PDA

Pogledaj cijelu verziju : Warhammer 40 000



The Boz
18-08-2010, 10:24
Evo, WIP moje male Imperial Guard izviđačke sile od 500 pointova.


Army Composition (500):
HQ: Company Command Squad
Basic cost
Carpace Armor
Medi-pack
Vox-caster
Master of Ordnance
Mortar HWT
Grenade Launcher x1
TOTAL 145

TROOPS: Veteran Squad
Basic Cost
Grenadiers
Vox-caster
Autocannon HWT
Grenade Launcher x3
TOTAL 130

Veteran Squad
Basic Cost
Grenadiers
Vox-caster
Lascannon HWT
Meltagun x2
TOTAL 145

FAST: Armored Sentinel
Basic Cost
Hunter-killer missile
Lascannon
TOTAL 80
___________________________________________
GRAND TOTAL: 500

Moglo bi se uskoro malo poštelati. Mislim da mi neće trebati medic i carpace u CCSu, recimo, a bez toga i sa jednim grenadierom manje bih imao dovoljno za uparmored Chimeru.
Nas je 4 sada odlučilo konačno početi igrati, tako da nam vojske rastu zajedno. SM, Chaos, Eldar i IG. Meni će biti teško jer ni jedan od njih nije neki horde-type, nemrem template-rapeat.

sickpetey
18-08-2010, 10:30
Eh da su mi tu manuali..al dobro moja vojska za sad je losa protiv armora..jer meni fale oko 2 jet bike za harrasment,farseer i 2 warlocka a onda si mislim staviti vypera ili cu uzeti wraithguarde al za sad imam.

Uniti:
1xWarlock
5xRangers
8xDire Avengers
13-16x Gurdiana (plazma granades bez D-canon platforme
5xHowling Banshees +1xExarch
1xJetbike

The Boz
18-08-2010, 10:40
Ovo djeluje kao zakon strikeforce, moglo bi ići i do 1000 pointova. Jedino ti fali HQ choice. Ako voliš Dire Avengere i Guardiane, uzmi Farseericu sa Guideom. Ili Avatara ako misliš da bu ti falilo melee sile. Jel možeš na platformu namontirati Bright Lance? Sa tim i sa missile/lanceom na bikeu imaš dovoljno anti-armora za <1000-pt fajtove.

sickpetey
18-08-2010, 10:50
Mislim si staviti farseera i warlocke jer su oni jebeni za support,ostavit cu vjerojatno jednog warlocka da vodi wraithguarde ili guardiane..i mislim da se moze al mozda ni ne uzmem platformu jer vyper moze imati rocket launcher i ostale vragove a wraightguardi kada pogode nesto to se vise ne dize na noge :D..al mogo bih uzeti jos jedan bataljon guardiana ili dire avengera pa mozda stavim platforme ako bude bilo prek neta jer ja kad sam kupio guardiane nisi dobivao u to vrijeme (prije 6 godina) platformu sa njima nego se posebno kupovala

EDIT: Isuse "!
Ovo cu morati nabaviti hebes one male platforme :D

http://www.games-workshop.com/gws/catal ... GameStyle= (http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?catId=cat440172a&prodId=prod770020a&rootCatGameStyle=)

The Boz
13-09-2010, 21:36
Nemoj, to je koliko ja znam Artillery, a artillery tip jedinice je teh svck. AV10 i krepa ako pretrpi bilokakav glancing ili penetrating hit, bez damage rolla ili savea.

sickpetey
13-09-2010, 21:55
Neznam bas kosta samo 22 pointa i treba ostati bez 2 crew membera prije nego sto ode u zrak

The Boz
13-09-2010, 22:02
Jel piše da je Unit Type: Artillery? Ako da, pogledaj što to znači u Rulebooku.
I sama platforma mora još kupiti oružje, jer nema sama nikakvo IMO. A postojanje posade znači da se može uništiti na sve moguće varijacije svakog napada svake jedinice u igri. Mislim da je jedan Gretchin čak sposoban ubiti jednim shotom i jednim assaultom cijeli platform :p

sickpetey
13-09-2010, 22:27
Rulebook još nisam proučio jer još ni nemam vojsku a kamoli da je blizu da se oboja pa sam to ostavio za kasnije :D a ionako sam u medjuvremenu odlucio da ne stavim artiljeriju jer idem uglavnom na fast attack

sickpetey
14-09-2010, 19:58
Popizdio danas u land of magicu...nema jos novih farba tek nove dolaze za tjedan dana (a nisu stavili nove 2 mjeseca),nista nema od eldara samo guardiani,harlequini i support platforma =/ ali ajde codexi su pali na 60 kn pa mozd auzmem jedan sljedeci tjedan a rulebookovi su pali za 100kn pa su sada 250 kn (sto mi malo nije fer jer je warhammer rulebook samo 50 kn XD)

M14Ok
22-03-2011, 09:11
Heh mogao bih dolazit češće ove dane u Zg (u Ri zatvoren LoM) imam jednu zgodnu malu vojskicu:

HQ- Chaos Lord (Termi & Daemon weapon)
S2x Daemon prince s krilimaS
Elite- 2x Terminators
Dred

Troops- Nurgle CSM squad
Khorne CSM squad
Thousand sons
Plague marines

Fast attack- derp

Heavy support-Defiler
2x obliterator
3x havocs

fali mi tenkova.

sickpetey
22-03-2011, 11:10
Sta ce ti tenkovi kad imas defiler,obliterator i daemon princeve :D? I kad ces pocet farbat to?

The Boz
22-03-2011, 11:57
Needs more Defiler.

sickpetey
22-03-2011, 15:30
Defiler kosta kao dva obicna Predatora a Predator ima vise wargeara za staviti i sa ovim obliteratorima vjerujem da bi ga mogao dobro cuvati dok se Defiler i sam moze cuvati i izbliza sa svojim dreadnaught clawsima.
Šteta što možeš koristiti samo Lesser i Great Daemons jer Bloodcrusheri ili Soulgrinder bi bili jebeni adition posto je vecina tvojih unita mutirano do bola :D.

ezav
27-05-2011, 13:36
Evo moja klasicna lista :

HQ :

1. Avatar
2. Farseer + 3 warlocka

Troops :

1. Rangers (6 komada u unit)
2. Dire Avengers (9 + Autarh)

Elit :

1. Fire Dragons (5+ Autarh)

Fast :

1. Vyper (Scatter laser + SC)
2. Vyper (Star Cannon + SC )

Heavy :

1. Falcon (Star Cannon + SC)
2. Flacon (Bright Lance + SC)
3. Dark Ripers (5 + Autarh)

The Boz
27-05-2011, 13:41
E, sjetio si me, imam par noviteta, moram updateat sa novim stvarima... 2x Chimmy, Manticore i Valky, plus gro guardsmena. Koji su skroz mršavi, bez bespotrebnih idiotluka poput Grenadiera i sličnog bacanja novca.

sickpetey
27-05-2011, 17:26
Pod Autarch bas mislis HQ autarch ili exarch?

The Boz
27-05-2011, 20:53
Pa pošto ih ima troje, vjerojatno Exarch.

sickpetey
27-05-2011, 21:40
Neznam Autarch moze ici skupa sa ostalim squadovima pa mozda cak i je autarch.

The Boz
27-05-2011, 22:29
Pa da, ali 3 komada?

sickpetey
27-05-2011, 23:42
A neznam :/

The Boz
28-05-2011, 00:10
Neg, da, ezav. Pitanje je šta ide u šta, kuda, itd.

sickpetey
28-05-2011, 00:17
I da nisi stavio spellove i pizdarije

ezav
31-05-2011, 09:03
Krivo se izrazil (sve je to kriv DoW 2 :P ) je u pitanju su Exarch-si :D


Neg, da, ezav. Pitanje je šta ide u šta, kuda, itd.

Pod tim mislis da izlistam detaljnu listu s wargear i svim điđama :D ?

sickpetey
31-05-2011, 09:36
Pa da obicno stavis spellije,wargear,abilitye od exarcha,dodatke vozila,upgradovi unita (pathfinder maybe?) itd,itd,itd.

Igras DoW2 a drzis se po strani pico jedna :(

The Boz
31-05-2011, 09:46
I naravno, kažeš kako misliš koristiti koju jedinicu itd.

sickpetey
31-05-2011, 09:51
Meni se cini da ima hrpu AV unitsa a za ostale trupe su tu dire avengeri i avatar :D. Makar britghtlance i starcanoni dodju dobro protiv marinaca i terminatora koji imaju ogroman armor,makar ne kuzim scatter laser na vyperu al moguce da je to protiv malo squishy unita makar i to moze ostetiti marince. Farseer vjerujem daje podrsku nekim od falcona ili vypera sa svojim spelijama kako bi sansa pogotka bila veca vjerojatno right :D?
Da i to me zanima jeli ti seer council ima jetbikove?

ezav
31-05-2011, 11:59
Moze kada dodjem s posla doma bacim detaljnu listu :D

I ta lista je proverena i raden je upgrade kroz 5-6 turnira .

Jako je dobra protiv SM i CSM jer 98% igraca u hr igra te vojske i lista mora imati fokus na njih .

Jedino je od uvodenja 5ed malo oslabila (i kodeksa iz 4ed koji je sramota) , radi vrlo glupih pravila oko skimera i toga da su samo trupe skoring , sto naravno sve daje veliku prednost za jedne SM ili CSM .

Jos mi je mucnije kada se sjetim da ce uskoro 6ed van , pa da vidimo koliko su jos ojacali SM i CSM a naguzili ostale rase .


Meni se cini da ima hrpu AV unitsa a za ostale trupe su tu dire avengeri i avatar :D. Makar britghtlance i starcanoni dodju dobro protiv marinaca i terminatora koji imaju ogroman armor,makar ne kuzim scatter laser na vyperu al moguce da je to protiv malo squishy unita makar i to moze ostetiti marince. Farseer vjerujem daje podrsku nekim od falcona ili vypera sa svojim spelijama kako bi sansa pogotka bila veca vjerojatno right :D?
Da i to me zanima jeli ti seer council ima jetbikove?

Jap glavna premisa je fire power protiv SM i CSM-a jerbo u cc nema smisla ulaziti i naravno brzina na bojistu.
Idemo redom :D
Scatter je tu da preplasi protivnika jer puno puca , ima ljepi efekt na psihu , a posto su vyperi na listi da zuje i glume mete (zrtva malo bodova a makne pogled s problema) a opet mogu napraviti nered . S tim ako se naleti na gardu ili orkove Scatter laser je jako efikasno oruzje protiv njih .
Farseer se sa svojim warlock-cima vozi u Falconu i izleti di treba , u cc-u mogu radi witch blade-a raditi pravi mali rusvaj .
Avatar stiti Dire Avengere i Ripere ako je netko dovoljno hrabar da pokusa cc s njim :D
Rangeri su tu radi pin-nja .
Fire Dragoni se voze u drugom Falconu i rade rusvaj di treba .
Jetbikove ne koristim jer su u bodovima malo pre skupi , jednostavno se ne isplate na bojnom polju .

Cijela poanta liste je brzina, brzina i jos malo brzine i ondak evo ti jako puno ap2/3 wepona u bitan unit :D

The Boz
31-05-2011, 12:23
Jetbike je isplativ na Farseeru sa Soulstoneom i hrpom Wraithova. Inače me ne impresionira.

sickpetey
31-05-2011, 12:46
Farseer moze guidati bilo koje unite i povecava sansu pogodaka pa je jebtike isplativ kako bi bila u blizini falcona,vypera and shit. Neznam nisam jos proso kroz cijeli rulebook i sve.
Scatter laser mi je efikasniji na walkerima posto oni mogu furati dva a da ne bude twinlink...tj mogu furati i 2 brightlanca pa kad ih je troje mogu donjesti 6 brightlancova u igru jedini je problem sto im je armor dosta slab.

ezav
31-05-2011, 13:43
Evo lista :

S1500 points :

HQ :

1. Avatar of Khaine - 155p

2. Farseer (Ghosthelm,Rune Armour, Shuriken Pistol, Witchblade, Runes of Warding, Runes of Witnessing, Fortune) - 110p
Warlock (Shuriken Pistol, Witchblade, Embolden, Rune Armour) - 30p
Warlock (Shuriken Pistol, Witchblade, Enhance, Rune Armour) - 40p
Warlock (Shuriken Pistol, Witchblade, Destructor, Rune Armour) - 35p
Unit cost : 215p

Elite :

1.Fire Dragons
Exarch (Fire Pike, Crack Shot, Melta Bombs) - 41p
Fire Dragon x4 (Fusion Gun, Melta Bombs) - 16p

Unit Cost : 105p

Trupe :

1. Rangers x6 (Ranger Long Rifle) - 19p

Unit Cost : 114p

2. Dire Avengers
Exarch (Defend,Exarch Shuriken Catapult) - 44p
Dire Avenger (Avenger Shuriken Catapult) - 12p

Unit Cost : 128p

Fast Att :

1. Vyper Squadren
Vyper x1 (Shuriken Cannon, Scatter Laser) - 70p

2.Vyper Squadren
Vyper x1 (Shuriken Cannon, Starcannon) - 80p

Heavy Support :

1.Dark Reapers
Exarch (Reaper Launcher, Crack Shot) - 57p
Dark Reapers x4 (Reaper Launcher) - 35p

Unit Cost : 197p

2. Falcon (Pulse Laser, Shuriken Cannon, Starcannon, Holo-field, Spirit Stone, Vectored Engines) - 215p

3. Falcon (Pulse Laser, Shuriken Cannon, Bright Lance, Holo-field, Spirit Stone, Vectored Engines) - 220p



Eto lepa lista , s tim da se od 5ed igra na 1750p sto je uzrokovalo da dojde jos jedan unit Dire avengera i da im se broj poveca :D

sickpetey
30-09-2011, 18:49
Ja sam skupio sebi battleforce od 750 bodova. Ako se potrudim do Božića če biti gotovi. Pitanje je oce li tvoji biti gotovi Boz :D?

The Boz
30-09-2011, 22:01
750 bodova već sada imam. Jel legalno da u toj vojsci furam Manticorea? :D

sickpetey
30-09-2011, 22:36
Treba imati 1 HQ i Troops. Ako je u tome Manticore legalno je ak ne ide preko point limita.

The Boz
30-09-2011, 22:42
Da, ali malo je OP, zato se i koriste posebna pravila.
Ja u 750 bodova mogu ukrcat CCS za HQ sa artiljerijom, dva veterana u Chimovima, Manticorea i Sentinela za tarpitiranje. Osim ako imaš MILIJARDU AV opcija, nemaš šanse. Ili se zaletiš facom u lasmeltu ili bivaš pieplatean do besvjesti.

sickpetey
30-09-2011, 22:46
1 HQ
2-6 TROOPS
0-1 ELITE
0-1 FAST ATTACK
0-1 HEAVY SUPPORT

fair enough?

The Boz
30-09-2011, 22:51
Senti je FA, Manticore je HS. I dalje imam 2-4 pieplatea svaki turn. I dalje imam 4 vozila i bolestan AV, pogotovo ako namontiram do četiri HK rakete.

sickpetey
30-09-2011, 22:54
Ti napravi pravila meni svejedno.

The Boz
01-10-2011, 00:55
Recimo ovako:
- 750 bodova max
Minimalno 1 HQ, 2 Troop
Maksimalno 1 HQ, Elite, Fast i Heavy
Maksimalno 200 bodova na jednom liku/figuri/grupi/vozilu
Maksimalno 200 bodova vozila ukupno
Zabranjena vozila sa bilokojim oklopom 13 ili većim
Zabranjene non-HQ jedinice sa 2+ ili 4++ saveovima

Mislim da to pokriva najviše... Misli itko da treba još nekaj?

sickpetey
01-10-2011, 01:19
Ček znaci smijem dovest Wraithlorda u igru?

The Boz
01-10-2011, 01:29
Da vidimo...
Vozilo nije, 2+ save nema, 4++ save nema, skuplji od 200 bodova nije... Da, jedan WL može u igru kao 1 Heavy Support choice.

sickpetey
01-10-2011, 01:30
Kul bas cu ga sutra dovrsit :D.

The Boz
01-10-2011, 02:21
Moja ideja za 750pt vojsku po pravilima:
HQ:
Company Command Squad sa Mortar HWTom, dva Grenade Launchera i Master of Ordnance za 95 pt
DEDICATED TRANSPORT: Chimera, Heavy Bolter + Heavy Bolter za 55 pt
TROOP:
Veteran Squad sa Meltama za 100 pt
DEDICATED TRANSPORT: Chimera, Heavy Bolter + Heavy Bolter za 55 pt
Veteran Squad sa Flamerom i Heavy Flamerom za 100 pt
DEDICATED TRANSPORT: Chimera, Heavy Flamer + Heavy Flamer za 55 pt
FAST ATTACK:
Scout Sentinel za 35 pt
To je sve zajedno točno 495 pt. Na to nakeljim još i odred prašinara, i spreman sam.
TROOP:
Platoon:
Platoon Command Squad, 30pt
Infantry Squad, tri komada, Combined, 150 pt
Heavy Weapons Squad, tri Autocannona za 75 pt

Eto. Četri vozila, dva jako dobra AV izbora, tri jako dobra AI izbora, jedan tarpit, dva indirektna i dva direktna blasta.

sickpetey
01-10-2011, 16:59
http://i.imgur.com/K9p1e.jpg

The Boz
01-10-2011, 17:09
Da, tako nekako.

Srle
01-10-2011, 19:42
Koje su šanse da se vide ti tvoji guardsmeni...na temi o farbanju?

The Boz
01-10-2011, 19:47
I dalje male, pošto ih je i dalje malo ofarbano, a ja i dalje nemam kvalitetan fotić. Kad još malo posla obavim bum zvrcnuo Pingvina da ih pofotka.