PDA

Pogledaj cijelu verziju : Internet Explorer 9



W3DR4N
16-09-2010, 00:44
Microsoft je nakon godina razvoja Internet Explorera opet na vrhu.
Internet Explorer 9 je iznimno brz browser s najboljom podrškom za prikaz web stranica. Novo minimalističko sučelje je čak manje od Chromeovog. Explorer ima integraciju socijalnih mreža, optimizirane add-onove, vrhunsko address bar pretraživanje i hrpu drugih značajki.
Nevjerojatna je promjena u odnosu na straije verzije, pa mu dajte šansu da prodiskutiramo.

http://windows.microsoft.com

MasaKrisT
16-09-2010, 00:46
Page cannot be found....

Kid A
16-09-2010, 00:47
Page cannot be found....
:rotfl:
Nego...koliko RAM-a trosi u usporedbi sa chromeom i ff?

W3DR4N
16-09-2010, 00:50
Koji browser koristiš Masa? :P

MasaKrisT
16-09-2010, 00:57
Sad radi kad si sredio link,bio je neki divlji.Skidam pa javim dojmove.

EDIT: tri tone updejtova + veseli windowsi, nece ici;)

W3DR4N
16-09-2010, 01:29
Probao sad koristiti.
Odvučete tab u windows traku, i IE napravi specijaliziranu aplikaciju za tu web stranicu. Prilagodi boje sučelja, doda recimo za Facebook opcije za direktan pristup frendovima, privatnim porukama, feedovima... :pray:

edit: IMDb aplikacija :pray:

Aral
16-09-2010, 08:09
Evo instalirao, nije loše, ok izgleda al daleko je to od mog omiljenog browsera. Vidim da će se ovo svidjet fegbuk korisnicima i sličnim. Slova nekako čudno izgledaju, nekako mutno, možda je do nekih postavki u beti...

Također, da citiram s jedne stranice:


Uvijek me fascinirao proces instalacije na Windowsima, zahtjevanje restarta, pa dodatni download tijekom restarta i svakojaka druga čudesa za instalaciju najobičnijeg web preglednika, al ajde.

Microsoft, što drugo. Ali, veselim se full devetki i sigurno ću je koristi kao drugi, ako se pokažem boljom od ff-a. Velika je prednost prilagodna windows sistemu, pogotovo na sedmici.

croking1994
16-09-2010, 08:34
Meni se Internet Explorer uopce ne sivđa, nikad mi se nije sviđao niti neće.
Opera, Chrome i Mozzila rulez :D

Aral
16-09-2010, 11:17
Sad sam se sjetio, stavit ću ga ženi na laptop, nek ga ona koristi pa da vidimo kak će se ponašat. Od kad sam joj dao Operu ne skida se s nje. Ček i reži ako nešto prčam po njoj :)

Deadwalker
16-09-2010, 16:40
Isprobao betu, bilo je krajnje vrijeme da Microsoft napravi normalan preglednik koji će biti konkurentan prema Operi i Chromeu. U svakom slučaju, veliki je napredak i slažem se s većinom šta je Weky rekao. Pošto je to još beta te vjerojatno ima po starom običaju sigurnosnih rupa, pričekat ću još konačnu verziju. Za sada ostajem i dalje pri Operi.

Al preglednik jako obećava :)

Aral
04-10-2010, 07:46
Popularna beta IE-a 9 (http://www.bug.hr/vijesti/popularna-beta-ie-9/104125.aspx)

Deadwalker
04-10-2010, 07:48
Očekivano. Preglednik rula, cekam full verziju

Deadwalker
11-02-2011, 12:19
Stigao release candidate (http://www.bug.hr/vijesti/ie-9--nakon-bete-rc/106708.aspx)
Popravili su još neke stvari, s IE 9 se Microsoft vraća na velika vrata. Preglednik rula u apsolutno svakom pogledu <3

Also, nevezano za temu, ali meni važna vijest pošto koristim isključivo Nokie: Nokia s Microsoftom (http://www.bug.hr/vijesti/nokia-microsoftom/106728.aspx)
Pomalo posrnula Nokia i Microsoft se ovime vraćaju na velika vrata kada su smartphonei u pitanju. Windows Live centar, integracija sa facebook, MS Office i dokumenti kojima mogu pristupiti onda bilo kada, bilo gdje...ovo sve skupa odlično mi izgleda^^

Aral
11-02-2011, 15:32
Skida se, nek se nađe iako ga neću koristit.

kikeron
11-02-2011, 17:47
pa fakat nije loša ova najnovija inačica... baš fino izgleda i baš fino se sa njime surfa... i na hrvatskom je... sad samo da vidimo kakve dobre extenzije podržava ovaj browser.

Macolla
11-02-2011, 17:55
brzina anyone comment?

Deadwalker
11-02-2011, 19:07
Na razini Chromea i Opere.

Macolla
11-02-2011, 19:25
na razini ili brži sporiji? i hajde vi koji ste probali, more valuable than chrome or opera?

kikeron
11-02-2011, 19:41
na brz je, kao opera i chrome... stranice sam iskoče pred tobom, u momentu

ima li IE 9 nešto tipa "speed dial" kao firefox i opera? to mi je omiljena extenzija.

Frky
11-02-2011, 19:47
Osobno mislim da je za nijansu sopriji od Opere i možda, ali možda malo brži od firefoxa, za chrome neznam jer mrzim taj browser izdna duše i nikad ga nisma koristio duže od 6 min.! Also, nekako mi ima pre izblurana slova (ala kod firefoxa prije) i nervira me što nemoš pinati most visited sites (ono ala kod chrome-a), ali inače vrlo dobar browser, radi savršeno i vrlo je minimalistički! Mislim da će finalna verzija biti još bolja! Nekako mi je čudno govoriti da IE uspjeva biti bolji od konkurenata!

EDIT: isla mi je na kuratz jedino instalacija IE 9!! Mislim ono, skida ga cca 5-6 min. onda ti ugasi antivirusni program i windows explorer, pa slijedi "update" pa restart, dovršetak update-a i onda je tek spreman! Mislim ono, za razliku od Opere koja se inastalira u svega 3-4 min. ovo je za poluditi!

Aral
11-02-2011, 20:03
na brz je, kao opera i chrome... stranice sam iskoče pred tobom, u momentu

ima li IE 9 nešto tipa "speed dial" kao firefox i opera? to mi je omiljena extenzija.
Kod opere to nije extenzija, nego built in.

Deadwalker
11-02-2011, 20:06
EDIT: isla mi je na kuratz jedino instalacija IE 9!! Mislim ono, skida ga cca 5-6 min. onda ti ugasi antivirusni program i windows explorer, pa slijedi "update" pa restart, dovršetak update-a i onda je tek spreman! Mislim ono, za razliku od Opere koja se inastalira u svega 3-4 min. ovo je za poluditi

da, oduvijek su me fascinirale te microsoftove instalacije :)


ima li IE 9 nešto tipa "speed dial" kao firefox i opera? to mi je omiljena extenzija

Ofkors.

bezimeni
16-02-2011, 08:22
Danas mi se RC devetke instalirao preko automatskog updatea...ajme koja gnjavaža , nisu normalni .Em je to trajalo tri gladne godine em me tražio da pogasim 6-7 aktivnih programa i još na kraju restart kompa :thumbs1: .

Aral
16-02-2011, 08:25
Da, a kao integriran je s winsima7, možeš mislit. Kad se sjetim da se opera instalira za točno 2-3 sec, smuči mi se od ovog.

kikeron
17-03-2011, 16:28
da podsjetim one koji još možda ne znaju... vani je konačna verzija internet explorera 9.
jako dobro radi, i za sada nemam zamjerki, a niti ne primjećujem neke propuste.

Aral
17-03-2011, 16:48
Dobro da su je full puno reklamirali :(

W3DR4N
17-03-2011, 16:58
Fantastičan preglednik. Osobito me oduševio add on menadžer.

Burek_fr0m_SPACE
17-03-2011, 17:34
Also, nekako mi ima pre izblurana slova (ala kod firefoxa prije)
Ne znam da li je Firefox išta popravio skoro, ali posljednji put kada sam provjeravao, i FF i IE su koristili Direct2D koji trenutno nema hinting pri renderovanju fontova, što me poprilično nervira, pa sam nekada pred kraj godine napravio ovu sliku :

http://i53.tinypic.com/dmbjnp.jpg
(nemam original, JPEG je malo sjebao stvar, ali pogledajte u zoomiranom dijelu "i" u "like" npr.)

Divno je što se i Mozilla i Microsoft, koliko vidim, prave da taj problem ne postoji.

Aral
17-03-2011, 18:05
Idem ga instalirat i imam kaj vidjet,

http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/kojilol.jpg

Kolko moraš bit glup da tak neš isprogramiraš. Opera se instalira za 5sec, ovo sranje treba 3 restarta i gašenje Windows Explorera :rotfl:

Deadwalker
17-03-2011, 18:43
Meni se normalno preglednik instalirao uz jedan klasičan restart.
Pretpostavljam da imas original Windowse koji su redovno updejtani? :eyebrows:

Nee Joe
17-03-2011, 23:59
Tu mač of d hajp. Lep, brz, fluidan, ali ne ono što očekivah..... Veliki napredak u odnosu na prošle verzije, ali Chrome i Opera 11 su još uvek vgg....

K4ciga
18-03-2011, 02:12
Odličan posao, malo me iziritirao restart ali sve sam pregrmio kad sam vidio brzinu i jednostavnost browsera. Neću ga koristiti iz tog razloga što su mi slova na pojedinim sajtovima nekako zblurana, jel ima netko rješenje za to?

Aral
18-03-2011, 08:14
Meni se normalno preglednik instalirao uz jedan klasičan restart.
Pretpostavljam da imas original Windowse koji su redovno updejtani? :eyebrows:
Naravno da imam, pa ja patim na updateove i sve zadnje verzije...za programe koji vrijede naravno ^^

Ma sve ok sa instalacijom, samo me nervira ta njihova shema sa restartovima i sl, totalno nepotrebno. Al eto, imam devetku gore, bolja od prijašnje verzije ali ne i bolja od meni najboljeg preglednika na svijetu :)

cham3leon
18-03-2011, 10:03
Ne treba mi još jedan browser, a kamoli IE, ali frend je probao pa kaže da mu je facebook otvorio krivo, cijeli layout stranice je usralo. Nakon toga ga je izbrisao.

Deadwalker
22-03-2011, 09:10
Lol. Uvijek sam volio te lovacke price.
Inace, jucer sam isprobao preglednik te moram priznati da je Microsoft napravio fenomenalan posao. IE 9 učitava stranice bolje nego li Chrome, ima odlican ad-on manager, mogucnost ljepljenja bookmarka na alatnu traku itd.
Koristit cu ga paralelno s Chromeom^^

Aral
22-03-2011, 10:29
Od dva zla odabrat manje, to je ok :D

Deadwalker
08-10-2011, 12:38
Bilo je i vrijeme da se konačno mogu prebaciti na 64 bitnu verziju preglednika :)

64-bitni Flash Player (http://www.bug.hr/vijesti/64-bitni-flash-player/111478.aspx)

Aral
08-10-2011, 15:47
Ok, aj ti meni reci koji su 64-bitni preglednici? :)

Osim IE naravno.

Bartuc
08-10-2011, 16:01
Baš bi ga morao isprobati, da vidim da li su skuhali kaj friškoga u MS-u...

Deadwalker
08-10-2011, 16:13
Ok, aj ti meni reci koji su 64-bitni preglednici? :)

Osim IE naravno.

Meni je IE sasvim dovoljan. Lako je za početak kombinirati 2 preglednika :)

Aral
08-10-2011, 16:21
Evo instalirao i probao, radi brzo ko munja, mogao bi malo čeprkat po IE-u.

Pitam se dal mi sad na 32bit Operi radi taj 64bitni flash? Pretpostavljam da da...

Deadwalker
08-10-2011, 16:40
Trebao bi.
Sa 64 bita imaš na raspolaganju daleko veći adresni prostor kod procesora, zato ti brže radi sve. 32-bitna verzija bi onda trebala također raditi :)
Ja sam prezadovoljan. Da ne govorim kako je IE daleko najbolji browser po aspektu sigurnosti, a ako je 64-bitna verzija flasha sigurnija kao što kaže Adobe, onda je to genijalno :)

Lord Ragnarok
08-10-2011, 16:43
jadan ti pa drzis svjetske vojne tajne o proizvodnji oruzja i kloniranju übersoldata na svojim mailovima i interntskim bazama podataka.
skinite se vise sa te sigurnosti.

Deadwalker
08-10-2011, 16:45
Humor ti je na razini.

Lord Ragnarok
08-10-2011, 17:02
trudim se

Deadwalker
08-10-2011, 17:08
Natrag na temu.
Primjetio sam da Silverlight još uvijek ne radi na 64-bitnoj verziji pa dok Microsoft ne riješi to, 32-bitna verzija će ostati default. Svejedno je lijepo vidjeti da se polako internet standardi prilagođavaju 64-bitnim sustavima :)

Razzarach
08-10-2011, 17:54
Opet se vratio na IE9, super je...

Aral
08-10-2011, 18:15
Radi 64bit verzija Flasha na Operi, kul.

Bartuc
10-10-2011, 19:02
Mater u pičku kako je ovo čudo brzo :O Opera je metak, ali ovo je brže od nje, a pogotovo od Chromea. Nastaviti ću ga koristiti, da malo vidim još kakav je. Za sada se igram brzinom i ne vjerujem koliko je brz. Ako valja download manager i to, budem njega koristio za promjenu :D

Aral
10-10-2011, 20:48
Gle, brži od same brzine neta ti nije :) Testirao sam zadnji dana između njega i opere, brzo radi al ne radi brže od Opere. S tim da nemoram ni komentirat užasno retardirano sučelje, katastrofa font, bookmarks panel koji skoro pa da i ne postoji i sl. Ipak, ova verzija mi možda postane alternativa operi, uz chrome. FF otpada s liste.

Bartuc
11-10-2011, 12:29
Nebi se složio, ne ovisi toliko o brzini neta koliko o engineu od browsera, inače nebi bilo razlike između pojedinih browsera i svi bi radili max brzo. Ovo mi je za sada gotovo za 1/3 brže od Opere, većinu stranica instantno otvara, ove teže koje su na operi trebale po 6+ sekundi, sada idu u 2-3 sekunde i sl. Jako sam zadovoljan, jedino će mi trebati vremena da se naviknem na Download Manager pošto je relativno loš, no i dalje bolji nego na Chromeu.

Vidim da ima i neke add-onove, budem vidio danas kaj ima, možda ima neki bolji download manager ili sl.

Aral
11-10-2011, 12:53
Čudno, meni radi normalno jedno i drugo. Moram još neke stranice isprobat, svaki dan pomalo visim na IE i testiram. Ipak, nakon godina i godina ful mi je teško priviknut se na sučelje ^^

Bartuc
11-10-2011, 13:03
Nije puno drugačije, smao je Home tipka sa desne umjesto sa lijeve strane i tabovi nisu na vrhu nego su na sredini. Čak mi ovdje tabovi i više odgovaraju pošto u Operi full često sa srednjim klikom fulam tab i onda se povećaju svi tabovi u thumbnail format, pa moram opet srednjim klikom to gasiti. Toga ovdje nema pa automatski i ne smeta...

Aral
11-10-2011, 13:06
Meni više smeta kaj nema wanda, bookmarks panel je praktički nepostojeći, odnosno nije ni do koljena operi, pa onda općenito sami paneli, speed dial i sl. Znam da valjda postoje add-onovi ili slično za to al opera ima sve to u startu i to je meni zakon :) Pitam se gdje je 64-bit Opera?

Bartuc
11-10-2011, 13:23
Bookmarks panel niti ne koristi, koristim samo bookmarks bar, tak da mi to ne fali. Ovaj "wanda", niti ne znam na kaj misliš!? :D

Aral
11-10-2011, 14:20
Ma wand, samo množina. Onaj mali ključić za automatsko ispunjavanje user i pass polja ;) Bookmarks tab koristim ali gore mi ne stane ostatak onih bookmarksa koje koristim, a za to je dovoljno da samo kliknem u krajnji lijevi dio ekrana i fino iskoći panel van. Velim, svatko ima svoje miljenike :)

Deadwalker
11-10-2011, 15:22
Mater u pičku kako je ovo čudo brzo :O Opera je metak, ali ovo je brže od nje, a pogotovo od Chromea. Nastaviti ću ga koristiti, da malo vidim još kakav je. Za sada se igram brzinom i ne vjerujem koliko je brz. Ako valja download manager i to, budem njega koristio za promjenu :D

Ako ti je download manager manjkav, preporučam instalaciju Orbit download managera. Divota od programa.
Jedva čekam da Microsoft napravi 64-bitnu verziju Silverighta. Onda napuštam svu browser konkurenciju :)

Bartuc
11-10-2011, 15:52
Ja sam do sada naišao samo na jedan site koji me tražio silverlight da imam. Budem probao ovaj manager, hvala na preporuci.

Deadwalker
11-10-2011, 16:18
Meni treba zbog nekih stranica koje redovito posjećujem, kao i za korištenje Skydrivea.

Bartuc
13-10-2011, 11:52
OK, sad nakon par dana korištenja primjećujem sve više i više mana. Brzina je neupitno životinjska, bez konkurencije na "tržištu", ali fali intuitivnosti u pregledniku te ima nekih štucavica preko kojih sve teže prelazim.

- kadkad nakon otvaranja novog taba, nemreš odmah scrollati tim tabom već ga prvo moraš aktivirati (nije uvijek, ne znam koji je trigger tome)
- nema ključ za brzo logiranje
- nema recently closed tabs kao Opera, već ima kao Chrome u new tabu, što je bezveze pošto traži dodatan trud od čovjeka xD
- address bar ima autocomplete url opciju koja mi ide na qurac pošto ga koristim kao google search
- full rijetko, ali desi se, je browser brži od interneta (!?), pa se izgubi u silnoj brzini i izbaci da uopće nisi na netu xD (manifestira se češće kada skidaš torrent)
- fali mi manual download pošto si skidanje slažem po "Javni Tracker", "Privatni Tracker" i "Web downloads", ovdje sve ide automatski pa moram naknadno premještati po folderima
- ....


Uglavnom, i dalje je Opera nedodirljiva :( Kad bi se netko sjetio i spojio Operu sa Chromeom, a da radi brzo kao IE9, uff, to bi bilo jebeno :D


EDIT: Ipak ima manual download, ali traži 2 klika previše od mene :(

Deadwalker
13-10-2011, 13:15
Mana ima, no kada se sjetim ranijih verzija, devetka je renesansa. Mislim da će sa desetkom preglednik doći na svoje.

Razzarach
14-10-2011, 18:09
Zivcira me sto nema copy image url.