PDA

Pogledaj cijelu verziju : Povijest vaseg kompjutora i vaseg inf. znanja



Chupacabra
28-08-2010, 18:42
malo retajan naslov :/

Nego, ovdje recite svoju povijest sa racunalima, ma koliko stara bila.
Npr.

Ja sam svoje racunalo kupio tesko zaradjenim novcima, godine 2006. Nisam imao mnogo igara za gejmanje, pa sam se drzao nezahtjevnih demoa sa pcp dvda. I nista, dosli smo do danasnjeg dana, forum i odredjeni forumasi su mi danas ZNATNO poboljsali zivot :D

No, prije nego sto sam kupio komp...

Neutaziva zelja za gejmanjem se uvukla u mene kad sam imao cetiri godine. Vec sam derao fpsove, neke strategije, i favorit p'n'c avanture. Naravno, samo kod susjeda i prijatelja, nisam tad imao racunalo.

Brzo sam naucio osnove informatike i malo naprednije stvari. Svi su imali pc-ove osim mene, u mojoj ulici. I svi su uvijek zvali 'malog Ivana' kad je trebalo nesto instalirati ( pojma nisu imali) ili kad bi nesto shebali.

I tako sam ja doma sjedio, zavidio svima na tom 'neogranicenom luksuzu', i moj stari je vidio da 'svi ti tupani imaju komputere, a Ivan nema, a zasluzio' i poceli smo stedjeti. Tako smo kupili komp.
I tako sam naucio cijeniti ono sto imam. Cijenite i vi, bit ce vam vrlo tesko kad jednog dana nestanu stvari na koje ste navikli sad.

Macolla
28-08-2010, 18:56
Neznam odkad sam se poceo zanimat za ovo ali dobio sam comp sa 10 godina. Neki srot teski al imao sam volje provodit na njemu desetke sati. I tako ja prelazio po 1337 puta jedne te iste igre uz sve probleme. Naime comp se gasio, corruptao save fileove, pa sam zato igrao samo one koje mogu preci za dan.

Dobijem ja prije mozda 3 i po godine ovaj sadasnji i od tad se bacam u malo kompleksnije vode. Gejmam kao nikad prije pa kad je to pocelo dosadjivat otkrio sam da se mnoge igre mogu moddat veoma lako pa sam se zabavljao sa tim. Nakon toga oprobam i modelirat, programirat, eksperimentirat sa svim i svacim i tako do sad.

E sad nemam volje ni za cim a najmanje za igrama, nekako me pukne zelja ali cim instaliram odjebem sve. Sad samo surfam i prckam po Terragenu...

GrimReaper
28-08-2010, 19:26
igrao sam igre jos otkako sam bio klinac. naime kada sam se rodio 1987. stari je kupio commodore 64. sa par godina sam vec znao sta treba pisat i kako igre pokrenut makar nisam znao sta te naredbe u basicu znace. uz to sam se igrao na amigi 500 kod oceva prijatelja.

zatim mi se strgao commodore negdi 96 pa sam bio bez racunala. tu i tamo sam igrao kod frenda doom 2 ili midtown madness na 286,386,486 te kod drugog frenda soldier of fortune i revolt.

2001 sam nagovorio staroga da kupimo racunalo. celeron 800,96mb rama i riva tnt2. na tome sam gejmao sve do 2004 kada sam odustao od bilo kakvih igara posto mi vise nisu uopce htjele radit. tu i tamo sam zaigrao ponesto u igraonici.

2007 nagovaram staroga da uzmemo novu pilu. odigrao sam stare igre koje prije nisam mogao igrat ili sam igrao na low, te nove naslove. na tome se igram i danas, upravo se mafia 2 igra :gitara:

u periodu 2004-2007 kad nisam mogao gejmat sam se okrenuo internetu,taman se i dsl poceo uvodit kod nas pa sam prosao cijelu jednu eru ucenja po internetu, chatanja,bloganja, IM-a, foruma, ogamea i ostalih web based igara.

uzeo sam si laptop da imam bas svoj kompjutor a gejmam i dalje na onom iz 2007. ako mi se posreci te nastavim radit piknut cu novo stolno da nastavim gejmat kak bog zapoveda :gitara:

Constantine
28-08-2010, 19:33
Prije jedno 9-10 godina sam dobio bijeli PS1,koliko se sjecam,jedino sto sam na tome igrao je driver i neku igru sa gliserima?
Jedno 4 godine kasnije sam dobio prvi PC,neka stara krntija,imao sam i internet jedno vrijeme,ali ne ADSL.
Prije jedno 3-4 godine sam dobio prvi pravi pc,a u 2008 i adsl.U pocetku sam igrao samo demoe sa pcplay dvd-a a dok sam dobio net i drugo.Na kraju 2009 sam kupio sadasnji komp.

Nee Joe
28-08-2010, 19:35
Prije jedno 9-10 godina sam dobio bijeli PS1,koliko se sjecam,jedino sto sam na tome igrao je driver i neku igru sa gliserima?
Jedno 4 godine kasnije sam dobio prvi PC,neka stara krntija,imao sam i internet jedno vrijeme,ali ne ADSL.
Prije jedno 3-4 godine sam dobio prvi pravi pc,a u 2008 i adsl.U pocetku sam igrao samo demoe sa pcplay dvd-a a dok sam dobio net i drugo.Na kraju 2009 sam kupio sadasnji komp.

Same shit :D, kao da mene citiraš

SkunK
28-08-2010, 19:45
Od 1996. počeo sa Doomom završio sa StarCraftom 2. Kompetativno igrao SC:BW 12 godina. Programirao u svemu živome i mrtvome, od QBasica preko Assemblya, C-a i C++-a. Imalo bi se o tome pisati tri stranice ali recimo da sam prošao platformu po platformu od Amige pa do konzolaškog doba NES/SNES/N64 do PC-a i nadalje.

Nee Joe
28-08-2010, 19:46
Od 1996. počeo sa Doomom završio sa StarCraftom 2. Kompetativno igrao SC:BW 12 godina. Programirao u svemu živome i mrtvome, od QBasica preko Assemblya, C-a i C++-a. Imalo bi se o tome pisati tri stranice ali recimo da sam prošao platformu po platformu od Amige pa do konzolaškog doba NES/SNES/N64 do PC-a i nadalje.

e, samo da nadodam da sam ipak počeo prije 2000.-e sa gamingom kupivši stari ali legendarni SNES :D.... Programiranjem se bavim od 2005.-e, najviše radivši u C++, kjubejziku i C#.

=PcP=F@N
28-08-2010, 20:19
90ih nes snes sega

98 ili 99 nesjecam se tocno kupio sam ps1

2002 ps2

2001 pc(hoću internet akcija :rotfl: ) onooliko koliko sam ga platio toliko sam jos dao da ga nadogradim jer je bio kRRš

2004 uzimam tada zvjerčinu, amd 64 3200,1gb ddr,6800Ultra koja je tada kostala oko 3500kn i 120 GBHdd

i vjerovali ili taj komp imam jos i danas,potpuno isti ali sam ubacio jos 512 rama

u zadnje vrijeme neigram nista,tj zadnjih par godina,pratim sta ima na gamimg sceni al to je sve,ovo je preskup sport a i igre me vise nezanimaju toliko(pripisujem to godinama kad su me druge stvari pocele zanimat)

imam namjeru u dogledno vrijeme uzet neki komp nista jako(najbitnije za net) i da mogu odigrati GTA4 i jos pokoju igru.od 2006 sto se mene tice nije izaslo nista osim gta4 sto bi ja igrao.

Razzarach
28-08-2010, 23:00
2005 sam dobio prvi komp.
Od tog je ostao samo procesor. upgrejdanje s vremena na vrijeme.
a igre sam poceo igrat na ps1. preso mgs1 i mgs2 1000 puta. sa 4-5 godina

System
28-08-2010, 23:09
2005 dobio prvi komp evo ga jos radi.

Hidraulicar Kreso
28-08-2010, 23:15
Ja sam prvo računalo dobio sa 6 godina, to je bilo davne 1997. Tada još nisam toliko ni znao o igrama i računalu, a prije toga sam posjedovao nekakvu sivu konzolu koja je u sebi imala umemorirane igre. To računalo sam imao dosta dugo, pa sam tek sa 14 godina dobio novo, tada je krenula lavina igara koje sam počeo igrati i polako se usmjeravati na žanrove. Od tada se ajmo reći gejmam, a sa informatikom sam se upoznao u 4 razredu osnovne kada sam jedini polazio taj predmet.

Aral
29-08-2010, 00:13
Tamo negdje 89/90' počeo istraživat po Atari 800XL, naučio na njemu prije napisat svoje ima nego na papir. Igrao pokoju primitivnu arkadicu, formule, šah protiv starog i uglavnom učio pisat na tipkovnici. Kasnije sam se igrao po onim jeftinim konzolama uz koje dobiš onaj plastični gun, to je bilo poprilično smiješno. Prvi pc dobio tamo negdje 96' i od tada se sve moje umne i financijske sposobnosti vrte oko toga. Odigrao praktički svaku moguću igru koja nešto znači do dana današnjeg. Čim sam stariji više i aktivnije se igram, pitam se samo do kad, želja je čim duže, barem kaj se tiče zabave. Studiram inf. i ako bog da komp će uz mene biti vezan cijeli život. Uz aute i motore, komp je najveća ljubav.

A sad odoh jest bosanske/sarajevske čevape koje mi je žena malo prije donijela :)

Niko Bellic
29-08-2010, 09:37
A sad odoh jest bosanske/sarajevske čevape koje mi je žena malo prije donijela :)
Zašto mi to radiš. :(

Bara
29-08-2010, 09:52
Ovo je više gaming history ali ajd...

Počeo se igrati sa 3 godine, znači 1996. na nekom računalu :S, vjerojatno Pentium, znam da je bio DOS.

Klasična priča, Prince of Persia, Lost Vikings, Jill of the jungle, Cosmo, Ken the commander, Super Mario, i još bezbroj igara, vjerujte mi, provodio sam na tome dane!!!

I što je najbolje, na tome se igram dok otac za svoj posao oko 2000. ne kupi Pentium 3, i budući da sam još bio mlad i uopće nisam znao koje su igre izlazile jer još nisam otkrio PC Play radim malu stanku i igram stalno Serious Sama, SWAT 3.

ALI, tada na Božić uskače PlaystationX i počinjem ownati na njemu, Tomba 2 (;(), Metal Gear Solid, Gran Turismo 2, Tarzan (prva originalna igra) i još mnoge druge.

Računala su još u drugom okviru a ja dobivam mršavi Playstation 2 2004. godine, za Božić opet, i na plejki 2 igram mnogo igara, od kojih mi je jedna posebno prirasla srcu, Shadow of the Colossus, stalno tupim da svi trebaju zaigrati tu igru, jer je umjetnost!

2006. u međuvremenu upoznajem se sa The Godfatherom, Tomb Raider: Legend, iii, wait for it, Elder Srolls IV: Oblivion, Oblivion me vjerojatno nagnao da kupim računalo, i nisam požalio.

Playstation 2 u ljeto 2007. prodajem za 1000 kn (sine bargain), na štednji imao 4000 kn, mlađi brat 2000 kn, kupujem svoje prvo računalo za 8000 kn uz maleni doprinos oca za monitor i perferiju, to jest veliki, samsung syncmaster 206BW tada 2200 kn :).

To računalo imam i danas, zamijenio sam hard disk, grafičku karticu jer je 8800 gts pregorila za 2 godine, i sutra vodim svoju prvu bebicu za promjenu na četverojezgreni i novu matičnu ;(.

fear
29-08-2010, 09:58
Prva mašina za gejmanje bila mi je SNES konzola tamo 90 i neke, zatim sam prešao na računalo '98, slijedila je kupnja
PS2, 2005. sam opet složio računalo i evo sada će 1. otkako sam složio zvjer na kojoj trenutno igram.
Povremeno me susjedi i frendice traže da im nešto složim ili instaliram i povremeno mi ti isti susjedi daju koju kunu ili nešto slično.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 11:07
Od malena sam prao igre na Commodoreu 64 sa starim i starom. '98. sam dobio SNES s hrpom igara od tetke.

Oko 2003. sam dobio svoj prvi PC. Sjećam se komponenti. P4 2.4 GHz, Asus S8X matična (SiS chipset), 512MB RAM-a, GeForce 4 MMX440 (sa VIVO-m) grafička... Nakon toga je samo išlo na jače stvari :)

Zadnja AGP konfa koju sam imao je bila P4 3.2 GHz, 2 GB dual channel Corsairovog RAM-a i 7800GS (to je sad burazov komp).

Sonic_Moronic
29-08-2010, 11:09
Od malena sam prao igre na Commodoreu 64 sa starim i starom. '98. sam dobio SNES s hrpom igara od tetke.

Oko 2003. sam dobio svoj prvi PC. Sjećam se komponenti. P4 2.4 GHz, Asus S8X matična (SiS chipset), 512MB RAM-a, GeForce 4 MMX440 (sa VIVO-m) grafička... Nakon toga je samo išlo na jače stvari :)

Zadnja AGP konfa koju sam imao je bila P4 3.2 GHz, 2 GB dual channel Corsairovog RAM-a i 7800GS (to je sad burazov komp).

Pobogu, ja sam sličnu konfu dobio prije 2 godine. :(

Jerry
29-08-2010, 11:42
prvi komp sam dobio sa 5 godina, tamo negdje 2000. ne sjećam se iskreno konfiguracije, znam je to stari krpo od više kompova... sjećam se dobrog starog intela 133 mhz :D
a prije kompa sam igro klasično SNES,one sege na žute kasetice, pa oriđiđi ona sega i to.. sve još imam kod kuće.

onda negdje 2005, dobio semprona 2500,256 rama i ati 9250. to je bila konfa ipo :D nisam često mjenjo kompove, jebiga, pare :D

pa 2008 dobivam dual cora, bolju grafulju i tak to.. i od tad kreće redovno updateanje konfe i to.

Sickmanno1
29-08-2010, 12:54
Prvi komp koji sam dobio jest bilo 386DX40, 94 godine. Tu sam vec u ranim danima naucio raditi u DOS-u i mucio se kao niko da installiram neke novije igre. Neke i sa uspjehom. Recimo C&C mi je radio :D. Na nacin na koji sam volio svoju 386icu nisam poslje nje niti jedan komp. Full sam je upgrejdao koliko sam mogao. Tak da sam nakraju imao valjda najjacu 386icu ikad, sa 8Mb rama, 250Mb HDD, 2 Floppy-a (1.44), jedan 5.25" Floppy, CD-Rom x2, Zvucna kartica, modem... ^^. Uglavnom sa 386icom sam naucio sve, od hardwara do softwarea. Onda sam imao i volju za programiranje te rasturao u basicu...

Nakon njega tek 2000 dobivam Intel Celerona 533Mhz, sa 128Mb rama, Rivom TNT 2 itd, gdje po prvi puta koristim OS sa misem (Win98). Ovaj komp je kostao onda ko suho zlato. Sjecam se ko danas da je u to doba 32Mb rama bio neki standard, a ja imao 128Mb... ^^

Poslje toga si kupujem tamo negdje 2002-03 XP 1800+ 256Mb, GeForce MMX440. (prvi komp koji sam kupio za svoje pare).

Taj komp sam vukao do 2007 kad sam si kupio C2D 6600, 2GB rama, 8800GTX itd. (prvi komp sa vodenim hladenjem)

Sad imam E7500, 4GB DDR3, HD5770...