PDA

Pogledaj cijelu verziju : monitor



prcko
26-07-2006, 20:30
ovako imo sam LCD-monitor koji se pokvario nakon 3mj kad sam ga kupio.i sad sam dobio novog LCD-a uglavnom to je 19inčni samsung baš za gamere i sad se bojim da se taj opet ne pokvari.zato vas pitam ko ima LCD nek mi kaze jer se LCD-monitori češce kvare od obicnih i zašto.

Spookshow baby
26-07-2006, 20:32
neznam dal se češče kvare al meni moj drži jedno 2-3 godine ak ne i više

prcko
26-07-2006, 20:36
meni je 1 kvar bio nekakve crte po ekranu od gore pa skroz do dole i onda sam ga odveo na popravak i nije se mogo popravit idali su mi novi.

Spookshow baby
26-07-2006, 21:27
taj moj je isto neki samsung

olio
27-07-2006, 12:17
moj je neki philips i već je navršio 2 godine i po i sve je u redu

GrannyKiller
27-07-2006, 12:47
ovako imo sam LCD-monitor koji se pokvario nakon 3mj kad sam ga kupio.i sad sam dobio novog LCD-a uglavnom to je 19inčni samsung baš za gamere i sad se bojim da se taj opet ne pokvari.zato vas pitam ko ima LCD nek mi kaze jer se LCD-monitori češce kvare od obicnih i zašto.

dobio si defektan primjerak, i brzo se pokvario.

ne, LCD monitori nemaju ništa kraći vijek od CRT monitora.

goGAMERo
27-07-2006, 13:03
Prosječan vijek trajanja LCD ekrana je 60.000 sati, što znači ako je uključen 24h na dan da rade 7 godina, a ako su upaljeni 8 h na dan moći će ti i po 20 godina! Pošto su vrlo osjetljivi gasi ih kada grmi, znam kako to izgleda, kada dođe do kratkog spoja samo preleze neke crte . . .! I ako ga čistiš nemoj izravno špricati tekućinu . . .Nekoliko savjeta koje sam i ja dobio, priržavaj se njih i sve će biti OK, iako si trebao uzeti Philiphsov LCD, pošto su oni the best, mada Samsung nije na odmet!

prcko
27-07-2006, 15:55
da sad cu vam reč istinu onaj 1 monitor koji sam imo ja sam ga pokvario.ovako ja sam ga htjeo ocistit i ugasio sam ga uzo sam vode i namocio papirnatu maramicu i pobriso površinu ali ocito sam prejako stisnuo i kad sam ga ocistio i upalio pojavile su se te crte i jer mi sad moze ko reć neke savjete kako da ga cistim s kojim sredstvom i s kakvom krpom

GrannyKiller
27-07-2006, 16:31
imaš posebna sredstav za to. ne znam napamet, ali raspitaj se u trgovini.

goGAMERo
27-07-2006, 16:54
da sad cu vam reč istinu onaj 1 monitor koji sam imo ja sam ga pokvario.ovako ja sam ga htjeo ocistit i ugasio sam ga uzo sam vode i namocio papirnatu maramicu i pobriso površinu ali ocito sam prejako stisnuo i kad sam ga ocistio i upalio pojavile su se te crte i jer mi sad moze ko reć neke savjete kako da ga cistim s kojim sredstvom i s kakvom krpom


Ovako, poželjno je kupiti posebno sredstvo, ali ako nemaš, dobro će poslužiti i VLAŽAN, ali naglašavam VLAŽAN komad čisto 100-postotnog pamuka dakle s vodom! Lagano pređi ekranom vlažnim dijelom, zatim kada budeš posušivao suhim pamukom! Tako ti je najbolje, jer i ja tako radim i 100% nećeš oštetiti ekran, samo moraš biti pedantan i ne stiskati, nego lagano po površini!