PDA

Pogledaj cijelu verziju : From Dust



Jopax
19-08-2010, 12:29
Nova igra od Ubisofta, iako nisu baš najomiljeniji u zadnje vrijeme ovo izgleda predobro da bi ga lako uništili
Link: http://ve3d.ign.com/videos/play/79263/P ... lash-Video (http://ve3d.ign.com/videos/play/79263/PC/From-Dust/Cinematic/Tech-Demo-Gamescom-2010/Flash-Video)

Dakle god igra, u kojoj pokušavate pomoći grupi ljudi da preživi različite katastrofe na jednom otoku, od tsunamija do vulkana, a najbolje od svega je što svijet više manje realno modeliran, po tech demou gore tekućine su odlično napravljene, isto kao i ostatak materijala i ovo bi baš mogla biti zabavna igra koja podsjeća na igranje u pijesku.

Aral
19-08-2010, 13:37
Da, fakat je fora.

Ubisoft’s ‘Project Dust’ Officially Named ‘From Dust’ (http://gamerant.com/ubisofts-project-dust-official-silv-35049/)

keko
03-11-2010, 20:33
gSOQGazo7Oo

Evo jedan trailer, prikazano kako će to otprilike izgledati, naravno, još uvijek stignu puno toga promijeniti prije izlaska same igre.

Chupacabra
03-11-2010, 20:38
black and white flashback.

Joooj kako je BW2 ownalo. Moj mali tigar je tetosio seljake i srao po poljima, svi smo ga obozavali :oops:

Outmind
03-11-2010, 23:08
Prije bih rekao populous 3 flashback...

mene sam zanima koja ce nam mrcina od grafe trebat da ovo mozemo pokrenut...

DJ Not Nice
06-05-2011, 18:56
hsFf2YBogpM

*Fila*
06-05-2011, 21:35
veoam zanimljivo ako budme mogao pokrenuti a to nikako : :|

DJ Not Nice
07-06-2011, 03:41
VbxL-PU2reg

unknown
07-06-2011, 09:35
caka igra

DJ Not Nice
09-06-2011, 05:12
NojgdcEAETM

Deadwalker
09-06-2011, 13:45
Gledao sam neke intervjue za ovu igru i jako mi se svidio koncept. God-like igre su mi oduvijek bile zanimljive za igranje.
Pošto će se igra isključivo distribuirati digitalno, nadam se i nekoj nižoj cijeni^^

DJ Not Nice
07-07-2011, 19:52
sd9InA3JtdU

Markecgrad
07-07-2011, 21:01
Cek cek, hoce li biti pc verzije?

DJ Not Nice
08-07-2011, 04:09
Fkors, biti će.

unknown
08-07-2011, 14:16
kada pc izlazi?

Aral
08-07-2011, 15:10
Ako je vijesti dobra, 27th July.

DJ Not Nice
08-07-2011, 15:49
kada pc izlazi?
27.07. ove godine.

Outmind
08-07-2011, 18:54
Bez veze je kaj ima samo 13 misija... i jako mi je čudno što je igra dobila toliko malo medijske pozornosti, ipak je riječ o konceptu koji se već dugo ne koristi a izgleda i zvuči zanimljivo. Bojim se samo da će from dust na kraju biti jednostavno neka "igrica" za jedanput prijeć i to je to...

Aral
08-07-2011, 19:37
Bez veze je kaj ima samo 13 misija... i jako mi je čudno što je igra dobila toliko malo medijske pozornosti, ipak je riječ o konceptu koji se već dugo ne koristi a izgleda i zvuči zanimljivo. Bojim se samo da će from dust na kraju biti jednostavno neka "igra" za jedanput prijeć i to je to...
Tak i ja imam neki osjećaj, ko da rade ovu igru zato što moraju.

DJ Not Nice
20-07-2011, 20:49
jtzCIgQsbIo

ScorpiuS
20-07-2011, 22:14
Bez veze je kaj ima samo 13 misija... i jako mi je čudno što je igra dobila toliko malo medijske pozornosti, ipak je riječ o konceptu koji se već dugo ne koristi a izgleda i zvuči zanimljivo. Bojim se samo da će from dust na kraju biti jednostavno neka "igrica" za jedanput prijeć i to je to...
Ista stvar je bila i sa Portalom. Igra koja je bila tek konceptualna, napravljena samo da popuni prostor u Orange Boxu, a onda njen nastavak bio među najočekivanijim igrama ove godine.

DJ Not Nice
26-07-2011, 19:07
yaJcpBrcM-s

Arbiter of Change
18-08-2011, 15:23
Ako ste uzeli preko Steama do sada čeka vas povrat novca.
http://lo-ping.org/2011/08/18/steam-off ... from-dust/ (http://lo-ping.org/2011/08/18/steam-offering-refund-for-ever-sold-copy-of-from-dust/)

The publisher stated that there would be no DRM with the game other than a one-time-activation. However this seems to have turned out to be a big fat lie as the inclusion of metapoint service Uplay demands DRM. Meaning the user would always have to be connected to the internet to log in to Ubisoft's and play the game

If you purchased the game through Steam, you can request a refund by contacting support here and state your unhappiness with the forced DRM added by Ubisoft. It can take a while for a reply so please be patient.

croat1gamer
18-08-2011, 16:13
Vidim da je igra izasla, jel igra itko izuzev Arala?

Kid A
18-08-2011, 16:25
Ako ste uzeli preko Steama do sada čeka vas povrat novca.
http://lo-ping.org/2011/08/18/steam-off ... from-dust/ (http://lo-ping.org/2011/08/18/steam-offering-refund-for-ever-sold-copy-of-from-dust/)

The publisher stated that there would be no DRM with the game other than a one-time-activation. However this seems to have turned out to be a big fat lie as the inclusion of metapoint service Uplay demands DRM. Meaning the user would always have to be connected to the internet to log in to Ubisoft's and play the game

If you purchased the game through Steam, you can request a refund by contacting support here and state your unhappiness with the forced DRM added by Ubisoft. It can take a while for a reply so please be patient.
Mozda im sad dodje nesto iz dupeta u glavu, nek bar osjete po novcaniku kad nece po zdravoj pameti. A koliko vidim komentare po netu, ni igra nije nesto posebno

Markecgrad
18-08-2011, 16:40
Igra je zabavna prvih pola sata, kasnije je meh.

Kid A
18-08-2011, 16:43
Bought this last night on Steam the moment it was released because of the console reviews and Eric Chahi being involved.
It's a terrible PC port.
The game is locked at 30fps and runs like ass with mad screen tearing for no apparent reason (Edit: my rig runs Crysis 2 and any modern shooter maxed out) AND there are no graphic settings, you have to sign up for Ubi Soft's online service (the only online feature is a leaderboard for some challenge levels), the DRM system checks that you are online everytime you start the game, the controls are atrocious (they mapped the snake-like cursor from the console version to the mouse, making the game virtually unplayable).
There is no polish whatsoever, cutscenes are unskippable and the (pretty good) music that scores them is brutally interrupted as soon as the scene stops, basically no effort was put into this port.
Congratulations Ubi Soft you have done it again!

btw vidim da je Deadwalker uzeo igru, cisto me zanima i njegovo misljenje

Deadwalker
18-08-2011, 17:12
Nisam stigao puno igrati, no zanimalo me zbog inovativnog koncepta i dubine koju na prvi pogled nudi

Prvo da se dotaknem tehničke strane koju sam trenutno jedino u stanju komentirati pošto sam igrao igru nekih 50 min. Grafičke postavke su smiješne - jedino što možete mijenjati jest rezolucija i frekvenciju osvježavanja slika, a pošto sam ja PC igrač koji ipak očekujem veću kontrolu nad softwareom koji dobijem, da, to im je malo veći minus.
Malo mi fali veće kontrole s kamerom te mi je pomalo smiješno da mogu biti u svojevrsnom "FPS" pogledu samo kada s mišem dođeš blizu nekog lika i pritisneš tipku F pa ti onda kamera prati tog određenog lika. Jebemu, dobijem igru u kojoj engine stvori tsunami i onda ga ne mogu dočekati na obali iz FPS perspektive.
Nekih problema s perfomansama nisam imao pošto imam dosta jako računalo, no vidi se da je framerate lockan na određenoj razini. Probleme kao što pišu gore u citatu da je igra neigriva je zbog čudnih kontrola je glupost. Normalno se igra može igrati, samo eto, fali mi malo više slobodu u kretanju 3D prostorom.

U vezi samog gameplaya, stvar je jednostavna - vi ste svojevrsni "Bog" koji pomaže plemenu koje vas štuje te imate kontrolu nad silama prirode. Kroz kampanju, koliko sam do sada shvatio, pomažete plemenu da opstane u surovoj prirodi te ono nastoji otkriti životne tajne koje su im ostavili njihovi preci. Sama moć kontrole nad prirodnim silama je fenomenalna - sve je vrlo dinamično i kada izmijenite nešto u prirodi sa nekim ciljem, obično za posljedicu imate stvari i koje niste očekivali.
I opet se vraćam na tsunami, bolesno je kako to dobro izgleda ingame. Jedva čekam da vidim koliko lava može deformirati okoliš :)

I da, igra koristi DRM. Prilikom pokretanja igra moram se ulogirati na Ubisoftove servere i tamo se spremaju moje sačuvane pozicije. Prilikom kupnje jasno je bilo u sistemskim zahtjevima naznačeno da Ubisoft sa igrom dostavlja 3rd-party DRM: Ubisoft Online ServiceSte sam bio apsolutno svjestan što kupujem tako da su mi spike "Je, to je bilo rečeno da neće biti pa su me sada sjebali" smiješne. Da sam kupio igru, a da nije bilo navedeno da igra ima DRM, onda bih tražio povrat novca.

Da ne skrenem s teme. Čekao sam ovu igru jer je nešto full drugačije od onoga što većinom izlazi. Najveći nedostatak koji ja vidim za sada jest šlampavi port, no sa one igrive strane, mislim da će biti ok. Ako su igru nahvalili novinari Edgea, onda mora nešto biti dobro u njoj. Glede same dužine (13 misija), ne bunim se. Nisam platio igru 50€, nego 15€. Za te novce sasvim ok količina sadržaja, ukoliko uzmemo u obzir da ima i Challenge mode.

Detaljan opis cijele situacije biti će u nekoj mojoj recenziji uskoro :)

EDIT: Koga zanima, možete pogledati 4 screenshota na mojem Steam oblaku koje sam jučer nabrzaka okinuo :)

From Dust Ingame (http://steamcommunity.com/id/deadwalker88/screenshots?tab=public&showdate=1&filter=app_33460)

Arbiter of Change
18-08-2011, 18:00
Nisam stigao puno igrati, no zanimalo me zbog inovativnog koncepta i dubine koju na prvi pogled nudi
Misliš, Populous i Black & White klon pojednostavljen za mainstream djecu? OK. :)

Deadwalker
18-08-2011, 18:03
Igrao sam Black & White i ovo je drugačiji koncept. Ima sličnosti, ali nešto sasvim drugačije.

Arbiter of Change
18-08-2011, 18:12
Po viđenom nema baš nešto originalno u From Dust. Ono, čak je i dizajn seljaka (maska, ovo ono) ukraden iz Saga of Ryzom.

PS.
Baci oko na Populous. Čisto zbog usporedbe.

Outmind
18-08-2011, 18:13
Igra je totalno neoptimizirana za uporabu miša (k vragu i podilaženje joypadu)

Deadwalker
18-08-2011, 18:18
@Arby
Nisam igrao Populus tako da ne mogu pametovati s te strane.
Pošto danas ionako većinom svi samo kopiraju nekoga, ne mogu gledati na to kao minus. Ako se uzme u obzir kakve danas igre dolaze i kakva je zapravo publika, ovo je nešto pozitivno. Meni je ok jer tako nešto nisam prije igrao i koncept je ok (barem za sada koliko sam stigao igrao).

Hvala btw na informaciji, dobro će mi doći da mogu usporediti neke stvari :)

Aral
23-08-2011, 17:59
From Dust DRM to be patched out (http://www.pcgamer.com/2011/08/23/from-dust-drm-to-be-patched-out/)

Macolla
02-09-2011, 15:08
Jebem mu oca u pola igre otkrijem unbeatable level. Odlična igra ali veoma nekvalitetan port sa konzola. Taj level je piece of cake na konzolama ali PC verzija ima mnogo veće plime i stvarno je preteško. Nakon 4 i pol sata na High Tides levelu odustao sam. Gurnem im prozor.