PDA

Pogledaj cijelu verziju : Anketa: grafika ili performansa?



Magnus
01-09-2010, 23:13
Ovo je pitanje koje me uvijek zanimalo: kupili ste novu high-end-next-gen igru, a imate ok ili malo bolje od ok, ali opet ne vrhunsku konfiguraciju, te očito ne možete stvar vrtit na najvećim detaljima. Hoćete li težiti postavljanju svih opcija na high(est), ili ćete se pomiriti sa medium/low, ako to znači besprijekornu izvedbu.
Jedan moj prijatelj npr. ne podnosi niti mikro-trzaj kod bilo koje igre, pa grafiku obično snizi i ispod mogućnosti kompjutera, samo da bi izvukao taj djelić brzine, koji, po mom mišljenju nije niti potreban, jer razlika nije toliko primjetna. Ali, što ako razlika jest primjetna, ali ne želite da vaša svježe kupljena igra izgleda kao nešto od prije par godina?

Također, kao dodatak tome, kojih pogodnosti u novim igrama se najradije ''odričete'' i za koje ste primijetili da najviše ''jedu'' vašu pc memoriju? Podijelimo znanje da znamo ubuduće efikasno optimizirati naše igre :wink:

P.S.
Evo, ja npr. imam odličan laptop, Dell Studio 1555 (konfiguracija: intel core duo 2.53 Ghz, 4GB RAM, Windows 7 Home Premium 64 bit, graficka ATI mobility radeon HD 4570) , ali naravno, laptopi nisu dobri za gaming. I uzeo sam si Colin Mcrae Dirt 2. Preko frapsa vidim da mi je fps uglavnom od 32-35, iako se u nekim momentima smanji do 17-18, što je jako primjetno (pogotovo u brzim utrkama). Detalje sam već sada uglavnom srezao na medium, poneke poput tree textures i shadows na low, antialiasing isključen... Uvijek tezim nekoj sredini i mislim da necu vise smanjivat detalje bez obzira na povremeno usporavanje... No, jeli normalno da laptop s ovakvom konfiguracijom trza pri takvim detaljima? Ipak komponente nisu toliko zastarjele...

Viper33
01-09-2010, 23:24
meni bas smeta oku kad steka...guram grafiku do momenta kad krene stekat..kad vidim da steka snizim sve mrvicu i igram

Babitz
01-09-2010, 23:25
^What he said.

Osim u online FPS. Tamo detalji idu na minimum.

Dania
01-09-2010, 23:26
Grafiku koja nije na max, mogu probavit' jer se oko navikne ...štekanje me pak živcira, jako, pogotovo u fps-ovima svih vrsta.

keko
01-09-2010, 23:28
Ja imam stari komp tako da sam osuđen i na low grafiku i na trzanje :P .

Dania
01-09-2010, 23:31
Joj, iskreno...baš ti zavidim :(
Moj stari komp je prodan, ali da nije...sad bih s uživancijom igrala stare igre :)

McPingvin_v2.0
01-09-2010, 23:37
Hm, ovisi. U Oblivionu sam trpio 14 FPS-ova jer nisam mogao podnjeti da hodam, a kamen se renderira kad se zabijem u njega i 5 sekundi stojim na mjestu.

Budem ujutro više napisao :)

Dania
01-09-2010, 23:46
Ja ne mogu prežaliti ono kad ti noga viri sa druge strane zida, nikako :D

Marvin OCX
02-09-2010, 00:02
Sve do kraja i vracaj nazad pomalo ako steka. AA, AF i slicne dodatke jedva vidljive oku prve iskljucim ako znam da je igra zahtjevna(Meto2033 npr). Mada grafika ako je igra zarazna nije ni bitna. Metro npr,nisam ni primjecivao grafiku,ili Stalker,zbog atmosfere,zvukova i sl. A kako Dania rece kod FPS-ova mi je najbitnije da sve leti,inace nema headshotova :rambo:

Hidraulicar Kreso
02-09-2010, 00:36
Bitna mi je neka zlatna sredina, pošto nemam ni ultra ninja PC, ali nemam niti neki ispodprosječni. Dok igra ide na nativnoj rezi monitora sa svime na maks bez AA, ili eventualno isključene sjene i AF ja sam zadovoljan. Postoje naravno izuzetci poput navedenog metro-a 2033 kod kojeg sam koristio high postavke bez AA, te Mafie 2 i sličnih igara gdje isključim fiziku pošto nemam dvije grafe. Ali ostalo je sasvim zadovoljavajuće. Nedostatak AA se toliko i ne primjeti, a u online FPS-ovima samo držim rezu na maks pošto ne podnosim mutnu sliku pri manjoj rezi.

DJ Not Nice
02-09-2010, 00:46
Sredina, no uvijek pokušam izvući što bolju grafiku, no da igra bude igriva.

kikl0p
02-09-2010, 01:13
U sp mi nije bitno recimo Dragon Age igram na 20tak fps na med/high s tim da mogu na low igrat na 30+ al mora mi bit HDR upaljen jer pridonosi atmosferi.S druge strane MW2 igram na 640x480 na low na 60fps mora bit stabilno.

K4ciga
02-09-2010, 02:16
Ako je trzanje podnošljivo i javlja se samo pri "ekstremnim" situacijama, onda naravno biram grafiku. Ako nije, performansa.

vex
02-09-2010, 08:09
Ovisno o zanru; strategije i te igre sporijeg gameplaya uvijek stavim na max i lupim AA, isle od ispod 30 fps , uopće se ne skuži trzanje.

Dok ono, u kojekakvim racing naslovima, akcijskim igrama gdje treba ici brzo, tamo uvijek nađem tu sredinu, uvijek prvo smanjujem AA, sjene i particle effects, bitno mi je da su teksture čiste, a ostalo ako se može.

Aral
02-09-2010, 08:33
Kod mene su samo dvije stvari, il radi il ne radi. Pošto mi sve igre rade osim gta4, onda sve igram na high a gta na medium. Al ak baš moram improvizirat, onda guram zlatnu sredinu.

Grim
02-09-2010, 09:42
Stavljam uvijek na najviše moguće postavke, malo štucanje ako se pojavi mi ne smeta.
Osim u online igrama, tamo se ide na fluidnost.

Durin
02-09-2010, 10:19
Eh, te mlađe generacije ne mogu podnositi trzanje. Što sam ja sve radio kako bih povećao detalje, satima bih isprobavao postavke u notepadu i mijenjao brojeve između 0 i 1.

whiskey
02-09-2010, 10:30
Total Anihilation: Kingdoms sam igra u 4 fps-a kad bi bile masovne bitke. To sve govori :) U zadnje vrime volim dobru grafiku ali ako pocne previše usporavat samo smanjim neki detaljcic i ajmo dalje..

Tegla Ajvara
02-09-2010, 10:37
definitivno grafika
je*bes igru sa losom grafikom, to je onda smece a ne igra :yuck:

Deadwalker
02-09-2010, 10:49
Uvijek trazim najbolji moguci omjer kvalitete prikaza i perfomansi. U prijevodu, nastojim izvuci posljedni atom snage iz svojih komponenata kako bih dobio cim ljepsi prikaz. Malo stucanje igre tu i tamo mi ne smeta, navika s godinama ( :) )
Sada kada sam na novom racunalu koje prozvace sve nove igre bez beda, malo mi fali tog ustimavanja posto sada samo sve puknes na high i radi kak spada :D

keko
02-09-2010, 12:28
definitivno grafika
je*bes igru sa losom grafikom, to je onda smece a ne igra :yuck:


Ma bravo, svaka čast kako si pametan. Daj ne pričaj gluposti.

TeraBajt
02-09-2010, 12:31
preformansa, jerbo nemam stroj s kojim bi uopce mogo vidjet tu grafiku:(

Tegla Ajvara
02-09-2010, 12:38
definitivno grafika
je*bes igru sa losom grafikom, to je onda smece a ne igra :yuck:


Ma bravo, svaka čast kako si pametan. Daj ne pričaj gluposti.

misljenje je ko supak, svako ga ima

ja kad igram igru uzivam u efektima, u krajoliku kolko je realistican napravljen (battflefield bc2, crysisi)
sad nist nebi igro sto je graficki losije od ovo dvoje (pucacine)
u svakoj igri imas pusku i ubijas, jedino u cem se moze u igrama nadmetat proizvodjaci je grafika.
kod mmorpg nemerem tak sta trazit, al doce i tome vrjeme jednom

keko
02-09-2010, 12:42
A igrivost?

Tegla Ajvara
02-09-2010, 12:48
pa normalno da je igrivo.
ljepa igra nemoze bit neigiva

nesjecam se da sam u zdanjih godinu ipo ijednu igru igro da ima dobru grafiku al da je sranje :wink:

keko
02-09-2010, 13:06
U redu, ako se tebi sviđa, onda ja nemam što tebi pametovati, uživaj. :thumbs2: Ispričavam se što sam malo oštrije reagirao u jednom od gornjih postova :oops: .

Kostolomac
02-09-2010, 15:51
Što sam ja sve radio kako bih povećao detalje, satima bih isprobavao postavke u notepadu i mijenjao brojeve između 0 i 1.
Također, samo što baš nisam trošio sate, nego po nekoliko desetaka minuta :P

Odgovor na anketu: "Uvijek tražim zlatnu sredinu."

D.O.M.I.
02-09-2010, 16:16
najćešće tražim zlatnu sredinu, iako više naginjem performansama nego izgledu jer ne podnosim trzanje baš ;)