PDA

Pogledaj cijelu verziju : Selektiranje više datoteka u različitim folderima?



IgGy
10-09-2010, 13:22
Pozdrav ekipa,

Zna li tko neko rješenje kako selektirati više datoteka, ali da su datoteke u različitim folderima?

Konkretno, imam dosta slikovnih datoteka u zasebnim folderima koje bih morao odvući u Photoshop da ih editiram. Postoji li način da ih selektiram (po principu CTRL+lijevi klik) i odvučem ih u Photoshop, a da ne moram jednu po jednu u svaki folder?

Delirium
10-09-2010, 13:25
alaj lijenosti.........

al mislim da bi se moglo, po princiopu da smanjis i posllazes sva 4 prozora pokraj i probas, ustvari nznm...probaj

IgGy
10-09-2010, 13:27
Nije stvar lijenosti nego jednostavno vremena :) Tih foldera i slikovnih fajlova ima brdo i ova mehanika mi doista oduzme vremena.

Postoji li eventualno kakav programčić koji to omogućuje?

Edit: zna li tko je li moguće kreirati kakav action u Photoshopu da automatski povlači datoteke iz foldera? No koliko znam, folderi bi uvijek trebali biti isti, no meni se folderi često mijenaju...

Bartuc
10-09-2010, 13:57
Imaš ovaj program - http://www.conceptworld.com/Copywhiz

Problem je u tome što ne znam da li možeš odvući više fajlova iz različitih foldera direktno u PS, ali možeš potrpati sve te slike iz više foldera u jedan folder (odjednom) pa onda odvući sve zajedno u PS (CTRL-A, naravno :D)...


Znači 2 koraka, umjesto milijun. I da, trial verzija traje 30 dana te nudi sve što i full verzija.


EDIT:



With its popular collect & paste-at-once feature, Copywhiz lets you pick files from different folders and paste them all together.

IgGy
10-09-2010, 14:16
Thx, saved my day :)

Ostaviti ću topic otvoren ako netko ima link za neko besplatno rješenje

Bartuc
10-09-2010, 14:26
Možeš utipkati CWTHANKYOU4LOYALTYSkod kupnje, to ti je kupon za 20% popusta :D

C
11-09-2010, 01:32
Kopiraj sve slike u jedan folder, pa selektiraj željene, jer tehnički nemoguće je selektirati fajlove iz više foldera skupa, kada selektiraš u jednom folderu neke fajlove, ako otiđeš u drugi folder, to više nije povezano automatski. Eventualno s nekim programima možeš pokušati, možda Servant Salamander, besplatan je, ne znam dali to može, ali u glavnom tako s nekim programom koji u sebi ima explorer s kojim to možeš napraviti.