PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hamachi



cham3leon
12-09-2010, 20:14
Pokušavam s frendom bilošta igrat preko Hamachija, međutim iako smo se spojili preko Hamachija i sve, nikad pod LAN serverima ne vidim ni ja njegov server niti on moj. Također ja ne mogu pingat njega, iako on može mene. What do? Inače, u hamachiju sam već igrao CS sa ostalim drugovima i ovo se nije pojavljivalo. Da li je to možda zbog raspona IP adresa, znam da je CS imao problem s time.

I je li potrebno propuštati Hamachi preko firewallova ili otvarati port za njega?

Sickmanno1
12-09-2010, 20:38
Pa moras ga pustiti preko firewalla :?

Lord Ragnarok
12-09-2010, 20:58
zgasi firewallove/propusti hamachi kroz njega.

i umjesto da stalno palite igru dal se vidite, probajte se preko hamachia pingati, ako ping prolazi (znaci ne pise .. has timed out) trebali biste se vidjeti.

e i da, najbolje radi verzija 1.0.1.5.
http://www.filehippo.com/download_hamachi/2114/

i mozda ce te morati forwardati protove za odredene igre (ja sam za tq:it morao, kao i wc3). nemrem sada anci tocan link kako i di, no mozda ce netko od forumasa znati

cham3leon
12-09-2010, 22:32
Kroz firewallove na Windowsu smo sve propustili, jedino me još muči to forwardanje portova. Ako i to bude trebalo onda ne treba za hamachi otvorit port nego za točno tu igru?

Lord Ragnarok
12-09-2010, 23:27
imate neki drugi firewall osim ovog od windowsa? ak da i njega zgasite/propustite

i za portove da, na ruteru treba taj i taj port forwardati na tolko i tolko da bi igra radila u lanu/hamachiu

cham3leon
13-09-2010, 16:54
Stavio sam na oba računala ovu stariju verziju Hamachija, otvorio sam i portove za GTR 2 (da, to igramo), ali mislim da je možda stvar u Hamachiju. Zadnji put kad smo bili spojeni, on je mogao pingat mene, ja njega ne.

Sad pokušavam pingat još jedan PC koji mi je igrom slučaja u drugoj hamachi virtualnoj mreži i koji je online, ali isto odgovor ne stiže.

Lord Ragnarok
13-09-2010, 17:25
Stavio sam na oba računala ovu stariju verziju Hamachija, otvorio sam i portove za GTR 2 (da, to igramo), ali mislim da je možda stvar u Hamachiju. Zadnji put kad smo bili spojeni, on je mogao pingat mene, ja njega ne.

Sad pokušavam pingat još jedan PC koji mi je igrom slučaja u drugoj hamachi virtualnoj mreži i koji je online, ali isto odgovor ne stiže.


da je samo boldani dio se dogodio, rekao bi da je to do njega, ali posto imas i ovaj nastavak nebih znao.
znam da ja sa vojim ruterom nisam nikako mogao hostati wc3, cak ni sa istim hamachiem/port fw/sve dide mide. jednostavno se nije dalo.
ni dan danas nemrem hostati wc3 mozda je tako i kod vas, smao sto ste se nasla bas 2 koja nemru...

Deadwalker
13-09-2010, 17:28
Ja sam imao problema s Hamachiem pa sam umjesto njega počeo koristiti tunngle(link download (http://www.tunngle.net/de/downloads/)). Funkcionira na mnogo sličnom sistemu s time da je mnogo bolji i kvalitetniji.

cham3leon
13-09-2010, 18:00
Ako ništa drugo, preći ćemo na tunngle, ali ako se ikako bude dalo hoću to igrati preko Hamachija.

Inače, po internetovima pričaju ljudi da taj tunngle ne valja...

Lord Ragnarok
13-09-2010, 18:02
radi ko hamachi (mozda i bolje) no meni je uvijek sve tamo laggalo i bilo izuzetno lose.
da ne spominjem kako je interface uzasan...

Deadwalker
13-09-2010, 22:58
Ne znam, igrao sam preko njega Splinter Cell Conviction u co-opu te jos neke naslove i sve je normalno radilo

cham3leon
14-09-2010, 13:22
Sad baš malo gledam šta mi javlja ping.exe kad pokušavam pingat taj komp za kojeg uredno piše da je online. Prvo javlja sa MOJE Hamachi IP adrese da je destination host unreachable, i onda slijede request timed out poruke. Znači, taj ping paket vjerojatno niti ne napusti moj komp. Gdje bi tu mogao biti čep? Kad sam sa drugim ljudima igrao CS preko hamachija sve je bilo u redu, odonda nisam mijenjao nikakve mrežne postavke.

cham3leon
17-09-2010, 20:41
Evo update - kad sam kod druga isključio windows firewall mogao sam ga pingat, ali odjedamput smo izgubili vezu preko Skypea :?

Lord Ragnarok
18-09-2010, 12:54
to je nevezano za hamachi. nebrojeno puta mi je radio hamachi+skype.
ne kuzim zast si uopce se tolko cudio kad je na drugom pc-u bio upaljen firewall >.>
pogasi firewallove na oba....

cham3leon
18-09-2010, 13:19
Ne treba na oba, kod mene je ok, ali tek kod njega kad skinem firewall mogu ga pingat. Osim toga ne vidim razloga zašto ne bi smjelo radit sa windows firewallom uključenim.

EDIT: Probao opet. Pingam ga normalno, skinuo firewall na obje strane, ali mi on ne vidi dedicated server.

cham3leon
22-09-2010, 12:36
Ovoga... mislim da ću ipak probat preko Tunnglea. Jedno pitanje-ne bih baš htio brisati Hamachi, pa me zanima da li ta dva softvera dolaze u sukob ako su instalirani na istom računalu?

Lord Ragnarok
22-09-2010, 12:37
jok, ali tunggle+garena ne rade zajedno

cham3leon
03-10-2010, 20:37
I dalje bez uspjeha, ali sam locirao problem. Nisam mogao pristupiti ruteru od frenda jer je toliki majstor da je išao mijenjat username i pass na njemu, još veći majstor da je zaboravio kako glase, a isto tako nigdje nema podatke za pristupanje ADSL-u, tako da ne bi bilo pametno da resetamo ruter jer ne bi mogao na net.
Budući da tu nisam mogao ništa, odlučili smo preći na Tunngle koji je javio kod frenda da se ne može spojiti zbog NAT postavki na ruteru. Svejedno, sad kad si je efektivno zaključao ruter i pojeo ključ ne možemo ništa.

Ipak, hvala svima na pomoći.

Ware
03-12-2010, 22:40
pozz ekipa

ovako htjeo bi sa kolegom igrat Splinter Cell Conviction u LAN-u naravno preko hamachia, ugasili smo windows firewall i kad kolega hosta vidim ga na listi isto je i kad ja hostam al kad stisnem da udem u sobi izbaci mi connection not responding pise da bi trebo neke portove otvarat nezz kako se to radi pa ako bi mi mogli pomoc bio bi jako zahvalan

hvala unaprijed