PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows Live Essentials 2011



W3DR4N
01-10-2010, 19:53
Microsoft je izdao Live paket usluga u verziji za 2011 godinu. Kompanija je prvi put integrirala sve postojeće web usluge.
O čemu se zapravo radi?
Live Essentials donosi novu verziju Messengera, Maila, Movie Makera i drugih aplikacija, uz naglasak na društvene mreže i web općenito.

Tako primjerice Messenger ima potpuno redefinirano fullscreen sučelje s integracijom društvenih servisa Facebook, MySpace i LinkedIN.
Movie Maker ima ribbon sučelje za lakšu produkciju filmova, s više opcija i shodno tome boljim rezultatima. Program sad ima direktan upload na popularne servise, uključujući YouTube, za koji se automatski enkodira u odgovarajući format.
Live Gallery je unaprijeđeni image viewer, koji je uzor pronašao u komercijalnim organizatorima poput ACD See-a i Picase.

Dodatne trake su uvijek nepoželjne u internetskim preglednicima, no Live dodatak Bingove trake je vrhunski odrađen. On radi na sličnom principu kao i Google Instant, samo nikad nije potrebno napustiti web stranicu, već live pretraživanje vršite unutar sučelja internetskog preglednika.

Paket dodaje još nekoliko interesantnih stvari, poput programa za parent control, pri čemu nisu potrebne dodatne aplikacije.

Uglavnom, Microsoft je ugodno iznenadio. Paket je besplatan i vrvi vrhunskim dodacima operativnom sistemu. Pogodan je za Vista i Seven operativne sisteme.

explore.live.com

Nee Joe
01-10-2010, 19:55
Nice. 4 winnerz, baby, yeah!

Electromaster
01-10-2010, 19:56
No love for Windows XP? :(

W3DR4N
01-10-2010, 20:00
Microsoft želi namjerno ugušiti XP jer je na tržištu 4 godine predugo.

Electromaster
01-10-2010, 20:01
Hurr durr.
*mora kupit novi komp*

Markecgrad
01-10-2010, 20:03
Upravo se instalira. Baš me zanima kakav je novi messenger:D

Nee Joe
01-10-2010, 20:17
Upravo se instalira. Baš me zanima kakav je novi messenger:D

Tkđ, na 31% je :D

Aral
01-10-2010, 20:20
Tnx na vijesti, checkirat ću.

Nee Joe
01-10-2010, 21:07
MSN je prežestok, pretvorio se u facebook :D.... Odličan dizajn i ažužiranja, svaka čast microsoftu.

Aral
01-10-2010, 21:20
Evo instalirao, kako opako. Photo Gallery je predobro napravljen, a novi msn rula. Ženi će se svidjet integracija sa fejsom (ovo sa fejsom izgleda predobro), pogotovo u photo galleryu, rula.

W3DR4N
01-10-2010, 22:49
Kome se ne sviđa novi dizajn MSN-a, u gornjem desnom kutu je opcija compact view, koja mu vraća stari izgled.

Nee Joe
02-10-2010, 09:24
Kome se ne sviđa novi dizajn MSN-a, u gornjem desnom kutu je opcija compact view, koja mu vraća stari izgled.

Čak je i on prolijepšan, al bolje izgleda novi look.

Deadwalker
02-10-2010, 10:46
Aj super, koristio sam do sada betu, prelazim na novo izdanje :thumbs2:

RIDER32
15-11-2010, 02:08
Jel ovaj novi WLM ima mogučnost spremanja historyja sa facebook chata?

Luka123
15-11-2010, 09:20
Ja sat tek jucer pustio automatskom azuriranju da instalira 2010. verzijt :(

Worthaur
15-11-2010, 21:16
Kewl, fraps radi na novom windows live, pokazuje mi fps

RIDER32
16-11-2010, 02:39
Pokazuje i u nekim videoplayerima :) program je inace glupav pa mu necemo zamjerit.

W3DR4N
16-11-2010, 08:04
Zato sto programi koriste DirectDraw komponentu za renderiranje slike ili grafickih efekata.

Macolla
16-11-2010, 17:10
ffs, može li se nekako vratiti na dobru staru verziju msna? :(

MasaKrisT
16-11-2010, 18:01
Pretrpan,bezveze, stoji mi upaljen jer mora. 90% vremena koristim skype. Od IM zelim da bude IM ,a ne galerija slika ,statusa na facebooku i ko zna sto sve ne.bljak.

W3DR4N
17-11-2010, 02:38
Jel ovaj novi WLM ima mogučnost spremanja historyja sa facebook chata?

Mislim da ti Skype 5.0 podržava Facebook history.

RIDER32
17-11-2010, 02:41
Hm.. ok vidjet cu. Ionako bi u sporije vrjeme trebao nabaviti Skype.

Burek_fr0m_SPACE
03-12-2010, 00:56
Zato sto programi koriste DirectDraw komponentu za renderiranje slike ili grafickih efekata.
DirectDraw više ne postoji. Inače, totalno mi se ne sviđa novi messenger. Social ovo, social ono. Nabijem ih, hoću samo messanger. Sem toga, pravio mi je probleme s nekim kontaktima, prikazivao je da su offline iako nisu, i nije mi dao da šaljem offline poruke. Uslijedila je poduža bitka za povratak starog mesindžera. Jedva sam negdje našao verziju 8.0 ili tako nešto, pa mi se ona apgrejdovala u onu predzadnju. Sad samo čekam da me M$ prisili na upgrade promjenom protokola.

RIDER32
03-12-2010, 21:09
Sem toga, pravio mi je probleme s nekim kontaktima, prikazivao je da su offline iako nisu, i nije mi dao da šaljem offline poruke
E sa time sam ja imao problema i sa devetkom (koju još koristim ofc)

a starije verzije možeš naći na torrentu. tako sam našao frendu kad mu je trebao neki dan.

Systematic Reverse
08-12-2010, 13:02
ovaj novi messenger saksa na kvadrat..

koji kurac pretjeruju..

ako zelim messenger, onda zelim messenger, a ne mini-facebook.

sreca (donekle) sto sam se morao zbog nekih razloga vratiti na XP sa sedmice, pa ga ni nemogu imati.

RIDER32
09-12-2010, 04:29
jedu govna
totalno su zasrali. Srecom microsoft ispravlja svoje greske

neki dan su mi predlozili update. Sa užitkom sam ih stero u rodni kraj.

Worthaur
09-12-2010, 07:54
Da, jako je tesko prebacit da izgleda kao stari messenger, cak 2 klika...

Aral
09-12-2010, 07:54
Sva sreća pa ima compact view, odnosno vraća na "staru" verziju. Ova verzija se po ničem posebnom ne razlikuje od stare, sve je isto osim social feeda, što je odlična stvar. Druga je stvar što je ekipici urođeno da ne voli fejs al to su već bezvezne rasprave.

@Worthaur: lol, istovremeno

Systematic Reverse
10-12-2010, 12:52
Sva sreća pa ima compact view, odnosno vraća na "staru" verziju. Ova verzija se po ničem posebnom ne razlikuje od stare, sve je isto osim social feeda, što je odlična stvar. Druga je stvar što je ekipici urođeno da ne voli fejs al to su već bezvezne rasprave.
@Worthaur: lol, istovremeno

ne, nego je druga stvar što ekipica želi messenger, a ne mini-facebook.

ako želim facebook, imat cu facebook, ako zelim messenger, želim jebeni messenger koji nema hrpu bespotrebnih stvari.

btw nije msn jedini koji se poceo furat na fejs, myspace sve vise lici na fejs također, i lagano ali sigurno tonu zbog toga.

jebiga, svakome svoje.

ali vecina ekipe na fejsu je presmijesna, sram me je kad to sve citam sta pisu x(

Aral
10-12-2010, 13:05
Nije sad bitan ni fejs ni myspace. Nisi na njemu zbog ekipe koja piše gluposti nego zbog frendova, puke zajebacnije ili kaj ja znam čega već, nebitno.. Ak uopće i jesi (ne tebi direktno) na fejsu. Kao što rekoh, svi programi usvajaju taj pravac social feeda i to će bit furka neko vrijeme; ipak stvar je posve zanemariva s obzirom na činjenicu da postoji opcija compact viewa za povratak na "stari" msn. Kome ne paše, nek ga ne koristi uopće.

Systematic Reverse
10-12-2010, 14:07
Nije sad bitan ni fejs ni myspace. Nisi na njemu zbog ekipe koja piše gluposti nego zbog frendova, puke zajebacnije ili kaj ja znam čega već, nebitno.. Ak uopće i jesi (ne tebi direktno) na fejsu. Kao što rekoh, svi programi usvajaju taj pravac social feeda i to će bit furka neko vrijeme; ipak stvar je posve zanemariva s obzirom na činjenicu da postoji opcija compact viewa za povratak na "stari" msn.SKome ne paše, nek ga ne koristi uopće.

jeste.

nisam to znao do neki dan.

zbog frendova sam inace vani sa njima, ne na fejsu :/

Aral
10-12-2010, 16:38
I ja isto. Osim onih s kojima nisam bio u kontaktu od osnovne jer su se preselili. A za ovo pogledaš malo, to je prva stvar koju ideš tražit (bar sam ja to radio jer mi je smetao onaj "fejs" look) a ne bitchat ovdje po programu koji je ovako i onako sam po sebi dobar, bar služi svrsi.

Electromaster
10-12-2010, 17:28
Meni je sasvim okej novi emosen, istina, ima neke svoje kvake, ali ima i svaka verzija. Doduše, furam gore spomenuti "stari" izgled cijelo vrijeme, ovo novo čudo ne želim ni pogledati.
Ono što me trenutno najviše živcira su pozadine, stalno to nepotrebno mijenjaju... Prije si mogao za svakog kontakta lijepo stavit svoju pozadinu koja bi bila preko cijelog prozora, a sad možeš samo uzeti istu kao i u glavnom prozoru, ili onu koju ima kontakt s kojim pričaš. I to samo u onoj traci gore. Lol na ekipu koja će se sad cerekati "jel to cenzura hehe".
Loše.

EDIT: Also, novi smajliji su gej.

Aral
10-12-2010, 17:43
Da, novi smajliji su fail, stari su bili puno bolji. Naravno, nikog ne spriječava stavit stare al je tlaka.

Burek_fr0m_SPACE
11-12-2010, 01:58
Programi koji nakon uspješnog obavljanja jedne funkcije s novim verzijama pokušavaju raditi sve ne završavaju dobro. Kada ste posljednji put koristili Real player?

W3DR4N
11-12-2010, 03:02
Tko je ikad koristio Real Player?

Burek_fr0m_SPACE
11-12-2010, 09:20
Pa nekada davno se i koristio, dok je bio dominantan u video streamingu na netu, i ja sam ga imao. Možda ima i boljih primjera i poređenja, ali svakako mi se ne sviđa šta prave od tog messengera. Sem mojih tehničkih problema s njim, ne sviđa mi se što se zbog novih fičra koje totalno ne želim (kojekakve socijalne integracije) oduzimaju neki dosadašnji fičri, kao što je recimo display-name, a takvih neželjenih promjena će vjerovatno još da dođe. Pa zato bičujem zbog pravca u kom su krenuli. Mnogo bih zadovoljniji bio da mi je instant messenger samo instant messenger.

Electromaster
11-12-2010, 11:19
kao što je recimo display-name
THIS.

pimp
11-12-2010, 11:54
SMnogo bih zadovoljniji bio da mi je instant messenger samo instant messenger.

and THIS
zelim samo prokleti instant mesenđer

Systematic Reverse
12-12-2010, 00:17
vidis Aral o cemu sam ti pricao :P

znao sam da nisam usamljen :<

Electromaster
22-12-2010, 11:51
Nego, čini mi se da novi emosen za*ebava po pitanju offline poruka... Onak, netko mi nešto napiše dok sam oflajn i ja to nikad ne primim... Ili pak, nekidan kad sam se loginao odjednom su mi iskočile offline poruke od 4-5 ljudi koje su stare po par mjeseci, iako sam svaki dan na emosenu. :?

flander
10-02-2011, 13:55
evo samo da vas obavijestim daj e izašao novi MSN +5 dodatak za novi MSN 2k11

možete ga skinuti sa ove stranice

http://www.msgplus.net/

evo trenutno ga instaliravam pa kasnije javim dojmove

flander
10-02-2011, 15:26
evo testiram sad baš malo, doduše dosta nešto mi ne štima sa povezivanje msna sa fbom, dali je to do njih ili sam ja neš sjebal, mada sumnjam, jer mi nekako sporo updata statuse i recimo kad linkaš neki filmek sa utuba ne updata ga na msn window...

inaće zgodna stvarčica, možete se povezat odma i sa skypom i sa twitterom, tak da odma komunicirate sa ljudima koji koriste te naveden programe


inace niš posebno, bar nisam skužio nikakav napredak u brzini ili preglednosti, ima tolko stvari da ono uf, možete si to skiktat kak vam volja

i kolko sam skužil nemoš si više ofarbat ime na msnu :(

EDIT : bit ce da je ipak do mene, krivo sam spojil fb sa msnom