PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jesmo mi to stvarno glup i bezobrazan narod ili se pravimo?



Nee Joe
29-08-2010, 14:48
Naišao sam preko facebooka na jedan podosta kontoverzan članak u kojem tri autora jutarnjeg lista iznose svoje tzv 42 mjere koje bi, kako oni kažu, bile itekako uspješne u pridonošenju nekakvog realnog prihoda u državni proračun.


Među te 42 mjere se nalaze mnoge mjere s kojima se većina ne bi složila, a mene je najviše dotaknula mjera broj 31.- Uvesti porez na debljinuSi pušenje.SLiječenje debelih i pušačaSužasno je skupo za sve porezne obveznike. Nije samo taj, ima tu mnogih bisera kao što su oni da si alkoholičari plaćaju sami ispumpavanje želuca, te meni osobni favorit koji kaže ovako (broj 41):Svi koji završe fakultet mogu dvije godine raditi bez ikakvih poreza i doprinose na plaće. ????!?!?... Znači, NE PLAĆANJESporeza i doprinosa od plaće SPRIDONOSI DRŽAVNOM BUDŽETU?SDebeli ljudi (koje se tiče i mene, ali i Sicka, koji je spomenuo da je debeo, dok sam ja godinama imao probleme sa pretilošću do prije nekih 4-5 mjeseci), pušaći i alkoholičari neka vrsta posebnih ljudi u državi??


Zaboravili su još napomenuti i neku nacionalnost i rasu, ista stvar im je to! Još sam se nasmijao kad je napisao Liječenje debelih i pušača- kako država liječi debele? Daje im besplatnu liposukciju? Bespatnu ugradnju balona u želudac? Svaki čovjek koji imalo imalo iskustva u tome zna da se to veoma, da budem sad sarkastičan, MASNO plaća (samo liposukcija, bez kozemtike kože i slično, košta cca 21000kn, a i to na kraju ne ide sve državi nego vlasniku poliklinike, kirurgu ili samom šefu ordinacije). Pušaći imaju neko liječenje? Nekakva vrsta rehabilitacije??! Da budem sad bezobrazan, reći ću novinaru MA KOGA TI JEBEŠ?


Što me još više zgrozilo u komentarima je to da se mnogo ljudi SLAŽE SA OVIM! Pa hajde, neću sad biti troll i reći da tu nema nekih realnih mjera, npr kao one za kriminalce i gospodarske prevarante, al pobogu, ako neće dati bogati, ajmo lupit po džepu sirotinje! Svaka čast moronu na takvom razmišljanju. Branitelj iz domovinskog rata koji je kronični pušać i pretil još (JOŠ NA SVE ŠTO IMA) mora plaćati porez za ovo dvoje? I ne samo branitelji, nego i invalidi, umirovljenici, maloljetnici i SVI OSTALISkoji "boluju" od debljine i pušenja su neka vrsta ljudi koje moramo izopćiti iz društva, a da ih ne bi izopćili moraju zato plaćati porez?!


Mislim, zgrozio sam se na ovaj članak, stvarno to nisam očekivao od novinara naših (ne računaju se novinari Pc Playa, nego Jutarnjeg Lista) da takvo što napišu, a i opet ne znam zašto se čudim. Također, u sporednom članku se navodi i porez na interaktivnu zabavu! Kako biste pročitali ove bedastoće otvorite link:

http://www.jutarnji.hr/drzavna-rent-a-c ... h-/881579/ (http://www.jutarnji.hr/drzavna-rent-a-car-agencija--radne-akcije--nagradivanje-sluzbenika-zbog-dobrih-rezultata--i-kaznjavanje-zbog-losih-/881579/)

Constantine
29-08-2010, 14:52
citao sam danas taj članak,umro sam od smijeha na te bisere,ali vecina clanka je ipak uredu.

Nee Joe
29-08-2010, 14:53
citao sam danas taj članak,umro sam od smijeha na te bisere,ali vecina clanka je ipak uredu.

Pa i je, ne mogu to poreći, ali ne možeš poreći i ove kretenizme! Zar nam je to zbilja potrebno?

bezimeni
29-08-2010, 14:55
Ja se slažem sa mjerama .Zašto bi oni koji čuvaju svoje zdravlje plaćali za one koje baš briga sve do trenutka dok ih ne kresne bolest pa krenu kukati kod doktora ? Ili posebni porezi za rizično ponašanje ili ukinuti socijalu pa neka svatko sam plati koliko košta neki zahvat .Privatna osiguranja i sl. kao što ima razvijen kapitalistički svijet .

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 14:58
Onak, novine, hrvatske. Očekuješ neku kvalitetu? :)

Niko Bellic
29-08-2010, 14:59
Jesi gleda SiCKO bezimeni? Nemoj da me srdiš tim pričama o privatnom osiguranju! :-x

Sonic_Moronic
29-08-2010, 15:00
Da, jer se svi ljudi rode sa identičnim organizmom i zdravljem, i samo je pitanje toga koliko ga održavaju.

Daj nemoj me zajebavati. A što se tiče članka, stvarno se nadam da je to neko trolanje. :(

Nee Joe
29-08-2010, 15:01
@Bezimeni
Čekaj, znači po tebi pušaći, alkoholičari, pretili ljudi, općenito bolesnici moraju plaćati veliki dodatni porez dok će "zdravi" ljudi imati olakšice? Znači, sve mršave, lijepe ljude ćemo milovati, a debele ljude, pušaće i ostale baciti u kotao kiseline neka isplivaju van? Ako dijete padne u rijeku i ne zna plivati, baci mu kamen oko vrata, tko mu kriv što ne zna plivati? To što se slažeš sa time je vrsta diskriminacije zbog zdravstvenih nedostataka, bili oni fizički ili psihički. Svaka čast na tome.

bezimeni
29-08-2010, 15:04
Pa ako je utvrđeno da je pušenje , alkoholizam i pretilost rizično ponašanje koje doprinosi bolesti a može se liječiti snagom vlastite volje u većini slučajeva onda ih treba i dodatno operozovati jer se na njihovo liječenje troše veći novci .Ili to ili neka svatko plati vlastite troškove.Što tu nije jasno ?

Sonic_Moronic
29-08-2010, 15:06
:pray:

Sam ću sebe uvjeriti da trolaš i otići s topika.

Nee Joe
29-08-2010, 15:08
Pa ako je utvrđeno da je pušenje , alkoholizam i pretilost rizično ponašanje koje doprinosi bolesti a može se liječiti snagom vlastite volje u većini slučajeva onda ih treba i dodatno operozovati jer se na njihovo liječenje troše veći novci .Ili to ili neka svatko plati vlastite troškove.Što tu nije jasno ?

Ma daj molim te, na kakvo liječenje? U Hrvatskoj ne postoje nikakvi lijekovi koji se dobivaju u ordinaciji i bolnicama koji služe za spriječavanje pretilosti i pušenja, sva ona čang-šlang sranja se privatno kupuju. Ne postoji nikakvo posebno liječenje koje plaća država. Čisti primjer- stari mi je dijabetičar i debeo te su mu doktori pripisali dijetu- KOJU SAM PLAĆA. Prijatelj je išao na savjetovanje kod doktora i savjetovane su mu žvake i flasteri i koji prozor već ne- KOJE SAM PLAĆA. NIŠTA NE PLAĆA DRŽAVA. Ne postoje rehabilitacijski centri ili posebni zahvati i lijekovi za debljinu i pušenje koju država plaća- SVE ČOVJEK SAM PLAĆA. I još da mu se nabije porez na to ZATO ŠTO SAM PLAĆA I SAM SE LIJEČI.

Sonic_Moronic
29-08-2010, 15:09
Ali stvarno, porez na debljinu, zvuči mi kao nešto što bi Broj Jedan smislio za prikupit pare :pray:

bezimeni
29-08-2010, 15:09
Da trolam .Treba i dalje maziti pijance , pušaće i pretile da nastave sa dosadašnjim načinom života.Treba to poticati .

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 15:10
Ja sam debel i država nije dala niti lipe za moje lječenje. Ne razumijem.

Niko Bellic
29-08-2010, 15:10
E ovo je definitivno nemoguće pobiti. :bravo:

Nee Joe
29-08-2010, 15:11
Ja sam debel i država nije dala niti lipe za moje lječenje. Ne razumijem.

+1, sign, nije niti mom starom, sam plaća lijekove zato što je dijabetičar i sam će ih kupovati do kraja života, iako mu ih država treba davati. Šta debelima i pušaćima i alkoholičarima država daje? Šta?

bezimeni
29-08-2010, 15:13
Ja sam debel i država nije dala niti lipe za moje lječenje. Ne razumijem.


Nije dala ni lipe ali ću ja morati platiti kada ćeš ti morati na odštopavanje vena i ugradnju srčanih premosnica jer zahvat košta nekoliko desetaka tisuća eura .

Pretilost liječi tako da zatvoriš usta a ako imaš hormonalni poremećaj siguran sam da će ti zdravstveno odobriti lijekove .

Sonic_Moronic
29-08-2010, 15:14
Trebalo bi uvesti i porez na siromaštvo.

Nee Joe
29-08-2010, 15:15
:pray: :pray: stvarno, svaka čast :pray: :pray:

The Boz
29-08-2010, 15:15
Pa da! Na kraju krajeva, MI ih plačamo!

bezimeni
29-08-2010, 15:17
Ne nego trebao ono što je navedeno u mjerama.Sirotinja koja ne radi i prima socijalnu pomoć a zdrava je neka vrati društvu dio uloženoga kroz javne radne akcije. Prijedlog je sasvim u redu .

Nee Joe
29-08-2010, 15:18
Čovjek dobije operaciju noge zato što se vozio na biciklu brzo i zaletio se u auto- operaciju plaćamo mi. Ajmo oporezivati bicikliste. Hoćemo tako?

Niko Bellic
29-08-2010, 15:21
To je isto Michael Moore obradio u jednom od svojih filmova. Mislim da je riječ o Capitalism: A Love Story (http://michaelmoore.com/books-films/capitalism-love-story)...

The Boz
29-08-2010, 15:21
...a da nije Sicko?

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 15:25
Ja sam debel i država nije dala niti lipe za moje lječenje. Ne razumijem.


Nije dala ni lipe ali ću ja morati platiti kada ćeš ti morati na odštopavanje vena i ugradnju srčanih premosnica jer zahvat košta nekoliko desetaka tisuća eura .

Pretilost liječi tako da zatvoriš usta a ako imaš hormonalni poremećaj siguran sam da će ti zdravstveno odobriti lijekove .
Moj djed nikada nije bio debeo, uvijek se zdravo hranio pa je imao rak debelog crijeva, a koronarne žile su mu sve zaštopane od 60 do 99%.

Sonic_Moronic
29-08-2010, 15:26
Stvarno imam poriv da skeniram i postam neke zajebancija na porez iz djela Maxa Bunkera :)

Nee Joe
29-08-2010, 15:30
Stvarno imam poriv da skeniram i postam neke zajebancija na porez iz djela Maxa Bunkera :)

To je i najtužnije- Bunker se zajebavao i stavio to u strip zato što je smiješno i besmisleno. Očito je život jedan smiješan strip.

Niko Bellic
29-08-2010, 15:30
...a da nije Sicko?
Ne. To je onaj dio kad samohrane majke moraju djecu ostavljati samu doma, jer ih država sili da rade društveno korisne stvari non stop pošto primaju socijalnu pomoć. I onda dijete odgoji ulica i počne dilati piratske igre.

bezimeni
29-08-2010, 15:46
Moj djed nikada nije bio debeo, uvijek se zdravo hranio pa je imao rak debelog crijeva, a koronarne žile su mu sve zaštopane od 60 do 99%.

OK , nije živio rizčno i plaćao je normalni porez .Oni koji su odlučili živjeti rizično bi trebali dobiti na biranje .Izlazak iz sustava socijale i sami si sve plaćaju ili plaćaju više zbog RIZIKA od nastanka bolesti .Taj faktor rizika se odavno primjenjuje na mnogim poljima .Npr.visina kamata je uvjetovana rizikom takvog poslovanja.Zdravstvo je posao u kapitalističkom društvu .Problem je što naš narod nije raskrstio želi stari socijalizam ili kapitalizam.Mi bi radili socijalistički a bili plaćeni kapitalistički uz sve socijalističke privilegije pri kojima svi svatko plaća za sve koristio to ili ne .

Nee Joe
29-08-2010, 15:48
Moj djed nikada nije bio debeo, uvijek se zdravo hranio pa je imao rak debelog crijeva, a koronarne žile su mu sve zaštopane od 60 do 99%.

OK , nije živio rizčno i plaćao je normalni porez .Oni koji su odlučili živjeti rizično bi trebali dobiti na biranje .Izlazak iz sustava socijale i sami si sve plaćaju ili plaćaju više zbog RIZIKA od nastanka bolesti .Taj faktor rizika se odavno primjenjuje na mnogim poljima .Npr.visina kamata je uvjetovana rizikom takvog poslovanja.Zdravstvo je posao u kapitalističkom društvu .Problem je što naš narod nije raskrstio želi stari socijalizam ili kapitalizam.Mi bi radili socijalistički a bili plaćeni kapitalistički uz sve socijalističke privilegije pri kojima svi svatko plaća za sve koristio to ili ne .

A tko će molim te procjeniti tko živi rizično a tko ne? Rizinspektori?

bezimeni
29-08-2010, 15:51
Što fali obiteljskom liječniku ?

Nee Joe
29-08-2010, 15:55
Obiteljski liječnik je osoba koja se poziva kada se osjeća potreba za tim a ne socijalni inspektor koji će dolaziti u kuću i ocjenjivati da li živimo rizično ili ne...

Elraxery
29-08-2010, 16:13
+1 bezimenom za sve dosadasnje (obiteljski lijecnik kod sebe ima karton svakog pacijenta i zna dali ta osoba ima zdravstvenih problema pa je "debela" ili je to do stila zivota)
ali ipak mislim da je velik dio ovih prijedloga koje su novinari dali stvarno glup

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 16:19
Moj djed nikada nije bio debeo, uvijek se zdravo hranio pa je imao rak debelog crijeva, a koronarne žile su mu sve zaštopane od 60 do 99%.

OK , nije živio rizčno i plaćao je normalni porez .Oni koji su odlučili živjeti rizično bi trebali dobiti na biranje .Izlazak iz sustava socijale i sami si sve plaćaju ili plaćaju više zbog RIZIKA od nastanka bolesti .Taj faktor rizika se odavno primjenjuje na mnogim poljima .Npr.visina kamata je uvjetovana rizikom takvog poslovanja.Zdravstvo je posao u kapitalističkom društvu .Problem je što naš narod nije raskrstio želi stari socijalizam ili kapitalizam.Mi bi radili socijalistički a bili plaćeni kapitalistički uz sve socijalističke privilegije pri kojima svi svatko plaća za sve koristio to ili ne .
Cool story bro, ali kako sada imaš hrpe invalida (domovinskog rata), tako bi imao i hrpe ljudi koji ne vode stresan i po zdravlje rizičan život :)

bezimeni
29-08-2010, 16:24
Kada bi podjelili stotinjak otkaza korumpiranim liječnicima uz zabranu rada na , recimo desetak godina uveo bi se red u roku keks.

The Boz
29-08-2010, 16:28
Treba kažnjavat krivce, da. Ajd, odi ih nađi.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 16:28
Previše je tu "kad bi" situacija u igri :)

bezimeni
29-08-2010, 16:35
Pa i ja slažem da treba predložene mjere uvesti u paketu ...fino su tamo razradili skoro sve što je trulo .Ostalo bi se rješavalo u hodu .

MILF hunter
29-08-2010, 16:35
U Hrvatskoj postoji nekakav porez na samce, jel?

bezimeni
29-08-2010, 16:38
Mislim da ne ali vani postoji.Porez na neoženjene.Znam da se prije desetak godina nešto pričalo o uvođenju tog poreza i kod nas.

edit. u stvari kod nas imaš olakšice na djecu pa te dođe na isto .

MILF hunter
29-08-2010, 16:48
Treba za nekih 30-40% podići cijenu cigareta, eventualno nekih alkoholnih pića. U potpunosti stojim iza napisanog 8)

K4ciga
29-08-2010, 17:18
S čisto ekonomskog stajališta, tvoj potez povećanja cijena alkoholnih i duhanskih proizvoda bi hrvatsku ekonomiju bacio na koljena. Ogromni porezi se ubiru od duhana i alkohola. Kad bi se povećao porez, smanjila bi se potrošnja, s njom i prihod od istog. To znači da se trebaju povisiti drugi porezi da bi se donekle nadoknadio gubitak. To znači da bi građani počeli štedjeti na tim namirnicama kojima bi cijena narasla, što opet povlači daljnje restriktivne mjere, pad standarda, rast šverc-komerca od kojih se, opet, nebi mogao ubrati porez.

Nadalje, ne umre svaki pušać od direktne posljedice pušenja, tako da teza o skupoći liječenja ne drži vodu.

Sa zdravstvenog stajališta, svakako bi populacija bila tjelesno zdravija. Govorim tjelesno jer bi većini stanovništva poskupljenja izazvana tako visokim porezom izazvala znatne količine stresa i "alternativnih" poroka, koji ne moraju biti nužno dobri. Treba pogledati stvar iz više kutova :)

Neven <R>
29-08-2010, 18:40
Većina točaka u ovom članku itekako stoji i da država funkcionira spada vjerojatno bi se sprovele.

Delirium
29-08-2010, 18:54
Pa i ja slažem da treba predložene mjere uvesti u paketu ...fino su tamo razradili skoro sve što je trulo .Ostalo bi se rješavalo u hodu .


uvest cemo ove mjere ,aOstalo bi se rješavalo u hodu .

cham3leon
29-08-2010, 19:00
Najveći smijeh je što mnogi znaju što u Hrvatskoj treba provesti kako bi se mogao dobiti održiv proračun, ali nitko neće htjeti izaći na izbore sa takvom politikom jer je nitko ne bi htio. Zato aktualna vlada ne dira standard građana da im se zavuče u guzicu i tako na idućim izborima izbore još 4 godine prava na kapetansko mjesto broda koji tone.

Članak neću ni komentirati, to se netko zajebava.

croat1gamer
29-08-2010, 19:03
tl;dr.

Preletio preko par prijedloga, neki mozda cak i imaju smisla.
Onda sam se sjetio da zivim u Republjici Hrvackoj.

Cak i da provedu te stvari, zajebali bi na necemu trecem. Ili bi cak zajebali i provodenje istoga.
Personalno, sumnjam da bi ista od toga proveli. Remember, Hrvacka.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 19:11
I use Croatistan nowdays.

The Boz
29-08-2010, 19:13
Croatian Dollars.

MILF hunter
29-08-2010, 19:25
Tek sam sada pročitao članak. Slažem se s bar 30 stavki, ostale su diskutabilne.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 19:48
35. Uvesti porez na udruge koje nemaju hrvatski naziv, što hrvatski zakoni propisuju. Bad Blue Boysi, na primjer.
Ajde mi recite kako bi itko uzeo taj članak imalo ozbiljno nakon ovoga?

The Boz
29-08-2010, 19:49
Hehehe, porez na Amnesty International :)

bezimeni
29-08-2010, 20:04
U svakoj šali ima pola istine .

Sickmanno1
29-08-2010, 20:16
Mene samo zanima koliko se dnevno trosi na ljecenje ljudi zbog duhanskih proizvoda. Preko 10 milijona? Koliko dnevno ubere hrvatska od poreza na cigareta. Ponavljam 10 milijona kuna.

Najvise me zivciraju retardirani ljudi koji pricaju da bi cigarete trebale biti 50kn. Sta mislite da bi se onda prodavale u ovakvoj mjeri? Pa samim ovim poskupljenjem od 4kn u par godina 10% ljudi s kojima sam u kontaktu su poceli raditi svoje cigarete, 10% ih je prestalo pusiti, a jos 10% ih pusi znatno manje. Kupuju duhan i frci. Ja sam isto jedan od tih i kutija cigara me ispadne 8kn, a nekoristim neku skiju i neko smece, vec dobar duhan koji se moze pronaci na gotovo svakom kiosku.

Ono sto me najvise smeta jest to sto se svakodnevno sere nama pusacima. Ajmo im poskupiti cigare, ajmo im zabraniti pusenje u zatvorenim prostorijama, ajmo im dati dodatni porez za ljecenje itd itd. A nitko negleda na to da svaki prosjecni pusac puni mjesecno hrvatsku blagajnu za 400kn od samog poreza na cigarete. Umjesto da se nas pusace uzdize u zrak i da dobivamo mjesecno 2 kutije cigareta HR koje su punili hrvatski politicari u saboru sa masinicama, desava se totalno suprotno i stalno se po nama sere.

Ovo o dodatnom placanju poreza na debljinu necu previse ni komentirati. Mislim da nije samo u jednom navratu dokazano da neki ljudi imaju problema sa tezinom upravo radi genetike i niceg drugog. Znaci moze se reci da je debljina bolest. Drugim rijecima onda bi ja trebao imati jeftinije ljecenje prvenstveno od debljine, a ne da bi mi jos treba placati dodatno zato sto sam bolestan. Uostalom moj problem sa debljinom je taj sto ja dobijem 2kg kad popijem casu vode. Znaci da bi ja bio "normalan" morao bi se drzati neke djete do kraja zivota kao da sam seceras, dok neki ljudi mogu pojest dnevno kravu i nece dobiti niti jednu kilu, ali eto oni su normalni, nisu oni krivi, vec sam ja kriv, a lol.

Btw, nisam bio kod doktora jedno 5 godina. Zadnji put sam vidio medicinsku sestru prije tjedan dva kad sam darivao krv. Hocu li ja dobiti neku olaksicu zato sto sam redoviti davatelj krvi? Hocu kurcinu. Vani se darivanje krvi placa. Kod nas dobijes casu vina i pucku kobasicu. Ok neidem ja davati krv radi hrane i novaca, vec zbog zelje da pomognem, ali ako dode taj zakon na red, nitko me nece gledati kao davatelja krvi, vec ce me gledati kao debelog pusaca i jos ce mi uzeti novac, makar sam sa svojih vec 17 davanja krvi spasio vjerovatno nekom zivot.

Tuzno zaista :(

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 20:18
Hocu li ja dobiti neku olaksicu zato sto sam redoviti davatelj krvi?
Oslobođen si plaćanja dopunskog zdravstvenog osiguranja i inih participacija nakon 30. darivanja krvi (mislim da je 30., nisam siguran), a u Zagrebu imaš besplatan javni gradski prijevoz :)

cham3leon
29-08-2010, 20:20
Kad je netko pušač, uvijek će izvući para za kutiju cigareta koliko god koštale. Ovo sa porezima na debljinu i čime sve ne je čista glupost.

bezimeni
29-08-2010, 20:22
Samo ako si građanin Zagreba.Ako nisi nemaš besplatan prijevoz. Ali oslobođen si participacije nakon što pošteno iskrvariš . Ja odustao od davanja krvi .

Sickmanno1
29-08-2010, 20:24
Kad je netko pušač, uvijek će izvući para za kutiju cigareta koliko god koštale.

Hoce ako je glup i ako ima para. Ako je pametan naci ce alternativu u vidu svercera kod kojih se moze naci jeftinije i za 30-40% ili moze sam raditi cigarete i usparati 50-60%.

@Pingu

Ne zivim u ZGu i neplacam dopunsko osiguranje ^^

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 20:25
Samo ako si građanin Zagreba.Ako nisi nemaš besplatan prijevoz. Ali oslobođen si participacije nakon što pošteno iskrvariš . Ja odustao od davanja krvi .
Ja u utorak idem dati 7. put :)

The Boz
29-08-2010, 20:26
Ja sam izgubio svoju knjižicu :(

cham3leon
29-08-2010, 20:26
Kad je netko pušač, uvijek će izvući para za kutiju cigareta koliko god koštale.

Hoce ako je glup i ako ima para. Ako je pametan naci ce alternativu u vidu svercera kod kojih se moze naci jeftinije i za 30-40% ili moze sam raditi cigarete i usparati 50-60%.


Poanta je bila da ga visoke cijene neće omesti u pušenju što je često glavna misao vodilja svakog poreza na duhanske proizvode.

Sickmanno1
29-08-2010, 20:33
Poanta je bila da ga visoke cijene neće omesti u pušenju što je često glavna misao vodilja svakog poreza na duhanske proizvode.

Pa cuj da se poskupljenja vrse postupno od recimo 1kn u dvije godine ne bi se to ni desilo ali dvaput poskupljenje u godinu dana svakog desetog covjeka lupi malo u glavu. Neko prestane a neko nade alternativu. U svakom slucaju mislim da drzava vise s tim gubi nego dobiva. Svercanje cigareta nikad nije bilo jace. Recimo prije 2-3 godine su mi uhvatili susjedu (na dojavu "postenog" (citaj: ljubomornog) susjeda) sto sverca cigarete i sve joj pokupili, oko 20 kutija sa po 24 steke cigara + dobila je hebacku kaznu. Mislis da je prestala sa svercom? Ne. I dalje joj se isplati jerbo je cijelu kucu sagradila sa cigarama.

K4ciga
29-08-2010, 20:35
Koja je procedura davanja krvi? Stvarno je red da i ja već jednom počnem s tom praksom, ali sam zabrinut da imam, štajaznam, neku bolest za koju nisam ni znao da imam. Rade li se kontrole krvi darivatelja?

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 20:37
Da, rade se kontrole na abecedu hepatitisa, HIV i sl. Evo ti link, obrazuj se :)

http://www.hztm.hr/index.asp?id=41

Sickmanno1
29-08-2010, 20:37
Koja je procedura davanja krvi? Stvarno je red da i ja već jednom počnem s tom praksom, ali sam zabrinut da imam, štajaznam, neku bolest za koju nisam ni znao da imam. Rade li se kontrole krvi darivatelja?


Pa jel nije bolje da saznas sto prije :D?

Rijesavas upitnik, pita te par pitanja i prije vadenja krvi ti testira kriv glupim ubodom u prst ^^

Niko Bellic
29-08-2010, 21:06
...a u Zagrebu imaš besplatan javni gradski prijevoz :)
Jel to zajeb**** ili?

Maloki
29-08-2010, 21:27
I sam imam problema sa pretilošću i mislim da bi mi mogućnost dodatnog poreza zbog toga bio još veći poticaj da se riješim toga.
No opet, ima mnogih pretilih ljudi koji nisu pretili zbog vlastitog nemara već zbog nekih drugih stvari.

Ono što meni nije jasno je zašto se buniš protiv sljedećih stvari:

Uvesti porez na pušenje.
Zašto je to loše?
Pušači bez razloga truju i sebe i okolinu.
Dodatni porez bi ih možda i nagnuo da prestanu pušiti te tako olakšaju život sebi i okolini.
Stric mi nikada u životu nije zapalio cigaretu, no pluća su mu u gorem stanju od mog oca koji je 17 godina pušio i do 3 kutije na dan.


ima tu mnogih bisera kao što su oni da si alkoholičari plaćaju sami ispumpavanje želuca
Po čemu je to biser?
Svaki nadobuni 14-ogodišnjak koji se odluči napiti ko prasac zaslužuje kaznu.
Ispumpajte vi njemu želudac i lijepo pošaljite račun roditeljima pa da vidimo kad će malac idući put opet smjeti van i hoće li se više usudit to napravit.


meni osobni favorit koji kaže ovako (broj 41):Svi koji završe fakultet mogu dvije godine raditi bez ikakvih poreza i doprinose na plaće.
Ni u ovome ne vidim ništa loše i smatram da ovo paše svima koji studiraju/namjeravaju studirati.
Ionako za vrijeme studiranja potrošiš puno previše novaca kako bi se jednog dana mogao lijepo zaposliti, zašto im onda ne bi išli malo na ruku?


Zaboravili su još napomenuti i neku nacionalnost i rasu, ista stvar im je to!/
Ok, molim te reci mi kakve proklete veze imaju nacionalnost i rasa sa alkoholizmom i pušenjem?
U kojem svemiru je to slična ili, još bolje, ista stvar?

Nee Joe
29-08-2010, 21:31
I sam imam problema sa pretilošću i mislim da bi mi mogućnost dodatnog poreza zbog toga bio još veći poticaj da se riješim toga.
No opet, ima mnogih pretilih ljudi koji nisu pretili zbog vlastitog nemara već zbog nekih drugih stvari.

Ono što meni nije jasno je zašto se buniš protiv sljedećih stvari:
[quote=Nee Joe Hendrix]Uvesti porez na pušenje.
Zašto je to loše?
Pušači bez razloga truju i sebe i okolinu.
Dodatni porez bi ih možda i nagnuo da prestanu pušiti te tako olakšaju život sebi i okolini.
Stric mi nikada u životu nije zapalio cigaretu, no pluća su mu u gorem stanju od mog oca koji je 17 godina pušio i do 3 kutije na dan.


ima tu mnogih bisera kao što su oni da si alkoholičari plaćaju sami ispumpavanje želuca
Po čemu je to biser?
Svaki nadobuni 14-ogodišnjak koji se odluči napiti ko prasac zaslužuje kaznu.
Ispumpajte vi njemu želudac i lijepo pošaljite račun roditeljima pa da vidimo kad će malac idući put opet smjeti van i hoće li se više usudit to napravit.


meni osobni favorit koji kaže ovako (broj 41):Svi koji završe fakultet mogu dvije godine raditi bez ikakvih poreza i doprinose na plaće.
Ni u ovome ne vidim ništa loše i smatram da ovo paše svima koji studiraju/namjeravaju studirati.
Ionako za vrijeme studiranja potrošiš puno previše novaca kako bi se jednog dana mogao lijepo zaposliti, zašto im onda ne bi išli malo na ruku?


Zaboravili su još napomenuti i neku nacionalnost i rasu, ista stvar im je to!/
Ok, molim te reci mi kakve proklete veze imaju nacionalnost i rasa sa alkoholizmom i pušenjem?
U kojem svemiru je to slična ili, još bolje, ista stvar?[/quote:2shz71xq]

Vjerujem da ti za sve argument stoji, ali:


Ok, molim te reci mi kakve proklete veze imaju nacionalnost i rasa sa alkoholizmom i pušenjem?
U kojem svemiru je to slična ili, još bolje, ista stvar?

Pucao sam na to da bi veći porez trebali davati ljudi koji su debeli, alkoholičari i/ili pušaći. Znači, takvi ljudi su drukčiji, imaju neki fenomen na sebi po ćemu su drukčiji od ostalih, "normalnih" ljudi. Trebali bismo na vrata WC-a napisati: MUŠKO-ŽENSKO-DEBELE MRCINE-PUŠIONIČARI-PIJANDURE... I sad nemoj reć da to nije vrsta diskriminacije, isto kao diskriminacija prema nacionalnosti ili rasi. Na to sam mislio, nisam mislio da su direktno povezane te činjenice. Za ostalo te ne mogu pobiti, ali pročitaj malo šta pišu drugi, pa ćeš razumijeti.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 21:32
...a u Zagrebu imaš besplatan javni gradski prijevoz :)
Jel to zajeb**** ili?[/quote:zgmtr1ls]
Nije.

[quote]KOJA PRAVA I POGODNOSTI IMAJU DOBROVOLJNI DARIVATELJI KRVI U HRVATSKOJ?

1. U Republici Hrvatskoj dobrovoljni darivatelji krvi imaju pravo na plaćeni dopust (1 slobodan dan) s naslova Dobrovoljnog darivanja krvi koji se ostvaruje tijekom kalendarske godine sukladno radnim obavezama. Zakon o radu(pročišćeni tekst) čl. 57. st. 5 (NN 137/04).

2. Ovo pravo je povoljnije riješeno pojedinim kolektivnim ugovorima, tako primjerice dobrovoljnim darivateljima krvi pripada pravo na 2 dana plaćenog dopusta za svako darivanje krvi do najviše 10 dana u kalendarskoj godini. Kolektivni ugovor za djelatnost zdravstva i zdravstvenog osiguranja čl. 43. st.1. podstavak 9.(NN 09/05).

3. Za dobrovoljne darivatelje krvi koji su osiguranici HZZO ( Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje), i to za muškarce koji su krv darovali više od 35 puta i žene koje su darovale krv više od 25 puta, sredstva za premiju dopunskog zdravstvenog osuguranja koje provodi HZZO osiguravaju se u državnom proračunu: Zakon o dobrovoljnom zdravstvenom osiguranju čl. 14a. stavak1. točka 3 (NN 85/06, NN 150/08)

4. Dobrovoljni darivatelji krvi u gradu Zagrebu imaju pravo na besplatnu godišnju pokaznu kartu za javni prijevoz koji se odvija unutar područja javnog prijevoza Grada Zagreba, i to muškarci koji su darovali krv 30 i više puta i žene koje su krv darovale 20 i više puta, ako to pravo ne ostvaruju po drugoj osnovi. (Odluka gradske skupštine Grada Zagreba o socijalnoj skrbi od 28.09.06., te Odluka o izmjenama odluke o socijalnoj skrbi od 31.03.09. čl.5.

5. Za dobivanje besplatne pokazne karte u HZTM je potrebno donijeti potvrdu od radne organizacije, ako je osoba zaposlena a ne prima plaćeni prijevoz ili kartu, a ako je umirovljenik - potvrdu da je u mirovini. U osobnoj iskaznici mora biti navedeno prebivalište - Zagreb.

6. Korisnike prava utvrđuje Ured na temelju podataka HZTM uz predočenje dokaza potrebnih za ostvarenje prava prema navedenoj odluci.

bezimeni
29-08-2010, 21:33
A oni koji drže do svog zdravlja , rijetko idu doktoru i uredno plaćaju porez koji iskoriste oni koji ne drže do svog zdravlja nisu diskriminirani ?

Nee Joe
29-08-2010, 21:34
Pa o ćem ti pričaš, jel itko rekao "Gle onog tko je zdrav i drži do sebe, koji kreten, ajmo mu nabit porez", jel igdje piše da "normalni" ljudi dobivaju veći porez? GDJE TO PIŠE DA SU ZDRAVI LJUDI DISKRIMINIRANI, NAĐI MI TO!

EDIT:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs393.snc4/45656_1500844793741_1012808713_31417774_1706307_n. jpg

Šta, jel ovaj čovjek (znaju svi tko je) išta drukčiji od drugih ljudi? Ajmo mu nabit porez! Jebo te, ajmo, ajmo!

bezimeni
29-08-2010, 21:35
Diskriminirani su jer moraju plaćati ono što ne potroše .

K4ciga
29-08-2010, 21:37
Turci imaju kulturu pušenja :E

EDIT: Kriva tema

Nee Joe
29-08-2010, 21:37
Diskriminirani su jer moraju plaćati ono što ne potroše .

A to je kao ono što si pričao, operacija srca i ta sranja? Što, debeli ljudi, pušaći, alkoholičari to ne plaćaju? Oni drkaju kitu sa strane?

Maloki
29-08-2010, 21:42
Pucao sam na to da bi veći porez trebali davati ljudi koji su debeli, alkoholičari i/ili pušaći. Znači, takvi ljudi su drukčiji, imaju neki fenomen na sebi po ćemu su drukčiji od ostalih, "normalnih" ljudi. Trebali bismo na vrata WC-a napisati: MUŠKO-ŽENSKO-DEBELE MRCINE-PUŠIONIČARI-PIJANDURE... I sad nemoj reć da to nije vrsta diskriminacije, isto kao diskriminacija prema nacionalnosti ili rasi. Na to sam mislio, nisam mislio da su direktno povezane te činjenice. Za ostalo te ne mogu pobiti, ali pročitaj malo šta pišu drugi, pa ćeš razumijeti.

Znam na što si ti mislio i pročitao sam što su drugi napisali te savršeno razumijem.
I opet te pitam, kako možeš povući paralelu između rase/nacionalnosti i pušenja/alkoholizma?
Jesi ti kriv ako si crnac ili albanac? Nisi.
Jesi ti kriv ako si pušač ili alkoholičar? Jesi.
Čak ni protiv pušenja nije tolika greda kolika je protiv alkohola pošto je velik broj alkoholičara nasilan i samo radi štetu svima.

Koliko imaš primjera muškaraca koji si lijepo popiju, dođu doma i zlostavljaju ženu i dijecu.
Koliko imaš primjera ljudi koji si lijepo popiju, sjednu za volan i skrive prometnu u kojima ima mrtvih, a oni nisu među njima.
Pa mog oca je napao jedan pijanac pred kakvih 10 godina kad mu ovaj nije htio dati 10kn da si popije pivu.
I ti sad hoćeš reći da je biti "drugačiji" zato jer si alkoholičar isto kao biti "drugačiji" na temelju boje kože?

bezimeni
29-08-2010, 21:47
Diskriminirani su jer moraju plaćati ono što ne potroše .

A to je kao ono što si pričao, operacija srca i ta sranja? Što, debeli ljudi, pušaći, alkoholičari to ne plaćaju? Oni drkaju kitu sa strane?


Ako želiš normalo diskutirati smanji doživljaj .Kao drugo već sam se objasnio i ne namjeravam se ponavljati .

Nee Joe
29-08-2010, 22:47
Diskriminirani su jer moraju plaćati ono što ne potroše .

A to je kao ono što si pričao, operacija srca i ta sranja? Što, debeli ljudi, pušaći, alkoholičari to ne plaćaju? Oni drkaju kitu sa strane?


Ako želiš normalo diskutirati smanji doživljaj .Kao drugo već sam se objasnio i ne namjeravam se ponavljati .

Ja se ne mislim povući od svog mišljenja niti se pravit pametan. Samo razmisli o tome što pričaš i ne moramo više onda o ovom raspravljat.

bezimeni
29-08-2010, 22:54
Evo baš razmišljam...

Nee Joe
29-08-2010, 23:00
Trebao bih te zvati Waldo....

Lord Ragnarok
29-08-2010, 23:03
svejedno bi bio glup. alkohol i cigarete su bolest cije ljecenje ja ne zelim placati.

Nee Joe
29-08-2010, 23:05
Da, stoga ćemo ih ostaviti da umru. Peace out.

Lord Ragnarok
29-08-2010, 23:06
nen ego ih pustiti da si sami plate ljecenje

keko
29-08-2010, 23:08
Što se tiče toga da si ljudi sami plaćaju ispumpavanje želuca, u potpunosti sam za to, 90% ljudi kojima se ispumpava želudac su balavci koji misle da su frajeri kad se toliko napiju da hitna mora po njih doći. Neka plate i da vidiš kako će roditelji reagirati jer je nažalost nekim roditeljima više žao to što su djetetu platili ispumpavanje želuca nego to kako se dijete ponaša. No ne slažem se s glupostima o dizanju poreza na alkohol i cigarete, da se to napravi, naša država bi bankrotirala.

Nee Joe
29-08-2010, 23:19
Posljednje riječi: Svaka čast na plaćanju samostalnog ispumpavanja želuca, to se slaže, to je faktor koji čovjek sam uzrokuje, i na cigaretama, to također sam uzrokuje, ali što se tiče debljine- ja sam išao na liječenje 4 godine zato što je otkriveno da imam hormonalni poremećaj i probleme sa žlijezdama, koje su lučile nepotrebne masnoće i dodavale mi prekomjerne kile, iako praktički nisam ništa jeo. Neću sad lagati i reći da sam ja platio liječenje, nego su ga platili moji roditelji, al je bit u tome da ga nije država platila. Na liječenju sam otkrio istraživanje hrvatskog zdravstva (2007. godine) u kojem piše da preko 74% Hrvata prekomjerne težine boluje od tog poremećaja, i kad vidite debelog čovjeka na ulici, vjerojatno ima taj problem. Stoga nije u redu naplaćivati porez na nekog tko vjerojatno boluje od poremećaja i još se buniti kako ne bi plaćali transplantaciju srca. Moralna je obaveza čovjeka pomagati drugom čovjeku, bez obzira na rasu, nacionalnost, religiju ili FIZIČKO i MENTALNO stanje. Također, više od 60% tog poreza u ovoj državi definitivno ne ide u zdravstvo nego znate već gdje, osobito kad imamo ovog ministra financija, ne moramo se bojiti ovog zakona, uzimat će on još dugo dugo kakve smo mi sreće. Cilj cijelog ovog razgovora nije u tome da ne treba oporezivati oni koji štete, neko da ne treba oporezivati one koji to nisu zaslužili. Naravno, da bi se to otkrilo, potrebno je puno istraživanja (moguće od strane obiteljskog doktota, to ti je dobar argument, bezimeni) i podataka. Jednostavno je glupo uvesti ovakav zakon ofrlje kao iz neba i naštetiti onima koji su već podosta oštećeni.

keko
29-08-2010, 23:26
Posljednje riječi: Svaka čast na plaćanju samostalnog ispumpavanja želuca, to se slaže, to je faktor koji čovjek sam uzrokuje, i na cigaretama, to također sam uzrokuje, ali što se tiče debljine- ja sam išao na liječenje 4 godine zato što je otkriveno da imam hormonalni poremećaj i probleme sa žlijezdama, koje su lučile nepotrebne masnoće i dodavale mi prekomjerne kile, iako praktički nisam ništa jeo. Neću sad lagati i reći da sam ja platio liječenje, nego su ga platili moji roditelji, al je bit u tome da ga nije država platila. Na liječenju sam otkrio istraživanje hrvatskog zdravstva (2007. godine) u kojem piše da preko 74% Hrvata prekomjerne težine boluje od tog poremećaja, i kad vidite debelog čovjeka na ulici, vjerojatno ima taj problem.SStoga nije u redu naplaćivati porez na nekog tko vjerojatno boluje od poremećaja i još se buniti kako ne bi plaćali transplantaciju srca. Moralna je obaveza čovjeka pomagati drugom čovjeku, bez obzira na rasu, nacionalnost, religiju ili FIZIČKO i MENTALNO stanje. Također, više od 60% tog poreza u ovoj državi definitivno ne ide u zdravstvo nego znate već gdje, osobito kad imamo ovog ministra financija, ne moramo se bojiti ovog zakona, uzimat će on još dugo dugo kakve smo mi sreće. Cilj cijelog ovog razgovora nije u tome da ne treba oporezivati oni koji štete, neko da ne treba oporezivati one koji to nisu zaslužili. Naravno, da bi se to otkrilo, potrebno je puno istraživanja (moguće od strane obiteljskog doktota, to ti je dobar argument, bezimeni) i podataka. Jednostavno je glupo uvesti ovakav zakon ofrlje kao iz neba i naštetiti onima koji su već podosta oštećeni.


Pitam se da li Šuki i Čobanković boluju od toga... :P

Nee Joe
29-08-2010, 23:29
Posljednje riječi: Svaka čast na plaćanju samostalnog ispumpavanja želuca, to se slaže, to je faktor koji čovjek sam uzrokuje, i na cigaretama, to također sam uzrokuje, ali što se tiče debljine- ja sam išao na liječenje 4 godine zato što je otkriveno da imam hormonalni poremećaj i probleme sa žlijezdama, koje su lučile nepotrebne masnoće i dodavale mi prekomjerne kile, iako praktički nisam ništa jeo. Neću sad lagati i reći da sam ja platio liječenje, nego su ga platili moji roditelji, al je bit u tome da ga nije država platila. Na liječenju sam otkrio istraživanje hrvatskog zdravstva (2007. godine) u kojem piše da preko 74% Hrvata prekomjerne težine boluje od tog poremećaja, i kad vidite debelog čovjeka na ulici, vjerojatno ima taj problem.SStoga nije u redu naplaćivati porez na nekog tko vjerojatno boluje od poremećaja i još se buniti kako ne bi plaćali transplantaciju srca. Moralna je obaveza čovjeka pomagati drugom čovjeku, bez obzira na rasu, nacionalnost, religiju ili FIZIČKO i MENTALNO stanje. Također, više od 60% tog poreza u ovoj državi definitivno ne ide u zdravstvo nego znate već gdje, osobito kad imamo ovog ministra financija, ne moramo se bojiti ovog zakona, uzimat će on još dugo dugo kakve smo mi sreće. Cilj cijelog ovog razgovora nije u tome da ne treba oporezivati oni koji štete, neko da ne treba oporezivati one koji to nisu zaslužili. Naravno, da bi se to otkrilo, potrebno je puno istraživanja (moguće od strane obiteljskog doktota, to ti je dobar argument, bezimeni) i podataka. Jednostavno je glupo uvesti ovakav zakon ofrlje kao iz neba i naštetiti onima koji su već podosta oštećeni.


Pitam se da li Šuki i Čobanković boluju od toga... :P

Cho definitivno, gledao sam u emisiji gdje je bio gost i rekao da mu je velik porok pušenje...

bezimeni
29-08-2010, 23:35
Onda smo iznimno bolesna nacija sa urođenim problemima kada su žlijezde u pitanju .Po nekim istraživanjima smo peta nacija u svijetu po debljini .Koliko vidim do toga nas je dovela dosadašnja dobra zdravstvena politika i nema potrebe ništa mijenjati. Liječiti će mo posljedice a za uzrok koga briga. Ne , ne...lupi ti po džepu i da vidiš kako će ogroman broj žlijezda početi raditi kako treba i svi sretni i zadovoljni .Pitam se kako su se te žlijezde tako naglo poremetile u tako velikom broju u zadnjih tridesetak godina ...

Maloki
29-08-2010, 23:36
Pa lol, zar nije logički zaključit da se ubiranje poreza na pretilost odnosi samo na one pretile osobe koje su si same to uzrokovale, odnosno da se ne radi o nekom hormonalnom poremećaju? :)

Sonic_Moronic
29-08-2010, 23:40
Da, sad mi je sve jasno i jednostavno.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 23:47
Nikom ne pada na pamet koliko bi koštalo testiranje SVIH ljudi koji imaju BMI >30 da se oktrije je li to do hormona?

The Boz
29-08-2010, 23:49
Pa lol, zar nije logički zaključit da se ubiranje poreza na pretilost odnosi samo na one pretile osobe koje su si same to uzrokovale, odnosno da se ne radi o nekom hormonalnom poremećaju? :)
Šta ako je netko full mršav i u formi, a ima hormonalni poremećaj? Kaj, dobije olakšicu jer se fakat trudi?

bezimeni
29-08-2010, 23:53
Ne nego ne plaća uvećani porez jer ne spada u rizičnu skupinu.Rizik ima svoju cijenu .Ili jednstavno ukinemo socijalno i svatko se lijeći kako zna i može.Pa ti žderi , puši , drogiraj se i cugaj koliko te volja .To bi bilo najpoštenije.

Nodakim
29-08-2010, 23:53
Nikom ne pada na pamet koliko bi koštalo testiranje SVIH ljudi koji imaju BMI >30 da se oktrije je li to do hormona?


Pa ne bi se testirali svi građani,samo oni koji su na gaming forumima jer očito je 90% populacije ovdje iznad 30 BMI.
Jebote,šta ste se uživili,novinar je vjerovatno krivo formulirao svoje mišljenje zbog nedostatka obrazovanja.
Vjerovatno je mislio da veći doprinosi pretili plaćaju za zdravstveno,što je opravdano.
Isto kako i životno.

K4ciga
30-08-2010, 00:23
Ne nego ne plaća uvećani porez jer ne spada u rizičnu skupinu.Rizik ima svoju cijenu .Ili jednstavno ukinemo socijalno i svatko se lijeći kako zna i može.Pa ti žderi , puši , drogiraj se i cugaj koliko te volja .To bi bilo najpoštenije.

To bi bilo najpoštenije? Daj slušaj se. Šta je sa onima koji jednostavno NEMAJU novca za liječenje, a cijeli život su tip-top?

Daj :thumbs1:

SkunK
30-08-2010, 01:44
Da nije bilo pušača ova bi zemlja odavno bankrotirala.

Mi pušači dakle tim novcem uzdržavamo sve ono što "normalni", "debeli" i ostali ljudi koriste :P


@Bezimeni

Generaliziraš do boli. To je kao da ja sad kažem tebi: "Jel' imaš kćer? Ide u školu jel tako? E pa ja plaćam za to i ja ne želim da ona više ide". Kužiš što ti hoću reći? Koliko god se to "plaćanje lječenja pušača" od strane nepušača, toliko se od strane pušača ubire lova od ugradnje ventilatora za službene prostorije, izgradnju smoke-free prostorija itd. Što ako država odluči naparaviti novu dvoranu za sportaše, a meni se kao pušaču to gadi i ne želim dati porez na to? Kuzis, tako sve postavljaš.

Babitz
30-08-2010, 02:16
Savršen sajt za debele. (http://www.yourefatbecauseyourestupid.com/)

I ono, da 74% debelih ima taj poremećaj, onda debljina ne bi bila rastući trend. Ako netko s ovog foruma ima taj poremećaj, da se liječiti; kao što je to napravio jedan ovdje. Sve je stvar životnih navika i volje. Sami ste krivi, rizik ste.

Marvin OCX
30-08-2010, 03:54
I glup i bezobrazan i pravimo se.

bezimeni
30-08-2010, 06:31
Znači pušači su spasili ovu zemlju od bankrota ? Odustajem od daljnje rasprave , nema smisla .Po nekim izračunima bolesti uzrokovane pušenjem koštaju proračun cc 3 milijarde kuna godišnje direktno a indirektno još i više.

Par članaka ...klik (http://mojahrvatska.jutarnji.hr/topic/trebaju-li-pusaci-i-debeli-placati-skuplje-zdravstvo/)S, klik (http://www.cardionet.hr/cardionetzdravlje/casopis/clanak.asp?id=25)


"Pušenje duhana košta društvo u smislu zdravstvene i socijalne zaštite, smanjene produktivnosti, onečišćenja okoliša, gubitka poljoprivrednih površina koje bi se mogle iskoristiti za proizvodnju hrane te šteta nastalih uslijed neopreznosti kod pušenja duhana. Cigarete su također skupa navika za pojedince i obitelji koje na taj način troše novac koji bi se mogao utrošiti na hranu, stano-vanje, odijevanje i druge potrepštine. U Republici Moldaviji uvezena kutija od 20 cigareta košta više od prosječne dnevne zarade. Osim samih troškova cigareta, obitelji trpe daljnji gubitak zarade na troškove zdravstvene skrbi i odbitke zbog bolovanja tijekom bolesti. Konačno, pušenje usmrćuje četvrtinu svih pušača tijekom njihovih radno-produktivnih godina, uzrokujući tako kod mnogih obitelji gubitak primarnog donosioca prihoda. "

Over and Out .

Aral
30-08-2010, 06:45
Ja ću samo reć da se slažem sa bezimeni, a u daljnju raspravu neću ulazit, valjda je i on shvatio o čem se tu radi.

bezimeni
30-08-2010, 07:27
EDIT ( rekao sam da odustajem ali malo sam guglao i moram ovo postati )

U stvari možda se i varam .Možda se ipak isplati nepušačima da što više ljudi puši .

"Štoviše, takav nebulozni “argument” za dobrobit pušenja postoji u jednom izvješću Philipa Morrisa koji je prije pet godina izračunao da Češka na preranoj smrti pušača godišnje štedi 147 milijuna dolara jer prerano umrli ne troše za mirovinu, zdravstveno osiguranje i socijalnu skrb!?"

KLIK (http://www.monitor.hr/clanci/struka-usutkana-pusenje-dozvoljeno-jer-puni-proracun/24729/)

McPingvin_v2.0
30-08-2010, 11:45
Poprilično sam siguran da porez i trošarine donose više od 3 milijarde kuna godišnje u proračun.

U Hrvatskoj je 40% pušača. Ako svaki dnevno popuši jednu kutiju cigareta koja dođe 15 kuna, 3 kune je PDV. Ajmo reći da je jedna trećina od ostatka trošarina i porezi. To je 6 kuna od svake kutije cigarete. Dnevno je to 10.800.000 kuna. Godišnje? Samo 3.942.000.000 kuna. Da, skoro 4 milijarde. Matematika mi baš i nije zanimljiva grana, ali ja tu vidim plus od kojih milijardu kuna.

SkunK
30-08-2010, 13:26
Ok, ajde porez na Internet i MP gaming. Zašto bi mi uživali u gamingu? Treba stegnut remen. Znate zakon preljevajućih posuda? Jedna se puni, a druga se prazni. Nemoš' ovce i novce ako ćemo po narodnu.

Nodakim
30-08-2010, 16:12
Nema profita niti medijskog zanimanja.(lol,gaming,to rade oni koji žive u podrumu i nemaju posao)

antonio96
30-08-2010, 16:30
mi smo pametan narod,samo što je vlada u kurcu :D

Sickmanno1
30-08-2010, 16:45
Poprilično sam siguran da porez i trošarine donose više od 3 milijarde kuna godišnje u proračun.

U Hrvatskoj je 40% pušača. Ako svaki dnevno popuši jednu kutiju cigareta koja dođe 15 kuna, 3 kune je PDV. Ajmo reći da je jedna trećina od ostatka trošarina i porezi. To je 6 kuna od svake kutije cigarete. Dnevno je to 10.800.000 kuna. Godišnje? Samo 3.942.000.000 kuna. Da, skoro 4 milijarde. Matematika mi baš i nije zanimljiva grana, ali ja tu vidim plus od kojih milijardu kuna.

Nije ti dobra u startu.


Od proizvodnje jedne cigarete država ubere čak 75 posto prihoda, prerađivači i prodavači 22 posto, a mi seljaci tek 3,2 posto. Ako država već toliko ima koristiti od proizvodnje duhana, jedne od rijetkih proizvodnji koja ima osigurano tržište žalosno je što nama seljacima ne da ono što nam zakonom pripada – dodao je ogorčeno Pavlović.

Znaci od 15kn, drzavi ide preko 11kn.

Godisnje preko 7 milijardi ^^

Dreadlock
30-08-2010, 16:55
ne pravimo se.ak se pravimo-dobro nam ide

McPingvin_v2.0
30-08-2010, 17:18
Godisnje preko 7 milijardi ^^
Još bolje/ gore. Zarada je skoro duplo veća od troškova lječenja.

antonio96
30-08-2010, 17:32
ne pravimo se.ak se pravimo-dobro nam ide


:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Sickmanno1
30-08-2010, 17:36
Godisnje preko 7 milijardi ^^
Još bolje/ gore. Zarada je skoro duplo veća od troškova lječenja.

Tocno to. Zato sam i rekao da bi se nas pusace trebalo drzati na dlanu, a ne osudivati i gledati nas kao drugorazredne gradane raznim zabranama pusenja, idejama o dodatnom porezu i konstantim povecanjem cijena duhanskih proizvoda...

cham3leon
30-08-2010, 18:23
mi smo pametan narod,samo što je vlada u prozoru :D

Najlakše je sve loše pripisati vladi. Vlada nam je grozna, ali narod previše ne zaostaje.

Dreadlock
30-08-2010, 19:21
pogotovo kad taj narod i bira tu vladu :D

cham3leon
30-08-2010, 19:25
I to šta kažeš. Baš me zanima koliko ljudi od ovih koji se sada bune protiv vlade iz ovog ili onog razloga je glasalo za današnje vladajuće. Tko zna koliko će ih sve glasati za njih i na idućim izborima?

Uglavnom, ja predviđam rekordno loš odaziv građana na idućim parlamentarnim izborima.

Dreadlock
30-08-2010, 19:28
ja predvidam isto.

tak je bilo i na proslim izborima.granje u drzavi,a opet isti. opet dolazim do zakljucka-glup smo narod.

cham3leon
30-08-2010, 19:45
To je sve razumljivo za očekivati, jer ljude razočara jedna stranka, a nikakve alternative nemaju. Sve stranke u Hrvatskoj imaju više manje istu politiku. Jedino pitanje koje ih dijeli je da jedni druge nazivaju nacionalistima, a ti drugi prve komunistima, iako vode ili žele voditi državu na gotovo potpuno isti način.

Nee Joe
30-08-2010, 20:22
Ajd sad malo drugi članak da kommamo, koji je, kako nam je policija objasnila dosta moguć, ali po meni ne i logičan. Našli mrtvog tipa u rijeci zavezanih ruku i nogu, nasilno pretučen, vjeruje se da se radi o samoubojstvu. Mislim, kad se već idete ubiti, baš i nije logično da će samoubojica se tako komplicirano ubiti, a sumnjam da je u vrijeme nagona ka samoubojstvu bio maštovit dovoljno da se pretuče i da si zaveže ruke i noge. Naravno (NARAVNO), kao i svaki drugi ubojica, lopov ili problematičan čovjek, i ovaj je bio psihički bolesnik koji je pobjegao iz bolnice (-.-'). Što vi mislite? Evo članak:

http://www.24sata.hr/news/muskarac-si-v ... vu/188642/ (http://www.24sata.hr/news/muskarac-si-vezao-udove-te-se-ubio-skokom-u-savu/188642/)

Nodakim
30-08-2010, 23:54
Novinari ti definiraju sve ljude koje uzimaju anti-depresive ili bilokakve lijekove kao psihičke bolesnike osim ako nisu mlađi od 16 godina.
Inače ništa čudno,ni u SADu nemaju mjesta za 4 miljiuna psihičkih bolesnika,a kamoli ovdje.

Marvin OCX
31-08-2010, 02:14
Ajd sad malo drugi članak da kommamo, koji je, kako nam je policija objasnila dosta moguć, ali po meni ne i logičan. Našli mrtvog tipa u rijeci zavezanih ruku i nogu, nasilno pretučen, vjeruje se da se radi o samoubojstvu. Mislim, kad se već idete ubiti, baš i nije logično da će samoubojica se tako komplicirano ubiti, a sumnjam da je u vrijeme nagona ka samoubojstvu bio maštovit dovoljno da se pretuče i da si zaveže ruke i noge. Naravno (NARAVNO), kao i svaki drugi ubojica, lopov ili problematičan čovjek, i ovaj je bio psihički bolesnik koji je pobjegao iz bolnice (-.-'). Što vi mislite? Evo članak:

http://www.24sata.hr/news/muskarac-si-v ... vu/188642/ (http://www.24sata.hr/news/muskarac-si-vezao-udove-te-se-ubio-skokom-u-savu/188642/)


ocito samoubistvo :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Maloki
01-09-2010, 00:50
I to šta kažeš. Baš me zanima koliko ljudi od ovih koji se sada bune protiv vlade iz ovog ili onog razloga je glasalo za današnje vladajuće.
Pa ti se i imaju pravo najviše buniti.
Obećano im je svašta, vjerovali su im, glasali za njih i dobili kitu.
Najgore mi je kad čujem ljude kako se bune protiv vlade i odmah nakon toga istaknu da ne glasaju jer "su svi isti".

Sickmanno1
01-09-2010, 01:19
Najgore mi je kad čujem ljude kako se bune protiv vlade i odmah nakon toga istaknu da ne glasaju jer "su svi isti".

I nisu daleko od istine. ^^

Postoje ljudi koji glasaju malo duzi nis godina i jednostavno ne vide nikakvu promjenu. Ovih par godina je jos bilo i najgore, ali ne toliko zbog vlade vec radi recesije koja je zahvatila cijeli svjet...

Marvin OCX
01-09-2010, 01:36
Recesije za koju je vlada ovde u BIH nekako znala i na vrijeme si digla plate :wink:

cham3leon
01-09-2010, 08:00
I to šta kažeš. Baš me zanima koliko ljudi od ovih koji se sada bune protiv vlade iz ovog ili onog razloga je glasalo za današnje vladajuće.
Pa ti se i imaju pravo najviše buniti.
Obećano im je svašta, vjerovali su im, glasali za njih i dobili kitu.
Najgore mi je kad čujem ljude kako se bune protiv vlade i odmah nakon toga istaknu da ne glasaju jer "su svi isti".

Zato narod mora biti u mogućnosti da bez obzira na političke govore i medijski imidž prozre kako će se ti ljudi ponašati na vlasti. Dobro, nije se nikako moglo predvidjeti da će Sanader pobjeći, ali i da je ostao, možemo bit sigurni da stanje u državi ne bi bilo mnogo bolje, uostalom to je vrlo vjerojatno jedan od razloga njegovog odlaska. Na neki način bilo bi ja mislim i gore.

Što se tiče ljudi koji su odustali od glasovanja, uopće im se ne čudim. Niti ja ne znam hoću li izaći na iduće izbore. Problem i jest u tome što su svi na neki način isti. Zbunjeni su, jer Hrvatima se na političkoj sceni servira vječito ista predstava podijeljena na "lijeve" i na "desne" koji zapravo vode istu politiku, jedino se razlikuju po pitanju zaostalih ideologija gdje se jedna strana prsi na Bleiburgu, a druga u Jasenovcu. Zato se ni ti duhovi prošlosti nikad neće zakopati, zato jer bi tada sve stranke u Hrvatskoj izgubile smisao i mogle bi se komotno skupiti u jednu ogromnu koaliciju tako da ne bismo ni trebali parlamentarne izbore.
Dobro, ajde, svađaju se i oko toga kako bi tko nešto napravio, tu "lijeva Kukuriku Koalicija" (koja je sada čak i malo desnija od druge opcije, HDZ-a) daje do znanja da su sposobniji, ali na djelu ih još nismo vidjeli, a osobno ne mogu zamisliti Milanovića kao premijera...

MILF hunter
01-09-2010, 12:17
Zato narod mora biti u mogućnosti da bez obzira na političke govore i medijski imidž prozreSkako će se ti ljudi ponašati na vlasti

A kako da ljudi to znaju?

cham3leon
01-09-2010, 12:21
Možda po načinu na koji se vlada ponašala za prijašnjih mandata što se HDZ-a tiče. A inače, trebalo bi se bar malo razumjeti u neke stvari da bi se vidjelo koliko je tko vjerodostojan i koliko ono što govori ima smisla.

MILF hunter
01-09-2010, 12:27
A inače, trebalo bi se bar malo razumjeti u neke stvari da bi se vidjelo koliko je tko vjerodostojan i koliko ono što govori ima smisla.

A veliki dio birača nema blage veze o tome... uključujući i mene, npr. Jednostavno nisam u doticaju s time, politika me ne zanima, a tv odavno ne gledam. Nisam bio na prošlim izborima i kaže mi frend da će moj glas pridodat nekome, pa ono, boli me prozor kad bih ga ionako dao nasumično... Baš ja znam kako će se pojedini kandidat ponašati nakon eventualne pobjede, ona predizborna obećanja i javna prepucavanja su ionako većim dijelom farsa.

Ogg The Dogg
01-09-2010, 18:54
ja bi problem rješio ovako: svaka stranka koja se kanidira sastvi listu svijih obećanja. i pri dolasku na vlast se obveže(ugovorom) da će u roku od 2 godine od datumama preuzimanja vlasti ispuniti svoja obećanja. ako ne, vrhovni sud ili predsjednik oduzima mandataru te vlade mandat i raspisuje prijevremene izbore. također bih uveo da predjednički kandidati ne smiju biti pripadnici političkih stranaka nego biti nezavisni kandidati odgovorni jedino onima koji su ih na tu vlast postavili, dakle nas pametnih ljudi. po meni je ovo vrlo razumno. samo je bed kako to u našem društvu provest.

a što se tiče poreza na debele, pušače, pijance i slične, mislim da bi se trebao uvest porez na sve građane nižeg IQ-a zbog toga što postoji veća mogućnost da će napravit neko sranje( iliti porez na budale). dakle, totalno debilni zakoni. i mnogi od vas ovdje su zaboravili da se u članku ne govori o tome kako izliječit te ljude nego kako napunit državni proračun.

Marvin OCX
01-09-2010, 19:04
ja bi problem rješio ovako: svaka stranka koja se kanidira sastvi listu svijih obećanja. i pri dolasku na vlast se obveže(ugovorom) da će u roku od 2 godine od datumama preuzimanja vlasti ispuniti svoja obećanja. ako ne, vrhovni sud ili predsjednik oduzima mandataru te vlade mandat i raspisuje prijevremene izbore. također bih uveo da predjednički kandidati ne smiju biti pripadnici političkih stranaka nego biti nezavisni kandidati odgovorni jedino onima koji su ih na tu vlast postavili, dakle nas pametnih ljudi. po meni je ovo vrlo razumno. samo je bed kako to u našem društvu provest.

a što se tiče poreza na debele, pušače, pijance i slične, mislim da bi se trebao uvest porez na sve građane nižeg IQ-a zbog toga što postoji veća mogućnost da će napravit neko sranje( iliti porez na budale). dakle, totalno debilni zakoni. i mnogi od vas ovdje su zaboravili da se u članku ne govori o tome kako izliječit te ljude nego kako napunit državni proračun.


Nek nam naplacuju i gravitaciju.

cham3leon
01-09-2010, 20:36
ja bi problem rješio ovako: svaka stranka koja se kanidira sastvi listu svijih obećanja. i pri dolasku na vlast se obveže(ugovorom) da će u roku od 2 godine od datumama preuzimanja vlasti ispuniti svoja obećanja. ako ne, vrhovni sud ili predsjednik oduzima mandataru te vlade mandat i raspisuje prijevremene izbore. također bih uveo da predjednički kandidati ne smiju biti pripadnici političkih stranaka nego biti nezavisni kandidati odgovorni jedino onima koji su ih na tu vlast postavili, dakle nas pametnih ljudi. po meni je ovo vrlo razumno. samo je bed kako to u našem društvu provest.

a što se tiče poreza na debele, pušače, pijance i slične, mislim da bi se trebao uvest porez na sve građane nižeg IQ-a zbog toga što postoji veća mogućnost da će napravit neko sranje( iliti porez na budale). dakle, totalno debilni zakoni. i mnogi od vas ovdje su zaboravili da se u članku ne govori o tome kako izliječit te ljude nego kako napunit državni proračun.

Teško je definirati dosta tih ciljeva, primjerice nitko sada ne zna točno koliko se i u koliko vremena može ojačati domaće gospodarstvo i koliko radnih mjesta se može otvoriti. Bar kod nas bi se tako naizmjenjivalo vlada koliko god hoćeš, a to nije dobro. Ne samo da vanredni izbori mnogo koštaju, nego uz tolike promjene vlasti dođe do jako puno praznog hoda dok se mijenjaju ljudi na pozicijama tokom čega se ne može obaviti ništa.
Predsjednički kandidati na papiru ne moraju biti dio nijedne stranke, ali ako su to ljudi sa nekakvom političkom reputacijom, opet će je morati steći u nekoj stranci iz koje će formalno izaći prije kandidature, a to ti je efektivno ono što imamo i sada - predsjednik kad ga izaberu više nije član matične stranke.

Porez na nižu inteligenciju bi samo bio diskriminacija ljudi i kršenje ljudskih prava. Osim toga, inteligencija ne diktira ponašanje ljudi i nikako nije ispravno pretpostaviti da ljudi niže inteligencije rade više sranja. To su vrlo odvojene stvari.

K4ciga
01-09-2010, 20:54
mislim da bi se trebao uvest porez na sve građane nižeg IQ-a zbog toga što postoji veća mogućnost da će napravit neko sranje( iliti porez na budale). dakle, totalno debilni zakoni. i mnogi od vas ovdje su zaboravili da se u članku ne govori o tome kako izliječit te ljude nego kako napunit državni proračun.

Da započnem sa svojom reakcijom ;
http://www.anotha.com/images/smilies/facepalm.gif

Kakve veze ima niži IQ sa mogućnošću da će ta osoba napraviti pizdariju? Većina ljudi sa niskim IQ-om su zapravo mirni kao bubice. Ljudi sa normalnim-visokim IQ-om su ti koji sisaju novac iz državne blagajne, koji pljačkaju draguljarnice, koji obrnu milijune na rupama u zakonu.

Vidiš, ja bih uveo porez na idiote koji misle da im je za sve životne probleme kriva vlada. Ljudi ne shvaćaju da je recesija, da je ovo najveća financijska kriza poslije tridesetih, i da Hrvatska nije iznimka. Jedna jaka desna stranka u Grčkoj je, navodno, namjerno izgubila izbore (ulagali su manje novca u reklame, nisu imali "jak" program i sl.) jer je znala da dolazi kriza. Što misliš, tko će dobiti izbore nakon što se financije malo srede u Grčkoj? Lijevi, koji su, prema mišljenju većine Grka, odgovorni za krizu, ili desni? Kad "desni" budu na vlasti, krenit će oporavak, i ljudi će misliti - e,oni valjaju. Dobivaju i sljedeće izbore.

Ljudi nisu spremni suočiti se sa činjenicom da kao osoba srednje životne dobi, sa nekom X srednjom školom, imaju vrlo male šanse za iole veliku plaću. Ok,postoje iznimke, ali većina ljudi u Hrvatskoj je bila živa za vrijeme Juge, i navikli su se na određene povlastice koje financijska mašinerija više nije mogla izdržati. I, odjednom se sve komunističke države raspadaju.

Moja poanta je ta, da vlada ima svoje grijehe, ali isto tako da na svijetu ne postoji vlada koja bi mogla izvući ne Hrvatsku, nego jednu Njemačku i SAD iz financijske krize. Svi su dobivali kredite na potpis, svi su gomilali dugove na kartici i to nisu otplaćivali, gomilao se "virtualni" novac i naravno da, u određenom trenutku, to mora stati. Sad svi plaćamo "svoje" grijehe.

Ponajviše Grčka, gdje su neke skupine mogle naslijediti mirovinu, gdje si išao rano u mirovinu, gdje su svi mogli živjeti na državnoj sisi. To ne prolazi, i sada više za njih nema povratka. Dugove će otplaćivati do rata u kojem će se uništiti cijela planeta.

Tako je-kako je, svi to moramo progurati ali je u najmanju ruku degutantno da jedna stara pijandura sa marlborom i karlovačkim krivi "bandu lopovsku" jer nema za kruh. Nemojte me krivo shvatiti, vlada je mogla i trebala više toga poduzeti, ali ljudi se moraju prilagoditi i konstantno ulagati u sebe.

cham3leon
01-09-2010, 21:03
Da, samo što hrvatsko gospodarstvo nije uopće jako stradalo od krize jer nije ni imalo što stradati. Domaća ekonomija propada ujednačenom krivuljom, jedino što je recesija pokazala koliko nam je voda blizu grla.

Ogg The Dogg
01-09-2010, 21:08
krivo ste me shvatili... ovo sa IQ-uom je trebalo pokazat kolikos u ti zakoni oporezivanja ljudi zbog nekih životnih navika glupi. i da, ja krivim vladu. krivim vladu što moja stara koja ne radi u državnoj firmi mora plaćat ogromni državni aparat. krivim vladu što kao institucija sa najvećim brojem zaposlenih ne provodi nikakvu kontrolu nad njima. što dozvoljava doktorima da se bahato i bezobrazno ponašaju. što si kroje smjene kako njima paše. što čekaš godinama da bi išta izvadio iz gruntovnice, što su sudovi zatrpani velikim brojem slučajeva. krivim vladu što je jedina politička smjernica ove ržave uć u EU. što će bit s nama nakon toga nitko nigdje ne govori. krivim vladu što je najjača grana gospodarstva u ovoj državi turizam. krivim vladu što visokoškolovani ljudi ne mogu nać posao. krivim vladu zbog loše obavljene privatizacije, loših zakona i lošeg provođenja onih koji valjaju. moji roditelji su visoko obrazovani ljudi koji se neprestano doškolovavaju i svejedno voze auto iz 93. jer, nema se za bolji. krivim vladu što se svima želi uvuć u guzicu a ne misli na svoj narod, bio on glup, bezobrazan, zatucan, komunistički nastrojen ili ne. ako netko nije sposoban vodit državu nek se tog posla ni ne hvata.
al ajde ostavimo se političkih tema ako nije problem