PDA

Pogledaj cijelu verziju : Create a genre!



Chupacabra
19-08-2010, 00:35
Dakle, ideja je jednostavna. Stvorite zanr ili hibrid necega. Napomena: zanrovi po mogucnosti da budu neobicni. Nema veze ako suxaju ili su super. Bitno je da doprinesete temi. Da zapocnem-

P'n'c adventure/RPG

Dakle, recimo neka p'n'c avantura. Lik mora povuci polugu. Ne moze jer mu STR nije dovoljno visok.

Ali! Moze napraviti neki mehanizm jer ima visok INT!

FPS/RTS

Odmah da kazem, ovdje fps nije first person shooter nego f.p. Simulation. Dakle, uzmimo kao primjer black and white strategiju.

Naredite nekom seljaku da postane drvosjeca. Ok. I sad, pritiskom na gumb, kamera se prebaci u njegovo lice! Vi ste sumar. Idite nasjeci drva, nakon toga sefu po placu, onda u birtiju odmoriti se pa kuci jesti i spavati. Meni se ideja svidja. Trebalo bi paklenu konfu, though. Naravno, ovo zamisljam u black and white 2 svijetu. Simpaticno.

baldrick_
19-08-2010, 12:46
glede tvoje ideje mešanja avanture i rpg-a.. ovo što si ti naveo (da gameplay zavisi od toga dal imaš nabudženu snagu ili inteligenciju) je štajaznam, ok, dve igre u jednoj.. ali ništa revolucionarno kao što bi ideja mogla da bude, recimo, da način na koji ćeš da rešiš problem zavisi od statsa, ali da to rešenje uvek bude avanturističko, a ne samo "povučeš polugu". čuo sam da je tako nešto već urađeno u igri carte blanche, ali nisam probao

Chupacabra
19-08-2010, 13:28
ma znam, ovo je samo glup primjer.
Svejedno, shvatio si ideju.

Prodajem copyright za 5k kuna hihi