PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Pirate Bay - Away From Keyboard



keko
02-09-2010, 13:25
Kao prvo, da napomenem, ova tema nije otvorena u svrhu promocije piratstva i nadam se da neće biti tako shvaćena od strane admina i moderatora. Naime, piratija je postala praktički dio života svakoga gamera, svi su bar jedanput skinuli neku piraticu. Away From Keyboard je zapravo dokumentarac o Pirate Bayu, snima ga Simon Klose, a trenutno je još u stadiju nabave financija za snimanje.

Više informacija na ovoj stranici ---> LINK (http://www.tpbafk.tv/)

WUIc_m5F86Q


Unaprijed se ispričavam administraciji foruma ako ova tema krši bilo kakva pravila, nije mi bio cilj promovirati piratiju, nego samo normalna rasprava o tome što forumaši misle o ovome. Ako administracija procijeni da ovo ne krši nikakva pravila i ostavi temu na životu, molim sve koji se namjeravaju uključiti u rapsravu da ne stavljaju nikakve piratske linkove nego da samo raspravljaju o dokumentarcu.

MoD
02-09-2010, 13:27
Vauuuu... Kakav dokumentarac...
"Kako su par trabunjara otvorile servere piratstva, i kasnije završili u zatvoru"

Tegla Ajvara
02-09-2010, 13:30
pa nekoje se moro zrtvovat da bi ljudi besplatnije uzivali 8)
da je piratstvo religija, ovi pokretaci servera bi definitivno bili bogovi :D

Viper33
02-09-2010, 13:33
vrijedi pogledat

Nee Joe
02-09-2010, 13:34
pa nekoje se moro zrtvovat da bi ljudi besplatnije uzivali 8)

yep, i to su platili sa 20 godina zatvora i 2 milijarde :eyebrows:

Tegla Ajvara
02-09-2010, 13:35
:pray: slava njima :pray:

Nodakim
02-09-2010, 14:17
[quote="Tegla Ajvara":3er5l2hr]pa nekoje se moro zrtvovat da bi ljudi besplatnije uzivali 8)

yep, i to su platili sa 20 godina zatvora i 2 milijarde :eyebrows:[/quote:3er5l2hr]


3.6 miljiuna dolara i ni blizu 20 godina.

K4ciga
02-09-2010, 15:02
Više bi im gaming industriji isplatilo da su na sudu tražili prisilan rad za te firme, u svrhu stavljanja zaštita. Zamislite da genijalci kao ljudi iz Razora ili Skidrow rade zaštitu na novim igricama :D

Gale47
02-09-2010, 15:11
Da, ili SKULLPTURA, taj lik je lud. :pray:

Delirium
02-09-2010, 15:28
Da, ili SKULLPTURA, taj lik je lud. :pray:

necemo pitati kako se ljudi ovdje tako razumiju u Njegov posao,
al on nije nista tako revolucionarno radio osim epic ripova koji su ono
2gb manji nego nečija druga piratizirana verzija... kako bi on pomogao
vlastima, je diskutabilno

kikl0p
02-09-2010, 15:35
I šta je onda bilo s tim likovima koji su ga osnovali, jel su optuzeni ili je sudski proces jos u tijeku?

Nee Joe
02-09-2010, 15:37
[quote="Tegla Ajvara":1fa8nsw4]pa nekoje se moro zrtvovat da bi ljudi besplatnije uzivali 8)

yep, i to su platili sa 20 godina zatvora i 2 milijarde :eyebrows:


3.6 miljiuna dolara i ni blizu 20 godina.[/quote:1fa8nsw4]

ne znam točno, blanuo sam to bzvz :D

Kid A
02-09-2010, 16:26
Pa kad ce taj dokumentarac biti gotov?

Rang€r
02-09-2010, 16:57
Više bi im gaming industriji isplatilo da su na sudu tražili prisilan rad za te firme, u svrhu stavljanja zaštita. Zamislite da genijalci kao ljudi iz Razora ili Skidrow rade zaštitu na novim igricama :D

kake oni veze imaju s tim ljudima što su osuđeni? nisu oni napravili TPB, a vjerojatno ni ne objavljuju svoje radove tamo

Babitz
02-09-2010, 17:23
Nisu završili u zatvoru. Pirate Bay je inače prodan nekom drugom.

http://encyclopediadramatica.com/The_Pirate_Bay

I btw, piratske grupe su protiv zarade na piratliji i svemu tome; još u readme datotekama navode "if you like this game, buy it. we did".

K4ciga
02-09-2010, 17:24
Samo općenita ideja, da se vrbuju Razor i Skidrow. To bi im bilo bolje nego da ulažu besmislene novce u zaštitu koja će ionako biti probijena u roku od tjedan-dva. Assassins Creed 2 i GTA IV su "pali" u rekordnom roku, a sjeti se kolika im je bila zaštita. Na taj način bi i TPB propao, jer teško da bi ih itko u potpunosti mogao zamijeniti. Naravno, tu su i dalje glazba i filmovi, ali ovo je ipak gaming forum,pa...

Lord Ragnarok
02-09-2010, 17:29
2009 ih tuzili i proglasili krivima.


...sentenced to one year in prison and payment of a fine of 30 million SEK (app. 4,200,000 USD; 2,800,000 GBP; or 3,100,000 EUR)...

znaci, 3.1 mil eura odstete su trebali platiti. ni blizu onih 20god i 3 milijarde kao sto je neko bzvze opalil

Babitz
02-09-2010, 17:43
Još da vi čitate nešto, ne bih vas ja trebao ispravljati.


The three operators of the site and their one investor Carl Lundström were convicted in Stockholm district court on 17 April 2009 and sentenced to one year in jail each and a total of 30 million SEK (3.6 million USD, 2.7 million EUR, 2.4 million GBP) in fines and damages.[67]SThe defendants' lawyers have appealed to the Svea Court of Appeal and have requested a retrial in the district court, alleging bias on behalf of judge Tomas Norström,[68]Sthe same judge who ordered the 2006 raid. Under Swedish law, the verdict is not lawful until all appeals have been processed.[69]SThe case will likely be appealed to the Supreme Court of Sweden (and parts of the case may be remitted to the European Court of Justice), and thus the appeal process could take several years before a verdict is final.

I nakon te tužbe i ne znam čega su ostavili poruku na sajtu kojom su ismijali suca i taj sudski proces općenito.
Btw, bili su "osuđeni" samo zato jer je sudac pristran, tj. član je tih nekih kopirajt kuraca i ima osobnu korist iz slučaja.

keko
02-09-2010, 17:46
Samo ne kužim, kako su oni to uspjeli platiti?

Xero
02-09-2010, 17:47
Pa nisu platili.

Babitz
02-09-2010, 17:49
Nisu platili. Budući da su se žalili i još će duuuugo trajati razmatranje žalbe, ponovno suđenje i štošta. Prema švedskom zakonu, presuda ne važi sve dok cijeli slučaj nije gotov. Znači da nisu odležali ni sekunde u zatvoru niti platili lipe kazne.

edit
Zabavno: Ismijavanje prijetnji tužbom. (http://thepiratebay.org/legal.php)

K4ciga
02-09-2010, 18:55
It is the opinion of us and our lawyers that you are ....... morons, and
that you should please go sodomize yourself with retractable batons.

:pray:

Xero
02-09-2010, 19:02
Kako možeš sodomizirat samog sebe ? Očekujem detaljno objašnjenje.

Sonic_Moronic
02-09-2010, 19:47
Najbolje mi je kad kažu "dragi prokarioti" :rotfl:

Horny Devil
02-09-2010, 20:44
> Yours sincerely,
>
> WEB SHERIFF

I wanna be a cool WEB SHERIFF when I grow up. Do I get a shiny star and a six-shooter?

Nisam ni znao da postoji veb serif. Sto on radi? Ide okolo i upucava raspomamljene gusare? Spasava jadne djeve iz njihovih ralja? Otima Indijancima virtualnu zemlju?

Babitz
02-09-2010, 21:03
Web Sheriff (http://encyclopediadramatica.com/Web_Sheriff)

Horny Devil
02-09-2010, 21:12
Prosvijetljen sam!

Aerial
03-09-2010, 18:19
Samo najbolje o Pirate Bayu, ofc.
Carevi.

Gu$ht3r
03-09-2010, 18:23
Samo najbolje o Pirate Bayu, ofc.
Carevi.

yep to mi je home page

Alepić
03-09-2010, 19:19
8)
XYD9vWPuigc

cham3leon
03-09-2010, 21:16
Hello and thank you for contacting us. We have shut down the website in
question.

Oh wait, just kidding. We haven't, since the site in question is fully
legal. Unlike certain other countries, such as the one you're in, we have
sane copyright laws here. But we also have polar bears roaming the
streets and attacking people :-(.

:pray:

MoD
03-09-2010, 21:53
Nisu platili. Budući da su se žalili i još će duuuugo trajati razmatranje žalbe, ponovno suđenje i štošta. Prema švedskom zakonu, presuda ne važi sve dok cijeli slučaj nije gotov. Znači da nisu odležali ni sekunde u zatvoru niti platili lipe kazne.

edit
Zabavno: Ismijavanje prijetnji tužbom. (http://thepiratebay.org/legal.php)
Trgam se na ovo sve... :rotfl:
Moram priznat da oni fino, dodatno, potkuruju vatru.
Nije im to baš pametno... Jedan Apple se samo sprdne da im SVE servere samo tako sruše. Te da nitko ne zna da oni imaju ikakve veze sa time.

Babitz
03-09-2010, 22:10
Gluposti pričaš. Apple nije u vlasništvu svakog ISP-a na svijetu. Ne krše zakon i jedino kaj Apple i ostali mogu jest biti ismijani na 'legal' stranici.

MoD
03-09-2010, 22:24
Gluposti pričaš. Apple nije u vlasništvu svakog ISP-a na svijetu. Ne krše zakon i jedino kaj Apple i ostali mogu jest biti ismijani na 'legal' stranici.
Nadišli su Windows, imaju jedne od najvrijednih dioinca. Apple itekako može napraviti takve stvari, kada god žele, Apple je mrcina od kompanije... Takva da ljudi niti nisu svjesni.
Nema nikakve veze to što oni nisu u vlasništvu određenog ISP-a. Mislim ono... riječ "hacker" postoji sa razlogom.

Nodakim
03-09-2010, 23:35
Da,vidiš rage onda tek.
Apple bi pale dionice samo zato što su pohlepni.

Babitz
04-09-2010, 00:36
Gluposti pričaš. Apple nije u vlasništvu svakog ISP-a na svijetu. Ne krše zakon i jedino kaj Apple i ostali mogu jest biti ismijani na 'legal' stranici.
Nadišli su Windows, imaju jedne od najvrijednih dioinca. Apple itekako može napraviti takve stvari, kada god žele, Apple je mrcina od kompanije... Takva da ljudi niti nisu svjesni.
Nema nikakve veze to što oni nisu u vlasništvu određenog ISP-a. Mislim ono... riječ "hacker" postoji sa razlogom.
Ništa od ovog nema smisla. Apple je mrcina od kompanije, al nije ni blizu jednom divu kao Microsoft koji isto nije ugasio pirate bay, kao ni ostale firme. Ako bi hakirali pirate bay, znaš i sam koliko je to ilegalno. Neke su kompanije probale ddosat pirate bay što je bilo leakano i završilo sudskom tužbom. Da Apple može to napravit, Apple bi to napravio.

Btw, funfact: Microsoft je davno nekoć kupio 150 milijuna $ u dionicama Applea i time ih spasio od bankrota. Takvo nešto sam pročitao. Ironično je što im se sav marketing svodi na ismijavanje njihovih proizvoda.

Kid A
04-09-2010, 00:45
http://static.thepiratebay.org/warner_resp.txt
Ahahaha preludi su :rotfl:

olio
04-09-2010, 00:49
donirao čak jedan dolar za dokumentarac :)

MoD
04-09-2010, 09:02
Ironično je što im se sav marketing svodi na ismijavanje njihovih proizvoda.
:o
Stvarno nisam siguran što ovime želiš reći... No, u svakom slučaju, zabrijo' si.

Aerial
05-09-2010, 22:35
"This video contains content from Vevo, who has blocked it in your country on copyright grounds. "

I onda će takvi srati protiv Pirate Baya...

Sickmanno1
06-09-2010, 00:32
Ironično je što im se sav marketing svodi na ismijavanje njihovih proizvoda.
:o
Stvarno nisam siguran što ovime želiš reći... No, u svakom slučaju, zabrijo' si.

Pa pogledaj si bilo koju mac reklamu gdje se prikazuje PC usera, tj korisnika Windowsa kao g33ka, a Mac usera kao fancy cool trandi facera...

W3DR4N
06-09-2010, 00:41
Ništa od ovog nema smisla. Apple je mrcina od kompanije, al nije ni blizu jednom divu kao Microsoft koji isto nije ugasio pirate bay, kao ni ostale firme. Ako bi hakirali pirate bay, znaš i sam koliko je to ilegalno. Neke su kompanije probale ddosat pirate bay što je bilo leakano i završilo sudskom tužbom. Da Apple može to napravit, Apple bi to napravio.

Btw, funfact: Microsoft je davno nekoć kupio 150 milijuna $ u dionicama Applea i time ih spasio od bankrota. Takvo nešto sam pročitao. Ironično je što im se sav marketing svodi na ismijavanje njihovih proizvoda.

Microsoft je devedesetih kupio dionice Applea. Potpuno nebitno sad. Apple jest tržišno najvrednija IT firma na svijetu. Dionice su im strašno pale kad je napravljen udar zbog problema s baterijom, no pametna je to đubrad. Predstavili su nove iPode i boom, dionice skočile u nebo. Nedaj bože da im zaživi projekt Ping, jer će začas biti iznad 300 baksa po dionici. Imaju potpuni monopol nad distribucijom glazbe, još ako sruše MySpace, neće im biti kraja.

Feanor
06-09-2010, 01:59
Baš me zanima hoce li se ovaj dokumentarac koji vjerovanto nece biti besplatan, moci skinuti na pirate bay-u?

Babitz
06-09-2010, 07:57
Ako ovo nije najbolja reklama svih vremena, ja ne znam što je. :pray: :pray:

i1IqqlW1U4k

Sickmanno1
06-09-2010, 10:05
:pray: :pray:

Wishmaster
08-09-2010, 23:49
Baš me zanima hoce li se ovaj dokumentarac koji vjerovanto nece biti besplatan, moci skinuti na pirate bay-u?
Ofkors da bude besplatno.

A ovo za presudu, mislim da im je sad u jesen ponovo suđenje. Ako ih nekim čudom uspiju osuditi onda po istoj osnovi mogu osuditi svaku tražilicu kaj postoji jer TPB nije nikaj drugo nego tražilica torrenta i ne sadrži nikakve kompromitirajuće programe/igre/filmove. To je i poanta P2P-a.

Inače, ako niste znali na Kickstarteru (http://www.kickstarter.com/projects/tpbafk/tpb-afk-the-pirate-bay-away-from-keyboard)Ssu pokrenuli akciju prikupljanja donacija za završetak dokumentarca i u tri dana se skupilo 25 000$ kolko im je trebalo. Sad je prikupljeno već 40 000$.
Tolko o piratima...

Babitz
09-09-2010, 21:48
Prema tome, ak tuže TPB, mogli bi isto tak i gugl tužit...

Wishmaster
10-09-2010, 09:39
Prema tome, ak tuže TPB, mogli bi isto tak i gugl tužit...
Pa da.
Na kraju krajeva prek googla mnogi dolaze na TPB i ostale takve stranice.

Rang€r
10-09-2010, 09:43
nisu zbog tog krivi, al prek googla možeš direktno nači download link za pojedini torrent, osim toga da ja npr. nemam googlov chrom nebi mogo skinut te torrente :roll: