PDA

Pogledaj cijelu verziju : IWNet



bloodyakafuzz10n
25-08-2010, 15:56
evo pisma koje sam pisao PCPlay uredništvu, ali pošto nisam siguran da će ga objaviti, stavljam to pismo na forum i zanimaju me vaša mišljenja u vezi toga...

PozZzZz svima u PC Playu!

Zadnjih 8 mjeseci čitam po forumima kako je MW2 fail jer nema support za dedicated servere i kako ta, po meni dosad najbolja igra, nije igrana zbog IWNet-a. Istini za volju, dedicated serveri su siroko prihvaceni, ali ja ne vidim zasto ljudi ne vole IWNet... Evo par prednosti IWNet-a (po mom osobnom mišljenju):

1. Ljudi koji imaju normalan internet mogu normalno igrat i preko IWNet-a baš kao što igraju neke druge igre online (tipa CoD2).

2. Možemo odabrati gametype koji želimo igrati i ne moramo misliti na to da će se admin spojit preko rcona i promjenit sa FFA na SD.

3. Mozemo se spojit u bilo koje doba dana i noci na server i ne moramo razmisljat kad ce se ispraznit. Ak ocemo igrat npr u 5 h ujutro, uvijek ce neki Amer, Japanac, Australac itd. bit online pa ce nas spojit u lobby. Ne moramo trazit servere po Xfireu, već jednostavno odaberemo gametype i nakon minutu igramo.

4. Kod igre mi se sviđa (ne znam ima li ovo veze sa IWNet-om ali je super stvar) to što se naši profili (leveli, emblemi, oružja itd.) pohranjuju u nekoj databazi i ne moramo misliti gdje su nam config fileovi itd. Za WaW su probali nešto slično napraviti ali nisu uopće uspjeli.

5. Niste (ovo ne govorim direktno vama već onima koji ocrnjuju IWNet) morali odmah ocrniti i popljuvati IWNet. Takav sustav je tek u povojima i sigurno će biti puno više unaprijeđivan i postajati sve bolji i bolji.

Zaključak: IWNet je super sustav (ponavljam, meni) i ne znam sta drugi imaju protiv toga (razumijem što gamehosting provideri imaju protiv toga :D ali ne i ostali)

P.S. Znam da je pismo dugo, ali sam jednostavno morao napisati sve što mislim i nadam se da ćete ga objaviti da ljudi otkriju barem neke prednosti IWNet-a (i takvih sustava općenito). PozZzZz ljudi :)

W3DR4N
25-08-2010, 16:07
IWnet je genijalna stvar na koju nisu navikli PC igrači, a široko je rasprostranjen po konzolama i puno bolji način multiplayer igranja od klasičnih servera.
Otpor je uzaludan, jer su servisi poput IWneta i BattleNeta budućnost igranja i prije ili kasnije će potpuno ukloniti zastarjele dedicated servere kod nepouzdanih providera.
Točka 4 je sastavni dio IWnet servisa.

croat1gamer
25-08-2010, 16:18
Zapravo, IWNet je dobro napravljem (ali ima manjkavosti, i to ne samo malo).
Najveci nedostatak takvog nacina multiplayera je cisto zasnivanje na algoritmima koji odaberu server po igracevim zahtjevima, i tu je kraj kustomizaciji servera na kojem se igra.
Dedicated serveri za razliku od toga imaju mnogo, mnogo vecu razinu kustomizacije te se lakse mijenjaju postavke istih.

Sad, da se napravi kvalitetan hibrid dedi/*net servera se nebih tuzio, ali cisti *net je ne zbog (pre)velikih ogranicenja koji se u vecini slucajeva namecu.

bloodyakafuzz10n
25-08-2010, 20:40
bilo bi super da kad se ide "Private match" i odabere npr. S&D da IW stavi par modova tipa Promodlive i da se moze upisat (nazovimo je tako) IWNet server password. Znaci odaberemo SD, promodlive (koji je podesio IW) i upisemo server password i kad kliknemo start match da se server pravi na nekim IW-ovim glavnim serverima. Nadalje bilo bi dobro da u samom IWNet-u naprave nešto kao što je CoDRconTool da možemo mijenjati mape kako nam se prohtije itd. Da je samo još to napraviti, onda bi to bila stvarno prava stvar, a nadam se da neće odustati od servisa poput IWNeta jer je takav način online igranja puno bolji od dedicated servera ali trebaju staviti veću i poboljšanu "customizaciju" private matcheva. (/Ako nešto niste shvatili u ovoj šumi rečenica, javite :)/)

Razzarach
25-08-2010, 21:19
MW2 je za casual igranje. nema ni warova kolko ja znam.

croat1gamer
25-08-2010, 21:22
Malo smo si frizider?

hansi
25-08-2010, 21:25
dosadan si i forsas

bloodyakafuzz10n
25-08-2010, 23:37
@ Razarach ---> moj team je igrao warove, postavke servera smo skinuli sa cb stranice

@ hansi ---> budi precizniji... ako meni govoriš da sam dosadan i forsam, znači li to da sam npr. glup što podržavam IWNet a ne zastarjele dedicated servere za koje moraš mjesečno dat barem 80 kn (game server 12 slot privatni ger + 10 slot voice)... pls odg.

hansi
26-08-2010, 00:20
ma ne, govorim croatiju

Razzarach
26-08-2010, 00:59
Nisam znao da mozes namjestit privatni server :S
Sta nije to onaj match making. Ko na quakelive npr.

bloodyakafuzz10n
28-08-2010, 01:35
ne pa moš namjestit private match al pokreće server preko tvog neta, što znači da se u hr na normalnoj konekciji (4 mbps download / 256 kbps upload) može igrat 4 v 4 max (upload je bitan)

Nodakim
06-09-2010, 16:10
IWnet je smeće.
Ako tvrdiš suprotno,idiot si i EOD.

Wolfwrath
06-09-2010, 19:34
Hvala Bogu da si to tako dobro i zrelo argumentirao i da nisi strollao temu...

Nodakim
06-09-2010, 20:00
Oprosti mi,ali ne shvaćam što ne shvaćaš oko toga da je smeće.
To nije nikakav net,nikakav program ili bilošta.
IWNet samo od 12 igrača nađe jednog koji će biti host,što nakraju završi da oni koji žive unutar 100km od njega imaju dobar ping,a oni koji ne,nemaju.
I to je to.
Eto argument,sranje je.

Wolfwrath
06-09-2010, 20:05
Tak je već bolje