PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sastavci, kratke priče i slično



Korpse
26-09-2010, 19:19
Za početak evo jedna moja, inspiracija me pukla kad sam gledao ovog jednog lika i razreda dok je išao raditi zadatak. Fora je lik ima 5 matku i fiziku za razliku od nekih. Ovo slavuj je interna fora, nastala kad smo čitali Dekamerona iz jedne priče, ako nekog zanima više neka pita. :D

Kreda u ruci stare profesorice Zore, samouvjereno na ploči piše zadatak. "Treba mi jedna pametna glava" izustila je dok je čistila kredu sa ruke. Baca pogled razredom, traži i traži, kao radar. MIKULIĆ - reče ona, uz osmijeh na licu. Pametna glava se ustaje, nabacio je ozbiljan izraz lica. Ivo zna na čemu je. Zadatak na ploči ga izaziva, kao ne može ga uraditi, zadatak je jači od njega, al Ivo zna na čemu je! Čovjek mora uraditi ono što čovjek mora uraditi. Korača do ploče, korak je staložen i oprezan. Gleda zadatak u oči, zadatak gleda njega, tko prvi trepne izgubio je prvi dio igre. Nitko ne trepće, obojica su mentalno spremni za ono što slijedi, dvoboj dvojice matematičkih titana. Došao je do Zore, prima kredu u ruke. Stišće kredu momački i zastaje na sekundu. Osvrće se po razredu, baca pogled od osobe do osobe. Vidi mnogo zabrinutih lica, u nekima vidi i nadu da će ih spasiti od muke , izbaviti preko vrata do slobode. slatke slobode bez matematike, ali Ivo nažalost to ne može, čak je i Chuck protiv Zore nitko i ništa. Jedan duboki uzdah i kreće na posao. Vidi 6 korijena, mnogo brojeva, jedan znak dijeljenja uz jednu zagradu, gadovi mu se smiju u ulice. "Sada ću vam pokazat'" - izusti Ivo i skrati i ubaci prvi broj ispod korijena. Prvi korak je dobro prošao pa kreće dalje. Sredio ih je dosta do trenutka kada je se pojavila dvocifrena mrga iznad korijena. Plazi mu jezik ali Ivo se neda! Ostaje mu još malo do kraja, zadovoljan je sa učinjenim. Palo je još mnogo glava, sva ta brutalnost mu ne smeta, jer Ivo zna ako on ne dovrši zadatak, zadatak će bez pogovora njega skratiti za glavu. Ostao je je još jedan gol korijen do kraja. Bogu hvala i on se skratio, rezultat je tu, šesti korijen iz osam. Spustio je kredu i okreće glavu prema Zori. Profesorica klima glavom, dole pa gore, dole pa gore, rezultat je točan! Očistio je ruke od krede i krenuo prema svom mjestu sa zadovoljnim smiješkom na licu. Gromoglasan pljesak odjekuje razredom, spašeni smo! SVIMA JE SLAVUJ OTIŠAO U NEBESKE VISINE I PROPJEVAO!

CrazySmurf
18-10-2010, 19:31
Nice. My turn.

Pipovjetka o mojoj kanti.
Još se dobro siječam tog dana. Otac je donio moj prvi i sadašnji kompjuter jednog sunčanog popodneva. Ja sam jedva dočekao da spojimo sve te silne kabele da pih prvi put upalio svog ljubimca. O kako sam uživao taj prvi put.

Dobro me služio. Isprva sam igrao demo igre, a prvi problemi su nastali kad sam dobio svoju prvu veću igru. To je bio San Andreas. Vidite, moj otac nije računao da ću ja postati gamer. Pa je uzeo jako loš kompjuter. Framerate na igri je bio vajda 2 framea po sekundi. BIlo je tako loše. I jednog dana dođe mi spas u obliku debelog informatičara. Ugradili smo još RAM-a i sve je išlo kao podmazano.

I tu počinje moja karijera. Od tog dana sam nabavljao više i više igara. Prošao bih večinu njih. Moja kanta me služi do dan danas, iako ne može više pokrenuti ništa od 2009. nadalje. A možda više neće morati. Uskoro.

Electromaster
18-10-2010, 20:59
Oh lulz... Pa, evo jednog domaćeg rada iz rvackog, napisanog prošle godine:

Upucivački tekstovi desu
Zadatak:
Oblikujte pisane upute za snalaženje nekim strojem ili alatom.

Poštovani kupče!
Hvala Vam što ste odabrali upravo naš poluproizvod upitne kvalitete između desetaka drugih na tržištu. Kupnjom naše poluautomatske motike „Kopaj vrtal RX 5000“ osigurali Ste si mirnu budućnost, zdravu fizičku aktivnost, bolju probavu, svakodnevnu razonodu, a možda usput uspijete i obraditi nešto zemlje.
Također, istraživanje laboratorija u Tađikistanu pokazalo je kako ćete uz naš proizvod biti i privlačniji ženama- samo prošetajte placom s našom poluautomatskom motikom, i kad ugledaju njen zanosan, šik dizajn, sve će seljanke trčati za Vama! Ako niste zadovoljni s rezultatima, dati ćemo vam 5 kila najfinijeg Arktičkog gnjojiva.
Sama uporaba uređaja prilično je jednostavna- motika je poluautomatska, tako da je Vi morate samo podizati, a ona se sama spušta, za razliku od jeftinijih i nepraktičnih modela koje morate i dizati i spuštati.
Uređaj je napravljen od najmodernijih materijala koje koristi Kazakhstanska Svemirska Organizacija i garantiramo Vam da se neće pokvariti ili oštetiti niti jednom dok traje njegova dvotjedna garancija. Također, zbog njegove čvrstoće i male težine, uređaj se s lakoćom može koristiti za svinjokolju i naganjanje susjedovog sina kojeg ste uhvatili u štali s Vašom kravom.
Za kraj, nadamo se da ćete uživati koristeći naš uređaj, te da ćete svaki puta kada se raspadne kupiti novi primjerak po očito preskupoj cijeni!
Hvala.

Direktor
X

I jedan domaći iz engleskog, negdje šesti-sedmi razred:

Our ideal town-Quimby

People in this town live from agriculture, ransoming old bottles, renting tractors and renting tennis courts. Quimby is ideal town because there is no school, and children go to school in other towns or they don't go to school at all. The biggest problem in this town is the bankruptcy of the shopping mall. Town produces electricity from gas methane (found in junk). There is no hospital in Quimby, so people go to witch doctor (medicine man) in forests that cures and heals them (he is also a fortune teller). Only school in this town is tractor and combine harvester driving school. All adult inhabitants of this town are ex-prisoners and most of the kids are delinquents. From money earned by selling illegal CD and DVD copies, people in this town built a football dome and a sports center. Homeless people sleep in PC gaming center or in old villa in the corn fields.