PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kolko ste puta pali na vozačkom?



Tegla Ajvara
09-09-2010, 16:11
eto danas sam bas opleo muski
4x mi se auto ugasio, oduzeo prednost i krivo se prestrojio
instruktor me htio streljat xD
al jbg, trema i uzjebanost su odradili svoje :D

Electromaster
09-09-2010, 16:12
Nisam još, tek upisao. ^^

Nodakim
09-09-2010, 16:14
Idem tek za godinu dana.
Očekujte mrtvih ljudi na ulicama Zagreba.

Tegla Ajvara
09-09-2010, 16:17
pa imali tko stariji od 16 na ovom forumu? xD

Electromaster
09-09-2010, 16:18
Ja imam 18. :(

Tegla Ajvara
09-09-2010, 16:20
razumjem te, ja imam 20 pa sad tek polazem :D

Morph_OS
09-09-2010, 16:38
Poll ne sljaka. Nece mi prihvatiti prvu opciju :)
Srecom nisam iz Zg. Kontam da je tamo puno teze polagati. :roll:

pimp
09-09-2010, 16:50
nijednom, poll ne radi baš :/

Tegla Ajvara
09-09-2010, 16:57
koji poll mrtvi?

Kostolomac
09-09-2010, 17:05
Poll = anketa.

Jednom, jer sam ko fol oduzeo prednost. Ne smatram da je uzeta prednost ako onaj iza tebe nije morao kočiti.

Necto
09-09-2010, 17:27
Prije 6god polagao, pao voznju jednom, jer nisam provjerio mrtvi kut u ovoj situaciji (http://img713.imageshack.us/img713/6028/clipboard02qv.jpg).
I kad sam polozio raspitam se malo vise, i po pravilu tu se uopce netreba provjeravati m.k.
Ali eto bacio me jer to je valjda neka norma da nemos proci iz prve.
:thumbs1:

Interceptor
09-09-2010, 17:48
Ne vjerujem da ću past ijednom

keko
09-09-2010, 18:10
Tek za dvije godine. Problem je što sam najmlađi u razredu, 18 ću navršiti tek u 3. mjesecu 2012., morat ću se u isto vrijeme zajebavati i s državnom maturom i s polaganjem vozačkog. :(

Electromaster
09-09-2010, 18:13
A kao totalno moraš polagati čim napuniš 18. :(

keko
09-09-2010, 18:15
Naravno da moram. :wink:

Systematic Reverse
09-09-2010, 18:22
2 puta sam pao..

jednom sam fejlo krizanje (prednost)..

drugi put mi je srao da nisam ubacivao dovoljno u trecu brzinu :o reko fu..

pimp
09-09-2010, 18:26
Prije 6god polagao, pao voznju jednom, jer nisam provjerio mrtvi kut u ovoj situaciji (http://img713.imageshack.us/img713/6028/clipboard02qv.jpg).
I kad sam polozio raspitam se malo vise, i po pravilu tu se uopce netreba provjeravati m.k.
Ali eto bacio me jer to je valjda neka norma da nemos proci iz prve.
:thumbs1:


trebao bi provjeravati zbog biciklista... bar znaš da na vozačkom kad god daješ žmigavac gledaš i mrtvi kut, neznam kakav vam je to problem u 20minuta vožnje okretati glavu u tih par situacija...

Systematic Reverse
09-09-2010, 18:29
Prije 6god polagao, pao voznju jednom, jer nisam provjerio mrtvi kut u ovoj situaciji (http://img713.imageshack.us/img713/6028/clipboard02qv.jpg).
I kad sam polozio raspitam se malo vise, i po pravilu tu se uopce netreba provjeravati m.k.
Ali eto bacio me jer to je valjda neka norma da nemos proci iz prve.
:thumbs1:


trebao bi provjeravati zbog biciklista... bar znaš da na vozačkom kad god daješ žmigavac gledaš i mrtvi kut, neznam kakav vam je to problem u 20minuta vožnje okretati glavu u tih par situacija...

true..

ja sam svaki put okrenuo glavu, ali nisam nikad zapravo pogledao iza sebe, to nitko nemoze skuzit.. :)

samo na sec okrenes glavu i boli te kita..

Forengner
09-09-2010, 18:30
Ja sam otisao na 'ispit' kad sam vec odavno znao da vozim.Narafski,nisam pao.

sickpetey
09-09-2010, 18:36
Tek moram na ispit ove godine a ne da mi se...vjerojatno cu pasti XD a ako mi netko dade vozacku taj bi trebo po meni odma u zatvor ici

LD
09-09-2010, 18:51
Proso iz prve, mada je oko mene vecina ljudi padala po 3-4 puta

Interceptor
09-09-2010, 19:12
Ja vozim auto već sada al neznam jel se to računa jer ga vozim po otoku,gdje je manje prometa.

Zbunjolo
09-09-2010, 19:22
Pa vozim i ja ali ne po glavnoj cesti nego po sumama i tako to..da sam ti ja otac i da mi vozis po cesti a nemas vozacku,nasamaro bbi te ko malog majmuna...inace za manje od godinu dana cu ic polagat.

Gu$ht3r
09-09-2010, 19:26
Pa vozim i ja ali ne po glavnoj cesti nego po sumama i tako to..da sam ti ja otac i da mi vozis po cesti a nemas vozacku,nasamaro bbi te ko malog majmuna...inace za manje od godinu dana cu ic polagat.

TO REC' TI NJEMU!!!!

Interceptor
09-09-2010, 19:32
Pa vozim i ja ali ne po glavnoj cesti nego po sumama i tako to..da sam ti ja otac i da mi vozis po cesti a nemas vozacku,nasamaro bbi te ko malog majmuna...inace za manje od godinu dana cu ic polagat.

Vozim samo zimi kad nema prometa,i ne vozim manji automobil.
I zašto bi me otac istriskao ako znam voziti,zar nije svejedno jel imam 40 godina ili ovoliko koliko imam.

Zbunjolo
09-09-2010, 19:36
Nema veze dali ti znas vozit ili ne...ali ti nemas vozacku..da se sta dogodi najebali bi ti svi u familiji sve do 7 koljena...Nas ti kakve su to kazne,a jos da netko strada...

Interceptor
09-09-2010, 19:43
Pa zato neću stradati.
Nebi vozio da neznam vozit.

Human m0nst3r
09-09-2010, 19:57
Ja sam jebao sve sto sam mogao jebat nekom biciklistu pa sam iz prve polozio :rotfl:

Maloki
09-09-2010, 20:02
Pa zato neću stradati.
Nebi vozio da neznam vozit.
Možeš bit najbolji vozač u svemiru pa svejedno bez problema nastradaš.
Ne ovisi samo o tebi hoćeš stradati ili nećeš ;)
I to što znaš voziti i voziš često će ti vrlo lako odmoći pošto već imaš razvijen stil vožnje i svoje navike koje se vrlo često ne poklapaju sa svim propisima.

Inače, pao sam 2 puta na vozačkom i to više manje zbog treme.

cham3leon
09-09-2010, 20:16
Iz druge vožnju položio, drugo sve iz prve. Dok imam solidne skillove same vožnje (instruktor je još na početku rekao da imam dobru tehniku), ono gdje se ne snalazim je samo sudjelovanje u prometu, znači, nesiguran sam pri svakoj promjeni trake, skretanju i sličnom. Danas ne toliko kao prije, ali i dalje mi je jako mrsko voziti po gradu, pogotovo zato jer u Rijeci svi voze ko idioti i jako je lako doživjeti nesreću.

Kostolomac
09-09-2010, 20:21
Danas ne toliko kao prije, ali i dalje mi je jako mrsko voziti po gradu, pogotovo zato jer u Rijeci svi voze ko idioti i jako je lako doživjeti nesreću.
Samo budi veći idiot od njih i np 8) ...šalim se naravno.
Ma kod vožnje je samo potrebna praksa i to je to. Većinom treba neko vrijeme dok se čovjek oslobodi u vožnji, i onda je sve kul.

W3DR4N
09-09-2010, 20:37
Prošao sam iz prve vožnju. Na ispitima imao sve bodove.
Na vožnji sam skoro pokupio babu na pješačkom. Naravno da previše rulam u vožnji da bi pao.

Ekipi koja vozi aute prije vozačke bi isčupao noge da ga više nikad ne mogu voziti. :thumbs2:

Kid A
09-09-2010, 20:42
Nesto si bas veseo danas, a? :)

bezimeni
09-09-2010, 21:48
Iz prve sve ....ali sa -3 kako je rekao ispitivač .Nisam dao žmigavac kada mi je rekao da stanem sa strane..sva sreća dao žmigavac kada sam se uključivao u promet i okrenuo glavu .Sve ostalo bez greške ali skoro me rušio zbog te sitnice .Danas , nakon 18 godina vožnje da idem polagati pao bih 100% na pismenom .

Bartuc
09-09-2010, 21:59
Sve ispite i vožnju iz prve, a imao sam dosta zajebanu rutu kroz centar Zagreba. Sve puno jednosmjernih cesta, pješaka, motorista, biciklista, 3 trake itd.



Ekipi koja vozi aute prije vozačke bi isčupao noge da ga više nikad ne mogu voziti. :thumbs2:

I njima i neodgovornim roditeljima. Boli me qurac za njih, nek se pobiju, ali pri tome uglavnom uzmu i druge živote sa sobom.


PS: Još kad vidim klince od 8-12 godina na motorima, katastrofa. Jebem im mater ako je milf.

bezimeni
09-09-2010, 22:04
Kak misliš ako je milf...s obzirom da je o mama riječ.

Bartuc
09-09-2010, 22:08
Mom i'd like to fuck... Nisu sve mame milfače :D

Da_killah
09-09-2010, 23:04
sve prošao iz prve što je čudo s obzirom kako sam vozio na početku, al dobio sam najboljeg ispitivača u Rijeci, Iliju :D nikad nisam ni na vježbama fulao nijedno križanje, al danas bih pao i propise, vjerojatno i vožnju, a prvu pomoć sam ionako prošao na sreću :)

Bartuc
09-09-2010, 23:09
Koji komad je ušao samnom na polaganju prve pomoći. Žena (rane dvadesete) je imala dobru četvorku, savršeno tijelo, ma ono komad i pol. Samo sam čekao i molio u sebi da mi da zadatak da joj bilo što zamotam, na kraju niš od toga :(

RIDER32
09-09-2010, 23:34
Sve proso iz prve :D

instruktor me stalno hvalo da duugo nije imo dobrog vozaca kao što sam ja :D

al bome prije mene troje pali... to mi je diglo tremu u nebesa. kad sam završio tresle su mi se ruke ko nikad u životu :)

Teglo ajvara @ di polažeš i ko ti je instruktor?

Interceptor
09-09-2010, 23:36
Ja ću polagat na visu,kod "da Instruktora" :)

Blek_Stena
10-09-2010, 06:12
Sve iz prve.

Tegla Ajvara
10-09-2010, 08:27
Sve proso iz prve :D

instruktor me stalno hvalo da duugo nije imo dobrog vozaca kao što sam ja :D

al bome prije mene troje pali... to mi je diglo tremu u nebesa. kad sam završio tresle su mi se ruke ko nikad u životu :)

Teglo ajvara @ di polažeš i ko ti je instruktor?

ja kod face polazem tu u novom selu
instruktor mi je grgić dalibor
ma kralj, dobro me naucio, al jbg

jel znas mozda za ispitivaca musu? on mi je skoro bio. mislim i ovak sam pao, al kodnjega bi tek pogotovo .

Aral
10-09-2010, 08:38
Sve prošao od prve, na ispitu imao max bodova. Nisam ni manje očekivao.

lol :P

Bilo nas negdje 5-6 ujutro na polaganju ak se dobro sjećam, svi pali osim mene. Nakon toga još polagao za motor, isto sve ok prošlo.

cham3leon
10-09-2010, 08:39
sve prošao iz prve što je čudo s obzirom kako sam vozio na početku, al dobio sam najboljeg ispitivača u Rijeci, Iliju :D nikad nisam ni na vježbama fulao nijedno križanje, al danas bih pao i propise, vjerojatno i vožnju, a prvu pomoć sam ionako prošao na sreću :)

Ajme, Ilija :pray:
Da li je taj čovjek ikad ikoga srušio? Da sam ga bar ja imao na prvom ispitu...

Gu$ht3r
10-09-2010, 08:44
Prošao sam iz prve vožnju. Na ispitima imao sve bodove.
Na vožnji sam skoro pokupio babu na pješačkom. Naravno da previše rulam u vožnji da bi pao.

Ekipi koja vozi aute prije vozačke bi isčupao noge da ga više nikad ne mogu voziti. :thumbs2:

ti mos samo sebi slomit nogu, ja sam isto vozio prije vozacke ali nisam vozio po jebenom gradu, vozio sam po sumskim putevima ili eventualno tu po mjestu koje je po zimi kao da je atomska pala i jedino sto sam mogao pogazit je jebena macka

Aral
10-09-2010, 09:17
E da, žena mi je pala tri puta. Zato ne vozi naš auto.

Babitz
10-09-2010, 10:49
Pismeni i prvu pomoć sam prešao isprve. Vožnju sam pao dvaput iz čisto retardiranih razloga. Tamo u Zelini gdje sam polagao postoji običaj rušenja tinejdžera jer se može, dok jednog lika od 40 i kusur godina nisu rušili, a frajer nije ni stao na jebenom STOP znaku.

Treći put kad sam polagao sam imao uvredljivo laganu rutu na kojoj nisam mogao pasti da sam Isus fakin Krist. Praktički sam napravio krug po nekom selu gdje ne postoje znakovi, kao ni ljudi. Kao "Rušili smo te dvaput, ovaj put sigurno prolaziš :wink wink:".

Unrelated, autoškola mi se zvala DIK.

cham3leon
10-09-2010, 10:55
Jednog dana bih želio čitati tvoju autobiografiju, majke mi.

Da_killah
10-09-2010, 10:58
sve prošao iz prve što je čudo s obzirom kako sam vozio na početku, al dobio sam najboljeg ispitivača u Rijeci, Iliju :D nikad nisam ni na vježbama fulao nijedno križanje, al danas bih pao i propise, vjerojatno i vožnju, a prvu pomoć sam ionako prošao na sreću :)

Ajme, Ilija :pray:
Da li je taj čovjek ikad ikoga srušio? Da sam ga bar ja imao na prvom ispitu...

mislim da nije, još mi ga je i djed znao :D

MindReader
11-09-2010, 21:48
sve iz prve :P

angel eye
11-09-2010, 22:36
Nisam polagala jer mi se neda.

Bartuc
11-09-2010, 23:07
Nisam polagala jer mi se neda.

Priznaj, nemaš dovoljno love da pokriješ sve te silne padove i extra sate :D

angel eye
11-09-2010, 23:58
Nisam polagala jer mi se neda.

Priznaj, nemaš dovoljno love da pokriješ sve te silne padove i extra sate :D
Ono, još mi se živi jedno vrijeme :oops:

FaTaL_mRkvA
12-09-2010, 00:12
Nisam još dovoljno star, al se ne brinem da ću past jer dobro vozim, počeo sam s 10-11 godina.
(mislim na praktični dio, znam da ću morat učit i sve)

RIDER32
12-09-2010, 00:25
Sve proso iz prve :D

instruktor me stalno hvalo da duugo nije imo dobrog vozaca kao što sam ja :D

al bome prije mene troje pali... to mi je diglo tremu u nebesa. kad sam završio tresle su mi se ruke ko nikad u životu :)

Teglo ajvara @ di polažeš i ko ti je instruktor?
ja kod face polazem tu u novom selu
instruktor mi je grgić dalibor
ma kralj, dobro me naucio, al jbg

jel znas mozda za ispitivaca musu? on mi je skoro bio. mislim i ovak sam pao, al kodnjega bi tek pogotovo .
aha... da to je tamo kod tebe u kvartu. i moj gazda u zoni je iz mog kvarta xD
možda ga sestra zna. ona je polagala u faci.
e nisam zapamtio ime ispitivaca, al ugl bio je skroz lagan i nezahtjevan kaže instruktor. svjd bi prošo jer nisam imo nijednu grešku :)

Tegla Ajvara
12-09-2010, 11:42
ja sam imo sve predispozicije da prodjem iz prve al nakraju nisam
hahaha
bili zadnji tom ispitivacu, nema guzve, on sam po sebi nije tolka cjepidlaka
al jbg, kad ti se zareda tolko gresaka, nemos onda :D

Deadwalker
12-09-2010, 11:44
sve polozio iz prve :)

Jašar
12-09-2010, 11:59
Niti jednom.

Frky
12-09-2010, 13:18
Iz prve sve prošao, pizdarija obična!

Ono, napravio sam neku glupost, ali ništa ozbiljno! Naime, išao preći lika jer je debil stao da priča s nekim prolaznikom, a kasnije je doletio auto u suprotnom smjeru pa sam odusta od "pretjecanja" iako mi je auto bio već na pola u suprotnoj traci!

Ivan_87
15-09-2010, 00:46
propise pao jednom , sjecam se da sam falio jedno raskrizje ,prva pomoc i voznja iz prve

nemogu nikako oprostit wedranu onu rečenicu da riječani najgore voze u hr , jer kad zagrebčanin dođe u rijeku na vežicu pa kad digne ručnu na uzbrdici maknite se 4 metra minimalno od njega :P

Tyrion
15-09-2010, 01:18
Prošao sve isprve.

Inace, rijecani voze najgore, a zagrebcani najbahatije :eyebrows:

Kostolomac
15-09-2010, 02:59
nemogu nikako oprostit wedranu onu rečenicu da riječani najgore voze u hr , jer kad zagrebčanin dođe u rijeku na vežicu pa kad digne ručnu na uzbrdici maknite se 4 metra minimalno od njega :P
Lol, ručna na uzbrdici :rotfl:

Systematic Reverse
15-09-2010, 09:43
bas to rofl..

nisam dizao rucnu na uzbrdci od kad sam izasao iz autoskole ._.

cham3leon
15-09-2010, 11:27
Vi to vozite dizelaše ili radite heel-toe?

Systematic Reverse
15-09-2010, 11:36
kakav dizelas..

prepro sam..

:)

heel-toe ftw..

Bartuc
15-09-2010, 12:58
Lol, išao sam gledati kaj je to heel-toe :D Pa zar postoji neki drugačiji način vožnje!? Tako vozim još od autoškole, tak da fakat ne znam koja metoda još postoji!?

Što se tiče ručne na uzbrdici, samo kada ga ostavljam tako parkiranog :D Ne znam zašto to uče u autoškoli, valjda da savladaš kretanje pod ručnom... ne kužim.

Blek_Stena
15-09-2010, 13:13
Znaci ti svaki put kad kocis i saltas nizu lupas po medjugasu u isto vrijeme? Koji smisao toga? Pa ne vozite rally.. Ajde medjugas lupit kad saltas nizu to je pozeljno zbog lamele al heel toe korsitit svaki dan po gradu.. Bespotrebno.. Koja metoda jos postoji? Pa ono... samo kocis bez medjugasa... :roll:
Btw to se ne moze na svakom autu izvesti zbog samog mjesta okretanja noge..

Bartuc
15-09-2010, 13:25
Hmmm, onda sam krivo protumačio heel-toe. Nabrzaka sam pročitao početak sa wikipedije :D Mislio sam da se heel-toe odnosi na to da ne dižeš nogu sa poda dok kreneš na kočnicu već je peta uvijek na podu i samo sa vrhom noge prebacuješ između gasa i kočnice :D


Jebiga, nisam pročitao sa razumijevanjem :(

Blek_Stena
15-09-2010, 13:45
IuoZeuSgEj4

Ovak se to radi sa jednim heel toe. Moguce su i dupli, cak i trodupli.. Negdje sam vidio filmice potrazim pa stavim.

Evo lik u Hachiju drapa :)
klMur6TPkrM

Dupli heel toe, dakle salta 2 brzine nize. Svaku lupi medjugas dok koci.

Systematic Reverse
15-09-2010, 15:14
Hmmm, onda sam krivo protumačio heel-toe.

+1 ;d

Electromaster
15-09-2010, 18:22
Bokte danas u autoškoli, profa me izveo na projektor da riješim pred svima neki test sa stranica HAŠ-a, ja riješio sve, samo dva netočna... I onda dao ostalima da rješavaju na kompovima taj isti prokleti testSi ovi sve živo fulali...
Bit će dobra ova generacija. :)

Da_killah
15-09-2010, 18:44
koje su to fore da riječani najlošije voze, dovoljno je otići samo malo zapadnije u područje s PU tablicama ;)

Blek_Stena
15-09-2010, 19:04
Ma ima losih vozaca gdje got dodjes.. A pogotovo kad padne kisa.. Tu u Zagrebu ako padne kisa i ako je jos zensko za volanom... gotovo.. bolje da iscupa volan i krene pjeske.. prije ce stici..

Bartuc
15-09-2010, 19:08
Pre dobro zvuči ovaj heel-toe :pray:

Blek_Stena
15-09-2010, 19:26
To je dobro na stazi.. tj bez toga je vrlo tesko vozit (heel toe je zapravo lupanje medjugasa dok stisces kocnicu) jer da ne lupi taj medjugas a presalta u nizu jednostavno bi se izvrtio tj kotac na pogonskoj osovini ce zablokirat.
Cisti prijmer mozes vidjeti ovdje na 3:59 min:
HJw4cfne ... re=related (HJw4cfne50g&feature=related)

Nije lupio medjugas, presaltao nizu, lamela zagrizla i zbog premalih okretaja na motoru jednostavno zadnji kraj otisao van (ima zadnji pogon).

Na gradskim ulicama bas i nema puno smisla. Eventualno lupiti medjugas kad saltas u nizu (ne dok kocis vec dok hoces kocit motorom) tako da lakse udje brzina, auto ne zacuka i samim time stedis lamelu.

cham3leon
15-09-2010, 21:26
A šta ne bi isto bilo sporo otpuštati kuplung da lamela postupno primi? Da pogodim, potrošila bi se?


Na gradskim ulicama bas i nema puno smisla. Eventualno lupiti medjugas kad saltas u nizu (ne dok kocis vec dok hoces kocit motorom) tako da lakse udje brzina, auto ne zacuka i samim time stedis lamelu.

Also, ovo. Nikad mi nije palo na pamet tako gas stisnut, iako mi se često desi situacija da bih prešaltao u nižu, a teško ide. Bi li ga se tako moglo dobiti u prvu dok se krećeš?


Pre dobro zvuči ovaj heel-toe :pray:

Želim ga jednog dana naučit izvodit, ako ništa drugo samo da bih ispao skillzor :D

Blek_Stena
15-09-2010, 22:19
A šta ne bi isto bilo sporo otpuštati kuplung da lamela postupno primi? Da pogodim, potrošila bi se?

U ovakvoj voznji sa sporim otpustanjem spojke sam bi skurio lamelu..


Also, ovo. Nikad mi nije palo na pamet tako gas stisnut, iako mi se često desi situacija da bih prešaltao u nižu, a teško ide. Bi li ga se tako moglo dobiti u prvu dok se krećeš?

Ja sam se tak naucio i sad svaki put kad dolazim prema semaforu ili moram usporiti stisnem medjugas. Samo zato jer na taj nacin mogu puno lakse kocit motorom bez da auto cuka, skurim lamelu itd..
To mozes isprobat ali probaj negdje gdje nema auti ako ces to prvi put raditi :)
Znaci vozis se u cetvrtoj recimo na 3k rpm, stisnes kuplung, cim ga pocnes stiskat lupi po gasu, onak pikni ga, dok sve to radis presaltas u trecu i pustis kuplung.
Kuzis ti motoru samo pomognes tako sto mu dignes okretaje na cca onu razinu koju ce imati kad presaltas u nizu. I na taj nacin izbjegavas cukanje i lamela ce ti duze drzat.

Medjugas uglavnom koriste vozaci kamijona. Jer su takve getribe da moraju lupit medjugas da bi usla brzina.

Mogao bi ju i u prvu usaltat sa medjugasom ali pri manjim brzinama. Nekim getribama je cak onemoguceno presaltat u prvu ako se kreces. U svakom slucaju nije preoprucljivo saltat u prvu ako se vozis brze od 20. Ako ti je stariji auto pa getriba steka a vozis se 5 na sat a oces u prvu i nejde onda sa medjugasom ce sigurno lakse uc.

cham3leon
15-09-2010, 22:45
Ma znam, na starim autima prva uopće nije sinkronizirana, moraš skroz stat da bi ubacio u prvu, ali na mazdi mi baš ponekad zatreba prešaltat u prvu kad sam negdje između prve i druge, tako negdje, 20 na sat, a u prvu ne da.

Bartuc
15-09-2010, 23:22
Ma nemaš kaj ubacivati u prvu kad si između prve i druge. Ostaneš u drugoj i pomoću kuplung/gas održavaš nisku brzinu. Prva je samo za kretanje ili ako se moraš micati "mic po mic" u većoj gužvi. U oba slučaja auto pati, ali nemreš mu pomoći :D

McPingvin_v2.0
16-09-2010, 01:43
Fascinantnije mi je od toga kočenje lijevom nogom. Ne mogu to, jebote, kao da nije moja.

Bartuc
16-09-2010, 06:35
Ne kužim kako se može uopće kočiti lijevom nogom, eventualno na automatiku gdje ti ne treba kuplung na kraju :D

Blek_Stena
16-09-2010, 08:06
Ma znam, na starim autima prva uopće nije sinkronizirana, moraš skroz stat da bi ubacio u prvu, ali na mazdi mi baš ponekad zatreba prešaltat u prvu kad sam negdje između prve i druge, tako negdje, 20 na sat, a u prvu ne da.


Hehe pa nije to film! :rotfl:
To su sinhroni pa po tome je onda sinhronizirana prva brzina :)
Al ovo sta kaze Bartuc, fakat nemas kaj saltat u prvu osim ako ne stanes.. Voznja u drugoj bez gasa je dovoljno sporo a ako ti i treba sporije kombinacija kuplung-gas u drugoj sve rjesava. Nemas kaj u prvoj. prva je prejaka za voznju. Samo za kretanje.

Sto se tice left foot braking.. Opet se vracamo kao i na heel-toe tehniku. Nije za svakodnevnu laganu voznju vec ima svoju primjenu.

Colin ce vam to najbolje objasniti :)

BMEqOGejlrw

Maloki
16-09-2010, 09:40
Ne kužim kako se može uopće kočiti lijevom nogom, eventualno na automatiku gdje ti ne treba kuplung na kraju :D
Ni na automatiku ne možeš kočiti kak se spada sa lijevom.
Stari ima automatik Land Cruisera i jednom sam ga išao preparkirati te skroz zaboravio da lijevu nogu ne smijem koristiti.
Samo sam opipao (ali doslovno opipao) kočnicu sa lijevom nogom i već sam letio van :)
Od tad lijevu nogu držim na sigurnoj udaljenosti od kočnice kad vozim Cruisera :)

Systematic Reverse
16-09-2010, 11:19
@rasprava di su najlosiji vozaci

smijesni ste..

zasto bi u rijeci, puli ili bilo gdje bili losiji vozaci nego u ostatku 'rvacke?

pimp
16-09-2010, 11:28
ako se vozite u busu i javnom prijevozu, ako malo bolje osluhnete rad motora možete primjetiti da vozaci koriste heel toe svakodnevno, bar ovi moji iz autoprometa koji voze sisak-zagreb
kamijonđije isto


a baš sam jednom iz zahebancije išao isprobavati kuplung stisnuti desnom nogom a kocnicu lijevom, prebolesno je kako se noge naviknu na svoje papucice, desna je osjetljiva i treba muke da se stisne kuplung, a lijeva noga gruba i samo piknem kocnicu i staje ko mutav :D
ako probavate to pazite da nitko nije iza vas :)

inace heel toe koristim samo kad ostavim auto sparkam na nizbrdici,

cham3leon
16-09-2010, 11:45
Ma znam, na starim autima prva uopće nije sinkronizirana, moraš skroz stat da bi ubacio u prvu, ali na mazdi mi baš ponekad zatreba prešaltat u prvu kad sam negdje između prve i druge, tako negdje, 20 na sat, a u prvu ne da.


Hehe pa nije to film! :rotfl:
To su sinhroni pa po tome je onda sinhronizirana prva brzina :)

Ah, sad, ja niti ne znam točno kako radi getriba, pa me moraš ispričat radi ovakvih izraza :D

Što se tiče šaltanja u prvu, teoretski ne bi nikad bilo potrebno, ali dogodilo mi se par takvih situacija, mislio sam na žešće uzbrdice kakvih ne manjka u Rijeci gdje se druga mnogo muči. A motor je 1.2 benzinac kojem se to baš ne sviđa.

E, da, i ja sam jednom krenuo zakočit lijevom, i iako sam lagano stisnuo, auto je skroz cuknuo, tako da tu treba isto mnogo prakse.

Ivan_87
17-09-2010, 00:07
DrzerVemRpg

čovjek sportski vozi , kad vozi nit pije nit jede da može vozit sigurno :wink:

Aral
17-09-2010, 08:25
Ne kužim kako se može uopće kočiti lijevom nogom, eventualno na automatiku gdje ti ne treba kuplung na kraju :D
Ni na automatiku ne možeš kočiti kak se spada sa lijevom.
Stari ima automatik Land Cruisera i jednom sam ga išao preparkirati te skroz zaboravio da lijevu nogu ne smijem koristiti.
Samo sam opipao (ali doslovno opipao) kočnicu sa lijevom nogom i već sam letio van :)
Od tad lijevu nogu držim na sigurnoj udaljenosti od kočnice kad vozim Cruisera :)
Potpis :D Tak i meni, poludio sam od prve. Lijeva noga u biti ne postoji kad voziš automatik.

Tegla Ajvara
17-09-2010, 12:38
polozio upravo
eto jednom pao i to je to :D

Bartuc
17-09-2010, 12:44
Čestitam :friends:

Systematic Reverse
17-09-2010, 12:47
polozio upravo
eto jednom pao i to je to :D

:thumbs2:

Maloki
17-09-2010, 13:17
Slažem se sa Bartucom, trebao bi nam platit pivu.

Tegla Ajvara
17-09-2010, 13:25
http://fittipdaily.files.wordpress.com/2008/06/beer.jpg

evo virtualna za sve vas :D
:friends:
http://www.osijek031.com/images/smiles/os031_smile_cheers.gif
http://www.osijek031.com/images/smiles/os031_smile_beer.gif

Lord Ragnarok
17-09-2010, 16:03
moja je lijeva!

Blek_Stena
17-09-2010, 16:39
Meni moze rezana, fala cestitam :) :thumbs2:

Da_killah
17-09-2010, 17:04
skroz desna je možda pšenična, ja tu uzimam

Bartuc
17-09-2010, 17:09
Ja bi lijevu, još nikada nisam probao tamno pivo :(

Lord Ragnarok
17-09-2010, 17:12
daj isuse, pa di ti zivis. posto si iz zagreba, imas pivnica kolko os. od bana do gricke vjestice i crne kraljice po razlicitim pivnicama. odi tamo, nauci sto je izvrsno pivo i uzivaj. il odi do konzuma u plodinama i kupi si tamni guiness

Bartuc
17-09-2010, 17:18
Ma neću do Konzuma, razdjevičiti ću se sa Gričkom Vješticom, samo je pitanje vremena :D Kakvo je tamno pivo naspram svjetloga? Bogatiji okus ili kaj!?

Lord Ragnarok
17-09-2010, 17:20
tamno pivo je (imho) gore od svjetlog. zato crno razara sve granice okusa. doduse iam i odlicnih tamnih pva, naravno :D

Bartuc
17-09-2010, 17:24
Čekaj, crno i tamno pivo nije isto?

Blek_Stena
17-09-2010, 17:31
Tamno = rezano (pola crno pola svijetlo) i crno je crno :D

Meni je rezano najbolje. Dobijes najbolje od obojeg :)

Bartuc
17-09-2010, 17:34
E vidiš, ovo je korisno znati. Moram probati oboje. Imate preporuku tamnog i crnog piva s kojim bi si skinuo junf. Da odmah krenem od najboljeg :D


PS: Pretpostavljam da su ove Ragnarokove tamne pive, a ne crne!?

Blek_Stena
17-09-2010, 17:42
Lijeva je crna, srednja svijetla i cini mi se desna rezana.
Ma di got probas dobro je. U medi za prvu je cist ok, dalje ces istrazivati :)
Al ako oces dobru pivu odi u Oliver Twist pub i naruci Duvel! ;)

Da_killah
17-09-2010, 17:45
ma tamno i crno je praktički isto, nek mi netko kaže da tamno velebitsko nije crno, rezano je neš drugo, to je stvarno pola-pola. inače, pošteni guinness u dućanima je draught, a ne onaj extra stout kojeg najčešće možeš nać. i budi muško pa nek ti prva tamna piva bude tomislav, mada je prije bio bolji ;)

Blek_Stena
17-09-2010, 17:49
U Zlatnom Medi imas crnu i tamnu.. Razliku sam vec naveo u prijasnjem postu.

Lord Ragnarok
17-09-2010, 18:06
E vidiš, ovo je korisno znati. Moram probati oboje. Imate preporuku tamnog i crnog piva s kojim bi si skinuo junf. Da odmah krenem od najboljeg :D


PS: Pretpostavljam da su ove Ragnarokove tamne pive, a ne crne!?

ban je crna iz pivnice na savskoj (zlatni medo)
crna kraljica je crna iz pivnice na tkalci/ađijinoj (pivnica medvedgrad)
gricka vjestica je dosta jako tamno (rezano) pivo iz pivnice na tkalci/ađijinoj (pivnica medvedgrad)

a guiness je guiness...

ima i ispod cinestara (onog kod gl kolodvora) belgijska pivnica. isto im je svjetlo toceno PREDOBRO. bolje neg medino

Da_killah
17-09-2010, 18:10
ma nije rezano tamno, nema šanse. crno je isto tamno pivo, samo mislim da je ječam više pečen, što se i osjeti, recimo tamni bud ili tomislav
imho :D

Bartuc
17-09-2010, 18:52
Jebenica, nabrijao sam se na pivu, a grlo me pakleno razvaljuje, prehladio sam se :( Jedva čekam da probam, nadam se da će biti još sunčanih dana pošto mi preko zime ne paše pivo.

Tegla Ajvara
17-09-2010, 18:57
ja sam maloprije slucajno eksiro jedno i glava me boli
:S

al to sam skonto, uvjek od karlovackog :S

inace moja najdraza piva je toceni pan
awwwww<3 :D

mogo bi eksirat cisternu pana

Aerial
17-09-2010, 19:23
Pošto sam imao psihića za instruktora koji me nadrillao ko' da sam gušter u Afganistanu (i nanio nepopravljive psihičke poteškoće), prošao sam ispit iz prvog pokušaja.
Ispitivač je bio sasvim dobar, imao neke klasične prigovore (okretanje glave i ta sranja), ali sve u svemu je prošlo prilično dobro :D

Autoškola "As", u Zadru, inače..

Feanor
17-09-2010, 19:30
Pošto sam imao psihića za instruktora koji me nadrillao ko' da sam gušter u Afganistanu (i nanio nepopravljive psihičke poteškoće), prošao sam ispit iz prvog pokušaja.
Ispitivač je bio sasvim dobar, imao neke klasične prigovore (okretanje glave i ta sranja), ali sve u svemu je prošlo prilično dobro :D

Autoškola "As", u Zadru, inače..

Ja bio u Donata :D, Gospić mi je sve živce popio majke mi...

Aerial
17-09-2010, 20:27
Ja bio u Donata

Mene je stari ugurano u "As" jer tamo kao instruktor radi neki njegov poznanik (naravno, to sve mora preko nekih poznanika, ne daj bože da nije tako). "Mladen će tebe naučiti kako triba, to je moj prijatelj, reći ću mu ja da te najbolje nauči..."

Predavač je bio odličan, doduše. Leo ili kako se već zove :D
A dotični Mladen je onak... po prvi put sam shvatio da moja pretjerana indiferentnost može ljudi izluditi :D
Jadan čovjek šizi, a meni dođe da se smijem. Al ajd, pretrpio komentare i rasprave o nekakvim narodnim nošnjama i običajima (moj stari i taj lik se bave nekakvim kulturno-umjetničkim manifestacijama, pa se furaju na to).

..

E btw, kuda si vozio na ispitu?
Ja sam uglavnom tamo oko MUP-a, nešto do gornjeg kampusa Faxa/Glazbene/Medicinske i to je to... lagana staza :P

McPingvin_v2.0
17-09-2010, 23:23
Ima tema o alkoholizmu, znate? :(

MasaKrisT
18-09-2010, 01:27
Alkohol je svuda oko nas.

RIDER32
18-09-2010, 01:52
IuoZeuSgEj4

Ovak se to radi sa jednim heel toe. Moguce su i dupli, cak i trodupli.. Negdje sam vidio filmice potrazim pa stavim.

Evo lik u Hachiju drapa :)
klMur6TPkrM

Dupli heel toe, dakle salta 2 brzine nize. Svaku lupi medjugas dok koci.
lol opce nisam nikad vidio ovu foru :D

ugl mene su u autoškoli učili da se na uzbrdici krece tako da lagano puštam kvačilo dok se auto nepočne gušiti tj vuči, onda maknem nogu sa kočnice i dodam gasa kolko treba i tako krenem.

Jednostavno :)

Blek_Stena
18-09-2010, 06:59
Vozio si dizela ne? :)
Na benzincu je to malo teze. Al ne vidim razlog zasto nebi potegnuo rucnu dok stojim na uzbrdici i pomocu nje lakse krenuo..

McPingvin_v2.0
18-09-2010, 09:46
Vozio si dizela ne? :)
Na benzincu je to malo teze. Al ne vidim razlog zasto nebi potegnuo rucnu dok stojim na uzbrdici i pomocu nje lakse krenuo..
Na benzincu je to malo nemoguće, ako nemaš nešto od 200 ks :D

Bartuc
18-09-2010, 10:09
Moguće je, čovjek se u roku par tjedana dovoljno upozna sa svojim autom da može kretati čak i pod ručnom na uzbrdici :D Ne štrebaš vožnju, osjetiš kako se auto ponaša i koliko ti treba gasa/kuplunga.

Blek_Stena
18-09-2010, 11:09
Nisam rekao da je nemoguce vec dizel ima puno vise momenta i na njemu je to puno lakse izvedivo. Moze se i na benzincu ali pomaci na kuplungu moraju biti stvarno mali inace ce vam se ugasit.
I nema veze da li je auto od 50 konja ili 500.


Moguće je, čovjek se u roku par tjedana dovoljno upozna sa svojim autom da može kretati čak i pod ručnom na uzbrdici :D Ne štrebaš vožnju, osjetiš kako se auto ponaša i koliko ti treba gasa/kuplunga.

U konkretnom slucaju pricamo o kretanju uz brijeg ako drzis jednom nogom noznu kocnicu i drugom kuplung. Dakle bez rucne. Na dizelu je puno lakse otpustit kuplung da on ulovi tj drzati ga na nekom nivou gdje ce opet lamela lagano drzati a opet nece se ugasiti. Naravno ako tako drzite duze vrijeme samo cete shebat lamelu.
Benzinac ima puno manje momenta i tezeje drzat kuplung na vagi.

Da_killah
18-09-2010, 11:12
[quote="Blek_Stena":rv8tkbfu]Vozio si dizela ne? :)
Na benzincu je to malo teze. Al ne vidim razlog zasto nebi potegnuo rucnu dok stojim na uzbrdici i pomocu nje lakse krenuo..
Na benzincu je to malo nemoguće, ako nemaš nešto od 200 ks :D[/quote:rv8tkbfu]

tako je i meni bilo, instruktor mi je možda dvaput rekao da uz pomoć ručne krenem, ostalo je sve na vagi bilo, a i u svom benzincu sam možda 2,3 puta krenuo uz ručnu, i to na većoj uzbrdici kad je auto bio pun. vjeruj mi, možeš to s praktički svakim benzincem napravit.

also, ovo što je bartuc rekao, nakon što se upoznaš sa svojim autom, na sve se navikneš, recimo, ne znam ni kad sam zadnji put vagu radio, uvijek na uzbrdici ravno s kočnice pritisnem gas, polako otpustim kvačilo i to je to. a uvijek mrzim vidjet one koji i na jedanpostotnoj uzbrdici dižu ručnu i tako kreću :D

Blek_Stena
18-09-2010, 11:15
Pa ako sam iza nekoga draze mi je vidjeti da netko digne rucnu nego da ide izigravat frajera pa ne odpusti dovoljno kuplung, odpusti kocnicu i auto krene u rikverc..

cham3leon
18-09-2010, 11:17
Isto ne vidim što je loše u tome. Naučio sam se dosta brzo izvest kretanje s ručnom pa nije problem. Nikoga ne usporavam niti dolazim u situaciju da bih se na nekoga iza mogao nasaditi.

McPingvin_v2.0
18-09-2010, 11:19
Krećem s ručnom samo zato jer ne volim kad netko ispred mene drži nogu na kočnici i sve mi blješti u oči :D

Da_killah
18-09-2010, 13:54
a i to šta kažete :D

Systematic Reverse
18-09-2010, 13:58
Krećem s ručnom samo zato jer ne volim kad netko ispred mene drži nogu na kočnici i sve mi blješti u oči :D

jebes kocnicu, mene zivciraju ljudi koji forsiraju prednje/zadnje maglenke iako je vani 30 stupnjeva i vrijeme je savrseno.

Morph_OS
18-09-2010, 14:20
[quote="McPingvin_v2.0":2gtgj156]Krećem s ručnom samo zato jer ne volim kad netko ispred mene drži nogu na kočnici i sve mi blješti u oči :D

jebes kocnicu, mene zivciraju ljudi koji forsiraju prednje/zadnje maglenke iako je vani 30 stupnjeva i vrijeme je savrseno.[/quote:2gtgj156]

x

Blicaj mu svojim maglenkama (ako ih imas),i daj mu do znanja da i drugi ljudi imaju maglenke ,ali nisu seljacine.

Systematic Reverse
18-09-2010, 14:31
imam ih, ali pokusavam se nezamarati njima (ljudima koji nemogu zivit bez njih jel).

inace i kad je magla do ibera nepalim maglenke skoro nikad u gradu..

jedino kad idem negdje dalje.

Tegla Ajvara
18-09-2010, 16:15
kolko cesto bacate škripu? :D

MasaKrisT
18-09-2010, 16:35
Nikad,imam skodu feliciju '96 i nepada mi na pamet kidat to malo jada.

Systematic Reverse
18-09-2010, 19:31
kolko cesto bacate škripu? :D

sta skripu?

ako mislis slucajno rucnu u zavoju i to (to mi prvo pada napamet xd) odgovor je nikad.

jedino kad snijeg padne, onda se volim malo po naselju zajebavat ;d

cham3leon
18-09-2010, 19:36
Možda misli čovjek na šlajfanje. Kočenja namrtvo danas ionako nema kad svi auti imaju ABS. Dogodi mi se kojiput, ali nije to ništa strašno. Da sam u nekoj mirnijoj okolini, možda bi mi bilo neugodno negdje nervozno zašlajfat, ali u Rijeci primjerice kad je kiša gume se ne štede. Na svakom semaforu koji je na uzbrdici obavezno se kliže, šlajfa, i tako.

Systematic Reverse
18-09-2010, 19:39
aha to misli (mozda) ;d

a dogodi mi se tu i tamo kad je kisa, nista namjerno.

Tegla Ajvara
18-09-2010, 20:03
ma kad naglo krenes, tj opicis gascinu pa onda zaskripa i malo zadimi xD
to sam zadnji sat voznje prije polaganja napravio nenamjerno, moro sam brzo krenit jer mi se pruzila prilika
dojaja osjecaj
haha :D

Aerial
18-09-2010, 21:28
Inače, to sa stajanjem na uzbrdici..
Ja sam vozio na dieselu (usput i zamrzio Renault Clio)... Mene je instruktor nabrijao samo na "vagu", tj. popuštanje kvačila taman toliko da negira pad na uzbrdici.
Pod ručnom nikad nisam ni bio na uzbrdici :(

Jel to nešto čime bi trebao znati rukovati, ili kod dizelaša nije tolki bed? :D

Kostolomac
19-09-2010, 00:32
Kod dizelaša te boli kara za to :D
Osobno sam možda dvaput kretao s ručnom na uzbrdici, i to još kod instruktora. Ostalo sve bez ručne, a vozio sam Fiestu benzinca od kakvih 70tak KS.
Sad pak imam dizela od 90 KS pa mi je još lakše.

W3DR4N
19-09-2010, 00:48
Ne kužim dvije stranice nabrijavanja na ručnu. Ja ga uvijek stavim na ručnu na bilo kakvoj uzbrdici gdje je semafor. Na ostalima brzo izađeš pa ti ne treba. Isto kao što stavljam u ler na semaforu. Općenito me živcira držati noge na papučicama kad ne treba.

Kostolomac
19-09-2010, 02:58
Pa normalno. Još najbolje da ti utrne noga dok čekaš na semaforu :o

cham3leon
19-09-2010, 11:06
Plus, mislim da to nije dobro za kuplung.

Blek_Stena
19-09-2010, 11:57
Nije dobro dok cekas na semaforu da drzis stisnut kuplung dok je u brzini, treba ga stavit na da radi u leru. Rucna nema veze sa kuplungom.
Dobro je i recimo ako auto stoji duze vrijeme bez da je vozen, kada ga se prvi put pali da ga se stavi u ler i upali bez kuplunga.

cham3leon
19-09-2010, 12:08
Dobro je i recimo ako auto stoji duze vrijeme bez da je vozen, kada ga se prvi put pali da ga se stavi u ler i upali bez kuplunga.

Ovo prvi put čujem. Svi mi kažu da treba uvijek paliti s kuplungom.

Da_killah
19-09-2010, 12:13
pa ako je u leru i pališ bez kvačila, onda se ne ugasi :D

Systematic Reverse
19-09-2010, 15:56
Ne kužim dvije stranice nabrijavanja na ručnu. Ja ga uvijek stavim na ručnu na bilo kakvoj uzbrdici gdje je semafor. Na ostalima brzo izađeš pa ti ne treba. Isto kao što stavljam u ler na semaforu. Općenito me živcira držati noge na papučicama kad ne treba.

pa naravno da ces stavit u ler na semaforu.

neces valjda drzat kvacilo cijelo vrijeme :d

Maloki
20-09-2010, 00:38
Jebenica, nabrijao sam se na pivu, a grlo me pakleno razvaljuje, prehladio sam se :( Jedva čekam da probam, nadam se da će biti još sunčanih dana pošto mi preko zime ne paše pivo.
Idemo ovaj tjedan do Malog Mede, i meni se pije.

W3DR4N
20-09-2010, 01:17
pa naravno da ces stavit u ler na semaforu.

neces valjda drzat kvacilo cijelo vrijeme :d

Da, ali to te recimo ne uče u autoškoli.

RIDER32
20-09-2010, 03:52
Vozio si dizela ne? :)
VW Polo 1.9 TDI :D zverka od auta <3

a sad stari ima daewoo lanos 1.5 i kvacilo skoro pa se ne raspadne. nemogu kreniti ili da mi se auto skoro neugasi, ili netrgne ili nezaškripi :-x igne mi se kosa na glavi kad moram stat na semaforu, a sa polom sam obožavao kretati koliko je lagano išlo.



kolko cesto bacate škripu? :D
hahaha :D nedivljam baš al neki dan me oni retardusi što po cesti za 70 voze 40 a ja cekam pola sta da izađem :boohoo: puko mi živac pa sam i 1. i 2. zaškripo :D a nije baš da mi auto puca od snage...
sutradan je bratić odma moro ić to isprobavat na svom autu xD

btw ako ti se divlja odi iza silosa na industrisku zonu pa tamo divljaj :)

Systematic Reverse
20-09-2010, 10:20
pa naravno da ces stavit u ler na semaforu.

neces valjda drzat kvacilo cijelo vrijeme :d

Da, ali to te recimo ne uče u autoškoli.

true.

ali brzo naucisSsam takve stvari.

kod vas u metropoli je jos gore, kod vas neka crvena traju godinama :)

cham3leon
20-09-2010, 16:51
Možda u Zagrebu ima nekih semafora koji još nikada nisu dali zeleno :D

bezimeni
20-09-2010, 17:17
Meni je recimo ostala jedna navika još od auto škole i nikako da je se riješim .Naravno , i ja stavljam auto u ler kada čekam zeleno ali u vožnji lijevo stopalo je uvijek na peti i stoji spremno stisnuti kuplung tj. nikada ga ne odmaram u vožnji po gradu .Samo na autoputu kada se brzine gotovo i ne mjenjaju stoji sa strane ( stoplao :D ) .Nije mi to neki problem jer imam nogu 47 pa mi je laše držati petu i prste u zraku nego svako malo ići lijevo/ desno sa nogom :D .

cham3leon
20-09-2010, 17:20
Same here. Osim veličine stopala. Zapravo nesvjesno držim lijevu nogu iznad kvačila i ne mislim o tome, jedino kad mi se već umori, a ne moram promijenit brzinu skužim da bih je mogao spustit xD

Da_killah
20-09-2010, 17:22
e tako je i meni, malo naslonjeno na kvačilo da odmori lol

Blek_Stena
20-09-2010, 17:42
To ti bas i nije dobro jer ako drzis stalno nogu iznad kvacila kad tad ce ti malo noga otezat i stisnut ces zericu kvacilo. On ce i dalje ici ali lamela nece loviti do kraja i na taj nacin ubijas lamelu.
Cesto znamo vidjeti i na relativnom autu da je lamela brzo otisla bas zbog toga sto ekipa drzi nogu nad kvacilom i nesvjesno ju laganica stisnu. Obicno takve aute koji dodi na servis je u pitanju zenski vozac :)

Systematic Reverse
20-09-2010, 18:03
ja nebi mogao zivit bez onog prostora lijevo za stopalo ;d

cham3leon
20-09-2010, 18:16
Ja pomaknem stopalo prema nazad, nikad tamo na lijevo... Više mi paše da je stopalo u vodoravnijem položaju nakon što je podignuto nad kuplungom.

pimp
20-09-2010, 19:04
Možda u Zagrebu ima nekih semafora koji još nikada nisu dali zeleno :D

vjeruj u 5 ujutro ima na jarunu na slavonskoj, ima jedan sjebani semafor (blizu mcdonaldsa)

2x mi se vec na spomenutom semaforu u rane jutranje sate kad idem iz grada crveno svjetlo držalo kojih 5min a onda bih prošao kroz crveno,

stanem na semafor, i čekam čekam čekam, odsvirala vec jedna pjesma od 3:22min i krene vec debelo druga, frend i ja gledamo i čudimo se, izađem van iz auta malo mašem (mislio da je mozda na senzor :DD ) ali i dalje crveno, malo pomicem auto naprijed nazad, ali nista, i onda jednostavno prosao kroz crveno :)

Da_killah
20-09-2010, 20:05
To ti bas i nije dobro jer ako drzis stalno nogu iznad kvacila kad tad ce ti malo noga otezat i stisnut ces zericu kvacilo. On ce i dalje ici ali lamela nece loviti do kraja i na taj nacin ubijas lamelu.
Cesto znamo vidjeti i na relativnom autu da je lamela brzo otisla bas zbog toga sto ekipa drzi nogu nad kvacilom i nesvjesno ju laganica stisnu. Obicno takve aute koji dodi na servis je u pitanju zenski vozac :)

da, znam da ga stišćem malo i da nije dobro, i kad se sjetim toga maknem nogu s kvačila, al jebiga kad mi je već davno ušlo u naviku pa to stalno radim

Ogg The Dogg
21-09-2010, 09:42
ja praktički ležim dok ( naslon za leđa mi je jednim dijelom čak i iza srednjeg nosivog stupa auta) tak da me ne sekira to s nogom na kvačilu. iako mi kvačilo ima dosta praznog hoda pošto sestra u vozi auto a ne znam kak ona vozi

MindReader
28-09-2010, 19:54
joj spike s držanjem noge na kvačilu? :D događalo mi se prvih par sati vožnje, sad kad vozim sam obavezno šupim nogu tamo lijevo na držač :D najradijeb sve radio desnom nogom, baš mi fino tam ono :)