PDA

Pogledaj cijelu verziju : Frozen screen



delight353
01-10-2010, 15:25
Ekipo, bok! Novi sam na ovom forumu, pa ćete mi oprostiti ako sam ovu temu naćeo u pogrešnoj sekciji. Imam jedan problem i nadam se da će se javiti netko tko će možda znati kako ga riješiti. Naime, neki dan sam napokon dobio PC koji prilično dugo čekam. Konfiguracija, ja se bar nadam, spada u današnje uredne kriterije što se tiče gaminga. Koristim Intelov 4-jezgreni procesor i3 3.07GHZ, 3GB RAM, Nvidia GeForce GTS 450, te Win7 32-bit OS. Usred igranja Just Cause 2, ili Fallout 3 ekran se jednostavno smrzne. Zvuk nastavlja svoj loop, no slika tu staje, a meni započinju glavobolje. Taj problem se ne događa kod Crysis-a! Nadao sam se da su možda driveri u pitanju, no skinuo sam najnovije drivere s neta, a problem se i dalje javlja. Molim vas, HELP! Inaće ću se vratiti svom prodavaču i nabiti mu ovu kantu u šu..k! Hvala unaprijed!

KI KI
01-10-2010, 18:57
mozda igra nevalja? jel org?
i btw kaj postoji intel i3 x4? kaj nisu i3 samo x2?

marijanovic
01-10-2010, 20:06
mozda igra nevalja? jel org?
i btw kaj postoji intel i3 x4? kaj nisu i3 samo x2?

Svi i3 su dvojezgreni, no svaka od jezgri sposobna je paralelno izvršavati po 2 niti.
Dakle 2 cores 4 threads - to Windowsi vide kao četiri jezgre.
Takoreći dvije su fizičke jezgre ali četiri logičke.

Ne znam koji je problem s računalom, valjalo bi sve provjeriti.
Recimo krenuti od provjere memorije alatom Memtest86+ kao i provjere temperature procesora i grafičke pod opterečnejm (recimo OCCT i FurMark).

delight353
01-10-2010, 23:40
Ne shvaćam u čemu je problem. Pokušati ću sa ovim provjerama... :(

C
02-10-2010, 19:43
Čuj, to mu se dešava sa F3 i JC2, a s Crysisom ne, tako da ne bi rekao da je tehničke prirode, jer da jest do memorije, temperatura i sl., i kod Crysisa bi mu se to dešavalo. Ako ti nisu original, lako je moguće da je do čraćkova.

delight353
05-10-2010, 17:03
Ok. Otkrio sam problem. Da - temperatura je bila ipak malo previsoka. To sam riješio tako što sam ugradio dva dodatna venta; jedan za upuhavanje, a drugi za ispuhavanje. No, pravi problem je bio u samom Falloutu. Naime, igra ima običaj rušiti se na Sedmici. Crash fix koji se lako nađe na netu, lako to ispravlja.