PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mafia



Izgubljeni
19-08-2010, 19:22
Hoce li meni molim vas netko objasniti zašto je ova igra remek djelo? Zbog ''super'' modela vožnje? Govorimo o onom istom gjde se penjete autom na malo vecoj nizbrdci i zbog ''realnog'' ponašnja auta auto stane jer nema se snage popet, a to je rezlutat toga jer je kraj vas policija pa morate voziti 40 na sat, tako da se nemožete popet na nizbrdicu? Jednostavno neznam kako nekome može biti zabavno se voziti 40 na sat s jednog kraja na drugi kraj i pritome likove i autu jako često progovre 2 riječi do ništa, a ako se prođe crveno svjetlo mora se izlazit iza auta i platit kazna. To bi trebalo bit zabavno? Očito volite mazohistička iskustva. Zbog hrpe bugova na koje sam naletio? Situacija kao da AI zapinje u stol koji mu ukljucuje god mod i mene ostavlja totalno bespomocnog? Od crashanja igre na desktop (igrana je sa zadnjim patchom) pri kraju misije pa je moram cijelu ponovno igrat, a to ukljucuje 10-15 minutnu vožnju gradom jer morate voziti 40 na sat da vas policija ne hvata. Ako su vec furali tu kao ''realnost'' onda bi i bilo ljepo kad bi ja stukao telefonsku govronicu da policija i reagira, a ne da mirno šeta sa rukama iza leđa i fucka. Ili dok mene neko puca policijia mirno prolazi ali zato kad ja zapucam na njega, nastaje opca uzbuna i postajem najtrazeniji covjek u gradu. Od užasnih checkpoint saveova? Siromašnog sadržaja na tako bespotrebnom velikom grad koji ocito sluzi da se vozite pola dana da bi se odužila igra? Loše pozicije kamere na glavnom liku? Jako loše ukomponiranih i dosadnih side-misija? A da ne govorimo o dosadnoj race misji, 5 najdosadnijh minuta vožnje u nekoj igri. Atmosfera je dobra i soundtrack je dobar (u nekim misjima odlično digne atmosferu), cutscene su majstorski izvedene, i priča i likovi su ok ( ne kuzim zasto svi i ovaj aspekt dizu u nebesa). Ali ovaj ostatak što sam nabrojao tolike frustracije izaziva da to nije normlano i totalno uništi igru. Ova igra je debelo precijenjena, te nakon onih svih pohvala sam ostao totalno razočaran. Igru sam davno probao i sad joj dao drugu šansu ali ova igra je meni tragedija. Zaluđenost s ovom igrom mi jednostavno nije shvatljiva.

Sgt. Bull
19-08-2010, 19:26
Osim priče, Mafia nije niti u jednom trenutku ponudila nešto što bi je izdvojilo iz mase neobjašnjivo loših i precjenjenih igara. IMO jedna od najprecjenjenijih igara uopće.

bezimeni
19-08-2010, 20:10
SZaluđenost s ovom igrom mi jednostavno nije shvatljiva.


Ni meni nije shvatljiva zaluđenost jednim Diablom , Witcherom ,COD MW 2-om ili npr. WOW-om..meni su te igre izrazito dosadne i mazohističke ali to ne znači da su loše. Kultni status ove igre se tijekom godina potvrdioSi to što se tebi ne sviđa nije nikakva tragedija .Ne može se svaka igra svakome svidjeti. Spora vožnja , plaćanje kazni sl. je meni bilo skroz zanimljivo i zabavno .Sto ljudi dvjesto jaja.

Praetorian
19-08-2010, 20:19
Jedini odgovor na ovo je sto ljudi sto ćudi.

Raz
19-08-2010, 20:28
Meni je dojadila nakon silnih misija sa vozikanjem... preduge su i previše ih je, a nude premalo izazova i varijacija, tako da brzo postanu zamorne.

Rang€r
19-08-2010, 21:10
SZaluđenost s ovom igrom mi jednostavno nije shvatljiva.


Ni meni nije shvatljiva zaluđenost jednim Diablom , Witcherom ,COD MW 2-om ili npr. WOW-om..meni su te igre izrazito dosadne i mazohističke ali to ne znači da su loše. Kultni status ove igre se tijekom godina potvrdioSi to što se tebi ne sviđa nije nikakva tragedija .Ne može se svaka igra svakome svidjeti. Spora vožnja , plaćanje kazni sl. je meni bilo skroz zanimljivo i zabavno .Sto ljudi dvjesto jaja.

lol de mi molimte objasni kak je ova igra tijekom godina potvrdila kultni status? :pray:

bezimeni
19-08-2010, 21:22
Ako nije zašto onda drugi dio diže toliku prašinu već duže vremena ?

BigBongman
19-08-2010, 21:49
Ako nije zašto onda drugi dio diže toliku prašinu već duže vremena ?

zato jer izlazi vec 3 godine lol :roll:

bezimeni
19-08-2010, 21:53
I ? Da nije zanimljiva i da nije nastavak kultne igre prošla bi skroz neopaženo.


lol

BigBongman
19-08-2010, 21:54
I ? nije zanimljiva i kako je nastavak smeća od igre proći će skroz neopaženo.
fix'd :D

bezimeni
19-08-2010, 21:55
lol

Electromaster
19-08-2010, 23:42
Ako nije zašto onda drugi dio diže toliku prašinu već duže vremena ?

zato jer izlazi vec 3 godine lol :roll:
Nije da govorim išta za Mafiu, ali bar su Half-Life nastavci poznati po megabrzom izlaženju. ;D

Jašar
20-08-2010, 09:45
Mafia je izašla 2002e i imala je odvojene prste na likovima.

Praetorian
20-08-2010, 09:50
Mafia je izašla 2002e i imala je odvojene prste na likovima.
Istina, dok je gta san adreas imao spojene prste na rukama.

K4ciga
20-08-2010, 16:41
Pričaš o igri koja je stara osam godina. Ali i dan danas ju imam instaliranu na kompu zbog fenomenalne atmosfere tridesetih, odlične glazbe, čak i vrlo dobre grafike i realne borbe, tipa dva tri metka te pogode i mrtav si. Također, free ride mode je odličan i ponekad ga igram čisto iz gušta.

Rang€r
20-08-2010, 17:23
Ako nije zašto onda drugi dio diže toliku prašinu već duže vremena ?

ko diže prašinu?

bezimeni
20-08-2010, 18:19
lol

Časopisi , portali , forumaši ?

lol

Aral
20-08-2010, 18:31
Tko je ikad rekao da je Mafia remek-djelo? Lol, takva igra ne postoji. Plus, pljujete po mehanici igre koja je došla prije 8-9 godina a uspoređujete je s današnjim igrama. Sam dokaz da se priča i pljuje o igri joj pridonosi to da je dobra igra, kao i 80% igara po kojima se ovdje pljuje.

I svi se grohotom nasmijaše.

Rang€r
20-08-2010, 19:45
po toj logici sve igre koje se popljuju su dobre? gg.

lol

Časopisi , portali , forumaši ?

lol

ne?

la50
20-08-2010, 19:56
Kaciga,potpis.
Rang€r molim te da se ti ne javljaš,ti si rekao da je CoD4 sranje te da mu MP sucka...ti nemaš pravo pljuvati po ničemu :P.

Sickmanno1
20-08-2010, 20:47
Tko je ikad rekao da je Mafia remek-djelo? Lol, takva igra ne postoji.

Postoji. Super Mario Bros. 3 je remek djelo :oops:

str1k3r
20-08-2010, 20:54
Tko je ikad rekao da je Mafia remek-djelo? Lol, takva igra ne postoji.


The Witcher /fanboy :P

K4ciga
20-08-2010, 21:09
World of Warcraft /fanboy

Rang€r
20-08-2010, 21:40
Kaciga,potpis.
Rang€r molim te da se ti ne javljaš,ti si rekao da je CoD4 sranje te da mu MP sucka...ti nemaš pravo pljuvati po ničemu :P.

prije bi bilo obrnuto al ajde

the witcher /objektivnost

Nee Joe
20-08-2010, 21:47
Kako se kaže- mišljenje je kao šupak, svatko ga ima.... Po meni, Mafia je uz GTA jedini igriv i izuzetno zanimljiv sandbox.... Mafia, pa čak i ona iz 2002.-e je dan danas odlična igra, no svatko ima različit ukus.... Tako npr ja volim SC, al prezirem WoW....

Izgubljeni
20-08-2010, 21:58
Pričaš o igri koja je stara osam godina. Ali i dan danas ju imam instaliranu na kompu zbog fenomenalne atmosfere tridesetih, odlične glazbe, čak i vrlo dobre grafike i realne borbe, tipa dva tri metka te pogode i mrtav si. Također, free ride mode je odličan i ponekad ga igram čisto iz gušta.
A lol e, samo to imam rec, jer neznam otkad je realno da pucam nekoga u glavu 6 puta a on se malo počeška po njoj, baš me to živciralo ono kao realno sve i onda BAM! pizdarije ovog tipa... da je barem damage veci nego isti kurac ko da mu pucam u noge. I ovog
Ako su vec furali tu kao ''realnost'' onda bi i bilo ljepo kad bi ja stukao telefonsku govronicu da policija i reagira, a ne da mirno šeta sa rukama iza leđa i fucka.SIli dok mene neko puca policijia mirno prolazi ali zato kad ja zapucam na njega, nastaje opca uzbuna i postajem najtrazeniji covjek u gradu.S
Pogotovo ovo boldano, nenormalno me zivciralo posto je bilo tako masu puta.

Tko je ikad rekao da je Mafia remek-djelo? Lol, takva igra ne postoji. Plus, pljujete po mehanici igre koja je došla prije 8-9 godina a uspoređujete je s današnjim igrama. Sam dokaz da se priča i pljuje o igri joj pridonosi to da je dobra igra, kao i 80% igara po kojima se ovdje pljuje.
Ja ne uspoređujem Maifu s današnjim igrama, igrao sam je vec prije došao do pola i od dosade odusta, najviše zbog vozikanja pustog ( to sam već naveo u prvom postu detaljnije ) meni je primjerice jedan GTA III koji je isto izašao prije 8 godina, trostruko zabavniji od ovoga, no ajde to je vec stvar ukusa, Mafia je puno ''ozbiljnija'' igra ali zato meni do zla boga dosadna, presao sam je jedino zbog price i jer imam običaj proc prvi dio neke igre prije nego zapocnem nastavak. A i ima nekih nedostatak koji nemaje veze s ukusom, koje sam nabrojao u prvom postu. Nhf, ali ova druga izjava ti je malo bedasta jer po toj logici je jedan Sniper: Ghost Warrior genijalna igra :P

Ako nije zašto onda drugi dio diže toliku prašinu već duže vremena ?
A slušaj i Red Dead Redemption je nastavak jedne solidne, do loše igre, pa je opet digao veliku prašinu. No ipak se ipak u ovom slučaju slažem jer je prvi dio dosta razvikan ( bez obzira meni bio loš ili ne).

bezimeni
20-08-2010, 23:18
the witcher /objektivnost

LOL

Lord Ragnarok
20-08-2010, 23:34
ja se nisam mogo natjerati odigrati 5min mafie. a vi tvrdite da je igra savrsena. daj, nebi ot imo na pc-u da mi netko sada ispalti 50kn. ko ni gta. bilokoji. tako debilna igra da se meni povraca od same pomisli da trosim svoj flat internet na to. da, hocu reci da nijedna igra od tih nije dovoljno vrijedna ni da skinem *khm* verziju.


ajmo sad fanboys

eh i witcher spada u to.

Rang€r
21-08-2010, 13:17
i concur/

eh i witcher spada u to.

a s ovim hočeš reč da nemaš ukusa il da trollaš? vjerojatno trollaš.

bezimeni
21-08-2010, 13:21
Rang€r si ti fanboy witchera ? LOL

Lord Ragnarok
21-08-2010, 13:57
[quote="Lord Ragnarok":ztzfu5sl]i concur/

eh i witcher spada u to.

a s ovim hočeš reč da nemaš ukusa il da trollaš? vjerojatno trollaš.[/quote:ztzfu5sl]


nit jedno nit drugo

Sickmanno1
21-08-2010, 13:58
ako mislis da je witcher los nemas ukusa?

LOL

Constantine
21-08-2010, 14:42
ako mislis da je witcher los nemas ukusa?

LOL
da


.

keko
21-08-2010, 14:43
Hura za slobodu mišljenja!! Da se razumijemo, meni je Witcher odlična igra, a ako netko misli da je loš, to je njegovo mišljenje i gotovo.

Rang€r
21-08-2010, 19:20
ako netko misli da je loš, u krivu je.

bezimeni
21-08-2010, 22:02
Imamo novu mjernu jedinicu za ukus .Jedan Rang€r :thumbs2: . ( 1R )

LOL

Mirko L
21-08-2010, 22:07
^lol.

Ane. Cod je 1R, što znači da je totalno smeće od igre, a Witcher je 10R

bezimeni
21-08-2010, 22:13
Onda je mafija 100 R .

Razzarach
21-08-2010, 22:16
sick u sljedecoj reci stavi ocjenu u R-ima

Mirko L
21-08-2010, 22:19
Onda je mafija 100 R .
Govorio sam iz njegove perspektive :)

Rang€r
22-08-2010, 15:02
Onda je mafija 100 R .

da solidnih 100/9000

Lord Ragnarok
22-08-2010, 20:32
isto kolko i witcher

Chieftain
26-08-2010, 14:07
Ajde onda cijenjena ekipo koja pljuje po Witcheru i Mafii recite koja je po vama igra vrijedna spomena i hvale?

Lord Ragnarok
26-08-2010, 14:11
age of empires 1/2, Warcraft 2/3, sc1/2, diablo 1/2, Titan quest, Worms Armageddon, HoMM3/5, Fable, Morrowind, Homeworld (pogotovo sa dodacima za neogranicenu flotu)

naravno, ekspanzije ukljucene za svaku koja ih ima

Chieftain
26-08-2010, 15:46
Dobro, moram priznat da se slažem s tobom osim s par navedenih naslova koje nisam odigrao (Titan quest, Fable i Homeworld), ali sam isto tako primjetio da su većinom to sve stariji naslovi osim par izuzetaka i niti jedna od tih igara nije sličnog žarna kao Mafia.

Lord Ragnarok
26-08-2010, 18:16
a koji bi to zanr bio? rpg? fable...

i dao sam ti primjere igara koje sam odigrao/igrao/igram, ne neceg sto nisam ni instalirao

Rang€r
27-08-2010, 15:09
age of empires 1/2, Warcraft 2/3, sc1/2, diablo 1/2, Titan quest, Fable, Morrowind, Homeworld (pogotovo sa dodacima za neogranicenu flotu)

naravno, ekspanzije ukljucene za svaku koja ih ima

lololololololo

Lord Ragnarok
27-08-2010, 15:20
imas sto za reci?

Dania
27-08-2010, 15:21
Jao, Mafia 2, igra rula :)

Mirko L
27-08-2010, 15:27
NIsam mogao vjeroati kad je jedan prosjak rekao onu poznatu: ''My family was killed by ninjas. Need money for karate lessons'' :)

Inače, za sada super igra, vrlo lijepo izgleda, 85 Rang€ra.

Rang€r
27-08-2010, 16:53
imas sto za reci?

zapitaj se

Lord Ragnarok
27-08-2010, 16:59
jesam. i skuzio sam da je sve uredu sa popisom. osim sto sam izostavio red alert 2 i jos mozda neke igre

bezimeni
27-08-2010, 17:32
zapitaj se


LOL

Sickmanno1
27-08-2010, 19:32
age of empires 1/2, Warcraft 2/3, sc1/2, diablo 1/2, Titan quest, Worms Armageddon, HoMM3/5, Fable, Morrowind, Homeworld (pogotovo sa dodacima za neogranicenu flotu)

naravno, ekspanzije ukljucene za svaku koja ih ima

U SC2 temi si rekao da ti igra nije nesto :(

Inace Homeworld je jedna od igara koja se nesvida svima. Morrowind je isto bezveze, AoE 1 je uber los i Titan Quest je lame wannabe Diablo koji fejla na dosta nivoa, a jedan od glavnih je replay value...

bezimeni
27-08-2010, 20:27
Vidiš ja sam se naguštao u Titan Quest-u dok Diablo nisam imao volje ni završiti .

Sickmanno1
27-08-2010, 20:40
To stoji bezimeni. Nemamo svi isti ukus. Ali nekak mi je cudno da bash ni Mafia 2 nevalja ni Starcraft 2 nevalja ni Witcher nevalja, nista mu nevalja...

Izgubljeni
27-08-2010, 22:03
Meni je primjerice Mafia 2 zasad super, za jedinicu sam se vec dosta puta izrazio, ali bome duja je mi je dosta bolja, taman sam na 14 Chapteru i uzivam. Odlična grafika i još bolja optimizacija, dobro napucavanje, zanimljiva priča i dobri likovi. Ima nekih nedostataka poput malog sadržaja u gradu ( fore: ''Mafia je linearna ''igra je glupost jer se vidi iz aviona čičkanjem onih ducana odjece, oruzja i garaža te safehousa, malih podmisja tipa kršenja onih auta i prodaja brzih vozila, želi biti sandbox igra samo joj to baš i ne ide za rukom), i nemogucnost drive-by i blind-firea, ali sve u svemu zasad mi je neka osmica. Oduševila me muzika ( kad sam cuo Why don't you do right od Pegy Lee i Let It Snow od Dean Martina, te mnoge druge klasike izmamilo mi je jedan kiseli smješak :P ). Zasad mi se dosta sviđa.

Lord Ragnarok
28-08-2010, 03:18
sc2 je raden za mp. mp je super, cak asm i ja uzivao u par odigranih meceva, premda je kapmapnja mal zakurac, bolja je od mafie jedno 10000 puta.

homeworld je subjektivno, i ja sam osobno uzivao u svakoj sekundi te igre. znam da se vecini cak ne svida ta igra, no meni je isto 100 puta bolja od doticnih naslova.

aoe1 je klasik. ja sam ga obozavao kad je izasao, kao i aoe2. to su igre koje uvijek mogu instalirati i prelaziti kampanju ili skirmish. jednostavni i cisti phun

TQ nije failo u nijednom segmentu. replay value mu je jedno 10 puta veci od diablovog. ogromna kolicina klasa/kombinaciaj tih klasa te ~beskonacan nacin igranja tih klasa daje mu ogromnu prednost nad diablom. tq sam presao (sa 1 klasom) jedno 4 puta, na isti nacin i svaki put mi je bilo predobrbo haraciti po egiptu/hadu/grckoj dok se u diablu jedva natjeram da sa paladinom/necime prodem kroz prva 3 acta

Rang€r
28-08-2010, 13:21
sc2 je raden za mp. mp je super, cak asm i ja uzivao u par odigranih meceva, premda je kapmapnja mal zakurac, bolja je od mafie jedno 10000 puta.inače svi ljudi igraju mp, makar i imali vremena za njega.

witcher je subjektivno, i ja sam osobno uzivao u svakoj sekundi te igre. znam da se vecini cak ne svida ta igra, no meni je isto 100 puta bolja od doticnih naslova.

aoe1 je klasik. ja sam ga obozavao kad je izasao, kao i aoe2. to su igre koje uvijek mogu instalirati i prelaziti kampanju ili skirmish. jednostavni i cisti phun- i meni su isto bili super prije 10 godina, al sad nema šanse da ih opet zaigram.

TQ nije failo u nijednom segmentu. replay value mu je jedno 10 puta veci od diablovog. ogromna kolicina klasa/kombinaciaj tih klasa te ~beskonacan nacin igranja tih klasa daje mu ogromnu prednost nad diablom. tq sam presao (sa 1 klasom) jedno 4 puta, na isti nacin i svaki put mi je bilo predobrbo haraciti po egiptu/hadu/grckoj dok se u diablu jedva natjeram da sa paladinom/necime prodem kroz prva 3 acta- TQ je isto smeće ko diablo samo sa gorom atmosferom.

TeraBajt
28-08-2010, 13:52
age of empires 1/2, Warcraft 2/3, sc1/2, diablo 1/2, Titan quest, Worms Armageddon, HoMM3/5, Fable, Morrowind, Homeworld (pogotovo sa dodacima za neogranicenu flotu)

naravno, ekspanzije ukljucene za svaku koja ih ima
+ thief, serious sam, UT, total war serijal, i...

wait for it...


SUPAPLEX!

i lista je potupna.

Reapper
18-12-2010, 10:08
Meni je primjerice Mafia 2 zasad super, za jedinicu sam se vec dosta puta izrazio, ali bome duja je mi je dosta bolja, taman sam na 14 Chapteru i uzivam. Odlična grafika i još bolja optimizacija, dobro napucavanje, zanimljiva priča i dobri likovi. Ima nekih nedostataka poput malog sadržaja u gradu ( fore: ''Mafia je linearna ''igra je glupost jer se vidi iz aviona čičkanjem onih ducana odjece, oruzja i garaža te safehousa, malih podmisja tipa kršenja onih auta i prodaja brzih vozila, želi biti sandbox igra samo joj to baš i ne ide za rukom), i nemogucnost drive-by i blind-firea, ali sve u svemu zasad mi je neka osmica. Oduševila me muzika ( kad sam cuo Why don't you do right od Pegy Lee i Let It Snow od Dean Martina, te mnoge druge klasike izmamilo mi je jedan kiseli smješak :P ). Zasad mi se dosta sviđa.

:pray: :pray:
Potpuno se slažem. :D