PDA

Pogledaj cijelu verziju : Custom mape i ladder



SkunK
15-08-2010, 19:54
Uglavnom, odličio sam više stvari strpati u jedan post da se ne otvaraju nepotrebne teme (a hoće, sigurno). O čem se radi:

Prvo bi htio naglasiti problem oko laddera: U razgovoru (preko Skypea) sa pijanim ili polu-pijanim Gonzom (:P) smo se dotakli problema u vezi napredovanja i protivnika u ladderu. Matchmaking u ovom trenutku ne radi kako treba. Kao prvo, ako vas stavi npr. u platinum ligu, dobit ćete doslovno NIZ loših protivnika nakon čega dolazi NAGLI skok na PUNO jače protivnike što je totalno kontradiktorno riječima glavešina iz Blizzarda koji su rekli da će newbieji postepeno napredovati.

Druga stvar je i sama Diamond liga. Sebe ne smatram jakim igračem, čak dapače - no u roku 3 dana sam ušao u TOP 3 Diamond lige. Ima li ovo smisla? Zašto se to događa? E pa da vam objasnim - bugoviti Bnet 2.0. Imao sam prilike igrati vs igrača koji je imao VIŠE bodova od mene (i nekih 550 gameova pod pojasom) i to za troznamenkasti broj bodova i gle čuda - ja sam bio favored. Zna se dogoditi da ste odigrali GRO gameova i ušli u npr. silver pa bude slučajeva da onaj iz diamonda ima manje bodova (nominalno) od vas, a u većoj je ligi no gle čuda - ovaj je isto iz diamonda. Wtf?

Još uvijek se znaju dogoditi razne sablasne stvari poput u narodu popularne "razmjene" accountova gdje odjednom poprimite statse nekog sasvim drugog accounta i sličnog. Mic voice over Battle.Net 2.0 ne radi. Nikako. Igra je službeno izašla, wtf?

Za kraj, da ovaj "rant" ne bude samo "rant" već da i podjelimo nešto konstruktivno između sebem, dajte puknite koju odličnu UMS (custom :P) mapu pošto ih ima veoma malo (OPET ZATO JER BNET 2.0 POSTAVLJA PRIORITETE NA LOŠE MAPE, NEMA UNIKATNIH IMENA MAPA NITI DOBRIH FILTERA ZA MAPE). Evo za početak jedna koja se meni (iz mizernog, siromašnog sijaseta) svidjela:

PARTYCRAFT:

http://www.sc2mapster.com/maps/partycraft/

Radi se o seriji mini-igara unutar SC2 custom mape koju igrate sa frendovima. Jednostavno i zarazno, baš kao i Team Micro Arena, razni Boundovi, Special Forcesi i ostale UMS mape poput "Impossible" serija koje su krasile StarCraft: Brood War. Nažalost, mapa je još u stadiju "planiranja i izrade" no jedno vrijeme je bila pristuna nekakva Alpha inačica i bila mi je odlična.

I da, što se tiče Europe kao servera - dosadan je, nema uopće mapa.