PDA

Pogledaj cijelu verziju : Firefox



K4ciga
28-08-2010, 22:06
Ozbiljno, što Mozillu čini toliko posebnom? Dobije se zastarjeli, ružni izgled koji je čak jedan IE prerastao, minimalna mogućnost prilagođavanja korisniku (vanilla), te uopće lijeni programeri da išta novo uvedu jer - sve im je zajednica napravila!

Firefox je postao popularan isključivo zbog toga što je predstavljao svojevrstan bunt IE-u, naravno, uz to što je bio daleko brži i stabilniji. I ljudi su se navikli na njega, praktički izgradili sami ono što je danas minimalni standard svakom iole boljem browseru.

Ogroman hračak ljudima koji su napravili FF.

Razzarach
28-08-2010, 22:12
ff4 je super. napokon nesto novo. izgled moderniji i bolji.
samo da mi se manje crasha i da nije prepuna bugova.

Grim
28-08-2010, 22:14
Opera, ostalo je bespotrebno.

MILF hunter
28-08-2010, 22:17
Pouzdanost :thumbs2: Najbitnija stvar kod svakog programa.

Raoul Duke
28-08-2010, 22:26
ja kromiranog koristim i ne zalim se,opera nju je kul cujem

Azer
28-08-2010, 22:37
Opera je seksi. Opera je brža. Opera ima over 9000 featursa. Al' to mi jednostavno ne treba. Uostalom, Firefox mi nikad nije zakazao u otvaranju bilokojeg sajta (ne kažem da Opera fejla, al' par korisnika je tako reklo) i dosta je brz (što se mene tiče). Meni više ne treba.

MILF hunter
28-08-2010, 22:47
Firefox uoće nije toliko spor koliko se naglašava, iako jest sporiji od Opere. Digne mi se za sekundu i pol i učitava stranice u sekundi. Ne znam što ljudi više žele? Zar je moguće da smo takve picajzle postali? Meni je to čisto dovoljno, jerbo nije mi problem pričekati ako sam se već zavalio u stolac. Gdje vam se toliko žuri ljudi?

Razzarach
28-08-2010, 22:48
Digne mi se za sekundu i pol

Constantine
28-08-2010, 22:49
firefox je nekad bio dobar,ali je sad katastrofa pored opere i chromea.

sickpetey
28-08-2010, 22:50
Ma koristim IE jer mi se neda zajebavat vele i ne smeta mi previse ali bih mogao Operu probati..a firefox ne lajkam nimalo =/

MILF hunter
28-08-2010, 22:52
Ja bih se prebacio na Operu da srede ono sa stranicama i da imaju nešto poput "download status bar" i "ad-block". Samo mi to treba na browseru, pa ako Opera ima...

Constantine
28-08-2010, 22:56
chrome ima download bar,a mislim da postoji i neki ad block add on.

Sickmanno1
29-08-2010, 07:17
nitko vas nije pitao koji browser koristite lol :(

@K4ciga

Ozbiljno, što Mozillu čini toliko posebnom?

IMO cini je posebnom to sto si je svatko moze konfigurirati sa svojim addonsima, skriptama i temama na nacin na koji zele. Takoder dobije se ono sto je sad vec standard, a to je sigurnost. Prije je EE bio rupast da boli glava i svaka budala ga je probijala i stoga su svaki cas izlazile neke zakrpe. FF je bio besplatna alternativa i dokaz kako kvalitetni community radi. Ako se nevaram FF je i prvi browser koji je donesao danas neizbjezne tabove, kao i password manager.

Stoga brijem da FF zapravo najvise koriste stariji useri kao sto sam i sam koji nemaju naviku prelaziti na nesto drugo sve dok ih nesto zadovoljava (makar mozda postoji i bolja alternativa).

MILF hunter
29-08-2010, 09:29
http://i37.tinypic.com/nyijcj.jpg

W3DR4N
29-08-2010, 11:16
FF je bio besplatna alternativa i dokaz kako kvalitetni community radi. Ako se nevaram FF je i prvi browser koji je donesao danas neizbjezne tabove, kao i password manager.

Shellovi za IE su tabove imali već u devedesetima.

Sickmanno1
29-08-2010, 12:37
IE nije imao integrirane tabove, FF je imao...to je point...

Babitz
29-08-2010, 12:41
Da ja sad kažem "OPERA IMA SPEED DIAL LOLOLOROFLKOMPTERZORLMAOFLOL", doći će netko "IMA I FIREFOX TO S ADDONIMA GTFON00BROFLMAORTFM"

Sickmanno1
29-08-2010, 13:04
Opera je ok preglednik. Koristio sam je jedno vrijeme radi jedne skripte dok sam igrao ogame :evil:, ali svejedno mi je opera bila ukljucena samo radi ogamea dok sam surfao sa FF...

Stvar navike, nista drugo. Kad me FF pocne zajebavati, zasigurno cu probati druge preglednike, ali do tada nemam nikakvu namjeru prebacivati se sa FF ^^

W3DR4N
29-08-2010, 13:36
IE nije imao integrirane tabove, FF je imao...to je point...

Shellovi nisu ekstenzije, već zasebni browseri. Poanta je da tabovi postoje 10 godina prije Firefoxa. Čak i da ne priznaješ shellove, Opera je imala tabbed browsing prije Firefoxa.

keko
29-08-2010, 14:12
Koristim Firefox i uopće nemam nikakvih zamjerki. Kad mi Firefox ne bude radio, prebacit ću se na nešto drugo. Ne kužim zašto se pljuje po Firefoxu, po meni u potpunosti dobar program koji daje sve što je potrebno za obično browsanje.

Raoul Duke
29-08-2010, 16:30
Opera je ok preglednik. Koristio sam je jedno vrijeme radi jedne skripte dok sam igrao ogame :evil:, ali svejedno mi je opera bila ukljucena samo radi ogamea dok sam surfao sa FF...

Stvar navike, nista drugo. Kad me FF pocne zajebavati, zasigurno cu probati druge preglednike, ali do tada nemam nikakvu namjeru prebacivati se sa FF ^^
e u mom slucaju je upravo to,stvar navike.Valjda sam dosao na chrome cisto radi promjene,ah...