PDA

Pogledaj cijelu verziju : Big Cpu problem



olio
27-07-2006, 12:10
Imam sa kompom jedan big problem koji me toliko živcira....

pri paljenju kompa se uvijek pojavljuje neki test u kojem piše da je CPU over temperature .....i moram kliknit F1

ali to uvijek piše iako komp nije bio upaljen danima...opet se to pojavi pri paljenju....

još jedan problem je što ne mogu restartat komp ..... ja kliknem restart i sve ide normalno ali ventovi i procesor još rade u kompu.....

...... windowse sam brisao i sve formatirao ali opet isti problem ......

jel itko zna u čemu je problem ....

O-Okac
27-07-2006, 12:15
koja ti je temparatura proca

olio
27-07-2006, 12:24
LJUDI OČAJAN SAM .....Temperatura 115 C .......jel malo previše......

Edit : komp mi je otvoren ..... kako mogu spriječit pregrijavanje ili ču danas roštiljat

O-Okac
27-07-2006, 12:29
jel malo previse :rotfl: :rotfl:

lega tepa ti je 70 stupnjeva prevelika

Marcellius09
27-07-2006, 12:31
ja mislim da ti je to do napajanja to se i meni desilo restartam komp pa mi samo zuji
kupia sam napajanje za 150 kn :rotfl: i sad sve radi 8)

Jerry
27-07-2006, 12:32
LJUDI OČAJAN SAM .....Temperatura 115 C .......jel malo previše......

Edit : komp mi je otvoren ..... kako mogu spriječit pregrijavanje ili ču danas roštiljatLOL 115 C :shock: :shock: čoeče daj hladi to!

olio
27-07-2006, 12:37
LJUDI OČAJAN SAM .....Temperatura 115 C .......jel malo previše......

Edit : komp mi je otvoren ..... kako mogu spriječit pregrijavanje ili ču danas roštiljatLOL 115 C :shock: :shock: čoeče daj hladi to!LOL evo idem ga okupat........ ne stvarno imam mjesta samo za jedan vent :cry: :cry: ........idem kupit novo kučište...

EDIT: neću biti dostupan slijedećih dana evo gasim komp ........ i kuham se 135 C stupnjeva bok......

str33t6l0w
27-07-2006, 13:13
daj covjece provjeri dali ti se ventilator uopće vrti na procu... mozda je vent otiso...

Kron
27-07-2006, 13:20
makneš sve iz kućišta, i staviš pod ventilator promijera 50 cm :wink:

olio
27-07-2006, 13:46
daj covjece provjeri dali ti se ventilator uopće vrti na procu... mozda je vent otiso...vent radi punom parom

goGAMERo
27-07-2006, 14:03
Da je temp. proca 115 vjeruj mi otišao bi na onaj svijet u boliku pepela! Lijepo ti uradi Format C :rotfl: :pray:

O-Okac
27-07-2006, 14:08
kupi hladenje na tekuci dusik (to ce rijesit problem) :D

olio
27-07-2006, 14:22
Da je temp. proca 115 vjeruj mi otišao bi na onaj svijet u boliku pepela! Lijepo ti uradi Format C :rotfl: :pray:nebrini još nije pepel upravo je 124 C ........aj idem format ..... pa u hg spota i onda u ve mila

još jedno pitanje na koje sve načine mogu formatirat

olio
27-07-2006, 14:23
kupi hladenje na tekuci dusik (to ce rijesit problem) :Dgdj to ima kupit :cry: :cry:

još jedno pitanje na koje sve načine mogu formatirat

O-Okac
27-07-2006, 14:25
kupi hladenje na tekuci dusik (to ce rijesit problem) :Dgdj to ima kupit :cry: :cry:

još jedno pitanje na koje sve načine mogu formatirat

Ja samo dajem ideje ti nadi di da to kupis a za formatiranje neznam to moj stari radi ja neprckam po tom (imam 10 gb pjesama ak nest zajebem onda bi se :hangin: )

olio
27-07-2006, 14:28
jel isto formatitranje sa cdom windowsa i my computer pa onda format......

dugi
27-07-2006, 15:14
Pricekaj sa formatiranjem.Udji u bios i pogledaj kolika je tamo temperatura,ako pokazuje isto tako veliku takni prstima hladnjak procesora.Ako je stvarno tako visoka(cisto sumnjam) trebao bi opeci prste.Vjerovatnije je da maticna krivo ocitava zato flesaj zadnji bios.

olio
27-07-2006, 15:18
Pricekaj sa formatiranjem.Udji u bios i pogledaj kolika je tamo temperatura,ako pokazuje isto tako veliku takni prstima hladnjak procesora.Ako je stvarno tako visoka(cisto sumnjam) trebao bi opeci prste.Vjerovatnije je da maticna krivo ocitava zato flesaj zadnji bios.jel ima koja stranica gdje je objašnjeno flashanje

olio
27-07-2006, 15:40
Pricekaj sa formatiranjem.Udji u bios i pogledaj kolika je tamo temperatura,ako pokazuje isto tako veliku takni prstima hladnjak procesora.Ako je stvarno tako visoka(cisto sumnjam) trebao bi opeci prste.Vjerovatnije je da maticna krivo ocitava zato flesaj zadnji bios.u biosima očitava istu temperaturu.... i uvijek je ista...... samo kako flashat biose

prcko
27-07-2006, 15:57
GASI TO I NEMOJ više palit jer ce sve izgorit GASII i odi na servis :shock: :shock: :shock: :shock: meni se 1 dogodilo da mi se popelo do 95 i imo sam srecu da mi se nije sve sprzilo tak nemoj ga palit i odnesi ga susjedu ili nekome ko se kuzi

olio
27-07-2006, 15:59
GASI TO I NEMOJ više palit jer ce sve izgorit GASII i odi na servis :shock: :shock: :shock: :shock:ne brini neće izgoriti zapravo nije vruć samo matična krivo učitava .....

O-Okac
27-07-2006, 16:01
jebot* idi se zalit di si kupio komp (osim ak nije homemade)
inace nemam blage zast ti je tak velika tempaeatura ni zast ti proc nije prah (probaj nekako provjerit osim preko senzora)

inace da ti komp radi na 120 stupnja :o (neznam sta da kazem)

olio
27-07-2006, 16:03
jebot* idi se zalit di si kupio komp (osim ak nije homemade)
inace nemam blage zast ti je tak velika tempaeatura ni zast ti proc nije prah (probaj nekako provjerit osim preko senzora)

inace da ti komp radi na 120 stupnja :o (neznam sta da kazem)zapravo neznam koji je problem......ali kao što sam u gornjem postu rekao matična očitava krivu temperaturu ...... na dodir uopće nije vruć ........ inače bi bio pepeo pa to je 124.5 C stupnjeva

O-Okac
27-07-2006, 16:08
valda si je posto dok sam ja svoj piso (neveza)

formatiraj sve i mozda ces rijesit proble (Inace nemam blage sta se dogada)

mozda si zajebo senzore jes nedavno nadogradivo nest downloadoadada
programe i jesi li pregledo antiwirusnim programom komp (ko zna sta moze bit)

goGAMERo
27-07-2006, 17:05
jebot* idi se zalit di si kupio komp (osim ak nije homemade)
inace nemam blage zast ti je tak velika tempaeatura ni zast ti proc nije prah (probaj nekako provjerit osim preko senzora)

inace da ti komp radi na 120 stupnja :o (neznam sta da kazem)zapravo neznam koji je problem......ali kao što sam u gornjem postu rekao matična očitava krivu temperaturu ...... na dodir uopće nije vruć ........ inače bi bio pepeo pa to je 124.5 C stupnjeva

Jeli to temp. iz EVERESTA! Ili iz tvoje mašte? :o

sexy peace
27-07-2006, 17:32
jebot* idi se zalit di si kupio komp (osim ak nije homemade)
inace nemam blage zast ti je tak velika tempaeatura ni zast ti proc nije prah (probaj nekako provjerit osim preko senzora)

inace da ti komp radi na 120 stupnja :o (neznam sta da kazem)zapravo neznam koji je problem......ali kao što sam u gornjem postu rekao matična očitava krivu temperaturu ...... na dodir uopće nije vruć ........ inače bi bio pepeo pa to je 124.5 C stupnjeva

Jeli to temp. iz EVERESTA! Ili iz tvoje mašte? :oto je temperatura iz biosa , pc wizarda i everesta......

By olio

O-Okac
27-07-2006, 17:34
napravi ono sto sam ti reko pregledaj za virus

Jerry
27-07-2006, 17:45
[quote="O-Okac":3oim2x4c]kupi hladenje na tekuci dusik (to ce rijesit problem) :Dgdj to ima kupit :cry: :cry:

još jedno pitanje na koje sve načine mogu formatirat

Ja samo dajem ideje ti nadi di da to kupis a za formatiranje neznam to moj stari radi ja neprckam po tom (imam 10 gb pjesama ak nest zajebem onda bi se :hangin: )[/quote:3oim2x4c]ja imam 20 GB pa svako malo formatam ;)

27-07-2006, 20:15
kupi hladenje na tekuci dusik (to ce rijesit problem) :Dgdj to ima kupit :cry: :cry:

još jedno pitanje na koje sve načine mogu formatirat

nisi valjda ozbiljno mislio kupiti tekući dušik - s njim bi ohladio kipuću lavu (magmu) sa +1500 C na -200 C - to koriste jako rijetki ljudi - i to NE za hlađenje PC-a (bilo ti je to prikazano u nekoliko filmova - zamrzavanje u sekundi, dvije)

staviš cd od win u cd/dvd R/RW (uglavno u optički čitač), restart, uđeš u bios, advanced, first priority boot staviš cd rom, save settings, restart, slijediš upute na monitoru

formatiraš u windowsu - desni klik na particiju i format i izabereš kako


jel isto formatitranje sa cdom windowsa i my computer pa onda format......

niti približno

prvi je ako stavljaš novi windows, a drugi u win formatiraš bilo koju particiju osim C - nešto ne radi na nekoj particiji - onda je to format u windowsu

Glass
27-07-2006, 22:31
Ako mu istu temperaturu pokazuje i matična onda mu nikakvo formatiranje neće pomoći najbolje bi ti bilo da odneseš kompjuter na servis.

olio
27-07-2006, 22:54
Ako mu istu temperaturu pokazuje i matična onda mu nikakvo formatiranje neće pomoći najbolje bi ti bilo da odneseš kompjuter na servis.upravo ću to i napraviti....... :cry: :cry: :cry: vidimo se za tjedan dana

Systematic Reverse
28-07-2006, 02:12
LJUDI OČAJAN SAM .....Temperatura 115 C .......jel malo previše...... :rotfl:

Edit : komp mi je otvoren ..... kako mogu spriječit pregrijavanje ili ču danas roštiljat



Jebote!!! Oprosti na izrazu al toliku temperaturu u žiwotu nisam widio...