PDA

Pogledaj cijelu verziju : 5 najboljih pjevača



hrčak
27-09-2010, 09:09
Dakle, ovu sam temu otvorio kako bi vidjeli tko smatra kojeg pjevača najboljim uz naravno kratko objašnjenje. Pjevači ne moraju biti svi rock ili pop zvijezde nego općenito svaki žanr te bih volio da se uz ime pjevača stavi bend u kojem je bilo ili više njih ukoliko je bio u njima te naravno žanr koji pjeva. Pjevači ne moraju biti redoslijedom poredani ako to ne želite. Ako želite na popisu se može nalaziti i više i manje od 5 pjevača.
Pa da počnem:
1. Bruce Dickinson (Iron Maiden, solo karijera; heavy metal, power metal) - po meni najbolji metal pjevač ikada, savršeno pjeva visoke tonove i to još uvijek u svojoj 52. godini te osim pjesama koje je otpjevao bolje od prvobitnog pjevača Maidena te se još više proslavio svojom odličnom solo karijerom kojoj može malo ljudi konkurirati

P.S. Ostatak ću kasnije napisat jer mi se neda.

Death By Sexy
27-09-2010, 12:24
Bruce? Meh.

BOOYAH!
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:xyY-lSx2MsHmBM:http://www.captainsdead.com/wp-content/uploads/2008/10/tom_waits.jpg&t=1

Tom Waits.

Feanor
27-09-2010, 12:25
Mijenja mi se rapidno, nekad mi paše baršunasti glas od Nicka Drake-a i Elliot Smitha, nekad Whiskey glas od Toma Waitsa i Marka Lanegana. Evo pod zadnje slušam Kristeen Young, žemska rasteže glas na 4 ipo oktave bez problema, tako da stajaznam, a i mislim da vec postoji tema.

Eh i da.

Maynard <3
Layne Staley <3
Bob Dylan <3
Julia Stone <3
Ima ih još dosta.... ovo su prvi iz glave :D

Volim neobične vokale, netrebaju čak ni biti nužno tehnički predobri, samo da su posebni i jedinstveni. Burce iz Mejdena jelte, ima odličan glas i sve to, ono svaka mu čast, klanjam se i sve to, ali mi nema onu neku jedinstvenost i posebnost... Recimo Dylan ima lošiji glas od Dickensona, ali ima tu neku meketavu jedinstvenost isto ko Staley i ova gore ekipa sa srcima :D

MILF hunter
27-09-2010, 12:31
Ima tema, mislim.

Johnny Cash, Maynard, John Tardy :) , Bonnie Tyler, Jim Morrison...

W3DR4N
27-09-2010, 12:50
Ima tema najbolji vokali. To je u biti to.
Nadam se da su tamo Cash, Cohen, Mercury, Orbison i Gainsbourg.

Kid A
27-09-2010, 12:52
Cohen uvijek moze

Raz
27-09-2010, 13:13
Suara, Loreena McKennitt, Mai Yamane, Akiko Shikata, Sharon den Adel sa ženske strane.

Martin Lee Gore, Tom Waits, Keali'i Reichel, Mike Patton, David Sylvian sa muške strane.

Lord Ragnarok
27-09-2010, 13:15
jole
barlow

kasnije nadopisem vise. sad mi se neda

flander
27-09-2010, 14:40
1. Jack Johnson
2.Eric Clapton
3. Antony Kiedis
4. Jason Mraz
5. Katie Melua
6. Amy Mcdonald
7.Eddie Vedder
8. Noel Gallagher

.... ima ih još, al ovo je lista favorita, jest da sam više od 5, ali opet nije tolko važno :P ne da im se samo divim pjevačkim sposobnostima nego i pjesme su FTW :D

ssd
27-09-2010, 14:52
1.Glenn Danzig(misfits,samhain,danzig)
2.Michael Kiske(helloween,solo)
3.King Diamond(mercyful fate,king diamond)
4.Phil Lynot(thin lizzy)
5.Bob Dylan
6.Johnny Cash
7.Chuck Schuldiner(death)

R@pt0r
27-09-2010, 15:00
Odličan izbor flander! :)

flander
27-09-2010, 15:56
hehe fala fala :D

Frky
27-09-2010, 16:00
Chris Rea mi pada na pamet onako iz prve! Legendu odma skužim kad negdje vani svira!

Nee Joe
27-09-2010, 16:35
1. Freddie Mercury
2. Dan McCafferty
3. Roy Orbison
4. James Hetfield
5. Serj Tankian

Apsolutne legende svako u svojoj vrsti glazbe.....

Niko Bellic
27-09-2010, 17:54
Thomas Jones Woodward
Christopher Anton Rea
William "Bill" Bailey
Siniša Vuco
Milo Vasić

Feanor
27-09-2010, 17:56
Starwars :D

vukopas
27-09-2010, 21:04
Tom Waits - najawesome vokal ikad. Razmišljam da i ja krenem žestoko sa cigaretama i viskijem čisto da bi dobio takav glas.
Leonard Cohen - jos jedan awesome vokal, iako mi se vise svida ovaj sadasnji stil pjevanja nego onaj na prvim albumima.
Nick Cave - nema bas mocan glas ali je prepoznatljiv i podjednako dobar u vristanju kao i u baladama.
Mick Jagger - opet nije neki pjevac ali definitvno se vidi da pjeva sa dusom (na ranijim albumima stonsa) i samim tim mi je bolji od velike vecine pjevaca.
Johnny Cash - Jako ugodan za slusanje, super pase uz minimalisticku pozadinu kakvu uglavnom njegove pjesme imaju.

Da_killah
27-09-2010, 22:25
jebemu, skoro. za kejva, keša i koena se slažem, waits mi je isto tu negdje, još su mi dragi i sinatra i dickinson. i mišo kovač, naravno :)

Nee Joe
27-09-2010, 22:39
Ovdje mi je Freddie famozan, osobito od na dijelu 3:09-3:15
MsB4a--WRTs

Nodakim
27-09-2010, 22:48
Hansi Kursch
Corey Taylor
Tyson Ritter
Gary Lightbody
Richard Melville Hall
Četnik iz Čačka
.
Nikako tim redoslijedom.

The Great Duck
28-09-2010, 16:51
1. Bruce Dickinson (Iron Maiden, solo karijera; heavy metal, power metal) - po meni najbolji metal pjevač ikada, savršeno pjeva visoke tonove i to još uvijek u svojoj 52. godini te osim pjesama koje je otpjevao bolje od prvobitnog pjevača Maidena te se još više proslavio svojom odličnom solo karijerom kojoj može malo ljudi konkurirati

P.S. Ostatak ću kasnije napisat jer mi se neda.
Hmm,Bruce najbolji pjevač?Jest da je jako dobar,i meni je bio najbolji u početku,ali poslije mi je postao nekako...preobičan.Halford i pokojni Dio su mi dosta bolji.

Nego:
Midnight
Mark Storace (dosta sličan Bonu Scottu;njegov vrisak u pjesmi Headhunter je vjerojatno najbolji koji sam čuo)
Blackie Lawless
Jon Oliva
Tony Martin

EDIT:
Isto moram spomenit i ovog lika:
http://supertalent.novatv.hr/multimedia/hvala_na_pokusaju/milan-tisma.html

Interceptor
28-09-2010, 16:59
-F. Mercury
-J. Cash
-M. Ban

neznan ima ih još