PDA

Pogledaj cijelu verziju : Čudan problem sa netom...



The Boz
06-09-2010, 13:33
Evo jedan čudan problem koji mi se prvi put pojavio prije mjesec dana. Tada sam mislio samo da je nekaj na ISPu ljusnulo, ali se prije par tjedana počelo događati svako malo, i sve ranije. Nakon određenog vremena mi pukne veza između računala i routera. Pingovi do routera ne prolaze. Resetiranje routera ne popravlja problem. Zamjena porta u routeru ne popravlja problem. Resetiranje računala popravlja problem, ali privremeno. Nakon nekog vremena se opet dogodi, bez obzira što se trenutno vrti na kompu, i koliko se koristi mreža. Vrijeme je izvorno bilo oko šest sati, i više, nakon paljenja računala, ali se brzo smanjuje. Danas mi je crkla veza nakon samo sat vremena rada.
Uvjeren sam da je nešto gadno crklo na matičnoj. Kabel nije problem, probao sam sa drugim kabelom, isti problem. Router nije problem, wireless radi savršeno, i sa istim kabelom sam se spajao na laptop, i veza nije pucala. Isprobao sam PCI 1 i 3 sa Ethernet karticom, te ugrađenu 10/100 mrežu na matičnoj, javlja se isti problem. Kada pukne veza, lampice na portu u routeru i u matičnoj i dalje svijetle zeleno, kao da je kabel spojen. Ukoliko odspojim problem, javlja se da je kabel odspojen. Device(i ugrađeni i kartica) se pokazuje da radi normalno, update i rollover drivera nisu učinili ništa. Isključena je mogučnost da računalo gasi device, a brzina je postavljena na 100 ručno, ne na autodetect.
Prije nego odem kupit novu matičnu, htio bih znati koji je ovo vrag, kako se dogodio, i kako ga spriječiti ubuduće?

C
06-09-2010, 20:06
Pokušaj kada spojiš router s stolnim, konfigurirati ga na novo. Ne mora značiti da je nešto riknulo, jer da je riknulo, ne bi radilo, pogotovo nešto tako ne može rikavati mjesecima. Također pokušaj vidjeti dali ti ga nešto blokira, bilo virus, bilo u podešenjima. Eventualno na desktopu možeš pokušati dignuti nove Windowse na nekoj maloj particiji od 10 GB-a i vidjeti situaciju.