PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lan problem



Bens
07-09-2010, 11:05
Imam metronet internet,od njihove glavne jedinice ide kabel do switcha,a iz switcha idu 3 kabela van za sva 3 kompa.sad problem je kaj sva 3 ne delaju istovremeno,max dvoje.problem se javlja kad rade 2 kompa,upalim treci i s mreze mi izbaci jednog od ona dva prethodno upaljena.zna neko kako rijesiti ovaj problem.

drugo pitanje je da li postoji taj aparat koji račva(switch),ali da ima antenu za wireless tako da se mogu s laptopom spojit ko čovjek a ne da vočem kabel stalno za sobom.tnx

Sickmanno1
07-09-2010, 11:44
Kakva glavna jedinica? Sta to metronet ima?

Inace idealno rijesenje bi bilo nabaviti router sa wirelessom. Recimo kao Gigaset sto T-Com daje gdje mozes spojiti 2 kompa preko LAN kabla i imas jos i wireless...

Bens
07-09-2010, 12:00
pa glavna jedinica,od nje ide žica za telefon,i lan žica za internet koja mi ide u switch,iz switcha onda idu 3 kabla u svaki komp.e sad bi ja da umjesto jednog kabla ima wireless da mogu s laptopom di ocu bit,d ane vucem kable za sobom.
a ne kuzim zasto ne mogu biti spojen na net sa sva 3 kompa?

Sickmanno1
07-09-2010, 12:38
I dalje nekuzim. Posto bi ti glavna zica, tj. telefonska linija trebala ici u ruter i onda iz rutera u kompove. I dalje nekuzim sta je to glavna jedinica. Daj mi linkaj sliku :?

C
07-09-2010, 22:22
Pod "glavnu jedinicu" vjerojatno misli na "router." :)

Bens
07-09-2010, 23:22
Ovak,meni iz te glavne jedinice neide nikakva telefonska žica,već mrežni kabel koji ide u switch,i iz switcha idu 3 kabela u 3 kompa.sad pošto je to neka njihova fora,u taj njihov glavni ''router'' ide nekakav opticki kabel umjesto telefonske žice.Danas me lik iz customer suporta zvao i veli da kupim router kako bi sva 3 kompa mogla biti na internetu u isto vrijeme.jel to ima smisla???

C
08-09-2010, 00:22
Ti si nešto pobrkao. Kakva centralna jedinica? Kakav switcher za 3 kompa? Kompove spojiš na router.

Evo ovako...
Iz zida uzmi telefonsko kablo i spoji u switcher gdje piše ADSL ili samo DSL (na switcheru), zatim drugim telefonskim kablom spoji telefon i switcher gdje piše TEL ili PHONE (na switcheru). Zatim uzmi ukriženo LAN kablo i spoji switcher i router.
Nakon toga LAN kabele od ta 3 PC-a pospajaj u router na mjesta gdje piše LAN1, LAN2 i LAN3.

Blek_Stena
08-09-2010, 07:38
Procitaj ugovor mozda ti tamo pise da max mozes imat 2 kompa na netu. Tj 2 kompa ce dobiti izlaz van.
Isto takvo smace imaju bnet ako uzmes samo za 1 komp. Uvijek samo jedan moze van.

Bens
09-09-2010, 12:10
riješeno s d-link dir-300 routerom.moze lock :)