PDA

Pogledaj cijelu verziju : Weird problem s citacem?



Raoul Duke
06-09-2010, 17:17
Frend mi je posudio par sezona jedne serije koje njemu sve rade medutim,ubacim li 2. ili 3. sezonu kaze mi da je dvd prazan,ne znam jel je to do citaca il neceg drugog,jer do dvda nije kod njih sve radilo

C
06-09-2010, 20:11
To je stari problem i do DVD-a je, jer osim što neki DVD čitači ne čitaju neke proizvođače DVD-a, isto tako i neki snimači kada snime nešto na neki DVD, postoje čitači koji ga neće moći očitati.

Evo jedan primjer iz prve ruke...
Imam stolni PC i laptop.
Kada snimim nešto na stolnom, taj DVD je za stolni corrupted i ne može ga očitati, iako ga je on osobno snimio, a laptop će ga očitati bez pol frke.
A sve što snimim s laptopom čitaju obojica.

Znači, osim što je do snimača i čitača, može biti i do DVD-a.

Može biti čak i do tvoje cash memorije koja je podešena u Windowsima za DVD optički uređaj, pa da ti zamapti neki DVD koji si ubacio prije tjedan dana, i akda ubaciš sada DVD, on ti čita onaj od tjedan dana iz memorije.
Recimo ja sada ubacim DVD1, čitam ga, izvadim ga, ubacim DVD2, otvorim ga, kad ono opet čitam DVD1 (iz memorije koju je on zapamtio), i ne pokazuje mi što je na tom DVD2 kojeg sam upravo ubacio.

cham3leon
06-09-2010, 20:31
Ne mora biti ni do proizvođača, ponekad ispadne da čitač ne prihvaća samo jedan jedini disk iz tko zna kojeg razloga. Zato ja imam u kućištu 2 pržilice, i dok god ću imat optičkih pogona, neće ih biti manje od 2.

i nije cash memorija nego cache memorija :D Moram malo cjepidlačit...

Sickmanno1
07-09-2010, 11:54
Moguce je da i nije zatvorio DVD pa ga samo njegov komp hoce ocitati...

cham3leon
07-09-2010, 12:25
Šta i to utječe? Dobro da znam za ubuduće.

C
07-09-2010, 12:46
Ne utječe puno, ali ipak, ja na laptopu mogu snimiti i ostaviti ga otvorenog, pa ga na desktopu zatvoriti/finishirati.

Ma kao što rekoh, može biti do medija (ne kvalitetan mediji), do snimača koji je to snimio (labavo snimio), i do čitača koji to ne može očitati (neki čitači teško čitaju loše snimljene medije ili medije pojedinih proizvođača), i možda nešto od softwareskih pizdarija, mada manje moguće. Ehh, sada šta je točno problem od tog, ne znam.

Raoul Duke
07-09-2010, 19:36
A ono nema veze,prezivit cu,hvala nasvemu,moze lock :D