vague



Kid A
06-10-2010, 18:46
http://www.clashmusic.com/files/imagecache/big_node_view/files/vague_0.jpg
http://i.imgur.com/ayfOW.jpg
Projekat su 2004. pokrenuli producent Marc Collin i gitarista Olivier Libaux i već dugi niz godina predstavljaju nezaobilazne figure francuske glazbene scene koji su došli na ideju da u specifičnom, bosa nova maniru obrade određene new wave i punk klasike, uz vokalnu podršku mladih francuskih i brazilskih pjevačica. Ono što ih izdvaja od ostalih, mnogobrojnih cover projekata su šarm i duh kojim su učinili da stari dobro poznati hitovi zvuče kao da ih slušate prvi put.
Zadržani su tekstovi i melodije, pri čemu je gitara jedini instrument koji su koristili. U pjesmama sad preovladava bossa nova aranžman (s primjesama jazza, reggaea i soula)i uspeli su da dobiju sasvim novu dimenziju a da pritom zvuče i dalje jednako dobro. To je, takođe, bio i jedan od načina da se pokaže da pjesme iz new wave i punk perioda, koje su krajnje jednostavne, najčešće odsvirane uz svega dva-tri akorda, imaju vrijednost klasika i bitno mjesto u glazbenoj istoriji.
Ono što ovom projektu da je svježinu i određenu dozu pozitivne naivnosti je to da u njemu učestvuju pjevačice koje u početku nisu imale priliku da čuju originale poznatih pjesama što je po meni odlična ideja; u ovom slučaju vokal nije opterećen originalom i ima potpunu slobodu da pjesmu interpretira na način koji si je zamislila.
U repertoaru obrada su uključeni radovi bendova Joy Division, Bauhaus, The Smiths-a, Siouxsie and the Banshees, New Order, Depeche Mode , Dead Kennedys etc...
Za početak preporučam album Bande à PartSi evo vam previewa:
l4efME9Vnlc
0ZilC3ldN84
ydBR1CmI4jw

angel eye
06-10-2010, 19:22
Na prvi dojam mi se ok čine, chill su...

Kostolomac
06-10-2010, 19:27
Uuuu, ovo mi se čak i sviđa :P
Ono "bossa nova" je bilo ključno, definitivno ću poslušat :)

Frky
06-10-2010, 20:03
Hapufz1NFkY&feature=related

This owns!!!

Ostalo je uredu premda nisam s prevelikom požnjom slušao ovaj bend!

Da_killah
06-10-2010, 20:07
e ovu zadnju znam, iz grindhousea, dakako. sad ću poslušati i onu obradu joy divisiona

Frky
06-10-2010, 21:07
4op1esLn4mc&feature=related

Naravno tu je i ova koju svi dobro znamo iz t-com/mobile reklame!

Kid A
06-10-2010, 21:10
U originalu od Buzzcocksa, da (ne u reklami, neg inace jel :) )

skitkid
06-10-2010, 21:40
meni je to grozno. :D

Feanor
06-10-2010, 21:43
Bili u Zg-u dan il dva(a mi dosli u Zg dva dana prije) prije Metallice, planirao otic al' nisam nijednog frenda uspio nagovorit, nije po njihovom ukusu, a lutat sam po Zg-u nije bila opcija. :( Drugi put zovem nekog Zg forumaša sa sličnim ukusom, pa da zajedno popijemo batine, ako ih vec trebamo popit, ja jer sam dalmatinac, a on whell, jer se druzi s dalmošem...

Srle
07-10-2010, 08:45
Bio na koncertu prošle godine...nije mi bilo dosadno, a to je ono bitno...definitivno bilo pametno otići, iako do pet minuta prije nastupa nikad čuo za njih...

Death By Sexy
07-10-2010, 11:54
Meni su ok. Malo su sexy...

kikl0p
07-10-2010, 12:29
Bili u Zg-u dan il dva(a mi dosli u Zg dva dana prije) prije Metallice, planirao otic al' nisam nijednog frenda uspio nagovorit, nije po njihovom ukusu, a lutat sam po Zg-u nije bila opcija. :( Drugi put zovem nekog Zg forumaša sa sličnim ukusom, pa da zajedno popijemo batine, ako ih vec trebamo popit, ja jer sam dalmatinac, a on whell, jer se druzi s dalmošem...
Rofl, di ces popit batine? zabrijo si totalno.
Inace muzika mi je cist ok malo vuce na indie po vokalima...