PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC gaming 2010.



W3DR4N
13-09-2010, 08:14
Ne smatram sebe niti nostalgičarem, niti pretjerano zahtjevnim igračem, no 2010. godina je za PC gamere bila toliko ispazna i loša.

Ove godine sam igrao samo četiri igre za koje bih mogao reći da su odlične, a to su Mass Effect 2, Assassins Creed 2, Bad Company 2 i Episodes from Liberty City. Osim što su sve navedene nastavci, uz to su i konverzije s konzola. Bez orginalnosti, bez individualnosti na tržištu.

Uz odgodu još nekoliko igara, čini mi se da do kraja godine neću igrati više ništa.

Sickmanno1
13-09-2010, 08:30
Two words....


StarCraft II

W3DR4N
13-09-2010, 08:42
Ne mora ni mene sve zanimat. Al ako te veseli.

Aral
13-09-2010, 08:49
Kako za koga, meni je ova godina bila dobra, a kad znam da me čeka još Civ5, F1 2010, WRC 2010, MoH, NFS: HP...imam se itekako čemu veselit. Koji blockbuster više ili manje ne znači da je godina bolja ili lošija.

Nabrojao si EFLC, AC2, BC2...tebi možda jesu al meni to nisu ničemu extra specijalne igre.

Sickmanno1
13-09-2010, 08:51
Pa cuj, shvacam da ne volis RTS, ali za RTS igrace samo izdavanje StarCrafta II je godina za pamcenje. A koliko vidim i RUSE nije los, jos samo da Civilization V nepodbaci i super godina.

Ali u globalu se slazem se tobom. Poprilicno slabasna godina. Ali zato mi se cini da ce iduca biti najbolja godina za gaming ikad!

W3DR4N
13-09-2010, 08:59
Aral, NFS izlazi samo na konzolama. PC je neisplativa platforma za vožnje.

Aral
13-09-2010, 09:34
Aral, NFS izlazi samo na konzolama. PC je neisplativa platforma za vožnje.
Ne, nego NFS izlazi primarno za PC a onda svugdje drugdje. Ako misliš trenutno na Hot Pursuit, on dolazi na pc. Kažeš da dolazi na konzolama samo a NFS se rodio na pc-u; naravno na stranut sad kaj se kao sve radi za konzole.

PC je itekako isplativ za racing, a to se vidi i po naslovima. Pri tome ne mislim na ona motorstorm sranja i sve ostale pizdarije koje dolaze na konzole.

Sickmanno1
13-09-2010, 09:38
Kako nekuzis da implicira na to da je PC lame za trke jel nema GT ^^

Sto je donekle i istina :(

W3DR4N
13-09-2010, 09:52
Aral, NFS izlazi samo na konzolama. PC je neisplativa platforma za vožnje.
Ne, nego NFS izlazi primarno za PC a onda svugdje drugdje. Ako misliš trenutno na Hot Pursuit, on dolazi na pc. Kažeš da dolazi na konzolama samo a NFS se rodio na pc-u; naravno na stranut sad kaj se kao sve radi za konzole.

PC je itekako isplativ za racing, a to se vidi i po naslovima. Pri tome ne mislim na ona motorstorm sranja i sve ostale pizdarije koje dolaze na konzole.

Ne izlazi. Jedan od razloga je Criterion, kojem se odlični Burnout Paradise nije prodao ni za 10% broja primjeraka kao na konzolama, iako žanrovski nema konkurencije na PC-u. Po meni odličan potez uskratiti platformi igru.

Niti jedan značajan vozački naslov se unazad pet godina nije pojavio na PC-u, ukljucujuci vec spomenuti Gran Turismo, kao ni Project Gotham, te Forza.
F1 2010 i WRC ce biti promasaji i konkurenti za najgore potrosene sportske licence ikad.

Raz
13-09-2010, 10:21
Dosta suha godina, bilo je mnogo naslova koji su podbacili. Ovaj je mjesec na sreću ponudio dosta dobrih igara tako da ne mogu baš reći da je 2010. loša godina za PC igre.

Razzarach
13-09-2010, 10:26
Sc2
BC2
Mafia 2
Ac2
EFLC

Meni ok godina.

Aral
13-09-2010, 10:27
@Veki: Tebi treba crtat ili kaj? Ak kažem da izlazi za PC onda izlazi za PC, kao i svaki NFS do sad. Ak trebaš dam ti link na official page. F1 2010 nije na PCu vidio mjesto već 10godina, stoga kakav god bude igrat će ovako i onako. O WRCu da i ne pričam. Svoja mišljenja si pospremi u ladicu, svi znamo da sve igre ovako i onako osuđuješ na propast prije nego su i došle, stoga tvoji argumenti na ovom forumu nikad nisu niti će ikad bili valjani. Btw. tak se možeš sa svojom ekipicom raspravljat, ak uopće poštuju tvoje mišljenje.

Ti bi bio super kritičar, možda politički...šteta kaj bi završio ko Puki.

W3DR4N
13-09-2010, 11:43
F1 2010 nije na PCu vidio mjesto već 10godina, stoga kakav god bude igrat će ovako i onako. O WRCu da i ne pričam.

To sto licenci nije bilo na PC-u ne znaci da ce sad igre magicno postati dobre, ili da su vrijedne igranja kakve god budu. Smijem se takvom misljenju.

Vecina igara za koje kazem da ce ispasti promaseno doista i ispadnu. Trebao bi me cesce slusati. Recentnija predviđanja bi bila Mafia i Bioshock dvojke, od kojih su oba neigrivi poluproizvodi.

Aral
13-09-2010, 11:47
Za Mafiu2 se to znalo odavno i tu se slažem s tobom, a Bioshock2 je na ign-u dobio preko 9.0 a na gamespotu 8.5; na ostalim stranicama je slična stvar. Možda je tebi osobno to loša igra, al opčenito je ispala dobro i definitivno nije loša igra.

A što se tiće F1 i WRC, ako ti unaprijed možeš pljuvat i reć da je to propala stvar, ja ću unaprijed hvalit i govorit da nije. Uostalom, vidjet ćemo kad igra izađe. Govoriti bilo šta unaprijed bilo bi nezahvalno.

Durin
13-09-2010, 13:03
Meni je ok godina. Glavno da izađe kakav Total War i ja sam zabavljen sljedećih godinu dana. Napoleon je sigurno ono, što uz AC2 obilježava za mene gaming 2010.

Mafia 2, Mass Effect 2, Starcraft 2 sve igre koje su mi bile super, ali koje više nisam igrao nakon prelaska. Za sada se natjeravam da pređem GTA IV, a da iskreno priznam, nekako mi se ne da.

Assassins Creed 2 sam prešao, a pošto obožavam povijesnu tematiku, pa mi je i jedinica bila odlična, to je jedna od igara koje će mi zauvijek ostati u pamćenju i koju ću sigurno opet preći.

Bad Company mi se čini super, igrao sam betu i bila je super. Single player se natjeravam da ga prođem, iako mi se ne čini ništa posebno.

Sve zajedno, ok godina.

keko
13-09-2010, 14:21
Meni je prilično dobra godina.

Mass Effect 2. Nastavak odlične jedinice s još boljim akcijskim dijelom, naravno dijaloge i voice acting uopće nisu trebali poboljšavat jer je fenomenalno.

Mount&Blade Warband. Genijalna simulacija srednjovjekovnih bitaka.

Distant Worlds. Svemirska strategija, prošla prilično nezapaženo, meni je osobno inovativna i zanimljiva za igranje.

Europa Universalis 3 Heir to the Throne. Nova ekspanzija za EU3 koja bi po meni trebala biti uzor kako se rade ekspanzije, a ne da se svi prebacuju na bedaste DLC-ove.

Victoria 2. Ekonomska, politička i vojna strategija s razdobljem od 19. do skoro polovice 20. stoljeća, Victoria je igra koju sam dugo čekao i nije me razočarala, još par patcheva i bit će genijalna.


Još se čeka:

Civilization 5. Mislim da ne trebam ništa govoriti, svi znaju za Civ, samo se nadam da će mi raditi.

PES 2011. Po videima mi izgleda dobro, nadam se da će tako i ispasti i da će dodat par novih stvarčica.



Ja se stvarno ne bunim što se tiče godine jer stvarno mogu igre igrati dugo ako su dobre, i po par mjeseci. Po mojem mišljenju, bilo bi dovoljno dvije-tri genijalne igre na godinu i bio bih miran.

bezimeni
13-09-2010, 15:40
StarCraft II , Conviction ( više je dobar nego loš ) , Singularity , Mass Effect 2 , Prince of Persia: The Forgotten Sands ,Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City , Metro 2033 , Assassin's Creed II , Battlefield: Bad Company 2 , BioShock 2 , S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat , RUSE + još naslovi koji dolaze ....Mafija 2 je isto poput Convictiona...više dobra nego loša iako je razočaranje s obzirom na očekivanja .


Loša godina , je moš si mislit.Odlična godina . Fino sam se naigrao a još nisam ni taknuo ono što stiže poput Civilization V , Medal of Honor , Half-Life 2: Episode Three ( valda bu došao ove godine :( ) ,Star Wars: The Force Unleashed II ,Max Payne 3 ,Pro Evolution Soccer 2011 ...

Grim
13-09-2010, 16:48
Mass Effect 2, Metro 2033, Bad Company 2 i AC 2, za mene dovoljno da kažem da je godina bila odlična.
K tome da još nije izašao Civilization 5 koji će mi oduzeti sate i sate. :)

BigBongman
13-09-2010, 16:50
StarCraft II , Conviction ( više je dobar nego loš ) , Singularity , Mass Effect 2 , Prince of Persia: The Forgotten Sands ,Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City , Metro 2033 , Assassin's Creed II , Battlefield: Bad Company 2 , BioShock 2 , S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat , RUSE + još naslovi koji dolaze ....Mafija 2 je isto poput Convictiona...više dobra nego loša iako je razočaranje s obzirom na očekivanja .


Loša godina , je moš si mislit.Odlična godina . Fino sam se naigrao a još nisam ni taknuo ono što stiže poput Civilization V , Medal of Honor , Half-Life 2: Episode Three ( valda bu došao ove godine :( )S ,Star Wars: The Force Unleashed II ,Max Payne 3S,Pro Evolution Soccer 2011 ...

:rotfl: :rotfl: jos kazi da i diablo 3 izlazi

OT:

meni super godina prvenstveno zbog AC2 i EFLC, nisam fan SC-a tak da mi nis neznaci ali oni koji ga obozavaju(reiko :P) su cekali ovo vise nego krscani isusa da uskrsne...kad bi ovakva bila i 2011 uff...
btw u ovom prepucavanju se slazem s aralom, od kud tebi w3k1 ideja da NFS nece na pc??

Neven <R>
13-09-2010, 17:19
Niti jedan značajan vozački naslov se unazad pet godina nije pojavio na PC-u, ukljucujuci vec spomenuti Gran Turismo, kao ni Project Gotham, te Forza.
F1 2010 i WRC ce biti promasaji i konkurenti za najgore potrosene sportske licence ikad.
Izlazi rFactor2 i GTR3 je u pripremi. GT, Project Gotham i Forza su konzolaške EKSLUZIVE i to svaki za pojedinačnu konzolu, što znači da ih nećeš vidjeti ni na ostalim konzolama, a onda naravno ni na PC-u. Sve ostalo bitnije je izašlo za PC-e, od gridova, dirtova, shiftova.

Deadwalker
13-09-2010, 17:20
btw u ovom prepucavanju se slazem s aralom, od kud tebi w3k1 ideja da NFS nece na pc??

Weky-em nema smisla raspravljati. Inace sam do sada uvažavao njegovo mišljenje, al u zadnje vrijeme su mu izjave totalno besmislene i činjenično nepotkovane. :(

Što se ove godine tiče, dosta solidna. Naigrao sam se Napoleona, Mass Effect 2, Splinter Cell Conviction, Stalker Call of Prypiat. Još planiram do kraja godine odigrat Metro 2033, Civilization 5, Starcraft 2 te ako ću stići Assassin Creed 2. Dragon Age Originis i ME2 su još u fazi prelaženja.
Ove godine su me jako stisle obveze s faksom, od pocetka godine nisam gotovo ni odigrao ništa. Nadam se da će biti bolje kroz iduću akademsku godinu (ja si tak računam godine :D ).

Babitz
13-09-2010, 19:45
Bioshock2 je na ign-u dobio preko 9.0 a na gamespotu 8.5; na ostalim stranicama je slična stvar.Prvi Bioshock je System Shock 2 - 200 godina + konzole = poluigrivo smeće. Odličan intro, doduše, no ništa više. Drugi Bioshock je mužnja love. Smeća.

Ove godine sam uživao jedino u Mass Effect 2 (koji je užasno precjenjen, al i dalje najbolja igra ove godine) i Alpha Protocol, jedino što je Alpha Protocol masno fejlao na nekim područjima, ali je imao neke sjajne ideje koje bi se trebale slijediti. Oke, tu je i solidan Alan Wake. I... To je manje - više to. Ništa drugo memorabilno. :( Eventualno Wormsi, ali oni su isti kao prije 10 godina. Red Dead Redemption je dosadan. Možda me Telltale iznenadi i ovaj Back to the Future će valjat.
Prije nego mi se ubacite s preko 9000 vožnji i strategija - ne igram to.

Za 2011., doduše, imam velike nade. Dragon Age 2 (mada sam skeptičniji od raptor isusa), Portal 2, The Witcher 2, Deus Ex: Human Revolution, Batman: Arkham City i još tona sranja koja sam, po običaju, zaboravio.

Maloki
13-09-2010, 20:29
Za Mafiu2 se to znalo odavno i tu se slažem s tobom, a Bioshock2 je na ign-u dobio preko 9.0 a na gamespotu 8.5; na ostalim stranicama je slična stvar. Možda je tebi osobno to loša igra, al opčenito je ispala dobro i definitivno nije loša igra.
Rofl, ako ti je glavno mjerilo kod gledanja kvalitete igre ocjene gaming siteova onda stvarno ne znam.
Bioshock na Metacritics ima iz meni neobjašnjivih razloga srednju ocjenu 96 a igra nije strašna (a hvale se ti neki horror elementi), rpg elementi su lošiji i minorniji od onih u Mass Effect 2 (a oni se opet ističu kao ogroman plus i zakon), repetativno je i napucavanje je sporo i loše.
Da ne spominjemo poluretardiranu priču i masu retardacija u samom razvoju priče (igla na podu u gradu na dnu oceana).
Bioshock je 7/10 uvrh glave.

Inače da, dosta loša godina, jedina dobra ovogodišnja igra mi je Mass Effect 2, a vjerujem da će mi i Civilization 5 biti odličan.
Moram jedino još odigrati Metro 2033 i Stalker Call of Pripyat.

McPingvin_v2.0
13-09-2010, 23:47
Gamerski mi je jako podijeljena godina.

S jedne strane je izašao Mass Effect 2, igretina samo takva koju ću igrati još nekoliko puta u životu. Napoleon: Total War je "popravio" Empire koji je uveo velike novine u TW franšizu. Tropico 3: Absolute Power je poprilično zabavna ekspanzija s dosta dodataka za originalnu igru. SC II je hvaljen na sva usta. Alien Swarm je besplatno osviježenje u području shootera. Za Metro 2033 sam isto čuo da je dobar ubojica vremena i čistih gaća. Uz sve to još priželjkujem naći vremena za odigrati ME2 još jednom do kraja, prijeći sve DLC-ove i zaigrati HAWX 2.

S druge, pak, strane, imam Ubisoftov DRM zbog kojeg sam odlučio u potpunosti odignorirati igranje AC2 i Settlersa 7 (iako su me oba naslova poprilično zaintrigirala). FIFA 10 je tako loša isprika za nogomet da time ne bi ni Miroslava Slepičku kažnjavao za neizvođenje penala protiv Šerifa.

Ukratko?

Bilo je dobro, a još uvijek traje :)

Interceptor
14-09-2010, 00:02
Conviction(ne računam ga ko Splinter Cella,ali odlična igra),Mafia 2,AC II

Ja super-sretan.

Systematic Reverse
14-09-2010, 09:59
najbolje sto se dogodilo ove godine je 6.68

:)

Arbiter of Change
14-09-2010, 10:20
S druge, pak, strane, imam Ubisoftov DRM zbog kojeg sam odlučio u potpunosti odignorirati igranje AC2 i Settlersa 7 (iako su me oba naslova poprilično zaintrigirala).
Vidim da nisam jedini bio u tome.

The Boz
14-09-2010, 10:22
[quote="McPingvin_v2.0":25r311ts]
S druge, pak, strane, imam Ubisoftov DRM zbog kojeg sam odlučio u potpunosti odignorirati igranje AC2 i Settlersa 7 (iako su me oba naslova poprilično zaintrigirala).
Vidim da nisam jedini bio u tome.[/quote:25r311ts]
This.

Sickmanno1
14-09-2010, 10:30
najbolje sto se dogodilo ove godine je 6.68

:)

Ja sam jedno vrijeme mislio da sam u banani jerbo sam stalno igrao Mod za HL (CS), al igrati stalno jednu mapu je pomalo tuzno :(

Systematic Reverse
14-09-2010, 11:24
neigramo stalno istu mapu, vidis da se apdejta redovno..

:)

mislim da dovoljno govori to da mi nakon 4-5 godina nije dosadila.

zanimljivo je da sam rekao recimo LoL/HoN (ripoffovi dote) nitko nebi komentirao na taj nacin (OMG TO JE SAMO MAPA KAKO TO MOZES IGRAT FOR LIKE YEARS)

if u know what i mean..

ali necu vise offtopicarit, ono sam rekao iz zajebancije. (a mozda i nisam :P)

Sickmanno1
14-09-2010, 11:41
zanimljivo je da sam rekao recimo LoL/HoN (ripoffovi dote) nitko nebi komentirao na taj nacin

Tocno onda bi ti rekao da si n00b jel neigras dotu ^^

Systematic Reverse
14-09-2010, 11:51
^^

budemo mi to u gradu rijesili..

xd

Rang€r
14-09-2010, 15:21
zanimljivo je da sam rekao recimo LoL/HoN (ripoffovi dote) nitko nebi komentirao na taj nacin

Tocno onda bi ti rekao da si n00b jel neigras dotu ^^

što se tiče lola definitivno.

za apdejt, neznam baš, ja sam počeo igrat dotu oko božića 2007. i dopizdila mi je još prije više od godinu dana, a nova verzija nije puno promjenila oko tog, trebalo mu je par mjeseci da bi pudgea napravio više nub-friendly i da doda 4 nova heroja, gg

The Fury
14-09-2010, 20:19
Ima još vremena do kraja godine, možda izađe još koji dobar potencijalni hit. Uskoro će doć Dead Rising 2 i Civ 5, a za ostalo moram provjeriti.