PDA

Pogledaj cijelu verziju : T-Com MAX ADSL pitanjce



Nee Joe
14-08-2010, 21:37
Evo, pošto se nalazim malo dalje u selu od centra (neki 3-4 km), internet mi je dosta "zagušen" pa mi je brzina jako slaba (umjesto standardnih 4Mbit, ja imam nešto manje od 1Mbit [0,50 Mbit]S:( ). No, od nekog sam čuo da samo treba pozvati obližnju centralu i zamoliti da se još jedan kabel sprovede do vlastite kuće kako bi se smanjilo zagušenje i ubrzao internet. Je li to moguće? Ako je, koliko često moram zvat i molit za to? Jel oni to nešto posebno naplaćuju ili to spada pod njihove obavezne usluge? Da li to iša poboljšava brzinu interneta i za koliko? Znam da su malo njubistička pitanja, ali nažalost, prvi put u to ulazim pa bih zamolio onog tko ima iskustva s tim neka mi malo objasni nešto o tome. Hvala unaprijed na pomoći! :D

Viper33
14-08-2010, 22:20
nevjerujem da ces ti bas besplatno vuc zicu samo za tebe 3-4 km msm neznam..a i da im platis nije da oi nemaju para pa sad to sd kad bi cijelo selo bilo na t-com netu i svi u selu imali onda bi to sam prilicno siguran ovako nez

Razzarach
15-08-2010, 00:09
Moja ulica na trsatu nije imala adsl. rijeseno bilo za oko mjesec dana. naravno free.

RIDER32
15-08-2010, 01:38
To što si ti malo dalje u selu nema nekakve veze sa brzinom i zagušenosti. Nedjeliš ti svoju brzinu sa još 10 susjeda nego sam sa sobom.

Nee Joe
15-08-2010, 03:48
To što si ti malo dalje u selu nema nekakve veze sa brzinom i zagušenosti. Nedjeliš ti svoju brzinu sa još 10 susjeda nego sam sa sobom.

Ma da ti iskreno kažem stvarno nemam pojma. Et mi u T-Comu kažu da sam 4km od centra pa mi je zagušeno, pa mi onda drugi u T-Comu kažu da me to susjed ometa... Sam dragi Bog zna zašto... Budem bio naporan tekomovcima pa možda nešto izmigoljim, zato što je ovakva brzina neta nepodnošljiva...

Čux
15-08-2010, 11:01
Sam ti njih gnjavi, moraju ti to sredit.
Druga stvar, si možda na wirelessu ?

Nee Joe
15-08-2010, 11:32
Sam ti njih gnjavi, moraju ti to sredit.
Druga stvar, si možda na wirelessu ?

Bio sam, al promjenio modem (onaj njihov spidtač -.-') i brzina mi je malo veća, al tek za nekih 0,5Mbita, što je praktički ništa :(

RIDER32
15-08-2010, 13:28
oni su ti dužni prema ugovoru bez obzira na sve osigurati tvoja 4 mbps, nemaju isprike dok to ne naprave.

Nee Joe
15-08-2010, 20:57
oni su ti dužni prema ugovoru bez obzira na sve osigurati tvoja 4 mbps, nemaju isprike dok to ne naprave.

Zvao danas, kažu dolazimo sutra ili preksutra... Vidjet ćemo šta će bit, stavit ću ovaj SpeedTouch kojemu je port riknuo da vide što je užas od neta (buffa mi video na jutjubu na 240p!!!)....

bloodyakafuzz10n
28-08-2010, 01:48
nemoj se zalit ja vec 2 godine koristim onaj njihov je*eni stick sto reklamiraju po TV-u. Em je pretplata skupa ko maxtv, telefon i flat 4mbps zajedno, em je brzina 0,01 kbps (to je premija jbt!!!) em se govno kvari svakih par mjeseci i treba ispljunut parstotinjak kuna za to... a zivim oko 2 km zracne linije od centra grada koji broji cca 80000 ljudi (mozda sam pretjero, nzm)... žice su provučene i ostala sranja al se čeka dozvola... tak da, nemoj (bez uvrede) pričat gluposti, da mi neko ponudi stalnu konekciju od 500 kbps objeručke bih prihvatio... znaj da je nekom u nečem uvijek gore... (ne žalim se, al ti oću reć da ti nije tak loše ko što misliš)

edit: e, da, imam 10 gb prometa (više ne može) tak da mi je gledanje videa na youtubeu luksuz ^^

Nee Joe
28-08-2010, 08:59
nemoj se zalit ja vec 2 godine koristim onaj njihov je*eni stick sto reklamiraju po TV-u. Em je pretplata skupa ko maxtv, telefon i flat 4mbps zajedno, em je brzina 0,01 kbps (to je premija jbt!!!) em se govno kvari svakih par mjeseci i treba ispljunut parstotinjak kuna za to... a zivim oko 2 km zracne linije od centra grada koji broji cca 80000 ljudi (mozda sam pretjero, nzm)... žice su provučene i ostala sranja al se čeka dozvola... tak da, nemoj (bez uvrede) pričat gluposti, da mi neko ponudi stalnu konekciju od 500 kbps objeručke bih prihvatio... znaj da je nekom u nečem uvijek gore... (ne žalim se, al ti oću reć da ti nije tak loše ko što misliš)

edit: e, da, imam 10 gb prometa (više ne može) tak da mi je gledanje videa na youtubeu luksuz ^^

Dečec, meni je žao što je tebi loše, ali ako se ja mogu žalit i imam šansu da mi sprovedu kabel da dobijem po ugovoru veću brzinu (koju plaćam), ja neću odustat od toga zato što je tebi loše. Stoga, bez uvrede, al nemoj ti pričat gluposti. K? :eyebrows:

Shaka
28-08-2010, 09:33
oni su ti dužni prema ugovoru bez obzira na sve osigurati tvoja 4 mbps, nemaju isprike dok to ne naprave.


oni su ti duzni isporuciti maksimalnu brzinu koji mogu tvoje zice podnjeti,ako ne mozes primati maksimalnu brzinu placas to sto dobijes,tako pise u ugovoru brate trebao si pogledati i procitati prije nego si potpisao...

Nee Joe
28-08-2010, 11:26
oni su ti dužni prema ugovoru bez obzira na sve osigurati tvoja 4 mbps, nemaju isprike dok to ne naprave.


oni su ti duzni isporuciti maksimalnu brzinu koji mogu tvoje zice podnjeti,ako ne mozes primati maksimalnu brzinu placas to sto dobijes,tako pise u ugovoru brate trebao si pogledati i procitati prije nego si potpisao...

po tome ja bi trebao plaćati nekih 128 manje više kuna umjesto ovih 178 (maksimalnih za 4mbita) što sad plaćam.. brate...

C
28-08-2010, 11:53
Sine, tu brzinu dijeli s 4, ako sam te dobro shvatio.
Ako imaš 4 MBPS, to ti je 512 KBPS što ti upravo i imaš i što si spomenuo kao problem...bit, byte, kilo, itd.
Znači, ako imaš 4mbps download, a upload 1mbps, ti imaš:
512 KBPS download i 256 KBPS upload.

Kako to volim kada ljudi ne znaju, npr. netko uzme net 16 MBPS i misli da ima 16 Mega ByteaSPo Sekundi, ali ne sine, imaš tada 16 Mega BitaSPo Sekundi, a to je 4 puta manje.

Hoću reći, ako imaš 4 MbPS, nema Boga da ti ide više od 0,512 MBPS, osim pomoću nekih aksceleratora koji samo prividno ubrzavaju, poput Torrenta, npr. ti ćeš dostignuti brzinu od 1 MBPS, znači duplo veću brzinu od one koju imaš, ali isto tako nećeš vidjeti kada taj download stane i ne miče se, tj. u tom vremenu će se pumpati.

Otiđi na test speed i testiraj brzinu. Ponekad je do downloada, npr. updateovi, a ponekad jednostavno treba malo router osvježiti/resetirati. Naravno, ukoliko ti je to do surfanja, pokušaj s otvaranjem konekcija. Ako imaš dobar net, npr. umjesto standardnih 60 otvorenih konekcija ti možeš otvoriti 600, ako je to previše za tvoj net, dolaziti će do zabušenosti veza međusobno, pa to trebaš malo podesiti i vidjeti koliko je najbolje. Osim konekcija u browserima imaš i dodatne opcije poput otvorenih konekcija za određene servere i sl.