PDA

Pogledaj cijelu verziju : 939 ili AM2 ?!



Aerial
27-07-2006, 21:20
Ehm.
Dakle, iako je novija tehnologija, AM2 ima nekih.. čudnih karakteristika.

Pa me zanima... Ako je namjera složiti optimalno gamersko čedo, u *razumnom* cjenovnom rangu (zaboravimo na Toledo Dual Core, Prescotte od 7k kuna i slične gluposti), da li se isplati ići s 939 ili AM2 socketom?

AM2 je relativno svjež i ima ozbiljnih komplikacija s, recimo, memorijom, ali opet, 939 je ograničen na DDR1.
A ne bi bila fora da se za 3 mjeseca stabilizira stanje s AM2 i DDR2, pa da se mora mijenjati cijela konfiguracija...

:(

ivan
28-07-2006, 08:11
ehhhh.... i najveći znalci se muče oko toga... 939 je već dobro "isproban" i nije upitna njegova stabilnost. am2 je dobar za budućnost, ali ima još par "grešaka". ako ti nije hitno, slobodno pričekaj drugu godinu kad će se sve izkristalizirati i pojaviti dx10(kad točno izlazi?). a ako ti je jako hitno i nisu ti bitne high postavke u igrama, onda uzmi 939

O-Okac
28-07-2006, 08:13
pricekaj godinu dana cijene cu past sve ce se testirat i za pare koje sad imas ces dobit 2 bolji komp :wink:

Sgt. Bull
28-07-2006, 08:26
ja cu uskoro kupovati i odlucio sam se za 939

28-07-2006, 08:33
pricekaj godinu dana cijene cu past sve ce se testirat i za pare koje sad imas ces dobit 2 bolji komp :wink:

tako je svake godine (ili još i prije - ovisno o konkurenciji), sve cijene istog hardware-a se smanje barem za 50%

O-Okac
28-07-2006, 09:09
[quote="O-Okac":c2poy9c1]pricekaj godinu dana cijene cu past sve ce se testirat i za pare koje sad imas ces dobit 2 bolji komp :wink:

tako je svake godine (ili još i prije - ovisno o konkurenciji), sve cijene istog hardware-a se smanje barem za 50%[/quote:c2poy9c1]

Imas pravo no samo kazem da bi za pare koje sad hoce dat za godinu da na mogo dobit 2x bolje no ak ti treba hitno uzmi 939 inace pricekaj malo da vidis sta ce biti sam AM2

gamer4life01
28-07-2006, 11:18
Stara priča 939 je provjereno dobar ali pitanje je do kad će amd proizvoditi procesore za njega,dok amd2 je nov i dost dugo će potrajati

Aerial
28-07-2006, 14:41
Ma dobro, to s "pričekaj pola godine jer će pasti cijene" je već provjereno loša metoda, jer će se (očito) za pola godine opet pojaviti takav hardver zbog kojeg bi opet bilo pametnije pričekati pola godine.. i tako u nedogled.

Tako da.. Hm. Nije da mi je ZBILJA hitno, ali stari, imam Athlona 1700+, 384 RAM, Ge Force 2 MX (da, dobro ste pročitali, 2 MX).
Ako to nije u ku*cu, onda što jest?! :roll:

Nekako mislim da ću ipak ići s AM2.. Orleans 3800+ (AM2) košta 900 kn, a Manchester 3800+ košta 1400 kn.. Ovaj drugi je doduše dual core, ali opet.. sumnjam da za pola godine neće izaći neka mrcina za AM2.

A tu je i prokleti dx10, kojeg se bojim gotovo kao i onih sivih buljookih aliena. :shock: :)
Radije ću onda ići na AM2, koji će u startu vjerojatno biti lošiji, ali kasnije će vrlo vjerojatno preuzeti vodstvo...

tomifish2002
28-07-2006, 18:18
am2 je mrvicu jači od 939, po meni neznatno. ja biram isprobani 939.

Prince-Artas
28-07-2006, 20:04
am2 je mrvicu jači od 939, po meni neznatno. ja biram isprobani 939.

slažem se

ivan
28-07-2006, 20:10
evo datumi prestanka proizvodnje pojedinih modela razvrstanih po socketima
http://www.vidilab.com/uploads/vijesti/ ... soketz.jpg (http://www.vidilab.com/uploads/vijesti/amdeol/20060623105316soketz.jpg)

Aerial
03-08-2006, 10:38
Koliko vidim u novom PCP, Crvendać uglavnom preporučuje AM2... pa ono..

ivan
03-08-2006, 12:04
ja ne vidim nikakve nedostake AM2 sučelja... oni problemi sa grijanjem chipseta pojavljuju se samo kod MSI-a. a pošto nisu blizu vrha performansi, netreba ih uopće gledat.... odličnom se u novom vidiu(test AM2 ploča) pokazala ASUS M2N-SLI DELUXE

Prince-Artas
03-08-2006, 18:22
svi se tu dvojite izmeću s939 i am2, a šta je s intelovim conroe procesorima. ja bih radije njih nego amd-ove

ivan
03-08-2006, 19:43
ploče su jako skupe, a i ddr2 memorija slabije radi sa conroeom... ali ovo drugo bi trebalo bit riješeno kad uskoro ati izda chipset sa navodno najboljim memorijskim kontrolerom... vidit ćemo. meni se nikud ne žuri

Joco
03-08-2006, 19:48
da sam na tvom mestu definitivno 939...ne znam zasto al tak ti je...
uzmes jos msi k8n neo4-fi nForce 4 ultra
nije skupa a super je...barem meni :D

Aerial
03-08-2006, 21:25
.. vidit ćemo. meni se nikud ne žuri

Amen :roll:
Već mi je puna kapa toga da se svakih 3 mjeseca pojavljuje novi hardver, koji.. gle čuda.. nije kopatibilan sa starim..
uuugh, usporite malo, majku vam bogatu :? :)

Bloker
08-08-2006, 08:17
Mozes si uzet 939 ali rade pocekaj Conroa pa njega kupi

g@mer4life
08-08-2006, 18:17
Mozes si uzet 939 ali rade pocekaj Conroa pa njega kupi



conroe je već na tržištu :wink:

08-08-2006, 20:54
939 am2 se nisu baš iskazali za sad :wink:

Buha
14-08-2006, 22:48
939 am2 se nisu baš iskazali za sad :wink:




nisu se iskzali pa decko di ti onda zivis imam asus m2n32-sli deluxe,x4200+,sparkle 7600gt256bit 256mb,i supertalent 2gb ddr800mhz,320gb seagate sata3,e komp neda je grozno odlican nek je turbo prejebeno dobar,,igre klizeee..

NiX@tHeG4M3R
14-08-2006, 22:50
939 am2 se nisu baš iskazali za sad :wink:




nisu se iskzali pa decko di ti onda zivis imam asus m2n32-sli deluxe,x4200+,sparkle 7600gt256bit 256mb,i supertalent 2gb ddr800mhz,320gb seagate sata3,e komp neda je grozno odlican nek je turbo prejebeno dobar,,igre klizeee..

Kada neko ima para to je druga priča!Naravno da ti klizi lol!Meni ne :cry: A ko je tebi sastavio konfu :? Je si li možda ti ili neko drugi ko se kuži u to da bi se ti mogao hvaliti!I šta će ti 320gb???

g@mer4life
14-08-2006, 22:54
939 am2 se nisu baš iskazali za sad :wink:




nisu se iskzali pa decko di ti onda zivis imam asus m2n32-sli deluxe,x4200+,sparkle 7600gt256bit 256mb,i supertalent 2gb ddr800mhz,320gb seagate sata3,e komp neda je grozno odlican nek je turbo prejebeno dobar,,igre klizeee..



kolko ja zaam niti jedna 7600GT nema 256 bitnu sabirnicu

Cali
15-08-2006, 02:17
da, nema niti jedna.

ivan
15-08-2006, 08:18
dobro... zabunio se čovjek...

ja neznam zašto neki ne vole AM2? koji su nedostaci? ja ih neznam!
ono pregrijavanje čipseta je samo kod MSI-a, ali on se nije pokazao najbolji pa nema razloga za brigu

dugi
15-08-2006, 09:02
dobro... zabunio se čovjek...

ja neznam zašto neki ne vole AM2? koji su nedostaci? ja ih neznam!
ono pregrijavanje čipseta je samo kod MSI-a, ali on se nije pokazao najbolji pa nema razloga za brigu
A ljudi tjese sami sebe,kao nije puno bolji od 939.I nije ali onaj tko kupuje novi konp bi svakako trebao kupitiAM2 ako se vec odlucio za amd.Sto se mene tice sto duze propustam nove tehnologije to sam zadovoljniji sa ovim svojim strojem.Jos uvijek vrtim sve igre bez problema te cu mjnjati kompletni komp tek onda kada to bude stvarno trebalo.

OUTLAW
15-08-2006, 11:48
Ovako pošto je conroe postao dobavljiv u hrvatskoj zaboravi i 939 i am2 i odi na 775.
Najjeftinij conroe 6300 je oko 1600kn a po testovima trenutno nema boljeg procesora.
Matična ploča sa 965 čipsetom(abit,asus) i ddr2 memorija je na intelu već odavno uznapredovala i čipseti su riješeni "dječijih bolesti" što kod am2 nije slučaj(problemi sa pregrijavanjem).

ivan
15-08-2006, 14:12
Ovako pošto je conroe postao dobavljiv u hrvatskoj zaboravi i 939 i am2 i odi na 775.
Najjeftinij conroe 6300 je oko 1600kn a po testovima trenutno nema boljeg procesora.
Matična ploča sa 965 čipsetom(abit,asus) i ddr2 memorija je na intelu već odavno uznapredovala i čipseti su riješeni "dječijih bolesti" što kod am2 nije slučaj(problemi sa pregrijavanjem).

a reći ću samo jedno: koliko dođe poštena ploča za conroea?
ddr2 mema se iskazala boljom za AM2 platformu.
intelovi čipseti riješeni dječjih bolesti? ma daj... nemogu napravit dobru ploču nakon 3 revizije....

a sad ovo zadnje.... da nisam već tisuću puta rekao... a nebi nekima bilo loše pročitat par testova prije nego se upuste u kritiziranje...
od pregrijavanja pati samo MSI, ali on nije u vrhu performansi tako da nema potrebe brinut... ali zaboravljaš da dolaze DFI za AM2

OUTLAW
15-08-2006, 14:35
a reći ću samo jedno: koliko dođe poštena ploča za conroea?
ddr2 mema se iskazala boljom za AM2 platformu.
intelovi čipseti riješeni dječjih bolesti? ma daj... nemogu napravit dobru ploču nakon 3 revizije....

a sad ovo zadnje.... da nisam već tisuću puta rekao... a nebi nekima bilo loše pročitat par testova prije nego se upuste u kritiziranje...
od pregrijavanja pati samo MSI, ali on nije u vrhu performansi tako da nema potrebe brinut... ali zaboravljaš da dolaze DFI za AM2
Poštena ploča Abit AB9 pro oko 1200-1300kn.
Po čemu se to iskazala boljom( uzmi u obzir value memorije667mhz) a ne module od 800mhz koji su naravno bolji.
Dok god amd sam ne počne radit čipsete (što će nadam se biti uskoro) ovise o nvidi (via i sis tu imaju jako malog udjela)
Ko nemože napravit dobru ploču intel ili ostali proizvođači?
Ne pati samo MSI nego je stvar u samom čipsetu(nf4 se grijo i na dfi-u i abit-u i asus-u.....)
I ja ne kritiziram nego je činjenično stanje sada takvo kakvo je 8)
A šta će to dfi tako magično donjet po pitanju performansi?
U biti am2 je tolko "dobar" da su planovi za novi socket već doobrano odmakli.

Rope
15-08-2006, 14:50
Poštena ploča Abit AB9 pro oko 1200-1300kn.
Po čemu se to iskazala boljom( uzmi u obzir value memorije667mhz) a ne module od 800mhz koji su naravno bolji.
Dok god amd sam ne počne radit čipsete (što će nadam se biti uskoro) ovise o nvidi (via i sis tu imaju jako malog udjela)
Ko nemože napravit dobru ploču intel ili ostali proizvođači?
Ne pati samo MSI nego je stvar u samom čipsetu(nf4 se grijo i na dfi-u i abit-u i asus-u.....)
I ja ne kritiziram nego je činjenično stanje sada takvo kakvo je 8)
A šta će to dfi tako magično donjet po pitanju performansi?
U biti am2 je tolko "dobar" da su planovi za novi socket već doobrano odmakli.

:o U Bog te.. Ovo je neki "computer geek"... Ja se ne bih zezao sa njim... Je li se ti profesionalno bavis kompovima ili ... ???

dugi
15-08-2006, 15:40
a reći ću samo jedno: koliko dođe poštena ploča za conroea?
ddr2 mema se iskazala boljom za AM2 platformu.
intelovi čipseti riješeni dječjih bolesti? ma daj... nemogu napravit dobru ploču nakon 3 revizije....

a sad ovo zadnje.... da nisam već tisuću puta rekao... a nebi nekima bilo loše pročitat par testova prije nego se upuste u kritiziranje...
od pregrijavanja pati samo MSI, ali on nije u vrhu performansi tako da nema potrebe brinut... ali zaboravljaš da dolaze DFI za AM2
Poštena ploča Abit AB9 pro oko 1200-1300kn.
Po čemu se to iskazala boljom( uzmi u obzir value memorije667mhz) a ne module od 800mhz koji su naravno bolji.
Dok god amd sam ne počne radit čipsete (što će nadam se biti uskoro) ovise o nvidi (via i sis tu imaju jako malog udjela)
Ko nemože napravit dobru ploču intel ili ostali proizvođači?
Ne pati samo MSI nego je stvar u samom čipsetu(nf4 se grijo i na dfi-u i abit-u i asus-u.....)
I ja ne kritiziram nego je činjenično stanje sada takvo kakvo je 8)
A šta će to dfi tako magično donjet po pitanju performansi?
U biti am2 je tolko "dobar" da su planovi za novi socket već doobrano odmakli.
Velikim dijelom si u pravu.Ali AMD je kupio ATI tako da vise nece ovisiti o nvidinim cipsetima.Uskoro amd prelazi na novi proizvodni proces koji ce im omoguciti podizanje radnih taktova.U planu su i procesori sa 4 jezgre.Ali trenutno intel ima puno bolji proizvod za istu cijenu tako da ja kupujem bio bi to intel bez ikakvih dvojbi.

OUTLAW
15-08-2006, 15:49
Ali trenutno intel ima puno bolji proizvod za istu cijenu tako da ja kupujem bio bi to intel bez ikakvih dvojbi.
Upravo to je poanta svega nikakvo favoriziranje ni jednih ni drugih.
Preporučio sam čovjeku da kad već kupuje novo kupi ono što je trenutno isplativije :)

ivan
15-08-2006, 15:49
po čemu bi bio computer geek? to što on govori zna svatko ko je malo "zagriženiji" za hardver...

za AM2 dobra ploča sa vrhunskom stabilnošću se nađe već od 500kn... št nebi mogao reć za intel

da nebi došlo do nesporazuma... kolika temperatura čipseta je za tebe potrebna da bi ga opisao kao "paklenog"?
na MSI pločama temperatura prelazi 70c, što je za oko 30c više od konkurencije ;) pa baš ne kužim tvoju izjavu da sve nF5 ploče pate od pregrijavanja....


"A šta će to dfi tako magično donjet po pitanju performansi?"
ništa "magično"... ali je dfi poznat po odličnim oc mogučnostima i super stabilnosti...

"U biti am2 je tolko "dobar" da su planovi za novi socket već doobrano odmakli."

išli su da što brže izađu na tržište, naravno. a dal ti znaš da će se svi AM2 procevi prestat proizvodit do 31.12. ove godine? oni su napravili taj potez da bi svoju platformu i socket mogli nazvat "univerzalnim"... a ako misliš da na AM2 sockete idu samo istoimeni procevi, grdo se varaš...


što je loše u tome da za amd ploče nvidia radi čipsete? btw. zašto je ATi uplivao u te vode? ;)

imaš u ljetnom dvobroju VIDI-a(koje cijenim zbog objektivnosti) test AM2 ploča i conroea i pripadajuće skupocjene ploče... pročitaj malo ;)

OUTLAW
15-08-2006, 16:09
za AM2 dobra ploča sa vrhunskom stabilnošću se nađe već od 500kn... št nebi mogao reć za intel
Hm da vidimo intelove ploče koje su najstabilnije kreću se od 400-1000kn
Za amd jedino što se da naći su asrock ecs pcchips i ostali poluproizvodi(jedina ploča kojju nebi stavio u tu kategoriju je asrock 939-dualSata2)

a nebi došlo do nesporazuma... kolika temperatura čipseta je za tebe potrebna da bi ga opisao kao "paklenog"?
Sve preko 35-40c je bespotrebno grijanje ostatka kučišta


što je loše u tome da za amd ploče nvidia radi čipsete? btw. zašto je ATi uplivao u te vode? ;)
Ništa nije loše samo da se potrude oko toga i izbace jedan pošteni čipset koji amd neće vraćati unazad i neće morati čekati da nvidjia se "smiluje" i izbacni nešto normalno (nforce-sli za intela:D)
Ati je bio na dobrom putu i potpuno je normalno da se korporacije okreću tržištu na kojem mogu zaradit(koji će sada vjerojatno još više poboljšati i jedva čekam novi čipset iz atija samo da riješe probleme sa sb-om jer ih više uli neće moći izvlačit)


Sa ako misliš da na AM2 sockete idu samo istoimeni procevi, grdo se varaš...
Da ići će vrlo vjerojatno i am3 ali ipak će izači i novije revizije ploča i čipseta


imaš u ljetnom dvobroju VIDI-a(koje cijenim zbog objektivnosti) test AM2 ploča i conroea i pripadajuće skupocjene ploče... pročitaj malo ;)
Ne čitam žuti tisak :yuck:

Harry
16-08-2006, 10:23
Ljudi de se smirite više . Prvo da kažem jednu stvar. Tko god da uzima ili AM2
socket ili Intelov LGA775 treba DDR2 memoriju što je svima poznato. Pitanje je koju? Čudno mi je to kako ljudi cijelo vrijeme bruje o tome da je DDR2 na 800Mhz super memorija i da je jača od svega što trenutno ima (osim Geila na 1200). Netko se do bola zabunio kad je počeo pisati o tome , a taj netko bi trebao malo pogledati uokolo po testovima DDR2 na 667Mhz. U većini slučajeva (proizvođači Kingmax,Infineon,OCZ,Geil,SuperTalent,za Corsaira ne znam kakvo je stanje) ove 667 memorije imaju u omjeru performansi,niskih latencija,cijene dobru prednost ispred DDR2 800. Zašto je to tako?800Mhz memorija nije tolko kriva sama po sebi. Kriv je taj vražji memorijski kontroler s kojim Intel ima problema (ali ne može se poreći ni da ih i AMD ima.) Intel željno očekuje memorijski kontroler kojeg je ATI obećao za jesen i koji je prema njihovim riječima na novom čipsetu s RD600,najjači od svih. E sad...Muči me jedna stvar. Kakvu to ATI dvostruku igru igra? Obećava jednoj tvrtci svoju pomoć oko problema sa stabilnom platformom i mogućom budučnošću socketa,a dozvoli da ga drugi IT gigant kupi i da zajedno rade s njima. Mislim...ono,ATI,alo????????(Ne smijem se previše bunit jer i ja imam Radeona). Dakle,ATI je ostavio Intela na cjedilu baš sada,kada imaju mogućnost da sjednu na tron s najstabilnijom platformom. Ne smrdi vam na neku potplatu???Cijela AMD-ova kupovina ATI-ja je ustvari potplata kako bi onemogućio Intelu ono čemu je ovaj jako blizu i ako pitate mene,Core 2 Duo (ali ne Extreme) je trenutno najbolji procesor na tržištu i nikakvo sranje od AM2 socketa ga ne može skinuti.

Druga stvar...Ploče. Budale koje još uvijek kupuju ploče sa Sli i Crossfire (ima li takvih????) mogle bi se toga već otarasiti. Što će vam ploča kad karticu nećete vjerojatno ni kupiti,većina ih u tom modu nema punu propusnost,skupe su (ispod 1000kn se takva ni ne isplati kupovati-sve ispod Lan Partya). Dok kupite drugu karticu,izaći će duplo bolja tehnologija. Neisplativo...Najbolje ploče su one u cijeni 750-1000kn. Lijepi mainstream u svemu je najbolji. Preporučio bih ploče od Foxconna,MSI-ja (da,grije se,ali je stabilna za razliku od Abita u zadnje vrijeme).

AM2 socket ima mogućnost da se na njega stave budući AM3 procesori. Ako se mene pita,ovi sada procesori nisu trebali ni izaći na tržište ili su trebali a AMD je onda trebao odmah s njihovim izlaskom povući 939 socket jer praktički 2 ista procesora jer AM2 nema nikakvo poboljšanje,nikom ne trebaju jer samo zbunjuju situaciju. AMD je kao "napravio univerzalni socket" a ja kažem: Je vraga!!! Čim izađu AM3 procesori,s tim socketom je gotovo. Samo jedna generacija....jadno. Ako je htio napraviti dobar socket,trebao ga je napraviti tako da procevi u iduće 3 godine mogu na njega.

Za kraj...U Vidiju se može vidjeti kako oni ustvari nemaju pojma o čemu pričaju. Hvale taj AM2 uzduž i poprijeko, a ma zamisli....jedina ploča koja ima sve što joj je potrebno i osvojila GP je ujedno i najskuplja (Asus AM2N32 ili tak nešt,uglavnom,1600kn.) :yuck:

ivan
16-08-2006, 11:00
i što si ti sad rekao drugačije nego što se može pročitati u vidiju? :roll:


jedina ploča koja ima sve što joj je potrebno i osvojila GP je ujedno i najskuplja (Asus AM2N32 ili tak nešt,uglavnom,1600kn.) :yuck:


a da cijeli test pročitaš i pogledaš rezultate, znao bi da se za 40% manju cijenu mogu dobit gotovo identične performanse :boohoo:

a taj problem sa memorijskim kontrolerom se već rješava kroz 3-4 revizije ploča, pa nikako :thumbs1:

preporučio bi MSI ploču? :scared:
znači zabetonirao bi nekom default radni takt proca jer prilikom OC-a dolazi i do zagrijavanja čipseta... a svako dodatno zagrijavanje te pećnice bi moglo uzrokovati rušenje(tj. nestabilnost) sistema, te možda u najgorem slučaju rikavanje ploče


ali još jedna velika stvar:
svi uspoređujete AM2 sa Conroeom :?
to su potpuno isti procesori kao i 939.... nikakva nova generacija... kad dođe AM3 onda uspoređujte

OUTLAW
16-08-2006, 11:30
Pitanje je koju? Čudno mi je to kako ljudi cijelo vrijeme bruje o tome da je DDR2 na 800Mhz super memorija i da je jača od svega što trenutno ima (osim Geila na 1200). Netko se do bola zabunio kad je počeo pisati o tome , a taj netko bi trebao malo pogledati uokolo po testovima DDR2 na 667Mhz. U većini slučajeva (proizvođači Kingmax,Infineon,OCZ,Geil,SuperTalent,za Corsaira ne znam kakvo je stanje) ove 667 memorije imaju u omjeru performansi,niskih latencija,cijene dobru prednost ispred DDR2 800.
Nije se niko zabunio ali sam za primjer uzeo defalut gdje če po sintetici razlika biti itekakava.
Inače kingmax 667, OCZ value,PQI svi idu do 750-800mhz a neki i preko uz malo povišene latencije i napon.

ivan
16-08-2006, 12:24
Inače kingmax 667, OCZ value,PQI svi idu do 750-800mhz a neki i preko uz malo povišene latencije i napon.

:thumbs2:
istina

po meni je sad kingmax 667 best buy memorija

Harry
16-08-2006, 12:42
Pa jesam rekao da je 667 memorija bolja od 800. Jesam rekao???Što se tiče MSI ploča,ja ne znam što vi ljudi želite. Nisu bolje ni lošije ploče ni od DFI-ja,Asusa i ostalih...Svaka ima neku manu. Kak vam se ne može utuvit u glavu? Btw,AM3 procesore ćemo uspoređivati s Conroeom,to je točno. Samo me zanima kakvi će to biti "super" procesori kad ih tolko dugo AMD zadržava. Čudno je to kako ih sad odmah nije stavio na tržište. Dok se oni sjete,Intel će već debelo odmaći. I btw,kad će AMD to malo dići cache memoriju na procesorima? Imaju dvojezgrene procesore koji imaju jedva 2Mb,to nije ništa. Ne znaju ni koliko je upravo taj dio važan za rad na više operacija istovremeno. Šta im vrijedi i četverojezgreni proc kad svaka jezgra ima 512Kb cachea?????E6600 je dosta jeftin,a ima već 4Mb cachea. Vidio sam na laptopu kako radi T2300. Bolje radi on nego moj proc na desktop računalu a ja imam i duplo više RAM-a i veću brzinu proca. Samo zato što on ima duplo više cachea. I samo da kažem ovim ljudima što očekuju Vistu. Čovjek koji je moj frend ima Athlon 64 (AM2) na 3800+,2Gb Kingmaxa DDR2 667Mhz,400Gb Sata hard,Asusovu ploču (GP u Vidiju),Leadtek 7900GTX. Kaže da mu Vista ide jedva...(jest da je beta ali jedva jedvice...). To je da pokopam nade onima koji misle na svojim "pilama" imat Vistu. :twisted: :twisted:

ivan
16-08-2006, 14:03
Pa jesam rekao da je 667 memorija bolja od 800. Jesam rekao???Što se tiče MSI ploča,ja ne znam što vi ljudi želite. Nisu bolje ni lošije ploče ni od DFI-ja,Asusa i ostalih...Svaka ima neku manu. Kak vam se ne može utuvit u glavu? Btw,AM3 procesore ćemo uspoređivati s Conroeom,to je točno. Samo me zanima kakvi će to biti "super" procesori kad ih tolko dugo AMD zadržava. Čudno je to kako ih sad odmah nije stavio na tržište. Dok se oni sjete,Intel će već debelo odmaći. I btw,kad će AMD to malo dići cache memoriju na procesorima? Imaju dvojezgrene procesore koji imaju jedva 2Mb,to nije ništa. Ne znaju ni koliko je upravo taj dio važan za rad na više operacija istovremeno. Šta im vrijedi i četverojezgreni proc kad svaka jezgra ima 512Kb cachea?????E6600 je dosta jeftin,a ima već 4Mb cachea. Vidio sam na laptopu kako radi T2300. Bolje radi on nego moj proc na desktop računalu a ja imam i duplo više RAM-a i veću brzinu proca. Samo zato što on ima duplo više cachea. I samo da kažem ovim ljudima što očekuju Vistu. Čovjek koji je moj frend ima Athlon 64 (AM2) na 3800+,2Gb Kingmaxa DDR2 667Mhz,400Gb Sata hard,Asusovu ploču (GP u Vidiju),Leadtek 7900GTX. Kaže da mu Vista ide jedva...(jest da je beta ali jedva jedvice...). To je da pokopam nade onima koji misle na svojim "pilama" imat Vistu. :twisted: :twisted:

nemoraš se odma ljutit :?
neznam zašto svi na ovom forumu čim kažeš svoje mišljenje se počnu svađat? kaj je vama ljudi? daj se odite izdrkat ili napravit kaj već morate...

ako je tebi mana pregrijavanje od 70+c zanemariva, onda tebi nebi smetalo imat "4 presscota" u kućištu?

sam svoje tvrdnje pobijaš... kažeš da ćemo AM3 uspređivat sa conroeom, a onda počneš kenjat kakvi su to amd procevi sa "jedva" 2mb cachea...

E6600 jeftin? ako je tebi noramalno dat preko 2400kn za proc, onda se zapitaj za svoje mentalno "sklopovlje" i budući socijalni život... osim ako nisi tatin sin ili rođak bill gatesa....

poluproizvod kao što je vista nije nikakvo mjerilo performansi...
a vidim da tvoje znanje o hardveru nije najbolje čim kažeš "Athlon 64 (AM2) naS3800+" što bi to za tebe trebalo značit? 3800MHz možda? :o

MindReader
16-08-2006, 15:39
eo, tolko sam toga sad pročito... al me još brine ono pitanje iz naslova teme: "AM2 ili 939??" ... jel može tko odgovorit u smislu "Da, AM2" ili "Da, 939"... ?? imate još najviše mjesec dana da odgovorite :D

OUTLAW
16-08-2006, 16:40
Ako kupuješ sve novo AM2

MindReader
16-08-2006, 17:16
Ako kupuješ sve novo AM2
e, to je odgovor!! :pray: man, pravi si :D :pray:

da, kupujem sve novo... ma jedino me brinula ta "sigurnost" oko am2-ica ... to sam i ivana pito... brinulo me oće se spalit ili šta već, jer nisu "dovoljno" ispitane

Thoroughbred B
16-08-2006, 17:27
Pitanje je koju? Čudno mi je to kako ljudi cijelo vrijeme bruje o tome da je DDR2 na 800Mhz super memorija i da je jača od svega što trenutno ima (osim Geila na 1200). Netko se do bola zabunio kad je počeo pisati o tome , a taj netko bi trebao malo pogledati uokolo po testovima DDR2 na 667Mhz. U većini slučajeva (proizvođači Kingmax,Infineon,OCZ,Geil,SuperTalent,za Corsaira ne znam kakvo je stanje) ove 667 memorije imaju u omjeru performansi,niskih latencija,cijene dobru prednost ispred DDR2 800.
Nije se niko zabunio ali sam za primjer uzeo defalut gdje če po sintetici razlika biti itekakava.
Inače kingmax 667, OCZ value,PQI svi idu do 750-800mhz a neki i preko uz malo povišene latencije i napon.
Idu vise,do 950Mhz bez problema.

Sto se tice AM2,ne mogu ti to preporuciti,nedokazana platforma,po nicemu bolja od prethodne,dokazane,brze i stabilne.

U svakom slucaju kupovina AM2 platforme je za sad po meni KOCKANJE.

Harry
20-08-2006, 14:04
Kad napišem na 3800+ onda ne napišem na 3800Mhz. Pa valjda znaš da to 3800+ nije brzina nego AMD-ova oznaka koja uspoređuje procesor s konkurencijom. Što znači da je Athlon 64 X2 3800+ jednako jak kao i neki pentium na 3.8Ghz.TO NE ZNAČI A I JA TO NISAM REKAO-DA JE TO FREKVENCIJA PROCESORA!!!!TO JE SAMO OZNAKA!!! I te svoje komentare da netko ide izdrkat...ostavi za sebe...vidim da ti je ljubavni život na razini 10-godišnjaka jer si ne možeš naći neku konkretnu pa ti to treba. :twisted:

ivan
20-08-2006, 14:15
Kad napišem na 3800+ onda ne napišem na 3800Mhz. Pa valjda znaš da to 3800+ nije brzina nego AMD-ova oznaka koja uspoređuje procesor s konkurencijom. Što znači da je Athlon 64 X2 3800+ jednako jak kao i neki pentium na 3.8Ghz.TO NE ZNAČI A I JA TO NISAM REKAO-DA JE TO FREKVENCIJA PROCESORA!!!!TO JE SAMO OZNAKA!!! I te svoje komentare da netko ide izdrkat...ostavi za sebe...vidim da ti je ljubavni život na razini 10-godišnjaka jer si ne možeš naći neku konkretnu pa ti to treba. :twisted:


sad si malo pretjero.... vidim da nema smisla...
a i već prije sam napomenuo da se ne želim svađat :|

Harry
21-08-2006, 00:10
Ja se ne svađam,ja samo potvrđujem što sam već rekao i usput te spustim na zemlju. :rotfl: :rotfl: Nadam se da si shvatio.

Aerial
21-08-2006, 09:07
Nije me bilo duže vrijeme, nešto mi crko modem, pa oprostite na ignoriranju foruma :)

Nego... Ček, jesam ja to dobro skužio? AM2 ploče će moći nositi i buduće AM3 procesore?!

ivan
21-08-2006, 09:42
Nego... Ček, jesam ja to dobro skužio? AM2 ploče će moći nositi i buduće AM3 procesore?!

da, dobro si skužio...

Aerial
21-08-2006, 09:59
da, dobro si skužio...

To me čini sretnim :)

ezav
21-08-2006, 10:31
Apsolutno sam za AM2...

videl sam kak radi Amd X2 3800+ na 939 socketu i na AM2 socketu...

Maticne od istog proizvodaca , sam kaj jedan ima nforce 4 sli 16x a drugi je nforce 570 ultra.... (ploce od asusa) i memorije koja je kod jednog crosair ddr 400 cl2 , kod drugog crosari ddr2 800 cl4 .... kuciste, graficka , itd isto...

Ekipa su mi susedi jedan je uzel komp prije 4 mjeseci, a njegov burki prije tjedan dana .....

I mogu reci da je AM2 jednako stabilan i sam proc je hladniji, socket 939 radi pod opterecenjem (F.E.A.R) na nekih 40-45 stupnjeva dok am2 radi na nekih 35-40 stupnjeva....


AM2 je u WinXPproSP2 brzi nekih 10 posto u rendanju (Photoshop CS)...

A u igrama izvalci nekih 10 frejmova vise (bar u F.E.A.R)


Razlike u cjeni izmedu socketa 939 i AM2 su mizerne, cak su u links AM2 procevi jefitniji ....

Pa ne vidim ralzog ove diskusije...

AM2 apsolutno !!!!!!!!!!