PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Venus Project



Lord Coldwolf
27-08-2010, 23:26
Otvorit ću ovaj topic ovdje, nadam se da je primjeren forum.

Dakle tko još nije upoznat sa TVP, radi se o novom "resource based economy" sustavu za ljudski život.

Cilj je da kroz topic saznamo što više o TVP te da i sami dođemo do nekih odgovora kakvu budućnost bi htjeli imati ovdje na zemlji.

Pozdrav, updejtat ću kasnije sa razno raznim informacijama.. umoran sam sada :D

Chupacabra
27-08-2010, 23:30
ne shvacam u potpunosti... Ovdje govorimo o buducnostikakvu bismo zeljeli?

Ja samo zelim mnogo novca. Jer sve se moze kupiti novcem, bez obzira sto ljudi rekli.

System
27-08-2010, 23:33
Pratio sam radio emisije o tome. Zanimljivo...

Lord Coldwolf
27-08-2010, 23:57
ne shvacam u potpunosti... Ovdje govorimo o buducnostikakvu bismo zeljeli?

Ja samo zelim mnogo novca. Jer sve se moze kupiti novcem, bez obzira sto ljudi rekli.

Ne možeš , tvoj problem ako tako vidiš.
I kao drugo ti ne želiš zapravo novac, želiš sve što ti dođe na um u nekom trenutku.
Opet možeš biti detaljniji u opisu što sve ti želiš, koji su ti snovi pa bi ti možda mogao opisati kako bi u ekonomiji osnovanoj na slobodnim resursima bez monetarnog sistema (nema love) imao to.

@system - dakle upoznat si sa time ? :) I Zeitgeist I,II si vjerojatno isto pogledao ? Sprema se treći dio.

K4ciga
28-08-2010, 00:48
U teoriji vrlo zanimljivo, dok bi u praksi propalo. Slično kao i ostatak sranja iz Zeitgeista.

Lord Coldwolf
28-08-2010, 00:52
U teoriji vrlo zanimljivo, dok bi u praksi propalo. Slično kao i ostatak sranja iz Zeitgeista.

:) lako je tako pametovat, ali mišljenja ništa ne znače.
Na koji ostatak sranja misliš ?

croat1gamer
28-08-2010, 00:54
Cim vidim Zeitgeist pomislim na anarhoidno sranje koje nikada nebi bilo moguce za provesti u rl.
I novce koje je zaradio autor istoga u prodaji tih filmova ciji je sadrzaj manje informativan od falusa.



Neg, srednji vijek je imao vrlo efikasan resource based economy sistem.

The Boz
28-08-2010, 00:54
Sve. Cijelokupan Z1 i Z2. Jedan od duhovitijih filmova koji se prodaju kao dokumentarni. Nije na prvom mjestu samo zato jer i dalje postoje naslovi poput Loose Change.

Lord Coldwolf
28-08-2010, 01:08
Cim vidim Zeitgeist pomislim na anarhoidno sranje koje nikada nebi bilo moguce za provesti u rl.
I novce koje je zaradio autor istoga u prodaji tih filmova ciji je sadrzaj manje informativan od falusa.



Neg, srednji vijek je imao vrlo efikasan resource based economy sistem.

da ne živimo u monetarnom svijetu ( vjerojatno ne bi ni religije postojale) ne bi trebao ni raditi film, a mora se i od nečeg živjeti.
Peter priznaje da je kod nekih stvari djelovao subjektivno i sam Jacques Fresco mu je rekao da više upozna materiju prije izlaganja svih negativnih ili pozitivnih stvari iste.

Što ti je toliko duhovito Boz ? :) ajmo conversation, ovo mi je glupo dok mi se ovako tu s visoka pojavljuju neki komentari sa malo objašnjenja.

Srednji vijek je imao pare ali i nedostatak resursa što danas nije slučaj.
I "anarhija" ako ćemo baš etiketirati je slodobno društvo. Dok će većina ljudi biti dovoljno razvijene svijesti o tome kako zapravo jedan o drugome ovisimo i zajedno tvorimo život na zemlji , u tom trenu imat ćemo prilično slične interese za napredak čovječanstva a osobni nam se neće kositi kao trenutno.

croat1gamer
28-08-2010, 01:13
Ne, anarhija nije slobodno drustvo.
Anarhija je samovolja svakoga.

Nego, to sto ti prodajes postoji odavno pod drugim nazivom, socijalizam.



Malo sam proucio resource based economy system. Navodno je i prapovijest imala takas super efikasan sistem.

Lord Coldwolf
28-08-2010, 01:24
Ne, anarhija nije slobodno drustvo.
Anarhija je samovolja svakoga.

Nego, to sto ti prodajes postoji odavno pod drugim nazivom, socijalizam.



Malo sam proucio resource based economy system. Navodno je i prapovijest imala takas super efikasan sistem.

U društvu bez potrebe za krađom, konkurencijom, visokom edukacijom, svi će imati sličnu volju za napretkom a opet svatko svoje različite strasti ( slikanje, glazba, insert it yourself... )

Druga je stvar dok resursa nema dovoljno, trenutno ih ima, al zbog love na jednom kraju hrana se baca dok na drugom kraju nema dovoljno.


Krivo, socijalizam je imao pare i opet neke svoje boljke jer je i tu bilo raznih interesa. Ovo to nije. I ništa ne prodajem, ohladi.. čemu takav obrambeni stav ?

I treba imati na umu da ništa ne može biti savršeno ali ovo je svakako puno bolje riješenje od trenutnog.

The Boz
28-08-2010, 01:27
le sigh...
OK, ajde ovako. Odbacit ćemo monetarni sustav, i svi bumo besplatno putovali nadzvučnim podzemnim magnetnim vlakovima koje bumo svi zajedno izgradili besplatno, a roboti nam neće ukrasti posao nego će nas zamijeniti, a mi bumo samo primali plodove od toga što roboti rade. Zvuči dobro, jel?

Marvin OCX
28-08-2010, 01:33
Zvuci. Al samo zvuci nazalost.

Lord Coldwolf
28-08-2010, 01:37
le sigh...
OK, ajde ovako. Odbacit ćemo monetarni sustav, i svi bumo besplatno putovali nadzvučnim podzemnim magnetnim vlakovima koje bumo svi zajedno izgradili besplatno, a roboti nam neće ukrasti posao nego će nas zamijeniti, a mi bumo samo primali plodove od toga što roboti rade. Zvuči dobro, jel?

naravno da zvuči dobro, ti bi radije da nije tako ?
Bavit ćeš se umnim poslovima, čemu biti fizikalac ako imaš strojeve.
A što imaš trenutno ? :) strojevi ionako gdje god moguće uzimaju ljudima radna mjesta samo što u monetarnom sustavu to ljudima šteti jer gube izvor zarade.

bitne stvari bi mogli besplatno izgraditi bez uključivanja imaginarnog novca koji trenutno koči napredak, samo da postoji dovoljno velika volja i inicijativa.

:) ofc da ne možemo odbaciti samo tako monetarni sustav, mora se odviti neka vrst tranzicije i bolje da to prođe glatko nego u neredu.

Sonic_Moronic
28-08-2010, 01:40
Hej, pa to jednog dana možda i uspije. Kad budu roboti koji nadgledaju robote koji operiraju robotima. Tehnologija koja bi savršenim lancem sama od sebe vršila proizvodnju, a ljudi svi redom čilali. :)

K4ciga
28-08-2010, 02:11
:) lako je tako pametovat, ali mišljenja ništa ne znače.
Na koji ostatak sranja misliš ?

Ma ne, lako je tebi pametovati, kao i ostaloj populaciji koji misle da su uhvatili Sopekicu za sisu ako su pogledali Zeitgeist :)

Gledaj, sve navedene teorije zavjera u Zeitgeistu je vrlo lako moguće opovrgnuti u kojih... pet minuta. Pogledaj na YouTubeu par dokaza o lažima u Zeitgeistu, prvenstveno o religiji, informiraj se bolje i razmisli. Osim toga, ako je tebi trebao jedan "dokumentarac" da shvatiš da banke zarađuju na kreditima, onda se stvarno trebaš zapitati. Međutim, nije mi žao što sam pogledao Zeitgeist, jer volim uvijek čuti što je moguće više mišljenja i pogleda na neku stvar. Ali referirati se na Zeitgeist u iole ozbiljnijoj raspravi je u najmanju ruku smiješno.

Naravno, ne mislim da je ZeitG potpuno smeće, vrlo ga je zanimljivo bilo gledati i općenito informativno.

W3DR4N
28-08-2010, 08:53
Venus Project je iznimno glup jer je čika u Zeitgeistu zaštekao na najbitnijem pitanju. Što kad ga već imamo?
Zašto bi samo inžinjeri dalje razvijali tehnologiju i radili, dok ostali glade muda u hladovini? Iz altruizma?
Tko bi održavao strojeve? Strojevi? Tko bi održavao strojeve koji održavaju strojeve? Takvu tehnologiju ipak nemamo.
Što ako ja želim jahtu od 120 metara i ne želim se voziti u tubi bez prozora? Hoće li strojevi napraviti sedam milijardi jahti za sve ljude?
Što je s uslužnim djelatnostima? Hoće me roboti šišati?

whiskey
28-08-2010, 10:33
Ja racunam da cemo dotad svi imat hologramske frizure :wink:

Lord Coldwolf
28-08-2010, 11:37
Religija je kriminalna profitna organizacija , Peter je malo subjektivno iznio neke svoje stavove pogotovo kod tumačenja biblije ako se dobro sjećam , ali pogodio je bit. Krali su jedni od drugih, novije religije od starijih i jedne te iste priče su se ponavljale ( ta kreativnost je skupa, napraviš warcraft i evo ti klonova i sl..opće poznata stvar za mene).
A i sama biblija je išarana kroz stoljeća, kako je kome pasalo mijenjao je originalne tekstove. Svi bogovi su uglavnom stvoreni od čovjeka, nijedan poznati bog nije stvorio čovjeka. Neda mi se dalje o toj gluposti.

Banke zarađuju nešto od ničega, prvenstveno je bila ok zamjena gdje su služile kao ustanove za razmjenu dobara ili dobara i love ali su se polakomili, profit kod banaka je nepotrebna stvar. I na kraju sada oni zarađuju mnogo više (a bave se samo premetanjem love) od ljudi koji zapravo nešto i proizvode ili čine usluge.
Novac je postao apsurdan.

Wedrane, bitna je praktičnost, ako jedan od nas ovisi o drugome, ne možemo sad svi glumiti neke tajkune i imati vlastite ogromne jahte, jurilice i sl. To se da riješiti tako da se napravi ih nekoliko pa si posudiš na jedan dan i sl.
Drugo, uslužne djelatnosti radiš jer voliš raditi, ne jer moraš, uvijek imaš zainteresirane ljudi, nisu svi jebeni paraziti. Samo ovdje radiš i educiraš se u onome što voliš bez pritiska zarađivanja za egzistenciju. Gledaj to ovako, dok sazriješ u obitelji želiš pomoći roditeljima u zarađivanju kruha. Ovdje bi cijela civilizacija bila jedna velika obitelj i na neki način sumnjam da bi itko cijeli život samo se zabavljao i sjedio u hladu, to ti tako izgleda sa trenutnog stajališta gdje možda samo žudiš za malo odmora od silnog prisilnog rada koji obavljaš za neke motive koji te ne zadovoljavaju u potpunosti.

@Whiskey - pogledaj si anime Mnemosyne, ima zanimljiv pogled na budućnost virtualnog svijeta , te spoja virtualnog i stvarnog.

croat1gamer
28-08-2010, 11:47
Znas, ideja je dosta originalna. Ovo je novi kotac!
Dobro da ne postoji slicni ideal.
Oh wait.
Socijalizam.


Ako ti je da to otkrijes trebao Zeitgeist onda se bojim koliko su ljudi postali zatupljeni.
On ti otkrije sve sto bi osoba s imalo intelekta trebala znati + da je isti projek najobicniji scam koji prodaje topli zrak.



Neg, on a side note, moji starci rade 8h, zadovoljni su poslom, nema nikakav utjecaj na nas obiteljski zivot, ja idem u gimnaziju, ucenje mi ne predstavlja problem, te nemamo nikakvih materijalnih problema. U biti, moj zivot se sasvim lijepo slaze sa tvojim opisom 'falusoidne teorije' (aka. resource based system).

Zasto bih sada trebao prijeci na taj tvoj sustav kad je ovaj moj, aktualni, sasvim dostatan?

Lord Coldwolf
28-08-2010, 12:02
Znas, ideja je dosta originalna. Ovo je novi kotac!
Dobro da ne postoji slicni ideal.
Oh wait.
Socijalizam.


Ako ti je da to otkrijes trebao Zeitgeist onda se bojim koliko su ljudi postali zatupljeni.
On ti otkrije sve sto bi osoba s imalo intelekta trebala znati + da je isti projek najobicniji scam koji prodaje topli zrak.



Neg, on a side note, moji starci rade 8h, zadovoljni su poslom, nema nikakav utjecaj na nas obiteljski zivot, ja idem u gimnaziju, ucenje mi ne predstavlja problem, te nemamo nikakvih materijalnih problema. U biti, moj zivot se sasvim lijepo slaze sa tvojim opisom 'falusoidne teorije' (aka. resource based system).

Zasto bih sada trebao prijeci na taj tvoj sustav kad je ovaj moj, aktualni, sasvim dostatan?

Tebi je mnogima nije, ako gledaš samo sebe onda ni ne očekujem da išta drugo vidiš.
Nema posla npr za puno ljudi je jedan od problema a moraju ga imati jer im treba lova inache ništa bez toga.

Moram opet ponoviti da ovo nije socijalizam ? :) odi na njihove stranice i upitaj zašto to nije socijalizam ili nađi topic di je to već pojašnjeno, stavim kasnije i sam dok nađem ovdje.

Livin' in a box, try to live outside a bit outside, uh ? ;)

croat1gamer
28-08-2010, 12:35
Daklem, ja bih se trebao promijeniti da bih dosao u drustvo u kojem je za mene sve isto, ali svi ostali ljudi su jebene Stepfordske zene gdje ocekuju da ja postanem isti kao oni?

Kad mi govoris vec od misljenju out of the box, uoci da je to tvoje zapravo ropstvo svakoga svakome, tj. ti si se prebacio iz vece kutije u vecu kutiju, samo sto je sa tobom ubaceno previse ljudi u istu..

Vidis, to tvoje zapravo nije socijalizam.
To je ropstvo svih.

Socijalizam je ideal u kojem bi svatko radio posao za koji je sposoban te bi pomagali ostalima jer oni smatraju da je to ispravno.

Lord Coldwolf
28-08-2010, 12:46
Daklem, ja bih se trebao promijeniti da bih dosao u drustvo u kojem je za mene sve isto, ali svi ostali ljudi su jebene Stepfordske zene gdje ocekuju da ja postanem isti kao oni?

Kad mi govoris vec od misljenju out of the box, uoci da je to tvoje zapravo ropstvo svakoga svakome, tj. ti si se prebacio iz vece kutije u vecu kutiju, samo sto je sa tobom ubaceno previse ljudi u istu..

Vidis, to tvoje zapravo nije socijalizam.
To je ropstvo svih.

Socijalizam je ideal u kojem bi svatko radio posao za koji je sposoban te bi pomagali ostalima jer oni smatraju da je to ispravno.

Socijalizam je definitivno ljepša ideja od ovog trenutnog sranja.
ropstvo svakoga svakome ? :D samim time ni nema ropstva u biti.

Ti si trenutno i dalje rob sustava u kojem živiš i sviđa ti se to očito ako se buniš protiv ovog. Eh, fuck.. teško meni s vama.
Have in mind there is no perfection, ali ovo je korak dalje od trenutnog sranja.
Svaka promjena svijesti na bolje je dobro došla, ne vidim problem u tome, druga stvar što mnogi vole status quo i ego se protivi promjenama jer samim time postaješ nešto drugo.

Ajd ništa, pogledati ovo od početka do kraja da ne raspravljamo uzalud :
Where are we going ?
ka2umkrrLyI

croat1gamer
28-08-2010, 12:56
Neg, jesi li ti skuzio da si ti rob te ideje, te da u biti isto ne razmisljas out of the box.
Jel znas onu "mijenjaj sebe i tako mijenjaj svijet". Pocni od toga, mozda nesto uspijes.
Pocni tako da pomazes onima kojima zbilja treba pomoc, usput im propovjedaj o zeitscheissu, mozda ces nekoga inspirirati da pocne pomagati kao ti, umjesto da nama ovdje tupis sa "NO U" taktikom i izvrtanjem cinjenica.

Lord Coldwolf
28-08-2010, 13:06
Neg, jesi li ti skuzio da si ti rob te ideje, te da u biti isto ne razmisljas out of the box.
Jel znas onu "mijenjaj sebe i tako mijenjaj svijet". Pocni od toga, mozda nesto uspijes.
Pocni tako da pomazes onima kojima zbilja treba pomoc, usput im propovjedaj o zeitscheissu, mozda ces nekoga inspirirati da pocne pomagati kao ti, umjesto da nama ovdje tupis sa "NO U" taktikom i izvrtanjem cinjenica.

Bitno je da se tvoj ego uvrijedio pa bi ti sada malo mene. Onda je svatko rob bilo čega po toj tvojoj teoriji. Sviđa ti se neki film - rob si filma.
Znam tu izreku, opet mi pametuješ, Ghandi je rekao "be the change you wish to see in the world", i ja kao što vidiš barem širim svijest o nečem novom da se zapitaš, razmišljaš, ali ljudi uvijek sve osobno primaju i pređu na negativnosti što ti jako dobro potvrđuješ.

Još jedna stvar, u hrvatskoj barem arogancija i ingorancija se očito smatraju inteligencijom ? :D
Pogledaj si video, svejedno.

The Boz
28-08-2010, 13:07
Religija je kriminalna profitna organizacija , Peter je malo subjektivno iznio neke svoje stavove pogotovo kod tumačenja biblije ako se dobro sjećam , ali pogodio je bit. Krali su jedni od drugih, novije religije od starijih i jedne te iste priče su se ponavljale ( ta kreativnost je skupa, napraviš warcraft i evo ti klonova i sl..opće poznata stvar za mene).
A i sama biblija je išarana kroz stoljeća, kako je kome pasalo mijenjao je originalne tekstove. Svi bogovi su uglavnom stvoreni od čovjeka, nijedan poznati bog nije stvorio čovjeka. Neda mi se dalje o toj gluposti.
Da, slažem se da su mnogo posuđivali, i da su zločinačka organizacija itd. Ali ne zanima me na kojim si drogama, nemreš tvrdit da je prorok rođen iz kamena majke zemlje ikako sličan Isusu.


Banke zarađuju nešto od ničega, prvenstveno je bila ok zamjena gdje su služile kao ustanove za razmjenu dobara ili dobara i love ali su se polakomili, profit kod banaka je nepotrebna stvar. I na kraju sada oni zarađuju mnogo više (a bave se samo premetanjem love) od ljudi koji zapravo nešto i proizvode ili čine usluge.
Novac je postao apsurdan.
Završi ekonomiju, ili se barem informiraj o monetarnom sustavu i rizicima u istome.


Wedrane, bitna je praktičnost, ako jedan od nas ovisi o drugome, ne možemo sad svi glumiti neke tajkune i imati vlastite ogromne jahte, jurilice i sl. To se da riješiti tako da se napravi ih nekoliko pa si posudiš na jedan dan i sl.
OK. Tko će kontrolirati tko kada smije imati jahtu na koliko dugo? Jel će biti neki kontrolor ili će ljudi skupljati neke bodove koji predstavljaju neki ekvivalent vrijednosti društvu?


Drugo, uslužne djelatnosti radiš jer voliš raditi, ne jer moraš, uvijek imaš zainteresirane ljudi, nisu svi jebeni paraziti. Samo ovdje radiš i educiraš se u onome što voliš bez pritiska zarađivanja za egzistenciju. Gledaj to ovako, dok sazriješ u obitelji želiš pomoći roditeljima u zarađivanju kruha. Ovdje bi cijela civilizacija bila jedna velika obitelj i na neki način sumnjam da bi itko cijeli život samo se zabavljao i sjedio u hladu, to ti tako izgleda sa trenutnog stajališta gdje možda samo žudiš za malo odmora od silnog prisilnog rada koji obavljaš za neke motive koji te ne zadovoljavaju u potpunosti.
Koliko bi ljudi htjelo biti vatrogasac bez ikakve plaće? Ne sumnjam da ih ima na svijeti, ali ako od tog broja oduzmemo piromane, pirofile i ostale duševne bolesnike, ne ostane ih baš puno...


@Whiskey - pogledaj si anime Mnemosyne, ima zanimljiv pogled na budućnost virtualnog svijeta , te spoja virtualnog i stvarnog.
Lol! To kao da kažem "Kako bi bilo zakon da na svijetu ima vampira, gledaj samo kako je to zakon u True Bloodu!".

croat1gamer
28-08-2010, 13:20
Neg, kako sam previdio taj dio s bankom.
Reci mi tvoje tvrdnje za banke, nije da mi stari radi tamo, tako da cu ti rado pobiti tvrdnje. :)


Boz, ali ne kontas to s jahtom, tu bi svatko znao tocno procijeniti koliko mu dugo treba i vratiti ce ju na vrijeme tako da nikome nece nedostajati ista.




[right:1ku45awy][sub:1ku45awy]Nije da je ideja supljikavija od zadnje reforme hrvackog budzeta.[/sub:1ku45awy][/right:1ku45awy]
I mislim da mozes za rl vampove uzeti Twatlight.

The Boz
28-08-2010, 13:22
U Twatlightu nema toliko seksa i sisa i guzica koliko ima u Mnemosyneu.

Lord Coldwolf
28-08-2010, 13:27
[quote="Lord Coldwolf":25qags1b]Religija je kriminalna profitna organizacija , Peter je malo subjektivno iznio neke svoje stavove pogotovo kod tumačenja biblije ako se dobro sjećam , ali pogodio je bit. Krali su jedni od drugih, novije religije od starijih i jedne te iste priče su se ponavljale ( ta kreativnost je skupa, napraviš warcraft i evo ti klonova i sl..opće poznata stvar za mene).
A i sama biblija je išarana kroz stoljeća, kako je kome pasalo mijenjao je originalne tekstove. Svi bogovi su uglavnom stvoreni od čovjeka, nijedan poznati bog nije stvorio čovjeka. Neda mi se dalje o toj gluposti.
Da, slažem se da su mnogo posuđivali, i da su zločinačka organizacija itd. Ali ne zanima me na kojim si drogama, nemreš tvrdit da je prorok rođen iz kamena majke zemlje ikako sličan Isusu.


Banke zarađuju nešto od ničega, prvenstveno je bila ok zamjena gdje su služile kao ustanove za razmjenu dobara ili dobara i love ali su se polakomili, profit kod banaka je nepotrebna stvar. I na kraju sada oni zarađuju mnogo više (a bave se samo premetanjem love) od ljudi koji zapravo nešto i proizvode ili čine usluge.
Novac je postao apsurdan.
Završi ekonomiju, ili se barem informiraj o monetarnom sustavu i rizicima u istome.


Wedrane, bitna je praktičnost, ako jedan od nas ovisi o drugome, ne možemo sad svi glumiti neke tajkune i imati vlastite ogromne jahte, jurilice i sl. To se da riješiti tako da se napravi ih nekoliko pa si posudiš na jedan dan i sl.
OK. Tko će kontrolirati tko kada smije imati jahtu na koliko dugo? Jel će biti neki kontrolor ili će ljudi skupljati neke bodove koji predstavljaju neki ekvivalent vrijednosti društvu?


Drugo, uslužne djelatnosti radiš jer voliš raditi, ne jer moraš, uvijek imaš zainteresirane ljudi, nisu svi jebeni paraziti. Samo ovdje radiš i educiraš se u onome što voliš bez pritiska zarađivanja za egzistenciju. Gledaj to ovako, dok sazriješ u obitelji želiš pomoći roditeljima u zarađivanju kruha. Ovdje bi cijela civilizacija bila jedna velika obitelj i na neki način sumnjam da bi itko cijeli život samo se zabavljao i sjedio u hladu, to ti tako izgleda sa trenutnog stajališta gdje možda samo žudiš za malo odmora od silnog prisilnog rada koji obavljaš za neke motive koji te ne zadovoljavaju u potpunosti.
Koliko bi ljudi htjelo biti vatrogasac bez ikakve plaće? Ne sumnjam da ih ima na svijeti, ali ako od tog broja oduzmemo piromane, pirofile i ostale duševne bolesnike, ne ostane ih baš puno...


@Whiskey - pogledaj si anime Mnemosyne, ima zanimljiv pogled na budućnost virtualnog svijeta , te spoja virtualnog i stvarnog.
Lol! To kao da kažem "Kako bi bilo zakon da na svijetu ima vampira, gledaj samo kako je to zakon u True Bloodu!".[/quote:25qags1b]

Ma znaš što, besmisleno je ovo.. ja sam na drogama, ti si kao neki krvoločni pas i neda mi se zbilja, ionako vam se ne sluša.
Isus i kamen-boy su mit, po tome su isti. Isus je vjerojatno i bio čovjek normalan na zemlji sa nešto razvijenijom sviješću ( ako se dobro sjećam što sam pročitao - putovao je do Indije i od tamo je pokupio većinu svoje duhovnosti) ali ovo što od njega Kršćanstvo napravi je čisti mit.

Dalje, ekonomiju i novac preskačem, nisi dao nikakva objašnjenja.

Ovo za vatrogasce, to je samo tvoj pogled na svijet ne i realno stanje. Zato se i stavlja naglasak na tehnologiju da ljudi rade što manje riskantnih poslova.

Ovo za bodove, neznam iskreno, ja bi to riješio bodovanjem po zasluzi kod tih stvari kojih bi bilo malo na svijetu.

I ovo zadnje .. WTF??? čovjeku sam samo preporučio anime, koji ti je k ? :D Nema nikakve veze sa TVP


EDIT: Tvrdnje za banke i novac - nepotrebni su. Toliko. Sorry što bi stari morao naći novi posao ali sigurno ima nešto drugo što ga zanima osim brojanja i premetanja love.

croat1gamer
28-08-2010, 13:31
@ Boz- Zato je behind th-, ovaj, in front of the scenes drugacija prica.
Vlazne stolice nakon prikazivanja istoga ih stavljaju u isti rank.


To s stone-boy neznam sto je tocno pa preskacem.

Naravno, ekonomiju i novac preskaces jer nemas pojma o istoj.
Nauci osnovne pojmove koji se zovu kamate i provizije, onda si mozda spreman za razgovor.

Cek, ti mislis riskantne poslove koje ljudi obavljaju zamijeniti sa umjetnom inteligencijom, koja je jos dosta daleko od prakticne primjene? Gg for you.

Ajde pojasni jos malo to bodovanje.

Zelio je reci da taj anime nije niti priblizno slicna vizija buducnosti.
Pogledaj naprimjer kako su zamisljali buducnost prije 40-50 godina. Ne mogu se sjetiti vecine tih stvari da su postale istinite.

The Boz
28-08-2010, 13:33
Nemoj biti uvrijeđen mogim idućim pitanjem. I samo da znaš, sa onim drogiranjem nisam optuživao tebe nego autora Zeitgeista.
Nego, koliko imaš godina?
Evo, prije nego što odgovoriš, htio bih samo napomenuti da dobna skupina 14-20 u Z1 i Z2 vidi svu pamet svijeta, i automatski se osjećaju kao da drže nepostojećeg boga za jaja.

Lord Coldwolf
28-08-2010, 13:45
Nemoj biti uvrijeđen mogim idućim pitanjem. I samo da znaš, sa onim drogiranjem nisam optuživao tebe nego autora Zeitgeista.
Nego, koliko imaš godina?
Evo, prije nego što odgovoriš, htio bih samo napomenuti da dobna skupina 14-20 u Z1 i Z2 vidi svu pamet svijeta, i automatski se osjećaju kao da drže nepostojećeg boga za jaja.

23, zeitgeist mi i nije toliko bitan koliko TVP. Jer i prije nego što sam ga vidio imao sam sličan pogled na to kako bi svijet trebao izgledati, ima tu još puno posla oko definiranja detalja ali dalje se mora ići, ne možemo ostati na ovome. Ili ti možda imaš bolje riješenje, ako imaš kvragu zašto ga ja nebih čuo, sigurno te neću napadati.

Pogledaj si video ipak i ti, ima 13 youtube filmića ali bit će ti jasnija ideja autorovog pokreta i on sam.


croat - ne baš tako napredno, više u smislu da su gradovi i zgrade dizajnirane od nezapaljivog materijala, to je i sam Jacques Fresco (94) tako rekao.

I što još reći, možda bi bilo dobro prvo usavršiti monetarni sustav ? :) ali sumnjam da je to moguće, vidite i sami da se ruši sve više. U biti ja sam za neke promjene na bolje, i ne znam zašto vi ne bi bili osim ako nemate nekog dobrog vlastitog interesa u trenutnom sustavu ? ali to je opet problem za sebe i ja vas u tim interesima nikad ne bih podržavao.

K4ciga
28-08-2010, 14:13
Imam, doduše, jedno pitanje. CIA i ostala škvadra se nisu, prema Zeitgeistu, libili ubijati i znatno veće ribe tipa predsjednici država. Ako su toliko svemoćni, zašto je još onaj "ekonomski plaćenik" još na životu, kao i ostatak tipova koji si nisu skrivali lice ni glas?

W3DR4N
28-08-2010, 14:55
Ovo za bodove, neznam iskreno, ja bi to riješio bodovanjem po zasluzi kod tih stvari kojih bi bilo malo na svijetu.

Onda si opet u istom sistemu, ali s novom valutom - bodovima.

Ja želim živjeti na jahti i šmrkati koku, i ne želim to dijeliti s nekim drugim. Koliko bodova trebam imati i kako ih prikupiti? Mogu li negdje uzeti bodove na kredit?

Nodakim
28-08-2010, 15:02
Zašto ljudi misle da nešto fali svijetu?
Svi to pokreti za mir na svijetu i teorije zavjere samo pokazuju da je svijet savršen kakav je.

Lord Coldwolf
28-08-2010, 15:13
Zašto ljudi misle da nešto fali svijetu?
Svi to pokreti za mir na svijetu i teorije zavjere samo pokazuju da je svijet savršen kakav je.

:D indeed..

Wedran - samo što ne skupljaš te bodove korupcijom, krađom ili iskorištavanjem drugih I SIGURNO NE NA KREDIT :D...ipak malo ljepši sustav od trenutnog.
Korak po korak.

Šmrkat možeš koliko hoćeš , a ovo za brod, ne shvaćam toliku želju za vlasništvom, možeš se provesti na tisuće načina dobro bez da nešto mora biti tvoje za stalno.

W3DR4N
28-08-2010, 15:44
Ne znam, meni je dobro na mom brodu. I želim stalno biti na njemu. Već sam se naviknuo na njegov raspored. Nakon njega, ništa mi neće biti isto, i falit će mi vožnjica brodom mada ne znam, krstarim orbitom. Želim svoj brod.

gothic45
29-08-2010, 09:39
KNZDCafccyo

The Boz
29-08-2010, 10:07
Komedija. Jasno je da se radi o tipu koji nije upoznat sa pojmom "red veličine". Pada mi na pamet neki treš film iz ranih '90-ih u kojima glavni junak koristi pištolj sa 25mm mecima koji svaki imaju kapljicu plutonija, tako da eksplodiraju kao raketa kad pogode metu.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 10:43
Ne znam, meni je dobro na mom brodu. I želim stalno biti na njemu. Već sam se naviknuo na njegov raspored. Nakon njega, ništa mi neće biti isto, i falit će mi vožnjica brodom mada ne znam, krstarim orbitom. Želim svoj brod.
Eto, imate primjer tipičnog današnjeg čovjeka (hvala što skačeš na granatu zbog ove rasprave, iako znam da si ozbiljan, pravit ćemo se).

Altruizam mu je samo riječ koju za koju je nekada davno čuo, bitno mu je samo to da je njemu dobro i ne zanima ga kako će do toga doći.

Dobrodošao u stvarni svijet. Svijet u kojemu 95% ljudi misli samo na svoje dupe, a 5% je spremno za neku žrtvu.

"Sve je besplatno" će djelovati samo kada ljudi shvate da trebaju živjeti od onoga što imaju i uzimati samo ono što im treba. To se ne može dogoditi preko noći i to se sigurno neće dogoditi u našem životnom vijeku.

W3DR4N
29-08-2010, 11:08
Pa da. Čika tvrdi da je pohlepa i sebičnost naučeno ponašanje. Ne, to je ljudska priroda.

Neven <R>
29-08-2010, 11:19
Osnove ekonomije, ponuda, potražnja, ovo ono, ne može funkcionirati takav sustav. U zeitgeistima je jedino ok ono u drugom dijelu o centralnim bankama i to stoji, ali alternativa koju pružaju je još manje moguća i održiva.

Lord Coldwolf
29-08-2010, 12:15
Osnove ekonomije, ponuda, potražnja, ovo ono, ne može funkcionirati takav sustav. U zeitgeistima je jedino ok ono u drugom dijelu o centralnim bankama i to stoji, ali alternativa koju pružaju je još manje moguća i održiva.

Što Peter i njegov Zeitgeist rade je širenje svijesti o boljim mogućnostima, to je dovoljno za početak.
Traje malo duže ali ovdje jako dobro prezentira redom o čemu se tu radi: ka2umkrrLyI
Treba prvo osvijestiti ljude da bi to moglo zaživjeti. Vidi se da još masa ljudi nije ni zabrinuta o tome, ne zanima ih to uopće jer to je daleko od njihove stvarnosti.

Ne postoji nešto kao ljudska priroda , nisu svi po "prirodi" pohlepni i sebični. Po tvojoj logici da se nađeš za jedno 300 godina u civilizaciji sa visoko razvijenom sviješću , onda bi isto rekao da je dobrota, empatija, red i mir - ljudska priroda.
Jacques zna što priča.

Neven <R>
29-08-2010, 12:18
Stvar je u tome da ljude ne možeš prisiliti na neko ponašanje (mislim možeš pokušati u vidu diktature i slično), a pošto su ljudi različiti nema šanse da će svi prihvatiti neko razmišljanje. Za ovaj sustav bi bilo potrebno da svi ljudi jednako razmišljaju i imaju jednake potrebe što je nemoguće.

The Boz
29-08-2010, 12:20
Ne razumiješ.
Evo, ja kažem da bi svi trebali biti bolesno bogati, i super pametni i ultra sretni. Eto. Jel to bolja mogućnost, ili sam to ja na drogama?
I da, pohlepa je biološki imperativ. Jedva čekam da sad netko počne tvrditi da smo nadišli biološke imperative, te da ih više ne trebamo...

Lord Coldwolf
29-08-2010, 12:37
Ne razumiješ.
Evo, ja kažem da bi svi trebali biti bolesno bogati, i super pametni i ultra sretni. Eto. Jel to bolja mogućnost, ili sam to ja na drogama?
I da, pohlepa je biološki imperativ. Jedva čekam da sad netko počne tvrditi da smo nadišli biološke imperative, te da ih više ne trebamo...

Možeš se dragat, ja nisam pohlepan i bok :D

Pa ovo što bi ti možeš lako postići sa TVP, nijedan trenutno najbogatiji čovjek nema tako dobar život kakav bi svi zajedno mogli imati u sustavu visoko razvijene tehnologije gdje svatko ima dovoljno hrane, krov nad glavom i zdravo okruženje gdje te ne muči kakve susjede imaš.

The Boz
29-08-2010, 12:41
Opet ne kužiš... TVP ne kaže kako da budemo sretni, bogati i uspješni, nego samo da bi trebali svi biti takvi. Korisna, opipljiva vrijednost cijele ideje je jednaka vrijednosti stiropora kojeg dobiješ sa novim televizorom. I ne, ta usporedma namjerno nema smisla.

Lord Coldwolf
29-08-2010, 13:13
Opet ne kužiš... TVP ne kaže kako da budemo sretni, bogati i uspješni, nego samo da bi trebali svi biti takvi. Korisna, opipljiva vrijednost cijele ideje je jednaka vrijednosti stiropora kojeg dobiješ sa novim televizorom. I ne, ta usporedma namjerno nema smisla.

Za te stvari čitaj si neke knjige guru financijskih majstora, evo Sanjin Frlan je baš za tebe.

The Boz
29-08-2010, 13:18
...u ovom trenutku bih htio napomenuti da me sama FINA licencirala da laprdam o financijama i ekonomiji.

W3DR4N
29-08-2010, 13:33
Što Peter i njegov Zeitgeist rade je širenje svijesti o boljim mogućnostima, to je dovoljno za početak.
Traje malo duže ali ovdje jako dobro prezentira redom o čemu se tu radi: ka2umkrrLyI
Treba prvo osvijestiti ljude da bi to moglo zaživjeti. Vidi se da još masa ljudi nije ni zabrinuta o tome, ne zanima ih to uopće jer to je daleko od njihove stvarnosti.

Ne postoji nešto kao ljudska priroda , nisu svi po "prirodi" pohlepni i sebični. Po tvojoj logici da se nađeš za jedno 300 godina u civilizaciji sa visoko razvijenom sviješću , onda bi isto rekao da je dobrota, empatija, red i mir - ljudska priroda.
Jacques zna što priča.

TVP idealizira borgovsku ideju o društvu bez osobnosti. Prema njima, nema marki i mode, nema umjetnosti, neme konkurencije i tržišne utrke. Živiš da bi radio i održavao savršeni svijet, bez da uživaš u njegovim plodovima. Bezličnost u punom smislu postojanja.

Nodakim
29-08-2010, 13:34
Stvar je u tome da ljude ne možeš prisiliti na neko ponašanje (mislim možeš pokušati u vidu diktature i slično), a pošto su ljudi različiti nema šanse da će svi prihvatiti neko razmišljanje. Za ovaj sustav bi bilo potrebno da svi ljudi jednako razmišljaju i imaju jednake potrebe što je nemoguće.
Prosperitet kroz samoubojstvo.
Sviđa mi se.

Lord Coldwolf
29-08-2010, 14:06
Što Peter i njegov Zeitgeist rade je širenje svijesti o boljim mogućnostima, to je dovoljno za početak.
Traje malo duže ali ovdje jako dobro prezentira redom o čemu se tu radi: ka2umkrrLyI
Treba prvo osvijestiti ljude da bi to moglo zaživjeti. Vidi se da još masa ljudi nije ni zabrinuta o tome, ne zanima ih to uopće jer to je daleko od njihove stvarnosti.

Ne postoji nešto kao ljudska priroda , nisu svi po "prirodi" pohlepni i sebični. Po tvojoj logici da se nađeš za jedno 300 godina u civilizaciji sa visoko razvijenom sviješću , onda bi isto rekao da je dobrota, empatija, red i mir - ljudska priroda.
Jacques zna što priča.

TVP idealizira borgovsku ideju o društvu bez osobnosti. Prema njima, nema marki i mode, nema umjetnosti, neme konkurencije i tržišne utrke. Živiš da bi radio i održavao savršeni svijet, bez da uživaš u njegovim plodovima. Bezličnost u punom smislu postojanja.

Ne, to je tvoja percepcija , poprilično ekstremna i pogrešna.

W3DR4N
29-08-2010, 14:12
Onda mi otvori oči i reci koja je ideologija Venus poretka.

Lord Coldwolf
29-08-2010, 14:15
Onda mi otvori oči i reci koja je ideologija Venus poretka.

Sigh... pogledaj video (stavio sam ga par puta), otiđi na forum i diskutiraj.. nema instant rješenja čini mi se.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 14:34
Ne postoji nešto kao ljudska priroda , nisu svi po "prirodi" pohlepni i sebični.
Naravno da jesu. Ljudi su i dalje, podsvjesno, jako blizu razine prvih čovjekolikih majmuna. Što misliš zašto ljudi idu na fakultet, pišu doktorate i guze se u firmi? Jer ih to čini sretnima?

Ne, nego zato jer znaju da će tako imati više novca. Novcem mogu kupiti nešto što će im trebati, ili nešto što im neće trebati, ali će to ipak rado imati.

http://www.youtube.com/watch#!v=TNcHgMw ... re=related (http://www.youtube.com/watch#!v=TNcHgMw4nvo&feature=related)

Sonic_Moronic
29-08-2010, 14:50
Prije nego budemo mogli i pomišljati o takvom sustavu, ljudi će se jednostavno morati poboljšati.
Jer ovako stvari stoje: Većina ljudi ne žele jednakost. Podjele, predrasude, diskriminacije na sve strane su se pobrinule da je to tako. Evo, sa sigurnošću mogu reći da ima ljudi u našoj divnoj zemlji koji bi bili mišljenja "Nečuveno, da ja budem jednak jednom SRBINU! Nemože!" ili tako nešto.

Ljudi preziru ljude, i dok ne dođe do globalnog shvaćanja da se mržnjom neće ništa riješiti, nego surađivanjem i suosjećanjem, ništa od ovakvih bajki.

Lord Coldwolf
29-08-2010, 15:03
[quote="Lord Coldwolf":1bul2t42]Ne postoji nešto kao ljudska priroda , nisu svi po "prirodi" pohlepni i sebični.
Naravno da jesu. Ljudi su i dalje, podsvjesno, jako blizu razine prvih čovjekolikih majmuna. Što misliš zašto ljudi idu na fakultet, pišu doktorate i guze se u firmi? Jer ih to čini sretnima?

Ne, nego zato jer znaju da će tako imati više novca. Novcem mogu kupiti nešto što će im trebati, ili nešto što im neće trebati, ali će to ipak rado imati.

http://www.youtube.com/watch#!v=TNcHgMw ... re=related (http://www.youtube.com/watch#!v=TNcHgMw4nvo&feature=related)[/quote:1bul2t42]

Većina jest takva, ali ne možemo se stalno hvatati za to da je to jednostavno ljudska priroda. To je u biti ironija, točnije je reći životinjska priroda. Biti čovjek je stalno težiti vlastitom poboljšanju i shvaćanju sebe a samit time i svijeta koji te okružuje.

Pogledat ću video, tnx.

Prije nego budemo mogli i pomišljati o takvom sustavu, ljudi će se jednostavno morati poboljšati.
Jer ovako stvari stoje: Većina ljudi ne žele jednakost. Podjele, predrasude, diskriminacije na sve strane su se pobrinule da je to tako. Evo, sa sigurnošću mogu reći da ima ljudi u našoj divnoj zemlji koji bi bili mišljenja "Nečuveno, da ja budem jednak jednom SRBINU! Nemože!" ili tako nešto.

Ljudi preziru ljude, i dok ne dođe do globalnog shvaćanja da se mržnjom neće ništa riješiti, nego surađivanjem i suosjećanjem, ništa od ovakvih bajki.

True, ali evo ljudi koji žele ove promjene svjesni su toga pa je trenutno najvažniji zadatak upravo na neki način educirati o tome. Tek kada se stvori kritična masa onih koji se slažu sa ovime i žele te promjene možemo razmišljati o nekakvom prvom osnivanju pokusnih gradova pa onda širiti tehnologiju. Tranzicija je najvažniji korak.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 15:11
Većina jest takva, ali ne možemo se stalno hvatati za to da je to jednostavno ljudska priroda. To je u biti ironija, točnije je reći životinjska priroda. Biti čovjek je stalno težiti vlastitom poboljšanju i shvaćanju sebe a samit time i svijeta koji te okružuje.
Naravno da možemo, jer ako je debela većina takva to znači da je takva ljudska priroda. Manje je vjerojatno da 95% ljudi ima neki virus zbog kojeg su sebični.

The Boz
29-08-2010, 15:14
Z1, Z2 i TVP nisu edukacija. Edukacija proces koji rezultira znanjem, vještinom, tehnikom. Z1 i Z2 su u najbolju ruku humoristični filmovi, a TVP nije čak ni ideja.
Evo, ja želim da svi budu bogati i sretni. Jel to ideja? Jel to pothvat koji želi ljude educirati?
Šta ako hodam Zemljom i uporno ponavljam svoju želju? I ako me par budala počne pratiti? Jel oni educiraju? Kada stvorim kritičnu masu debila koji nemaju pojma o tome KAKO biti sretan, samo znaju da MORAJU biti sretni, jel onda vrijeme da osnujem grad u kojem će svi biti sretni? Jel to zaluđivanje budala idiotima najvažniji korak?

Lord Coldwolf
29-08-2010, 15:51
[quote="Lord Coldwolf":zvuwp1wt]Većina jest takva, ali ne možemo se stalno hvatati za to da je to jednostavno ljudska priroda. To je u biti ironija, točnije je reći životinjska priroda. Biti čovjek je stalno težiti vlastitom poboljšanju i shvaćanju sebe a samit time i svijeta koji te okružuje.
Naravno da možemo, jer ako je debela većina takva to znači da je takva ljudska priroda. Manje je vjerojatno da 95% ljudi ima neki virus zbog kojeg su sebični.[/quote:zvuwp1wt]

nije ljudska priroda jer to zahtjeva onda da smo zauvijek takvi. Novorođene bebe u nekom novom sustavu ne bi imale te simptome pa pojam "ljudska priroda" jednostavno postoji samo kao ljudska apstrakcija ne i realno stanje u svijetu.

Boz, edukacija je svaki priljev novih informacija. Ne možeš mi reći da svi znaju za bolji sustav od trenutnog i da on zapravo jest bolji. Evo ti znaš na primjer za TVP al nisi osvješten da je to bolji sustav od trenutnog, imaš svoj definirani pogled i zapravo ni ne želiš se educirati glede ovoga.
TVP ti pokazuje vrstu sustava , daje do znanja da ima boljih rješenja od trenutnog i na kraju poziva da se osvijestimo koliko možemo da smo svi na svijetu jedno.
Nisi pogledao video jelda ?
Što si toliko zapeo uopće protiv toga, ne kužim tvoje komplekse.

The Boz
29-08-2010, 15:54
Opet...
Gle, TVP je sustav jednako koliko i Federacija u Star Treku.
Kako možeš logički doći od "neki imaju mnogo, mnogi nemaju ništa" do "svi imaju jako mnogo" bez da se stvarno zapitaš koji tu koraci između trebaju doći?
Agresivno sam protiv svake ideje koja u ime nedefiniranog pojma zove ljude da učine nešto, pogotovo kada zove na "osvještenje" i "edukaciju".
EDIT: Also, obrazovanje. (http://hr.wikipedia.org/wiki/Obrazovanje)SDa je edukacija bilokakvo izlaganje novim informacijama, onda bi luđaci koji pričali sami sa sobom po cesti educirali mase.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 16:13
nije ljudska priroda jer to zahtjeva onda da smo zauvijek takvi. Novorođene bebe u nekom novom sustavu ne bi imale te simptome pa pojam "ljudska priroda" jednostavno postoji samo kao ljudska apstrakcija ne i realno stanje u svijetu.
U krivu si. Ukoliko imaš tri bebe, misliš da će se one praviti kulturne i svaka prepuštati sisu jedna drugoj? Naravno da ne, nego će slabija uvijek dobivati zadnja.

To se zove preživljavanje, a kasnije se samo iskazuje na drugačije načine :)

Lord Coldwolf
29-08-2010, 16:51
[quote="Lord Coldwolf":2zh0mez3]nije ljudska priroda jer to zahtjeva onda da smo zauvijek takvi. Novorođene bebe u nekom novom sustavu ne bi imale te simptome pa pojam "ljudska priroda" jednostavno postoji samo kao ljudska apstrakcija ne i realno stanje u svijetu.
U krivu si. Ukoliko imaš tri bebe, misliš da će se one praviti kulturne i svaka prepuštati sisu jedna drugoj? Naravno da ne, nego će slabija uvijek dobivati zadnja.

To se zove preživljavanje, a kasnije se samo iskazuje na drugačije načine :)[/quote:2zh0mez3]

to je instinktivno ponašanje, kasnije može razviti empatiju za druge. Ali ne znam baš dali to možeš nazvati "ljudskom prirodom" kada je sve u svijetu zapravo kaotična borba od najsitnijih organizama pa do nas. Survival of the united >fittest anytime samo što je kaotičnim ljudima teško se osvijestiti toga.

Boz, OPET si pogledaj video, resursa ima dovoljno za sve samo to nikome trenutno nije u interesu ako ne donosi profit. Očito je da monetarni sustav koči ljudski napredak.

Ok, kosim travu.. dosta mi je rasprava :D

croat1gamer
29-08-2010, 18:46
Vidis, ovaj thread me je prosvjetlio.

Ja ocu svoju jahtu.

The Boz
29-08-2010, 18:50
Boz, OPET si pogledaj video, resursa ima dovoljno za sve samo to nikome trenutno nije u interesu ako ne donosi profit. Očito je da monetarni sustav koči ljudski napredak.
Uporno ponavljanjem neistine ne mijenja ništa. Ajde, reci mi sada još jednom da mi je mozak ispran i da vjerujem propagandi koja kaže da resursa nema dovoljno.

McPingvin_v2.0
29-08-2010, 19:20
Očito je da monetarni sustav koči ljudski napredak.
Ne, očito je da ljudski napredak koči uvođenje bilo kojeg drugog sustava :)

Empatija djeluje... Samo za one bliske tebi. Ili one jako bliske tvojim vjerovanjima.

l7AWnfFRc7g

Lord Coldwolf
08-09-2010, 17:53
Pročitajte tko želi , pdf
http://www.thezeitgeistmovement.com/English%20NL%20Aug-Sep-2010.pdf

The Boz
08-09-2010, 18:09
Hahaha! Našla se bagra pisat o ekonomiji, i odmah na prvoj stranici, "novca može biti beskonačno".
Iskreno, nisam očekivao išta više. Čak sam očekivao da će se držati podalje teme novca...

Lord Coldwolf
08-09-2010, 18:16
Hahaha! Našla se bagra pisat o ekonomiji, i odmah na prvoj stranici, "novca može biti beskonačno".
Iskreno, nisam očekivao išta više. Čak sam očekivao da će se držati podalje teme novca...

MHahahaha... :D ajde budi još malo glup

croat1gamer
08-09-2010, 18:46
Ajde pojasni malo sto se podrazumjeva pod "glup si".
Reci nam onda lijepo sto uopce novci predstavljaju. Zelim tvoj odgovor, ne neki link.

Lord Coldwolf
08-09-2010, 18:58
Ajde pojasni malo sto se podrazumjeva pod "glup si".
Reci nam onda lijepo sto uopce novci predstavljaju. Zelim tvoj odgovor, ne neki link.

Fikciju, dogovor za razmjenu dobara / usluga.
Ali ipak bi trebao pročitati pdf sa linka. Nije bitno ovo naše raspravljanje ovdje.

Vaš problem je što se vi bavite sa mnom a ne sa sadržajem koji nudim.


U vezi Boza, nervira me što ovaj topic pogađa njegov ego i obojen pogled na temu te zbog toga osjeća se dužan uzvratiti.
Svojim komentarima indirektno govori da sam "glup" (omaložava sadržaj), ja sam njemu to vratio direktno.

croat1gamer
08-09-2010, 19:02
Vidis, mene smeta kako ti slijepo vjerujes u neku tezu.
Ako zaista smatras da je takva ideja vrijedna da se provede u praksu moras i sam znati argumentirati u razgovoru za obranu iste.

Ako te netko nasred ulice pita nesto o tome, sta ces napraviti, na papir mu napisati url stranice?



[right:1toqppkh]I dalje ocu svoju jahtu.[/right:1toqppkh]

The Boz
08-09-2010, 19:06
Oprosti ako djelujem napuhano, ali kako točno...
Ne. Čekaj, ajde ovako. Flat Earth Society. Jel im vjeruješ? Jel Zemlja ravna? Jel ih omalovažavaš?

Lord Coldwolf
08-09-2010, 19:10
Vidis, mene smeta kako ti slijepo vjerujes u neku tezu.
Ako zaista smatras da je takva ideja vrijedna da se provede u praksu moras i sam znati argumentirati u razgovoru za obranu iste.

Ako te netko nasred ulice pita nesto o tome, sta ces napraviti, na papir mu napisati url stranice?



[right:n89le8eg]I dalje ocu svoju jahtu.[/right:n89le8eg]

Opet jedan novi problem, kako korist nečega tako bitnog objasniti u par rečenica ?
I to još da se oboje razumijemo kako treba bez da je on teški sljedbenik nečeg drugog...

Zato postoje opširniji tekstovi gdje se više pojasni - zašto je ovaj trenutni sustav loš ( i bit će sve gori ) te kakve su mogućnosti za dalje ?
Mislim da ponavljam, ali nije bitan TVP ili TZM, ima mnogo ljudi i u drugim pokretima i onih koje uopće ne zanima aktivizam sa istim mišljenjima. Ako se stvori kritična masa kretat ćemo se prema ovome, ako ne ostajemo gdje jesmo pa živi bili i vidjeli.


Boz: naravno da ne, ali kao da to ima ikakve veze sa ovime.

The Boz
08-09-2010, 19:16
E pa vidiš, koliko glupo tebi djeluje FES, toliko glupo meni djeluje TVP.
I ono što si spomenuo, "korist nečega tako bitnog"... Korist čega? Korist ideje da bi svi trebali biti bogati, sretni i pametni? Ovo sam već jednom spomenuo, ali ti si, izgleda, posve ignorirao taj argument. TVP nije nikakav plan, savjet, tehnologija, itd. Koristan je koliko i ideja o Federaciji iz Star Treka.

croat1gamer
08-09-2010, 19:19
Najs.
Onak, ideje se moraju moci objasniti u par recenica.
Nikada ne mozes postici kriticnu masu ako moras svakome zainteresiranome dati prokletu doktorsku dizertaciju o tome.

Meni ne treba opsirnije, meni treba sazetije.

The Boz
08-09-2010, 19:27
Većinom su ideje koje za predstavljanje zahtjevaju preko sat vremena gledanja filma ili čitanja knjige od 200+ stranica jednostavno loše, i u najgoru ruku zlonamjerne. I većinom se sve te ideje daju objasniti u jednoj rečenici, ali bi na taj način njihova glupost bila očita. Primjeri: The Secret. Homeopatija. Dianetics.

Lord Coldwolf
08-09-2010, 20:54
The Secret - to je ono prezentirano na Oprah show ?
New age stuff imo.. thou, "Think and Grow Rich" by Napoleon Hil (1937) je dobra knjiga zbog koje se ipak malo zapitaš dali možeš utjecati na kosmos iliti neke više zakone svemira da dođeš do nečega što istinski želiš većinu vremena.

a što da ti kažem, naj sažetije što može:
ideja je da se uključimo u stvaranje novog sustava. ako vam trenutno to nije u interesu, shvaćam jer trenutno nismo u nekom kritičnom stanju toliko.

ja sam prihvatio ideju da svijet bez politike, novca može funkcionirati mnogo bolje od trenutnog jer sam bio sličnog mišljenja i prije nego što sam vidio tzm i tvp.

Ovaj posljednji pdf sa linka ima 11 stranica, nije toliko teško za pročitati a odgovara vam bolje nego što bih to ja mogao trenutno na većinu toga što vas zanima.

The Boz
08-09-2010, 22:52
Pročitao. Propagandni pamflet.
Kako bi to funkcionirao svijet bez politike i novca? Reci nešto što nije "bolje" ili "svi bi bili sretni" ili "svi bi bili bogati".

Lord Coldwolf
08-09-2010, 23:03
Pročitao. Propagandni pamflet.
Kako bi to funkcionirao svijet bez politike i novca? Reci nešto što nije "bolje" ili "svi bi bili sretni" ili "svi bi bili bogati".

sve ti je pisalo, problemi nisu "politički" nego tehnički. Bitni su nam samo podaci koliko čega ima, gdje čega fali i sl, i svi ljudi bi imali uvid u to a ne da se se odvija u rukama nekoliko političkih prdonja koji nemaju pojma o ničem konkretnom.
Sa visokom tehnologijom, bazama podataka to nije problem.

Novac aka sredstvo razmjene ,( trenutno je smisao života ) - što ćeš pobogu mijenjati ako u RBE sustavu ima svega za cijelo čovječanstvo ? I ti ne bi pristao na no ? eh :)

The Boz
08-09-2010, 23:17
OK, opet, po jedno sedmi put... odakle ti ideja da svega ima dovoljno/u izobilju? Samo zato jer TVP to ponavlja iz dana u dan ne znači da je istina.
Tko ažurira podatke, i tko kontrolira kuda što ide? Tko kontrolira kada će se nešto smjeti poslati u Hrvatsku zato jer nam treba, a kada zato jer bi htjeli nešto napraviti s tim?

Lord Coldwolf
08-09-2010, 23:55
OK, opet, po jedno sedmi put... odakle ti ideja da svega ima dovoljno/u izobilju? Samo zato jer TVP to ponavlja iz dana u dan ne znači da je istina.
Tko ažurira podatke, i tko kontrolira kuda što ide? Tko kontrolira kada će se nešto smjeti poslati u Hrvatsku zato jer nam treba, a kada zato jer bi htjeli nešto napraviti s tim?

Zdrav razum ? sam treba doći do toga. Npr tko upravlja wikipedijom ? no one, sve za korist čovječanstva.

Ok, nema sve baš toliko u izobilju glede nekih resursa, hrane definitivno ima, al to ti i nije neki razlog protiv TVP, u ovom sustavu resursi se bacaju , proizvodi se hrpa toga što nam ne treba, iduće godine novi proizvod, stari se baca na smeće i sl. Da ne pričam o tome kako se hrpa toga namjerno ne radi kvalitetno jer im se ne isplati. :/ profit.

Ali zabrinjavaju te stvari koje su daleko od realizacije, prvo treba većina biti spremna za provjeru trenutnog sustava, složiti se što ne valja, kako bolje , dali je resource based economy najbolje riješenje ( ne vidim bolje osobno). Dok shvatiš da smo svi mi zajedno jedna velika obitelj i ovisimo jedni o drugima, lako ćemo podići sve kako treba, bitna je svijest čovječanstva.
Vjerojatno će prije toga doći do neke veće krize.

Interceptor
09-09-2010, 00:26
http://img191.imageshack.us/img191/4427/happychop.jpg

Lord Coldwolf
09-09-2010, 11:13
To si ti napravio ? :hangin:

McPingvin_v2.0
09-09-2010, 13:09
Zdrav razum ? sam treba doći do toga. Npr tko upravlja wikipedijom ? no one, sve za korist čovječanstva.
http://wikimediafoundation.org/wiki/Staff

Interceptor
09-09-2010, 17:50
To si ti napravio ? :hangin:

Znaš na što sam mislio,ne skreći s teme.

Lord Coldwolf
09-09-2010, 17:54
ti bi bilo u redu da ja oni ili ja imamo nekih novčanih koristi od toga.. onda mi stavljaj takve slike koliko te volja, jer ja zapravo i mrzim sav taj marketing ovog sustava.

Macolla
30-11-2011, 20:35
Malo sam se zainteresirao za ovu ideju i imam pitanja.

Tko bi u resource based economy sustavu donosio odluke gdje praviti nove gradove i ostalu infrastrukturu, bila ona proizvodna, rezidencijalna ili istraživačka? Jedno je izračunati povoljne položaje po nekim faktorima ali tko daje završnu riječ, skupina ljudi ili računalo (što bi značilo da se slijepo slijedi matematika, a nisam protivnik drugog)?