PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pištanje kompa



Jaster111
30-09-2010, 10:47
Kad upalim neku igricu kao npr. Assassins creed 2 ili Left 4 Dead 2 komp mi odjednom počne pištati recimo ovako : piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.......piiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiii
To me malo živcira(puno :D ) i jel mi netko može pomoć kako da ugasim taj zvuk.
Komp:
Windows 7 Professional
32-bit
4 GB Ram
Pomoć plizzzz :( :( :(

Feanor
30-09-2010, 10:49
Koliko se ja razumjem u kompove to ti matična daje znak da ti nešto nije u redu s kompom. Evo tu imaš listu beepova i njihovo z načenje, pa usporedi malo sa tim svojim...

http://www.pchell.com/hardware/beepcodes.shtml

Viper33
30-09-2010, 14:21
pa vjerovatno kad krens igrat igre..graficka il proc ti se prerijavaju i u biosu ti je npr satvljeno da nesmije prec 70 stupnjeva celzijevih tebi prede i onda krene pistat..ako sam u pravu?

marijanovic
30-09-2010, 17:13
pa vjerovatno kad krens igrat igre..graficka il proc ti se prerijavaju i u biosu ti je npr satvljeno da nesmije prec 70 stupnjeva celzijevih tebi prede i onda krene pistat..ako sam u pravu?

To je najvjerojatnije.

josip_kraš
30-09-2010, 21:23
Koliko se ja razumjem u kompove to ti matična daje znak da ti nešto nije u redu s kompom. Evo tu imaš listu beepova i njihovo z načenje, pa usporedi malo sa tim svojim...

http://www.pchell.com/hardware/beepcodes.shtml

Jesi, u pravu si.

Autore, očisti hladnjak procesora.

Razzarach
30-09-2010, 21:28
pa vjerovatno kad krens igrat igre..graficka il proc ti se prerijavaju i u biosu ti je npr satvljeno da nesmije prec 70 stupnjeva celzijevih tebi prede i onda krene pistat..ako sam u pravu?
ako je bio debil i stavio limit na 70 stupnjeva.
inace je vjerovatno to.

josip_kraš
30-09-2010, 22:41
pa vjerovatno kad krens igrat igre..graficka il proc ti se prerijavaju i u biosu ti je npr satvljeno da nesmije prec 70 stupnjeva celzijevih tebi prede i onda krene pistat..ako sam u pravu?
ako je bio debil i stavio limit na 70 stupnjeva.
inace je vjerovatno to.

70 celzija je za procesor dobar limit za pištanje.

C
02-10-2010, 19:48
pa vjerovatno kad krens igrat igre..graficka il proc ti se prerijavaju i u biosu ti je npr satvljeno da nesmije prec 70 stupnjeva celzijevih tebi prede i onda krene pistat..ako sam u pravu?
ako je bio debil i stavio limit na 70 stupnjeva.
inace je vjerovatno to.

70 celzija je za procesor dobar limit za pištanje.
Ovisi, moj laptop preko ljeta u idleu je na 80°C, u full loadu na 90°C, a novi, zvijer, dok stolni u full loadu potegne 70°C, dok je grafička u idleu na 90°C zbog ne prikladnih drivera. Ovisi o procesoru, kako koji CPU, ali mislim da nitko ne uključuje opciju alarma za pregrijavanje u BIOS-u.

bornathepicek
02-10-2010, 23:19
To kaj ti vele očisti pc, ista stvar sa istim igrama mi se dešavalo, nakon kaj sam očistio prestalo je(također imam namješteno na 70 stupnjeva da pišti)