PDA

Pogledaj cijelu verziju : Plavi ekran pri instalaciji windowsa



lord_of_destruction
18-08-2010, 22:40
Evo ovako. Prodao sam svoju staru matičnu ploču, ASRock 4coredual-VSTA sa procesorom Intel Core2Duo 4400@2.01 Ghz. Osoba kojoj sam ju prodao nije mi se javljala tjedan dana, sve do danas i kaže da sam mu prodao neispravnu matičnu, tj da ima problem s njom.

Kad ju je uzeo, digao je susatv bez problema. Kaže da je na tu matičnu uz procesor koji sam mu dao s njom stavio DDR1 memoriju i PCI-E grafičku karticu. Podigao je Windows 7. Nakon 3 dana mu se srušio sustav. Sad mu se javio problem da mu non stop izbacuje error prilikom dizanja sustava, kaže da mu ne pamti memoriju i spominjao je neku cache memoriju.

E sad, do čega to može biti problem? Kaže da je resetiro matičnu preko jumpera i baterije i da opet ne može podignuti sustav. A dan kad je uzeo od mene to bez problema je digo win 7

EDIT: kaže da mu ništa ne pišti na matičnoj, nema onih beep-ova

Čux
18-08-2010, 23:08
može svašta bit, mada nisam baš skužio kaj se točno dešava , jel ga plavi ekrani ganjaju ili još prije POSTa zapne ili neš treće čak ?!
možda je i on neš zaribo samo ak mu je delalo sve 3 dana.

lord_of_destruction
18-08-2010, 23:21
uglavnom, kaže da je prvi puta kad je uzeo to od mene uspio instalirat windowse..radili su 3 dana i sustav mu se srušio...sad ne može instalirat windowse jer mu u pola instalacije izbaci plavi ekran, kaže da mu ne učita svu memoriju (vjerojatno misli na ram-e)...spojio je na nju 2 hdd-a, jedan je sata a drugi onaj stari tip, zaboravih kak se zovu ti široki plosnati kablovi...sjetio sam se nečega, u kutiji od matične bila su mi 2 ta stara kabla, jedan je radio, na njega mi je bio spojen DVD, a ovaj drugi nije radio (znam da zbog toga kabla nisam mogao instalirat sebi windowse na stari komp jer je bacao blue screen u pola instalacije sve dok nisam uzeo drugi kabal)

ne vjerujem da je matična u pitanju jer sam ju izvadio iz svog kompa i nakon 10 minuta ju prodo njemu, a meni je savršeno radila...e sad, ja prodo njemu, on sastavio komp, pa ga dao trećoj osobi...moguće da je ovaj treći nešto sprčko

Čux
19-08-2010, 09:02
nek provjeri rađe svoje RAMe i hardove, nekak mi se ne činida je matična kriva ak mu na pol instalacije baci BSOD.

C
28-08-2010, 12:16
Podesi HDD u IDE mode iz BIOS-a i BSOD se više neće pojavljivati.

Edit: Nisam čitao topic.
Vjerojatno memorija ima oštećene sektore, pa nešto može zapisati, ali to se izgubi i ne može se isčitati više.
U BIOS-u umjesto fast test uključi normal/slow test za RAM memoriju i kada ti se BIOS bude palio trebati ćeš pričekati da testira svu RAM memoriju, obično BIOS koristi 2 passa, fino će ti iščitati RAM-e i reći "OK" ili "ERROR", sa fast testom koji je uvijek kod svih upaljen iščita samo brzinski, tj. samo detektira RAM-e i kaže "OK", pokušaj tako i s nekim programom za testiranje RAM memorije.

Također, nadam se da su Windowsi oriđiđi.

lord_of_destruction
30-08-2010, 23:15
problem riješen

DDR400 memorija mu nije bila ispravna...ubo je sad DDR2 u ploču i sve radi bez ikakvih problema

može lokot

Čux
30-08-2010, 23:37
Jawohl !