PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vukodlaci & Vampiri



C
14-09-2010, 13:24
Škomraci, mitovi i legende, neki su ih viđali, pokoja slikica, nikada ih nitko nije ulovio, zanima me što mislite o njima? Dali stvarno postoje, s obzirom da nismo nikada ulovili ni jednog vampira/vukodlaka? Da li su oni možda samo izmišljotina? Jesu lli ekonomičan par? Jesu li nekada nekoga pojeli/ozlijedili? Jesu li povezani s vjerom, običajima i tradicijom ili s demonima i Vragom?

McPingvin_v2.0
14-09-2010, 13:33
Ili (lošim) fantasyjem.

C
14-09-2010, 13:35
Da.

U ovu temu osim Vukodlaka i Vampira možete umješati sve "Legendarne zvijeri."
Lista:
http://hr.wikipedia.org/wiki/Legendarne_zvijeri

BTW Čudno mi je kako se na nekom mjestu u Hrvatskoj 06.06.2006. vidio neki vukodlak, a recimo 09.09.2009. ništa.

Forengner
14-09-2010, 13:37
Vampiri,vestice,vukodlaci sve su to najobicnije budalastine.-Vampir se kao pojam prvi put u evropi pojavio i prosirio tek u 18 veku preko knjiga,prica koje vode poreklo sa Balkana,Vlaske,Rumunije,Madjarske.Vampir je u Grckoj poznat i kao Vrykolakas dok je u Rumuniji poznat kao i Strigoi,naravno,vampiri su potekli iz covekovog straha,istocna Europe je bila veoma mracno mesto,puna sujeverja,paganizma,nije ni cudo. Bram Stoker's 1897 Drakula je popularizovao i doneo sirim masama Europe vampira. F. W. Murnauov Nosferatu , 1922 je po meni najbolji prikaz Vampira.
Zbog masovne konfuzije i straha cesto su se prekopavali grobovi i probadali lesevi.Danas je Vampir ikona koja se prvenstveno koristi u svrhe grabljenja para,(Twilight).

C
14-09-2010, 13:47
Obitelj Dracula su stvarno postojali, bili su čudaci na svoju ruku.
Zašto ih se povezuje s Vampirima? :)

Electromaster
14-09-2010, 13:51
Thread = occult.
Occult =/= science.
Lock?

Forengner
14-09-2010, 13:54
Na svoju ruku? :rotfl: .
Vlad Cepeš III -AKA Drakula je bio vladar male drzave Vlaske,i ujedno vladar koji je ratovao protiv turaka,ali je ostao zapamcen po neopisivoj surovosti i uzasnom nacinu na koji je mucio zarobljenike-Nabijenjem na kolac-dakle od zadnjice pa do grla. :( :yuck: .On je posluzio Bremu Stokeru kao inspiracija za ime vampira.Bio je svirepi ubica i mnogi istoricari smatraju da je bio potpuno lud.O njegovoj smrti ima vise teorija-da je umro u boju sa Turcima blizu Bukuresta,ili da su ga pak ubili njegovi vojnici zgrozeni njegovom monstruoznoscu.Njegova glava je poslata u Istambul kao dokaz da je konacno mrtav.
@predo:ovaj moj post sadrzi i par istorijskih informacija,kao i prosli,dakle nije sve occult.

Interceptor
14-09-2010, 13:54
OR...you can avoid this thread.

Chupacabra
14-09-2010, 13:55
vampir ernest crtani :pray:

Meh, ne vjerujem ni u jedne ni u druge...no zato sam jedno vrijeme igro bitefight :)

Obitelj Dracula su stvarno postojali, bili su čudaci na svoju ruku.
Zašto ih se povezuje s Vampirima? :)
Tepes znaci nabijac, tako ga nazvase jer je nabijao glave na kolac. Bio je mnogo krvozedan. Zato?

C
14-09-2010, 13:55
Ako ovu temu stavim u drugi podforum, šansa da će se zaspammati je 100%.

@Taj crtani je zakon. :pray:

Forengner
14-09-2010, 13:56
Grah goddamnit!
Procitajte post gore.
Bio je krvozedan zato sto je ratovao na strani Moldavije,pa se od njega ocekivalo da bude okrutan prema Turcima,ali ne da ih nabija na kolac,raskomadava,preterao je i najverovatnije poludeo.

Vlad Cepes III-Drakula
Vlad Cepeš III -AKA Drakula je bio vladar male drzave Vlaske,i ujedno vladar koji je ratovao protiv turaka,ali je ostao zapamcen po neopisivoj surovosti i uzasnom nacinu na koji je mucio zarobljenike-Nabijenjem na kolac-dakle od zadnjice pa do grla. .On je posluzio Bremu Stokeru kao inspiracija za ime vampira.Bio je svirepi ubica i mnogi istoricari smatraju da je bio potpuno lud.O njegovoj smrti ima vise teorija-da je umro u boju sa Turcima blizu Bukuresta,ili da su ga pak ubili njegovi vojnici zgrozeni njegovom monstruoznoscu.Njegova glava je poslata u Istambul kao dokaz da je konacno mrtav.

C
14-09-2010, 13:57
Jbga tada nije bilo PTSP-a. :D

System
14-09-2010, 13:58
Prvi tvorac modernog vampira je Dzordz Gordon Bajron u svojim zapisima koje je pisao prilikom boravka u njegovom zamku zajedno sa Mari Seli koja je tom prilikom napisala Frankenstajna. Naime, jedne veceri pored uobicajenih tema o galvanizmu i okultizmu, Bajron je predlozio da svako napise po nesto, jedno horor djelo. Tada su nastala dva cudovista, Cudoviste iz Frankenstajna i Vampir. Medjutim Bajron je odbacio svoje pokusaje da napise bilo sta tako da je citava ideja o modernom vampiru ostala na nekoliko papira. U tom zamku je takodje bio i Bajronov prijatelj i ljekar Dzon Vilijam Polidori koji je iz dokolice nasao rasute papire na kojima je bila ideja za vampira. Odusevljen pokupio je sve papire i odjurio u svoju sobu i tako zapocevsi pravi rad na djelu potpuno stvorio eleganto cudoviste sa ljudskim izlgledom koje se hrani ljudima. Tada nastaje nesporazum. Napustivsi Bajrona Polidori je izdao knjigu medjutim posto je govorio da je ideja ustvari Bajronova a ne njegova knjiga biva stampana u Bajrnovo ime. To je tek rijeseno kada je dosao u London gdje su i on i Bajron rekli da je Plidori ustvari napisao djelo na osnovu Bajronovih ideja. Tada je pocela popularnost vampira, i danasnji vampiri su svi gradjeni na osnovu tog prvog modernog vampira, elegantnog i sarmantnog gospodina, a ne na osnovu celavih zubatih cudovista.

Forengner
14-09-2010, 13:59
To je bio 'moderni Vampir',pravi vampir je bio onaj s kraja 18 veka.

Interceptor
14-09-2010, 14:00
Grah goddamnit!
Procitajte post gore.
Bio je krvozedan zato sto je ratovao na strani Moldavije,pa se od njega ocekivalo da bude okrutan prema Turcima,ali ne da ih nabija na kolac,raskomadava,preterao je i najverovatnije poludio.

Mongoli su ispred New Delhija napravili piramidu od 9000 ljudskih glava.
Beat that,"Vampire".

Forengner
14-09-2010, 14:01
Hitler je naredio smrt i progon 6 miliona jevreja.
Jel tebi ovo neka igra? :(

Chupacabra
14-09-2010, 14:05
mislim da nije Vlad Cepes nego Vlad Tepes. Tepes znaci Nabijac.

Interceptor
14-09-2010, 14:05
Hitler je naredio smrt i progon 6 miliona jevreja.
Jel tebi ovo neka igra? :(

Smatra se da je mongolska nacija u doba Džingis Kana saslužna za smrt od oko 40 000 000 ljudi.

Forengner
14-09-2010, 14:08
(rumunski: Vlad Ţepeş - Vlad Nabijač)
Na rumunskom da.
Also-setio sam se izvora njegove okrutnosti-on je kao dete otisao zajedno sa svojim polu-bratom u tursko zarobljenistvo.Tu je video turske metode mucenja i to je dosta uticalo na njega i na njegovu licnost.
Interceptor:'smatra se' - ne zna se.

C
14-09-2010, 14:09
@Chupacabra, a šta ti radiš tamo po Mexicu onom jadnom stanovništvu?

System
14-09-2010, 14:11
To je bio 'moderni Vampir',pravi vampir je bio onaj s kraja 18 veka.

Pa da ali to je bio onaj Nosferatu celavi, zubati. Takodje prvi pisani znakovi o vampirskim legendama su bili u Srbiji gdje su ljudi iz okoline Beograda, nalazili leseve sa dvije rane na vratu.

Forengner
14-09-2010, 14:12
@Interceptor:Mongoli su sami i preko svojih vazala krivi za otprilike 21/2 miliona mrtvih neduznih ljudi.40 nikako.
System:'Vampir' je pojam koji se pojavio prvo na Balkanu,a potom je presao u Europu,'Vampir' je pretreo mnoge promene osobina i licnosti u zavisnosti od naroda/pisca koji ga je opisivao.Za 'vampira' danasnjice se uzima 'moderni vampir'.

C
14-09-2010, 14:14
To su bile rane komaraca ili igle od predoziranja?

Kako god, mislim da bi Vampiri i Vukodlaci skupa bili ekonomičan par.
Iz živog bića Vampir posiše svu krv, a Vukodlak pojede sve ostalo.
Kako ekonomično, ništa se ne baca!

Forengner
14-09-2010, 14:16
Nego,jeste li zainteresovani za jos nesto o Vladu Cepesu trecem ili?

System
14-09-2010, 14:17
Ajde ja mozda budem sklepo o Elizabeth Bathory. Tako da imamo dva poznata "Vampira". :)

C
14-09-2010, 14:19
Ne zaboravi mene spomenuti, nisam spavao tri noći i tri dana. Danas moram do doktora, poplaćati račune, na MUP vaditi osobnu koja mi je istekla prije 3 mjeseca, itd., a odvalio bi laganini smjenu u krevetu.

Interceptor
14-09-2010, 14:21
@Interceptor:Mongoli su sami i preko svojih vazala krivi za otprilike 21/2 miliona mrtvih neduznih ljudi.40 nikako.

Vjerojatno si u pravu.Svejedno,20 000 000 je ogroman broj stradalih,kada uzmeš u obzir da u ono doba nije korišteno vatreno oružje.

Chupacabra
14-09-2010, 14:26
@Chupacabra, a šta ti radiš tamo po Mexicu onom jadnom stanovništvu?

Chupacabre jedu koze i druge domace seoske zivotinje, no uglavnom koze.

Forengner
14-09-2010, 14:27
Da,Mongoli su zaista bili posast tog vremena.Ali lako im je bilo izivljavati se na Indijcima,narodima Azije,kad su dosli do Europe,okusili su Imperijalni celik i snagu ondasnjeg Carstva. :) Oni jesu pobedili Madjare,Poljake,ali kada su dosli do Nemacke,jednostavno nisu mogli vise,premalo ih je bilo,nisu mogli da osvajaju zamkove,Nemci su imali naprednije oruzje.(Mongoli su imali odlicnu laku konjicu,ali sta moze laka konjica protiv kamenih zidina i tesko oklopljenih vitezova.

C
14-09-2010, 14:39
@Chupacabra, a šta ti radiš tamo po Mexicu onom jadnom stanovništvu?

Chupacabre jedu koze i druge domace seoske zivotinje, no uglavnom koze.
Čudno, ja sam čuo da to rade i ljudima. :D

The Boz
14-09-2010, 14:46
Na svoju ruku? :rotfl: .
Vlad Cepeš III -AKA Drakula je bio vladar male drzave Vlaske,i ujedno vladar koji je ratovao protiv turaka,ali je ostao zapamcen po neopisivoj surovosti i uzasnom nacinu na koji je mucio zarobljenike-Nabijenjem na kolac-dakle od zadnjice pa do grla. :( :yuck: .On je posluzio Bremu Stokeru kao inspiracija za ime vampira.Bio je svirepi ubica i mnogi istoricari smatraju da je bio potpuno lud.O njegovoj smrti ima vise teorija-da je umro u boju sa Turcima blizu Bukuresta,ili da su ga pak ubili njegovi vojnici zgrozeni njegovom monstruoznoscu.Njegova glava je poslata u Istambul kao dokaz da je konacno mrtav.
@predo:ovaj moj post sadrzi i par istorijskih informacija,kao i prosli,dakle nije sve occult.Istovremeno je bio najbolji vladar tog teritorija ikad, gospodarski nadaren, i nije bio nimalo strog ili opak preka vlastitom narodu, samo prema turcima.



Hitler je naredio smrt i progon 6 miliona jevreja.
Jel tebi ovo neka igra? :(

Smatra se da je mongolska nacija u doba Džingis Kana saslužna za smrt od oko 40 000 000 ljudi.
Ne smatra se, jer bi to bilo oko 20% tadašnje svjetske populacije. Ali koliko ja znam, da, brojka je negdje strahovita, i posve mjerljiva u postotcima populacije.

Chupacabra
14-09-2010, 14:49
@Chupacabra, a šta ti radiš tamo po Mexicu onom jadnom stanovništvu?

Chupacabre jedu koze i druge domace seoske zivotinje, no uglavnom koze.
Čudno, ja sam čuo da to rade i ljudima. :D
Kom ces vjerovati- osobi koja vec dvije godine povremeno proucava chupacabre i kriptozoologiju ili nekom ko je cuo jednom za chupe i misli da sve zna o njima :( ?

Interceptor
14-09-2010, 14:51
Chupacabra,šakal,whatever.

Forengner
14-09-2010, 14:52
@boz:preterivao je,pozvao je svoje Bojare na gozbu,napio ih,pustio ih da pricaju svasta o njemu,kritikuju ga,potom ih sve ubio.U zelji da sacuva sopstveni narod od Turaka ucinio je suprotno,sopstevni narod ga je zamrzeo.
A sto se zrtava Mongola tice,najverovatnije 21/2 miliona.Ni manje ni vise.

croat1gamer
14-09-2010, 14:54
@Interceptor:Mongoli su sami i preko svojih vazala krivi za otprilike 21/2 miliona mrtvih neduznih ljudi.40 nikako.

Vjerojatno si u pravu.Svejedno,20 000 000 je ogroman broj stradalih,kada uzmeš u obzir da u ono doba nije korišteno vatreno oružje.

Iz ovoga zakljucujem: Mongoli >>>>>> Kuga.

Forengner
14-09-2010, 14:54
Mogoli>>>>sve :)

The Boz
14-09-2010, 14:55
Hmm... interesantno... Đings Kan je odgovoran za jedno 15-22 milijuna ljudi, ovisno o izvoru, a cijelokupno mongolsko širenje od ~150 godina je odgovorno za oko 40 milijuna ljudi. Wow...

System
14-09-2010, 14:56
I opste poznato je da su Mongoli bili vukodlaci i vampiri.

Forengner
14-09-2010, 14:57
:) .Ne bi me cudilo :P .

Chupacabra
14-09-2010, 15:09
cuo sam da su dzingis kanovi vojnici voljeli rastezati ljude za udove. Torture tehnika. True?

Forengner
14-09-2010, 15:16
Vezu nekome za svaku nogu i ruku konja i onda ih u isto vreme uplase i svaki krene u neki drugi smer. :( = rascerecenje.

Interceptor
14-09-2010, 15:18
Postoji jedan omanji otok udaljen 10-tak kilometara od moje kuće.
Kažu da se kralj Bela IV. skrio na njemu bježeći od Mongola,tijekom
njihovog prodora u Hrvatsku.Po tom događaju je dobio ime-Kraljevac.

http://img375.imageshack.us/img375/8182/kraljevac.jpg

Uslikao sam ga prije par godina

Lord Ragnarok
14-09-2010, 15:46
Vezu nekome za svaku nogu i ruku konja i onda ih u isto vreme uplase i svaki krene u neki drugi smer. :( = rascerecenje.

to ubije covjeka.
on je spominjao tehniku mucenja di ga smao malo jace istegnes (do boli) da ti izda informacije/iz zajebancije/neceg treceg

The Boz
14-09-2010, 16:02
on je spominjao tehniku mucenja di ga smao malo jace istegnes (do boli) da ti izda informacije/iz zajebancije/neceg treceg
To su Mongoli, ne Inkvizicija.

Forengner
14-09-2010, 16:10
Mongoli su imali svakakve tehnike mucenja,ali su najozloglaseniji po rascerecenju.
Nego,nije li spaljivanje na lomaci specijalnost inkvizitora?

Xero
14-09-2010, 16:12
Ja sam mislio da je specijalnost inkvizicije to što je nitko ne očekuje.

McPingvin_v2.0
14-09-2010, 16:23
Iznenađenje. Iznenađenje i strah. Strah i iznenađenje.

C
14-09-2010, 16:26
Kom ces vjerovati- osobi koja vec dvije godine povremeno proucava chupacabre i kriptozoologiju ili nekom ko je cuo jednom za chupe i misli da sve zna o njima :( ?
Da Chupacabri vjerujem?! :scared:
Ni u ludilu, još ćeš me oguliti!!

Ma šta ti znaš o chupacabri majke ti? Šta si bio u Mexicu? Ne znaš više od mene, a ja ne znam ništa o njoj, tako da se ne trebaš praviti važan. :)

Lord Ragnarok
14-09-2010, 17:14
http://www.bobcatsplanet.com/vb/images/smilies/facepalm.gif

Lord Coldwolf
14-09-2010, 18:44
za hrpu ovakvih tema trebao bi neki podforum "pseudoznanost"

C
14-09-2010, 20:06
Ništa ovdje nema veze s vampirima!
A šta ima? Koliko dnevno ručaju krvi u litrama?
Rekao sam da se ovdje može raspravljati o raznim stvarima, i naveo sam link, tako da nisu vukodlaci i vampiri jedini u igri. :)

croat1gamer
14-09-2010, 20:27
Nerazuman si mi.
Po mogucnosti nemoj citati nekronomikon, lose djeluje na tvoju svjesnu podsvijest.
Zasto svaki put ispada da si ti jedini u jugoistocnome dijelu zapadnoga svijeta imas pristup tajnim, drzavno ilegalnim te opcepoznato nesigurnim stvarima.

Iskreno, ne zanimam se za vukodlakavce niti vampiripire.
Oboje su povezani sa staroljudskim strahovima, bijesnim cudovistima koja razdiru ljude, devirginiziraju djevice te papaju malu djecu (op.a. ignorirajte slicnost sa svecenicima).

Ako bolje poznajes europsku, zapadnu, ili kakovecoces kulturu, baziranu na rusevinama zapada rimskog cezarstva te novodoseljenim barbarskim plemenima, znat ces kako je u narodu, plebsu i kmetstvu uvijek bio prisutan strah od tih starinskih vjerovanja, koja su bila duboko usadena u ljude.
Vukovi su pretvarani u ogromna antromorfska, humanoidna bica, a zato najvise imamo za zahvaliti ljudskoj gluposti, te opcepoznatoj nepoznanici ucenja. Voila, evo ti dlakovucica.
Vampirkrompiri su slicno tome povezani sa ljudskim strahom od neljudskoga, onoga besmrtnoga. Ozivljavanja nezivih bica koja su bila prije ziva. Zahvaljujuci, opet, ljudskome neznanju anatomskih osnova, otkriveno je da mrtvaci nakon dosta vremena znaju izdahnuti. Naknadno je dokazano da se to izdisanje stvara zbog nakupljanja plinova u plucima raspadajuceg lesa, te kad se nakupi kriticna kolicina, to izade, te izgleda kao izdisaj, iako je to zapravo najslicnije podrigivanju.

Obje stvari su najvise povezane sa dve osnovne ljudske znacajke u tadasnjem razdoblju: opcem neznanju te primarnim humanoidnim strahovima.
Naveo bih dve poslovice, za koje mislim da su poslovice, ali u svakom slucaju imaju dobro znacenje:
"Ako je nepoznato- budi prestrasen, ako je poznato- budi sumnjicav."
"U strahu su velike, al prokleto velike oci."

Takoder, pozdravljam sve nedragovoljne vjestice iz razdoblja inkvizicije, koju nitko ne ocekuje, da nam mogu pojasniti kako su uspjeno iskoristile svoju crnobijelu magiju da se izbave iz smrti.


Slobodno stavljajte teorije, sa radoscu cu vam ih demonstraturno demolirati te vas uvjeriti da je zdrav razum moc.

Xero
14-09-2010, 20:35
Premald si ti da budeš tako pametan :)
Nego kako se zove ona bolest koja stvara ovisnost o krvi ne znam dal je stvarna , ali znam da su je spominjali u par filmova i igara(ima je onaj doktor u Call of Pripyatu)?

The Boz
14-09-2010, 20:44
To je jedna od ovih (http://en.wikipedia.org/wiki/Porphyria).

C
14-09-2010, 20:56
Ma Necronomicon nema s ovim veze. :)

Ne bojim se ja tih pizdarija. Ako vjeruješ u to onda djeluje na tebe, trust me što se tiče magije na meni i mojoj mami je rađena crna magija na smrt više od tri puta u razdoblju od 10 godina, ja sam ti mogao umrijeti od straha, recimo kao klinac sam bio plašljiv od crne magije, iako nisam ni znao za nju, ali mama je skužila, jer recimo ne smijem na WC oprati zube od straha, ići stepeništem, svi psi su me mrzili i htjeli me razderati po bilo koju cijenu, nisam smio u stanu od 50 kvadrata iz jedne sobe otići u drugu, a sobe su povezane samo vratima, totalni strah od kojeg se doslovno može umrijeti, tako što se tiče toga imam osobna iskustva, na kraju su neki ljudi nestali, a neki umrli, od toga jedna osoba je umrla za mene, i zbog toga danas nemam strahova, u pola noći mogu otići u podrum gdje nema svjetla i uzeti krumpir i odnijeti doma, prije da tako nešto napravim, vjerojatno bi umro od lupanja srca i ne disanja. Danas imam isto susrete s crnim magijama, čupe dlaka, kosti, veliki komadi mesa, od životinja odrezane noge, jaja u jajetu, gledati kukuruz kako se sam iskopava iz zemlje i sl., tako da vjerujem da postoje sve te sile, međutim ne bojim ih se uzimati u ruke i zapaliti, i šta mi je bilo? Ništa. Brijem da sam zaštićen.

Jedna stara vračara je napravila tri konca koja mogu nositi i koja ne smijem izgubiti, nosio sam jedan i jednom prilikom me udarila struja iz tog konca koji mi je bio zamotan oko ruke, bio sam na stolici nešto čeprkao oko viseće, nisam ništa dirao, samo me spizdila struja, kada se nisam polimio sa stolice. Mislim, čudno da me lupi tako jaka struja iz konca. Drugi konac sam dao malom bratiću, a treći u sekundi kada je mama shvatila da ga je izgubila, vračara je umrla. Čudne okolnosti.

Ali kako god, vampiri, vukodlaci, škomraci, babaroge, zmajevi, chupacabre i ostali nemaju veze s time, tj. ni Necronomicon nema veze s njima. :)
Necronomicon ili knjiga mrtvih u prijevodu ima razne zagonetke kojima nitko ne zna rješenje (ako ih riješiš, opet ne znaš jesi li ih dobro riješio), ona je nešto kao djelo Vraga, ali to su veće sile, a ne mitovi i legende o čemu govorimo u ovoj temi.

Shvaćam te zašto ne vjeruješ u neke od mitova, recimo u vampire i vukodlake, zato sam u prvom postu to i pitao, jer nismo uhvatili ni jednog, a kamoli vidjeli/našli neke dokaze da su oni nešto napravili, recimo da netko ima ugriz vampira, ili da je nekoga vukodlak pojeo, tako da i ja ne vjerujem previše u njih, ali ako se pronađe nešto od navedenog dokaza, možda i povjerujem.

Istina, prije su postojali Bogovi, pa je onda došlo vrijeme kada postoji samo jedan Bog, a otkad je crkva došla na vlast od jednom su se pojavili demoni i vragovi, malo čudno, vjerojatno da zaplaše narod. Dobro, to možda i postoji, šta znaš, ali crkva je povezana i s vukodlacima i vampirima, spike poput svete vodice da će zapaliti vampira ili da ga križ može otjerati, kao i da mogu izliječiti ljude koji imaju kletvu vukodlaka na sebi, međutim ne znam kada su tako nešto u stvarnosti napravili...

croat1gamer
14-09-2010, 21:26
Malo mijesamo imaginarne oblike i manifestiranje istih u nasem svijetu, barem to je moje misljenje u vezi sa svakim vjerovanjem, bilo to religija ili nesta drugo.
Nebudem previse povezivao religiju sa ovime tu, al ono, mitovi su bili prijasnje religije, samo sto ih je pijesak vremena zatrpao negje u prolaznosti ljudske povijesti pa zato i nitko vise u te stvari ne vjeruje. Jedina stvar koja sprjecava aktualne religije od propadanja i ljude od mentalnog razvoja je to sto se sam covjek kao bice kloni od takvih stvari.
To mu je nesto strano, tako da je preplasen. Izmislja stvari da objasni ono sto nemoze objasniti, ili samo da se utjesi da ima granicno objasnjenje neobjasnjivoga.

Ne kazem da je religija svo vrijeme bila losa, onda je u dosta slucajeva i spasonosni element u civilizaciji da se ta ne prepusti osnovnoljudskome barbarizmu te kaosu i kolapsu moralnih vrijednosti.
Danas je to postalo opet upitno, jer svjedocimo padu morala i takovih stvari, koje je cojvek kao prvo sam morao shvacati, kasnije mu je netko morao govoriti kako da se ponasa, a sada nitko nece da to slusa, jer smatra da je on iznad takvih ucenja, i to uvjek na stetu karaktera te generalne ljudskosti covjecanstva.


Malo sam se zanio, nego, magija, po mogucnosti vanilija sa cokoladom.
Magija bi bila pokoravanje prirodnih, mentalnih, energija koje teku svijetom za vlastito koristenje istih (religija je obrnuto, pokoravanje tim energijama). Ako bi mene pitao, nema razlike izmedu magija, one su sve jedan bauk koji se osniva na placebo efektu, te samim mentalnopsihickim, skrivenim osobinama u covjeku. Nemoguce je nanijeti nekome stetu/dobro ako napravis neke pokrete, akcije i takove stvari. Da bi se to zazbilja dogodilo jedino moras uvjeriti tu osobu da su te energije realne te joj mentalnopsihicki dati do znanja da je to zapravo 'istina'.
Ljudski mozak cini cuda ako u nesto zasigurno, definitivno, vjeruje.

Babe vracare su stara sorta takovih osoba. One te uvjere da je to sto govore istina te ti prodaju obican konac u posebno ukrasenoj kutijici. Znanstveno receno, prodala ti je mirka od ovce. Onaj sok od udara strujnoga je najobicnije nakupljanje statike te njenog elektriciteta na koncu, nista vise. Kao sto sam prije rekao, u strahu su velike, prokleto velike oci. Ti si to samo preuvelicao jer ti je nepoznato, a osim toga ti je mozak i pojacao taj efekt zato jer si bio cvrsto uvjeren u takve stvari.
To sto je ta baba vracara umrla, umrla je moj mirko. Niti jedna osoba koja se bavi magijom nece navuci neko strano zlo na sebe, to ti garantiram. Samim time sto koriste energije iz okoline te ih pokoravaju sebi, one daju do znanja da njima nije nista sveto, pa tako niti tok energija u prirodi.
Samim time bijela magija postaje paradoksalna, jer ti nanosis vecu stetu okolni nego sto proizvodis korist, makar bilo namijenjeno i za dobre svrhe.
Takoder, zaboravio si da je baba bila jedna ciganka, romske narodnosti. Prodala ti je predivnu jednu ciglu, nije li?

C
14-09-2010, 22:15
Nije ništa od navedenog točno u zadnjem odlomku. :)
Velim ti, zderala me struja iz konca, šta god da to je, to nije normalno. :roll:

Ali ono, shvaćam te, nitko, ali baš nitko ne vjeruje u nešto što ne vidi, što ne osjeti i što ne doživi, tako da je to OK u potpunosti, ali držimo se mi teme. :)

keko
15-09-2010, 13:30
Evo jedan quote s forum.hr, na tom forumu postoji tema "Istinit horor događaji" koju s vremena na vrijeme pogledam kad mi je dosadno. Samo da napomenem da tip koji je ispričao tu priču nije neki lik s jednim postom koji se registrirao tek toliko da zaspema. Uglavnom, bilo to istinito ili neistinito, mene je čak i sitna mogućnost da je ta priča istinita preplašila ko sam vrag.


Zima je 93'. Bili smo udaljeni od neprijatelja nekih tristotinjak metara zracne linije. Nasi su polozaji bili u rovovima ukopanim bas na pocetku sume dok su oni imali polozaje u jednom malom zaseoku (brat bratu dvadesetak krhkih kucica). Danima se niko nije pomjerao ni metra. Tuklo se minobacacima (tu i tamo) poneko puskaranje, ali nista strasno. I jedni i drugi, sta reci, cekali smo daljnja naredjenja, s vrha naravno i drzali svoje crte. Hladno je bilo, onako kako samo u Bosanskim zabitima zna biti, ali iskreno receno, bili smo dobro opskrbljeni. Te noci bio sam poslan u izvidjanje s jednim suborcem, inace mojim jako dobrim prijateljem. Nismo trebali daleko ici, mozda kojih 150 metara u niciju zonu, mozda nepotrebno, ali ipak. I tako smo se nas dvojica lagano puzeci priblizavali zbunju koje je trebalo biti nasa busija narednih nekoliko sati.
lijepo smo se smjestili i onako nedisciplinirano pripalili po cigaru , sto bi se reklo frajerski i neoprezno, ali s zarom okrenutim unutra, prema dlanu.
Imali smo jedan lijepi dvogled IR. Eh da nam ga je bilo imati kad smo bili klinci i iz daljine virili u auta gdje su se valjali zaljubljeni parovi..
S vremena na vrijeme pogledao bih u pravcu neprijatelja, vidjelo se kretanje, hodali su, nosili drva, nista narocito, al nesto mi nije bilo jasno. Nekoliko njih je krenulo na drugi kraj zaseoka, onako u zurbi i s puskama na gotovs, cula se i vika. Dao sam prijatelju da pogleda i on je poslije par sekunda poceo da brblja, zadihao se i brzo mi gurnuo dvogled u ruke i samo izgovorio "gledaj tamo"..
Ponovo sam pogledao i vidio da su oni napadnuti, pocela je i pucnjava, pojedinacna, rafalna (sve se dogadjalo jako brzo) vidjeo sam neke, neka bica ljudskoga oblika, ali nisam skuzio sta je. Vidjeo sam da ih napadaju i ubijaju (neprijateljske vojnike), grizu. Planulo je par kuceraka a sad se tamo vec odvijao pravi rat pucnjevi vatra, vrisci, uzasni urlici. Nasi su nas odmah pozvali da vide sta se desava. Dao sam dvogled prijatelju i odgovorio nadredjenom da nemam pojma sta se desava ali sa nama nema nikakve veze.
Moj je prijatelj onako otvorenih usta gledao. S obzirom da je vatra bila jaka sjene, siluete se se vidjele golim okom. Bio sam sledjen (od straha ne od hladnoce).. Daj mi normalnu bitku, nema frke, ali ovo.
Uzeo sam , istrgao dvogled i htio, unatoc strahu, vidjeti sve iz vece blizine.
I vidjeo sam jednu priliku zenskog izoblicenog lica (veliki zubi izobliceni, produzena vilica, brada siljata i kandze) kako gleda, ravno, ali ravno prema nama. Mi smo dovoljno daleko u mraku, ali gledala je u nas, znala je da smo tamo. I tada je potrcala velikom brzinom u nasem pravcu. Ja sam sledjen i dalje drzao dvogled kao paraliziran, ali u jednom trenu kao kroz san rekao sam svome suborcu da puca ravno u mrak, ODMAH. I on je zapucao, a odjednom sa moje desne strane u pravcu kuca zapucalo je jos dvadesetak kalasnjikova (ja u svoj onoj izgubljenosti nisam ni primjetio da je jedan dio nase ekipe stigao do nas i razvio polozaj). Poslije dvije tri sekunde i ja sam opalio rafal.
S naseg glavnog polozaja su poceli udarati i minobacacima. Pocelo je oprave, mada niko nije imao pojma o cemu se u stvari radi.
Trajalo je, recimo, deset minuta (ne trebam govoriti da sa druge strane nije stigao ni metak).. Kada je prestalo s lupanjem glavni casnik (ne zelim govoriti ni o imenima niti mjestu zbivanja ) je htio da krenemo naprijed, ali sam ga uvjerio da sacekamo jutro. Puno pitanja je postavljeno, ali nismo im nista kazali, nista sto bi uputilo na to da nas proglase ludima.
Krenuli smo naprijed (vedro je bilo oko 08.00) i poslije par minuta stigli na protivnicke pozicije. Jos je bilo zara na kucicama. Snijeg je bio pun krvi na sve strane, razbacano oruzje i vatreno i hladno (nozevi umrljani krvlju), ali niti jednog mrtvog. Nikome nista nije bilo jasno. Ipak u jednom rovu, zatrpanog snijegom i zemljom pronasli smo jednog mrtvog vojnika, rastrganog. Jasno su se vidjeli ujedi i dijelovi otkinutog mesa.
Ja i prijatelj smo se pogledali, a casnik je to sve prokomentirao kao "bas ga je raznijela prokleta mina". A "oni su se povukli pod nasim djejstvom i pokupili svoje mrtve i ranjene"... To je bilo to i tako je priopceno javnosti

W1k1n6
15-09-2010, 15:23
Tema je nekima vjerojatno zanimljiva ali ne znam što radi u ovom podforumu. Možda bi kakvo pseudoznanstveno afirmativno tumačenje vampira i vukodlaka moglo izvući stvar. Za vampire se doduše odavno zna da postoje, čak je i znanstveno dokazano. Naravno to nisu čudovišta velikih očnjaka koja ispijaju krv, već se pod tim nazivom smatraju osobe koje su u stanju sisati energiju iz osoba u svom okruženju. Recimo ljudi koji dođu u neko veselo društvo i u roku od pet minuta svima prenesu svoje bedove, a sami se napune njihovom pozitivnom energijom.

C
15-09-2010, 15:29
Ja ne bi rekao da su to vampiri, ljudi koji zrače loše od problema i bedova da okolo sebe i druge ljude bace u bed.

Šta mislite o urokljivim očima? Neki misle da crvenokose osobe imaju razne negativne energije u očima.

BTW I zombiji postoje u stvarnosti, na Jamajci jedino, dokazano, i to nisu šeprtljavi zombiji zaraženi T-Virusom koji bi samo jeli, već su to zli duhovi koji vole plašiti narod. :)

Markecgrad
15-09-2010, 15:34
Zli duhovi postoje? :)))))

The Boz
15-09-2010, 15:35
Ja ne bi rekao da su to vampiri, ljudi koji zrače loše od problema i bedova da okolo sebe i druge ljude bace u bed.
Phihički vampiri su vrsta ljudi od koje se pokušavam distancirati, te ih iz svog društva filtriram van.


Šta mislite o urokljivim očima? Neki misle da crvenokose osobe imaju razne negativne energije u očima.
Za tipove nemam pojma, ali sa crvenokosim curama se nikada nisam loše osjećao...


BTW I zombiji postoje u stvarnosti, na Jamajci jedino, dokazano, i to nisu šeprtljavi zombiji zaraženi T-Virusom koji bi samo jeli, već su to zli duhovi koji vole plašiti narod. :)
Drugs are bad, mmkay?

Forengner
15-09-2010, 15:50
Ako je neko citao strip 'West' dobro je upoznat sa Islerom i 'zombijima' Kube. :)
Naime,vrac Islero koristi vudu magiju da prizove kojekakve bestije a kao poklon im daje tela stanovnika Kubanskih sela.Dobar je strip,stavicu par stranica.

C
15-09-2010, 16:15
Ma frigaj strip, pokušavamo biti realni. :)

@Boz - Bilo je na TV-u davno da stvarno postoje, a tko zna, možda su ih raznim drogama opili. :) Iako ne vjerujem, vjerujem da postoje duhovi, samo ih oni zovu Zombijima.

Arbiter of Change
16-09-2010, 15:38
@boz:preterivao je,pozvao je svoje Bojare na gozbu,napio ih,pustio ih da pricaju svasta o njemu,kritikuju ga,potom ih sve ubio.U zelji da sacuva sopstveni narod od Turaka ucinio je suprotno,sopstevni narod ga je zamrzeo.
Nije njih pobio nego neke lijene seljake koji nisu htjeli ništa raditi. Pozvao ih je na gozbu, nahranio ih i pitao žele li ovako svaki dan ili žele raditi na što su dali logičan odgovor zbog kojeg ih je on zabarikadirao u kuću i zapalio žive. Bojarima je rekao da će to napraviti svim lijenim ljudima. Pravi uzor. :)

Sonic_Moronic
16-09-2010, 16:07
:scared:

Forengner
16-09-2010, 16:25
Bogami,radio je isto i sa Bojarima,samo sto je u njihovom slucaju,testirao lojalnost.Ali ga je narod generalno zamrzeo,otuda i mnogo razlicitih teorija vezanih za njegovu smrt-neki kazu da su ga ubili Turci,neki ipak kazu da su ga ubili sopstveni vojnici,itd itd.

keko
16-09-2010, 17:06
Koliko ja znam, imao je i vrlo originalno riješenje siromaštva u zemlji, organizirao je feštu za sve prosjake i beskućnike, zatvorio ih unutra i dao ih zapalit.

The Boz
16-09-2010, 21:57
@Boz - Bilo je na TV-u davno da stvarno postoje, a tko zna, možda su ih raznim drogama opili. :) Iako ne vjerujem, vjerujem da postoje duhovi, samo ih oni zovu Zombijima.
Se sječaš onog kompota od bunike kaj su pojeli pa je tip ušetao u lomaču iz dosade? E, sušena bunika u prahu i sušeni otrov pufferfisha su pronađeni u svim do sada istraženim slučajevima zombifikacije, a oba praha su česta komponenta voodoo i vodun vračeva. Coincidence? I think not!

Kid A
07-04-2011, 01:12
Tema je nekima vjerojatno zanimljiva ali ne znam što radi u ovom podforumu. Možda bi kakvo pseudoznanstveno afirmativno tumačenje vampira i vukodlaka moglo izvući stvar. Za vampire se doduše odavno zna da postoje, čak je i znanstveno dokazano. Naravno to nisu čudovišta velikih očnjaka koja ispijaju krv, već se pod tim nazivom smatraju osobe koje su u stanju sisati energiju iz osoba u svom okruženju. Recimo ljudi koji dođu u neko veselo društvo i u roku od pet minuta svima prenesu svoje bedove, a sami se napune njihovom pozitivnom energijom.
Listam malo stare teme i naidjem na ovo :D

A je, totalno se slazem s tim sto ste rekli.

Uglavnom da, o ovoj temi sam i sam razmisljao i super da ste to spomenuli jer vjerujem da svi ovdje znaju kako to izgleda kada te netko iscrpljuje i cini te nevoznim, sumornim i naravno pojede ti svu energiju da kasnije nisi dobar ni sebi ni drugima.

Lako je kada se nalazis u situaciji kada se mozes ukloniti od takvih ljudi, takodje je super ako mozes da ne utjecu na tebe ali ponekad te zivotne situacije stave na mjesto gdje ne mozes mrdnut nigdje pa ostajes na milost zderacu koji te prozdire.

Uzasno je kada Oni toga nisu svjesni. npr. moja sefica na proslom poslu je bila takva. Svojom negativom, brigom i stavom jednostavno je sisala zivot iz mene. Kada sam sam osjecao se najbolje, ni samoca mi nije smetala, znao je proci cijeli tjedan da sam sam na poslu, 8 sati i ne smeta mi uopce. Zabavim se malo poslom malo citanjem, malo crtanjem, ali osjecam se ok. I onda ona dodje jedan dan, ostane par sati i pojede me. A ne mogu nista, ne mogu joj niti reci nista, jer ona ne radi nista lose, niti govori ista lose, samo jednostano davi. Davi pricama kojima se sama truje pa truje i mene. Ja racionalno i pristojno pricam sa njom ali ne dozivljava ona to uopce. Onda zavrsis tako da pokusavas ne slusat i klimas glavom ali i to me iscrpljuje. Ponekad sam bio toliko lose volje da ne pricam sa njom vec radim pored nje svoje i ignoriram je jer znam da cu pocet biti agresivan (sto se inace desava jednom godisnje pa se cisto i sam iznenadim u takvim trenutcima)

Takodjer ima ljudi kojima je ego toliko jak da valjda ni sami sebe ne cuju kada pricaju. Ponekad im je cijeli razgovor monolog gdje velicaju sebe i svoje "vrline i postignuca" da ti ni ne mozes izmjeniti energiju sa tom osobom. A i da hoces, ne cuju. Od nedavno smo frendica i ja u kontaktu sa nekim ljudima koji su bas takvi. I svaki put kada takva osoba ode budes u soku pitas se; kako to da ni malo ne slusaju sto govore? Kako to da misle da su najpametniji i najiskusniji i najbolji u svemu da imaju potrebu tebi ukazivati "na pravi put" svaki put kada te vide. U takvim situacijama je jedino rjesenje biti strasno otvoren i iskren pa distancirati se od takvih osoba dok ne nadju neku drugu zrtvu jer se inace rijetko desi da malo preispitaju sebe da si odluce preformulirat zivot. Inace u sirokom luku izbjegavam osobe koje mnogo koriste "ja" u izrazavanju, uvijek sam drzao da koliko god mislio da si dobra ili losa osoba ili zelio da se predocis u odredjenom svjetlu drugima, neke stvari jednostavno nije na tebi da govoris.


Otisao sam malo u dälekSofftopic od teme, nemojte zamjerit :D

Kenyi
07-04-2011, 08:23
@Boz - Bilo je na TV-u davno da stvarno postoje, a tko zna, možda su ih raznim drogama opili. :) Iako ne vjerujem, vjerujem da postoje duhovi, samo ih oni zovu Zombijima.
Se sječaš onog kompota od bunike kaj su pojeli pa je tip ušetao u lomaču iz dosade? E, sušena bunika u prahu i sušeni otrov pufferfisha su pronađeni u svim do sada istraženim slučajevima zombifikacije, a oba praha su česta komponenta voodoo i vodun vračeva. Coincidence? I think not!

Gledao sam i ja to.
Enivejz neka je smjesa biljaka u pitanju i uspori ti disanje, motoricke funkcije, otkucaj srca, svako bi rekao u toj situaciji da ste mrtvi. No kako ste još živi ali usporeni eventualno cete ustati i nastaviti raditi ono što ste radili prije. Percepcija i sve to ce vam biti umanjena i bukvalno cete biti zombi, samo na mentalnom pogledu.
Plants are weird.

Tsaя
13-04-2011, 17:11
Vlad Cepeš III -AKA Drakula je bio vladar male drzave Vlaske,i ujedno vladar koji je ratovao protiv turaka,ali je ostao zapamcen po neopisivoj surovosti i uzasnom nacinu na koji je mucio zarobljenike-Nabijenjem na kolac-dakle od zadnjice pa do grla. :(

To nabijanje na kolac je vidio od turaka, pa se tako osvećivao.

W1k1n6
13-04-2011, 18:04
Imate onaj legendarni film Banović Strahinja u kojemu možete vidjeti kako su Rade Šerbeđiju fino nabijali na kolac. Edukativno i zabavno :)
Nemoj me Alija na kolac, uzmi jatagan i ubij me ko čovjeka!

Chupacabra
13-06-2011, 00:25
Vlad Cepeš III -AKA Drakula je bio vladar male drzave Vlaske,i ujedno vladar koji je ratovao protiv turaka,ali je ostao zapamcen po neopisivoj surovosti i uzasnom nacinu na koji je mucio zarobljenike-Nabijenjem na kolac-dakle od zadnjice pa do grla. :(

To nabijanje na kolac je vidio od turaka, pa se tako osvećivao.

Zapravo, ne, to je bila baš njegova ideja (iako su i turci isto to radili). I piše se Tepeš a ne Cepeš :)

@Viking: Gledao sam taj film nedavno, dobar je. Fascinira me to što taj gospodin Strahinja dijeli prezime sa mnom :)

majstoro
13-06-2011, 10:15
Vampiri su fascinantni ali dajte i malo vise o vukodlacima,kako se nesto pretvara u vukodlaka na puni mjesec i tako to :D

Cid
13-06-2011, 10:17
sklopiš ugovor sa đavolom da ti on da krzno i da te štiti a ti zauzvrat treba da kolješ djecu i žene po selu

majstoro
13-06-2011, 10:18
Bolje tinejdžerke i tinejđere po šumi :D

Cid
13-06-2011, 10:25
to su moderni vukodlaci..

Wolfwrath
13-06-2011, 21:31
Ima par tinejđera za koje bi vrijedilo dat dušu da ih se prikolje... Pogodte koji...

MILF hunter
14-06-2011, 08:01
Čitam sve i najbolja stvar mi je ona koja s temom nema veze:


Ne bojim se ja tih pizdarija. Ako vjeruješ u to onda djeluje na tebe, trust me što se tiče magije na meni i mojoj mami je rađena crna magija na smrt više od tri puta u razdoblju od 10 godina, ja sam ti mogao umrijeti od straha, recimo kao klinac sam bio plašljiv od crne magije, iako nisam ni znao za nju, ali mama je skužila, jer recimo ne smijem na WC oprati zube od straha, ići stepeništem, svi psi su me mrzili i htjeli me razderati po bilo koju cijenu, nisam smio u stanu od 50 kvadrata iz jedne sobe otići u drugu, a sobe su povezane samo vratima, totalni strah od kojeg se doslovno može umrijeti, tako što se tiče toga imam osobna iskustva, na kraju su neki ljudi nestali, a neki umrli, od toga jedna osoba je umrla za mene, i zbog toga danas nemam strahova, u pola noći mogu otići u podrum gdje nema svjetla i uzeti krumpir i odnijeti doma, prije da tako nešto napravim, vjerojatno bi umro od lupanja srca i ne disanja. Danas imam isto susrete s crnim magijama, čupe dlaka, kosti, veliki komadi mesa, od životinja odrezane noge, jaja u jajetu, gledati kukuruz kako se sam iskopava iz zemlje i sl., tako da vjerujem da postoje sve te sile, međutim ne bojim ih se uzimati u ruke i zapaliti, i šta mi je bilo? Ništa. Brijem da sam zaštićen.

Jedna stara vračara je napravila tri konca koja mogu nositi i koja ne smijem izgubiti, nosio sam jedan i jednom prilikom me udarila struja iz tog konca koji mi je bio zamotan oko ruke, bio sam na stolici nešto čeprkao oko viseće, nisam ništa dirao, samo me spizdila struja, kada se nisam polimio sa stolice. Mislim, čudno da me lupi tako jaka struja iz konca. Drugi konac sam dao malom bratiću, a treći u sekundi kada je mama shvatila da ga je izgubila, vračara je umrla. Čudne okolnosti.

Strašno :rotfl: