PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nerade driveri na w xp?



Mato_Ivanovac
16-08-2010, 09:20
Evo ovako nisam znao di da smjestim temu pa sam ju ja ovdje smjestio,neka je admini smjeste na pravo mjesto,evo ovako problem je ovaj,starom je krepao komp i uzeo je svoj disk i stavio kod mene i sve drivere njegove od grafičke sam uklonio i nemam moje na cd-u nego moram s neta skidat i uvijek izbaci NSIS error kada otvorim driver za instalaciju,ima sve isto ko ja sem grafičke i procesora,on ima intel core 2 duo e6420(moj stari) i nVidiu 8800GT nezna radit na win7 pa je dao svoj disk da uštekamo pa da može radit,i sada me zanima kako da taj NSIS popravim tj.da radi? probao sam drivere za win7 koje imam i on ih instalira ali opet ih nema,molio bih da mi se HITNO POMOGNE,iskido sam živaca i živaca,patim se od 6 ujutro.HVALA!

marijanovic
16-08-2010, 09:38
Nisam te ama baš ništa razumio. :S

Jasno da ti na win xp neće driver od win 7, moraš skinuti i staviti driver za xp.

No koliko sam razumio pokušavaš podignuti windowse s tog tatinog diska na svom kompu. Ako je razlika u komponentama (matična pogotovo ako je druga) onda trebaš reinstall windowsa.

Mato_Ivanovac
16-08-2010, 09:41
Nisam te ama baš ništa razumio. :S

Jasno da ti na win xp neće driver od win 7, moraš skinuti i staviti driver za xp.

No koliko sam razumio pokušavaš podignuti windowse s tog tatinog diska na svom kompu. Ako je razlika u komponentama (matična pogotovo ako je druga) onda trebaš reinstall windowsa.


Sve je isto kod njega kao i kod mene on ima drugi procesor i drugu grafičku a ostalo sve isto kao kod mene,i skinuo sam drivere za XP i izbaci NSIS error kada otvorim dvoklikom,pokušao run as opet neće,piše NSIS Error error launching installer,neznam koje drivere da instaliram? neće niti nijedne,a nigdje nemogu nać 7.12 drivere.

marijanovic
16-08-2010, 12:12
Nabavi si Driver Cleaner ili Driver Sweaper i počisti ostatke starih drivera. Onda skini zadnje drivere za matičnu i grafičku s stranica proizvođača i instaliraj.

Mato_Ivanovac
16-08-2010, 14:31
Nabavi si Driver Cleaner ili Driver Sweaper i počisti ostatke starih drivera. Onda skini zadnje drivere za matičnu i grafičku s stranica proizvođača i instaliraj.

Našao sam CD od stare HD3870x2 i instalirao i sve radi,neće niti nijedan s interneta skinut,samo s CDa a na win7 hoče.

marijanovic
16-08-2010, 18:01
Kako misliš na xp neće skinuti a na 7 hoće?
Ako ti radi internet nema razloga zbog kojeg nebi skinulo. Samo odeš na stranicu, nađeš driver i skineš. Nemoj mi reći da nastojiš drivere putem windows update i update drivers, to je debilno.

Mato_Ivanovac
16-08-2010, 21:28
Kako misliš na xp neće skinuti a na 7 hoće?
Ako ti radi internet nema razloga zbog kojeg nebi skinulo. Samo odeš na stranicu, nađeš driver i skineš. Nemoj mi reći da nastojiš drivere putem windows update i update drivers, to je debilno.


Zaboravio sam kliknut e tj. neće drivere koje sam skinuo s neta,s cda hoče,imam od 4550 isto drivere,njih nisam stavio jer nevjerujem da će primit,pa sam od stare dvoglave radeonke na ovu moju novu dvoglavu stavio.

Doctor Freak
16-08-2010, 22:39
Kako misliš na xp neće skinuti a na 7 hoće?
Ako ti radi internet nema razloga zbog kojeg nebi skinulo. Samo odeš na stranicu, nađeš driver i skineš. Nemoj mi reći da nastojiš drivere putem windows update i update drivers, to je debilno.


Zaboravio sam kliknut e tj. neće drivere koje sam skinuo s neta,s cda hoče,imam od 4550 isto drivere,njih nisam stavio jer nevjerujem da će primit,pa sam od stare dvoglave radeonke na ovu moju novu dvoglavu stavio.

Daj probaj pisati knjizevnim hrvatskim jezikom jer te ovdje ama baš nitko ništa ne razumije.

Mato_Ivanovac
16-08-2010, 23:05
[quote=marijanovic]Kako misliš na xp neće skinuti a na 7 hoće?
Ako ti radi internet nema razloga zbog kojeg nebi skinulo. Samo odeš na stranicu, nađeš driver i skineš. Nemoj mi reći da nastojiš drivere putem windows update i update drivers, to je debilno.


Zaboravio sam kliknut e tj. neće drivere koje sam skinuo s neta,s cda hoče,imam od 4550 isto drivere,njih nisam stavio jer nevjerujem da će primit,pa sam od stare dvoglave radeonke na ovu moju novu dvoglavu stavio.

Daj probaj pisati knjizevnim hrvatskim jezikom jer te ovdje ama baš nitko ništa ne razumije.[/quote:1s3z8g60]

Skinem drivere s interneta i nerade,instaliram s CDa originalnog od drivera (od grafe HD3870x2) i rade,i sad me zanima zašto ovi skinuti s interneta izbace NSIS Error?

IGoR_2803
18-08-2010, 09:46
Skinem drivere s interneta i nerade,instaliram s CDa originalnog od drivera (od grafe HD3870x2) i rade,i sad me zanima zašto ovi skinuti s interneta izbace NSIS Error?

zato jer nešto krivo radiš... ili si skinuo krive drivere (za drugu seriju grafičke, za drugi OS, x86 ili x64 verzija... ili krivo instaliraš... je si li detaljno počistio stare drivere? driver cleaner ili driver sweeper?

Doctor Freak
18-08-2010, 10:11
NSIS Error općenito označava neispravan odnosno oštećen installer koji je posljedica lošeg prijenosa, neispravnog diska ili pak virusa.

Prvo si očišti viruse,spyware i malware, i nakon toga isključi za svaku siguru firewall dok skidaš drivere. I normalno probaj skinut prave koje češ instalirati kad sa add/remove programs u suradnji sa disk sweeperom izbrišeš stare. ;)

Mato_Ivanovac
18-08-2010, 10:35
NSIS Error općenito označava neispravan odnosno oštećen installer koji je posljedica lošeg prijenosa, neispravnog diska ili pak virusa.

Prvo si očišti viruse,spyware i malware, i nakon toga isključi za svaku siguru firewall dok skidaš drivere. I normalno probaj skinut prave koje češ instalirati kad sa add/remove programs u suradnji sa disk sweeperom izbrišeš stare. ;)


Sve šta idem instalirat a skinuto je sa interneta da mi taj NSIS error,kako da ga se riješim? updejto sam win xp na sp3 i sve ostale updejtove koji su ponuđeni,disk nije oštečen to sam 10000% siguran,kupljen je početkom 6 mjeseca,ja sam nedavno kupio još jedan WD Caviar Black 640gb 32mb cachea,i probao na njega stavit win xp i opet ista stvar,sad sam ta 2 diska u raid0 stavio i probao opet i opet ista stvar,neznam šta da napravim,izludit ću s time.

Doctor Freak
18-08-2010, 10:43
Jesam ti napisao kaj da napraviš pa pricas i dalje svoju spiku...

OK AJMO OVAKO...

Ja sam glup....ti si pametan...


Ti dolazis ovdje...imas problem...trebas pomoc...pises svojim nekim jezikom kojeg nitko ne razumije...dakle trudis se sve objasnit i kulturan si...

Ja ti kazem u cemu je problem i koji je bit svega i kako se tog mozes rijesiti....

Dolazis ponovo ti....i pricas mi o nekom SP.u i raidu koji nema ali ono 0.000001% veze sa problemom kojeg imaš ti...


No najviše zabrinjava to kako si ti pametniji od mene...i znaš aktivirati i složiti raid...i skinuti SP....a neznas skinuti antivirusni program i potraziti štetočine...ili nedaj Bože probati skinuti drivere ili neku instalaciju kod susjeda ili prijatelja...staviti na usb...i probati kod sebe...da vidis da ipak imas problem...koji moze biti rezultat više stvari...

Razzarach
18-08-2010, 11:56
Freak pijes svoje ljekove?

Mato_Ivanovac
18-08-2010, 12:03
Jesam ti napisao kaj da napraviš pa pricas i dalje svoju spiku...

OK AJMO OVAKO...

Ja sam glup....ti si pametan...


Ti dolazis ovdje...imas problem...trebas pomoc...pises svojim nekim jezikom kojeg nitko ne razumije...dakle trudis se sve objasnit i kulturan si...

Ja ti kazem u cemu je problem i koji je bit svega i kako se tog mozes rijesiti....

Dolazis ponovo ti....i pricas mi o nekom SP.u i raidu koji nema ali ono 0.000001% veze sa problemom kojeg imaš ti...


No najviše zabrinjava to kako si ti pametniji od mene...i znaš aktivirati i složiti raid...i skinuti SP....a neznas skinuti antivirusni program i potraziti štetočine...ili nedaj Bože probati skinuti drivere ili neku instalaciju kod susjeda ili prijatelja...staviti na usb...i probati kod sebe...da vidis da ipak imas problem...koji moze biti rezultat više stvari...


Ako neznaš ništa pametnije reč onda šuti! ANTIVIRUS JE 1. stavljen i nemoj mi tu pametovat! inače koristim AVAST 5 PROFESSIONAL KUPLJEN ZA 4 PCa.I mogo bi ti svoje te ljekove počet pit.

Razzarach
18-08-2010, 12:17
a i ti se isto smiri. slusaj freaka jer je legenda.

Doctor Freak
18-08-2010, 12:37
[quote="Doctor Freak":iui3tlto]Jesam ti napisao kaj da napraviš pa pricas i dalje svoju spiku...

OK AJMO OVAKO...

Ja sam glup....ti si pametan...


Ti dolazis ovdje...imas problem...trebas pomoc...pises svojim nekim jezikom kojeg nitko ne razumije...dakle trudis se sve objasnit i kulturan si...

Ja ti kazem u cemu je problem i koji je bit svega i kako se tog mozes rijesiti....

Dolazis ponovo ti....i pricas mi o nekom SP.u i raidu koji nema ali ono 0.000001% veze sa problemom kojeg imaš ti...


No najviše zabrinjava to kako si ti pametniji od mene...i znaš aktivirati i složiti raid...i skinuti SP....a neznas skinuti antivirusni program i potraziti štetočine...ili nedaj Bože probati skinuti drivere ili neku instalaciju kod susjeda ili prijatelja...staviti na usb...i probati kod sebe...da vidis da ipak imas problem...koji moze biti rezultat više stvari...


Ako neznaš ništa pametnije reč onda šuti! ANTIVIRUS JE 1. stavljen i nemoj mi tu pametovat! inače koristim AVAST 5 PROFESSIONAL KUPLJEN ZA 4 PCa.I mogo bi ti svoje te ljekove počet pit.[/quote:iui3tlto]

Pa onda si to mogao navesti, a ne doci ko neka frajerčina, pricati po svojem nekom jeziku i ne napisati pola stvari....

Od kud da ja znam kaj ti sve imaš instalirano i kakvih sve smeća imaš na kompu da dobivaš takav error.

Ako hoces da lijepo pricamo i da na kulturni nacin rijesimo problem, onda se potrudi biti kulturan, pa procitaj pravila foruma ali i podforuma i opisi problem kao i svi drugi ljudi.

Nitko ti nece pokloniti cokoladu niti ti pricati kako si zakon kad se nemozes udostojiti napisati 5 recenica sa kvalitetnim opisom.

IGoR_2803
18-08-2010, 14:47
razarach i mato prestanite odmah srati jer će letjeti banovi... freak je dobro rekao, ekipa ovdje uletava i misli da svi mi imamo jebene kugle i možemo znati što se dešava s vašim računalima... trebalo bi se početi automatski zaključavati i brisati teme koje nemaju detaljno objašnjen problem...

Gwin
23-08-2010, 09:13
razarach i mato prestanite odmah srati jer će letjeti banovi... freak je dobro rekao, ekipa ovdje uletava i misli da svi mi imamo jebene kugle i možemo znati što se dešava s vašim računalima... trebalo bi se početi automatski zaključavati i brisati teme koje nemaju detaljno objašnjen problem...
^^