PDA

Pogledaj cijelu verziju : Oživljavanje mrtvih organizama - Znanost i zombiji



W1k1n6
05-10-2010, 10:48
Sovjetski znanstvenik Sergei Brukhonenko još je dvadesetih godina prošlog stoljeća započeo s eksperimentima oživljavanja mrtvih organizama. Sljedećih nekoliko desetljeća tijekom tih bizarnih pokusa usput je došao do otkrića primitivnih inačica umjetnog krvotoka, a njegova su istraživanja kasnije pomogla pri razvoju umjetnih pluća, srca, dijalize.
Ipak, njegovi najpoznatiji eksperimenti su nešto totalno bizarno. Ubijao je razne životinje i potom ih oživljavao, a najbizarnije od svega je odrezana pseća glava koja je zadržala određene funkcije i za što ni dan danas znanstvenici nisu uvjereni jeli stvarno ili fake. Ova je tema vezana uz anketu o eksperimentima na životinjama, te je možda najžešći primjer krajnosti takvog eksperimentiranja. Moram vas upozoriti kako ovaj video ima elemente koji bi vas mogli jako uznemiriti.

ap1co5ZZHYE

Aerial
05-10-2010, 11:04
Ugh, gledao sam prije nekih mjesec dana na TV dokumentarac o potencijalnom načinnu presađivanja glave (ili tijela? hmm), i pojavio se dotični gospon Sergei s njegovim psom.
Scena je totalno surealna, jebena glava na cijevčicama i pumpi i pas potpuno normalno reagira :S

Uglavnom, što se tiče oživljavanja biti će zanimljivo u kojem to smijeru ide.. Definitivno ne u smijeru zombija, jer dotični ni ne mogu postojati u ovom našem nesretnom univerzumu, ali da će biti kontroverza, to sigurno da :D

Wishmaster
10-10-2010, 19:17
Ima jedna stvar. Glava se ne bi smjela micati na taj način. Odaje dojam ko da je još uvijek 'pričvršćena' na vrat tj. na tijelo jer jedini dio koji bi bil pomični kod same glave je donja čeljust, a ovaj video mi nije baš previše uvjerljiv po tom pitanju.
A i uz to, budući da je glava takorekoć odrezana skoro kod lubanje (par cm niže) mislim da bi nekakva paraliza mišića (uz neizmjernu bol) trebala biti prisutna bar na dijelu na kojem je dio vrata, a u filmu je vidljivo micanje cijele glave.
Neznam, nekak mi vuče na fejk.

osvetnik_sch3l3
10-10-2010, 19:39
moze naziv dokumentarca ili popis literature na navedenu temu,
hvala

CrazySmurf
10-10-2010, 19:50
fake.

Da bi mozak funkcionirao kako treba treba mu neprekidan izvor kisika. Kako je ovaj što govori rekao, glava je odrezan par sati prije. Dakle mozak je mrtav i nije moguće da se dovođenjem krvi u njega vrate sve funkcije.

bornathepicek
10-10-2010, 22:41
Neznam dal je fake il ne, al znam da sam užasno protiv testiranja na životinjama.

sickpetey
10-10-2010, 22:44
Neznam dal je fake il ne, al znam da sam užasno protiv testiranja na životinjama.

Cak i ako na njima istrazivaju lijek za bolest od koje boluje tvoje jedino dijete i od kojeg ce umrijeti ako se ne otkrije...samo pitam,nisam ni ja previse za testiranja na zivotinjama al u ovom slucaju koje sam tebi naveo mislim da bi ja bio govno i odobrio testiranje

bornathepicek
10-10-2010, 22:50
Neznam dal je fake il ne, al znam da sam užasno protiv testiranja na životinjama.

Cak i ako na njima istrazivaju lijek za bolest od koje boluje tvoje jedino dijete i od kojeg ce umrijeti ako se ne otkrije...samo pitam,nisam ni ja previse za testiranja na zivotinjama al u ovom slucaju koje sam tebi naveo mislim da bi ja bio govno i odobrio testiranje
Iskreno, mrzim djecu.

Sonic_Moronic
10-10-2010, 22:52
Da, zašto ne bi izabrali takav nepouzdan način testiranja za lijek koji moramo naći što brže?

Sonic_Moronic
10-10-2010, 22:53
Šit, briši ovaj post, ne razmišljam.

croat1gamer
10-10-2010, 22:58
Pa ono, mozes ti naci i ovako ljudske dobrovoljce koji ce prihvatitit testiranje tog lijeka kada im objasnis sta se zapravo testira na njima i upoznas ih sa poznatim nuspojavama/upozoris na neocekivane nuspojave, ali generalna publika ce smatrati te pokuse i dalje amoralne pod 'cinjenicom' da pokusne osobe nisu bile upoznate na sta pristaju (makar i jesu, dezinformacije ftl) ili da nisu mogle samostalno prosuditi posljedice ili cak da su bili prisiljeni.

Eh, i ako se dobro sjecam, mozak moze provesti neko vrijeme bez kisika, ali posljedica je da tada pocinje skoro pa instantna degeneracija umnih sposobnosti, ali refleksivne reakcije su i dalje prouzrocljive.

Aerial
10-10-2010, 23:29
Da bi mozak funkcionirao kako treba treba mu neprekidan izvor kisika. Kako je ovaj što govori rekao, glava je odrezan par sati prije. Dakle mozak je mrtav i nije moguće da se dovođenjem krvi u njega vrate sve funkcije.

Dovođenje krvi = disanje

croat1gamer
10-10-2010, 23:31
Or to be more precise:
Dovodenje krvi u stanice = dovodenje kisika + dovodenje glukoze + odvodenje ugljikovog dioksida

CrazySmurf
11-10-2010, 07:12
Ok my fault.

Wishmaster
11-10-2010, 10:23
Ali nakon par minuta mozak bez kisika umire.

McPingvin_v2.0
11-10-2010, 10:28
Počinje umirati. Trenirani plivači/ ronioci i djeca mogu preživjeti i do 7 minuta bez kisika :)

W1k1n6
11-10-2010, 15:41
Ima u našem Saboru nekih kojima je mozak mrtav 50-60 godina pa žive :)

Sonic_Moronic
11-10-2010, 15:50
Fenomen :D

The Boz
11-10-2010, 16:42
Znanstvenici su htjeli održati obdukcije, ali leševe štiti diplomatski imunitet.