PDA

Pogledaj cijelu verziju : Google zna sve o nama xD



_Matthew_
19-08-2010, 16:58
Evo dobio sam ovaj e-mail,pa ako nekog zanima :)
Izvršni direktor Googla iznosi uznemirujuće ideje o budućnosti djece

Eric Schmidt, izvršni direktor u jednoj od najmoćnijih tehnoloških korporacija svijeta - Googleu, iznio je svoju viziju budućnosti u kojoj će djeca kad postanu punoljetna mijenjati svoje ime i identitet kako bi se odvojili od dosjea koje o njima i njihovoj prošlosti ima Google.
Drugim riječima, sve što radimo na Internetu, sve što napišemo, bilježi se u digitalne banke te se kreiraju profili o nama, našim navikama i interesima. U intervjuu za Wall Street Journal, Schmidt je izjavio kako će zakoni u budućnosti morati dozvoliti svakom građaninu da promijeni ime, kako bi izbjegao indiskretne podatke o sebi koje je ostavio u digitalnoj banci Googla.

"Mislim da ljudi ne shvaćaju što se događa kada je sve dostupno, poznato i zabilježeno od svake osobe i stalno. O tome doista trebamo razmisliti kao društvo...", dodao je Schmidt aludirajući na činjenicu da na Internetu ne postoji privatnost. Svi ostavljamo tragove i informacije o sebi u svakom trenutku. No on to vidi kao pozitivnu stvar. I prije je izjavljivao kako ljudi ne bi trebali imati nikakvih tajni i da u Google mogu imati povjerenja jer zagovara i čuva privatnost bolje i predanije od bilo koje vlade.

Budućnost prema Googlu očito je takva da u njoj neće biti nikakve privatnosti. Iako smo se povukli u svoje sobe, otuđili i prebacili društveni život u virtualni svijet, zapravo smo samo izgubili na privatnosti jer se sada o nama zna više nego ikada. Kada Google sakupi sve stranice i podstranice, sve članke koje smo otvorili, sve komentare koje smo ostavljali, sve što smo lajkali na Facebooku, sve što smo kupili u web shopovima, ljude s kojima komuniciramo i niz drugih aktivnosti na Internetu, dobiva prilično dobru sliku o tome tko smo, što smo, kako se zovemo, odakle dolazimo, što volimo, tko su nam prijatelji, koliko trošimo i slično.

Teoretičari velikih zavjera također nemaju svijetlih i pozitivnih predviđanja za djecu sljedećih generacija. Reći će vam kako postajemo taoci onih koji raspolažu najintimnijim detaljima našeg života. Postajemo taoci Googla, koji je prema nekim izvorima financiran od CIA-e i NSA agencija.

(JK)

P.s. ak sam fulao pod forum premjestite :)

TeraBajt
19-08-2010, 17:29
zamislite situaciju za par godina di ce poslodavac guglat umjesto gledat u zivotopis i masi retajnih debila sa inkriminirajucim slikama na fejsu/politickim stavovima koji mu ne pasu poklonit nogu u dupe iz firme:))))))))))))))))))))))))))

Kostolomac
20-08-2010, 01:13
Pa neka.

Electromaster
20-08-2010, 01:14
I can live with that.

TeraBajt
20-08-2010, 01:17
ipak si ti predatore pokazao fejsbuk administraciji ko je gazda 8)

Electromaster
20-08-2010, 01:19
I can live with that.

_Matthew_
20-08-2010, 11:10
I ja isto, ali malo mi je glupo sto imamo sve manje privatnosti :? :killyou:

RIDER32
21-08-2010, 02:01
Ko što sam jendom davno reko... amabaš sve se bilježi

CoreDuoQuad
29-09-2010, 13:22
Glupost, ja nisam za ovo uopce, ali se ne pitamo puno ocigledno.

Zamisli sva tvoja privatnost na netu? Pa nisi fudbalski klub pa da svi imaju info o tebi..:S

Kid A
29-09-2010, 13:26
ipak si ti predatore pokazao fejsbuk administraciji ko je gazda 8)
Ahahaha tek sad sam skontao sta si napisao
O da da :D