PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mafia 2 vs. GTA IV



W3DR4N
12-08-2010, 20:56
Nakon frustracija s slabijim konfiguracijama i GTA IV, svi uzdižu Mafiu na tron. No ona uopće nije bolje optimizirana, samo drugačije izvedena.
GTA IV koristi Euforia fizikalni engine kako bi NVIDIA i ATI kartice mogle uživati u punokrvnim fizikalnim elementima, kao i konzole. Mafia ide linijom manjeg otpora, pa uvaža PhysX, te onemogućava većini da okoriste fiziku. GTA ipak procesira fiziku cijelog grada na procesoru, bez mogućnosti isključivanja pri čemu bi se daleko ugodnije izvodila. Mafia bi svima bila nemoguće zahtjevna, čak i gora od nepatchanog GTA IV da se APEX ne može maknuti.

Što se tiče "ownanja", teško. Mafia ima poluprazan i beživotan grad, a osim glavnih misija, teško da će ponuditi bilo kakve dodatne sadržaje. Dio toga je i ograničeno vremensko razdoblje.
Za potrebe GTA su napravili ingame internet, mogućnost telefoniranja, izlazaka s brojnim mini igrama, sidemisije za sve ljude koje sretnete, policijsku bazu podataka... jednostavno, GTA nudi nevjerojatnu dubinu i kompleksnost, te brojne sadržaje koje ne može linearna akcijska avantura od 10 sati "ownati".

Durin
12-08-2010, 21:02
Mafia bi svima bila nemoguće zahtjevna, čak i gora od nepatchanog GTA IV da se APEX ne može maknuti.

Da bik nema jajca i rogove bio bi krava. :)

Pod dva, ne skači pred rudo.

la50
12-08-2010, 21:06
Mafia bi svima bila nemoguće zahtjevna, čak i gora od nepatchanog GTA IV da se APEX ne može maknuti.

Da bik nema jajca i rogove bio bi krava. :)
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

W3DR4N
12-08-2010, 21:07
Ja preferiram pune fizikalne efekte sa svojom ATI karticom, bez da me developer zbog svoje koristi ograničava.

Doctor Freak
12-08-2010, 21:11
Nakon frustracija s slabijim konfiguracijama i GTA IV, svi uzdižu Mafiu na tron. No ona uopće nije bolje optimizirana, samo drugačije izvedena.
GTA IV koristi Euforia fizikalni engine kako bi NVIDIA i ATI kartice mogle uživati u punokrvnim fizikalnim elementima, kao i konzole. Mafia ide linijom manjeg otpora, pa uvaža PhysX, te onemogućava većini da okoriste fiziku. GTA ipak procesira fiziku cijelog grada na procesoru, bez mogućnosti isključivanja pri čemu bi se daleko ugodnije izvodila. Mafia bi svima bila nemoguće zahtjevna, čak i gora od nepatchanog GTA IV da se APEX ne može maknuti.

Što se tiče "ownanja", teško. Mafia ima poluprazan i beživotan grad, a osim glavnih misija, teško da će ponuditi bilo kakve dodatne sadržaje. Dio toga je i ograničeno vremensko razdoblje.
Za potrebe GTA su napravili ingame internet, mogućnost telefoniranja, izlazaka s brojnim mini igrama, sidemisije za sve ljude koje sretnete, policijsku bazu podataka... jednostavno, GTA nudi nevjerojatnu dubinu i kompleksnost, te brojne sadržaje koje ne može linearna akcijska avantura od 10 sati "ownati".


Pa opce je poznato da je Mafia 2 ipak zahtjevnija od GTA 4. Pa taj GTA 4 sa zadnjim patchom igram sve na full osim smanjenim AA i AF i broj slicica u sekundi gotovo nikada ne pada ispod 35, a vecinom se uvijek drzi na više...

Dok na Mafiji 2 kada igram sve na full osim forsiranja AA%AF te fizike sve izgleda nekako tromo. Kad iskljucim vsync i sjene tada fps raste na 60 i igra postaje vrlo igriva a ujedino i lijepo izgleda.

Dakle tko ne pati na sjene (kao ja), na fiziku i ne velko forsiranje AA&AF moze mafiu vrlo lijepo igrati na karticama do soma kuna i obicnim quadovima....no ne tako dobro kako i GTA 4 sa zadnjim patchem...


Tako da te price kako mafia 2 ide bolje od GTA4 prodajte nekome drugome....


Također kaj se same igre tice slazem se s Vedranom...prošla se bude prica, igralo koji tjedan zezanje po gradu i skoro pa pada u zaborav....ni priblizno blizu detalja kau u GTA 4...

Praetorian
12-08-2010, 21:14
Meni MAFIA II radi bez štekanja na high, a GTA IV na medium šteka. I MAFIA II ima puno bolju grafiku od GTA IV, i grad mi je življi i ljepši, ma sve.

playyy
12-08-2010, 21:25
Meni MAFIA II radi bez štekanja na high, a GTA IV na medium šteka. I MAFIA II ima puno bolju grafiku od GTA IV, i grad mi je življi i ljepši, ma sve.

takoder, gta4 mi na medium fps pada ispod 30, dok na mafiji sve na high (osim fizike)

a i mafija sa fizikom "off" ima jednako dobru fiziku kao gta4, ako ne i bolju.

BigBongman
12-08-2010, 21:26
Meni MAFIA II radi bez štekanja na high, a GTA IV na medium šteka. I MAFIA II ima puno bolju grafiku od GTA IV, i grad mi je življi i ljepši, ma sve.

takoder, gta4 mi na medium fps pada ispod 30, dok na mafiji sve na high (osim fizike)

a i mafija sa fizikom "off" ima jednako dobru fiziku kao gta4, ako ne i bolju.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

W3DR4N
12-08-2010, 21:27
Problem je što GTA izlazi periodično, pa sad nema takav imaginarni kultni status kao Mafia. Jednostavno su igrači naviknuli da je uvijek novi nastavak tu negdje.

Mafia je izašla prije osam godina, i automatski je legenda, klasik i sve druge izmišljene gluposti. A jednostavan i točan odgovor je da je developer lijen i da je dosad vani trebala biti i Mafia 3. Tim više što za Mafiu treba manje orginalnosti, pošto su likovi i događaji plagijati mafijaških filmova, a i sadržajno je siromašna igra. Takva je bila jedinica, a nazire se i ista dvojka.

Hype za GTA bi bio nemoguće velik da između trojke i četvorke nisu bila dva nastavka, a i ovako je zasluženo dobila maksimalne ocjene na bitnim gamerskim sajtovima, do će se Mafia II zadržati oko osmice.

la50
12-08-2010, 21:35
Znam da nema veze s ovim o čemu vi pričate ali morao sam napisat
Mene počelo ubijat sad u pojam,do sad nismo vidjeli,bar ja nisam vidio bejzbolsku palicu.A ovaj odgovor
There are no melee weapons. The molotov is technically a grenade weapon.Sadmina na 2K forumu potvrđuje sumnju da je nećemo ni vidjet,ja tužan :(.Pa nije valjda vrag da je neće bit.

Duke of Earl
12-08-2010, 21:37
U potpunosti se slažem sa svime što je Weki napisao. Biće Mafia II vrlo dobra igra, ali ipak neusporediva s grdosijom koja je GTA IV.

W3DR4N
12-08-2010, 21:38
Vi koji pljujete izvođenje GTA, pretpostavljam da imate orginalnu igru i 1.0.7.0. patch? I mislio sam. :roll:

Jerry
12-08-2010, 21:47
dobro misliš, imo sam sve, i opet je bilo njesra

Niko Bellic
12-08-2010, 21:47
Nakon frustracija s slabijim konfiguracijama i GTA IV, svi uzdižu Mafiu na tron. No ona uopće nije bolje optimizirana, samo drugačije izvedena.
GTA IV koristi Euforia fizikalni engine kako bi NVIDIA i ATI kartice mogle uživati u punokrvnim fizikalnim elementima, kao i konzole. Mafia ide linijom manjeg otpora, pa uvaža PhysX, te onemogućava većini da okoriste fiziku. GTA ipak procesira fiziku cijelog grada na procesoru, bez mogućnosti isključivanja pri čemu bi se daleko ugodnije izvodila. Mafia bi svima bila nemoguće zahtjevna, čak i gora od nepatchanog GTA IV da se APEX ne može maknuti.

Što se tiče "ownanja", teško. Mafia ima poluprazan i beživotan grad, a osim glavnih misija, teško da će ponuditi bilo kakve dodatne sadržaje. Dio toga je i ograničeno vremensko razdoblje.
Za potrebe GTA su napravili ingame internet, mogućnost telefoniranja, izlazaka s brojnim mini igrama, sidemisije za sve ljude koje sretnete, policijsku bazu podataka... jednostavno, GTA nudi nevjerojatnu dubinu i kompleksnost, te brojne sadržaje koje ne može linearna akcijska avantura od 10 sati "ownati".

<3

BigBongman
12-08-2010, 21:50
bas sam znao niko....ali i ja se slazem s w3kijem...mislim gta 4 u usporedbi s san andreasom(to je zadnji za pc jelda?) kao zemlja i nebo...tako da ce mafia biti solidan naslov koji ce se prec i zaboraviti...

Jerry
12-08-2010, 21:52
al šta svi vidite u GTA IV ? ok, ima zanimljiv content, ali ta užasna optimizacija će dovest igru da isproba tek ljudi za 5 god kad budu quaodiv i HD 4890 normala, ko što je danas neki dvojezgreni AMD. bolje ću odigrat mafiju 2 na high detaljima bez da mi zašteka i uživat, nego jebat se s FPSom svaki put kad niko baci RPG granatu

Niko Bellic
12-08-2010, 22:05
al šta svi vidite u GTA IV ? ok, ima zanimljiv content, ali ta užasna optimizacija će dovest igru da isproba tek ljudi za 5 god kad budu quaodiv i HD 4890 normala, ko što je danas neki dvojezgreni AMD. bolje ću odigrat mafiju 2 na high detaljima bez da mi zašteka i uživat, nego dragat se s FPSom svaki put kad niko baci RPG granatu
Činjenica je da svi kojima komp normalno vrti GTA IV (osim vrlo male manjine s čudnim sklonostima) ne dijele tvoje mišljenje i igri ne pripisuju mane koje joj ti pripisuješ...

Oni koji imaju "Porsche" ne bičaju o tome kako je skup i neisplativ, nego guštaju u vožnji. Nitko tebe ne tjera da kupiš "Porsche" i ideš na "Autobahn" vozit se kao kralj, ali glupo je pričati kako je to nezanimljivo i bezveze ako nisi probao. Sad jasno?

Duke of Earl
12-08-2010, 22:11
al šta svi vidite u GTA IV ? ok, ima zanimljiv content, ali ta užasna optimizacija će dovest igru da isproba tek ljudi za 5 god kad budu quaodiv i HD 4890 normala, ko što je danas neki dvojezgreni AMD. bolje ću odigrat mafiju 2 na high detaljima bez da mi zašteka i uživat, nego jebat se s FPSom svaki put kad niko baci RPG granatu
Prešao ga na PS trojci kod frenda, tako da me ne diraju ove primjedbe na performanse. I tako su novi GTA uvijek bili prvenstveno igra za konzole, pa cijelo vrijeme gledam čisto na kvalitetu same igre i sadržaja, a ona je takva da vjerojatno neće bit premašena do GTA V.

Niko Bellic
12-08-2010, 22:15
Prešao ga na PS trojci kod frenda, tako da me ne diraju ove primjedbe na performanse. I tako su novi GTA uvijek bili prvenstveno igra za konzole, pa cijelo vrijeme gledam čisto na kvalitetu same igre i sadržaja, a ona je takva da vjerojatno neće bit premašena do GTA V.

<3

BigBongman
12-08-2010, 22:17
gta 4 prikazuje vrhunac sandboxa, a i vise...koja jos sandbox igra pokupila sve desteke??

playyy
12-08-2010, 22:54
Meni MAFIA II radi bez štekanja na high, a GTA IV na medium šteka. I MAFIA II ima puno bolju grafiku od GTA IV, i grad mi je življi i ljepši, ma sve.

takoder, gta4 mi na medium fps pada ispod 30, dok na mafiji sve na high (osim fizike)

a i mafija sa fizikom "off" ima jednako dobru fiziku kao gta4, ako ne i bolju.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
nije mi jasno sta se kesis, ocito nisi odigro mafiu demo.

Doctor Freak
12-08-2010, 22:58
al šta svi vidite u GTA IV ? ok, ima zanimljiv content, ali ta užasna optimizacija će dovest igru da isproba tek ljudi za 5 god kad budu quaodiv i HD 4890 normala, ko što je danas neki dvojezgreni AMD. bolje ću odigrat mafiju 2 na high detaljima bez da mi zašteka i uživat, nego dragat se s FPSom svaki put kad niko baci RPG granatu

Sinko ak ti mozes igrat mafiu 2 na high onda mozes i gta.


Kakva je to užasna optimizacija ako isti radi bolje od mafije 2 demo-a????

Pa i svi testovi na netu pokazuju kako je mafia 2 zahtjevnija igra od GTA 4. : ))))

playyy
12-08-2010, 23:02
Pa i svi testovi na netu pokazuju kako je mafia 2 zahtjevnija igra od GTA 4. : ))))



De par linkova :D

BigBongman
12-08-2010, 23:06
nije mi jasno sta se kesis, ocito nisi odigro mafiu demo.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Doctor Freak
12-08-2010, 23:10
Vizualno je mafia daleko od ovoga:

BsS_FXFZLLA


A kaj se tice samih performansi sutra posudim fotic pa napravim gta4 vs mafia 2....nije bed...nije bed....

kikl0p
12-08-2010, 23:46
DAMN...
ovo izgleda sto puta bolje samo radi AA
steta sto ati driveri sakaju tolko da ga nemogu upalit
Sto se prerformansi tice meni isto GTA 4 radi puno bolje od mafie u kojoj mi fps zna past debelo izpod 20 u nekim random situacijama ako reicmo ima puno auta il me ganjaju 3 policijska auta

Mirogamemasta
12-08-2010, 23:51
Vizualno je mafia daleko od ovoga:

BsS_FXFZLLA


A kaj se tice samih performansi sutra posudim fotic pa napravim gta4 vs mafia 2....nije bed...nije bed....
Moram priznati da mi neki custom auti izgledaju losije od onih normalnih... :(
Vizualno.... budem rekao cim skinem demo. Ali mi recimo u prvom traileru Mafie 2 likovi nesto bolje izgledaju nego oni u GTA IV.
A sto se tice price, oni koji su rekli nesto protiv GTA IV....ma ipak necu nis reci budem ban pobrao bez veze.
Po prici vise nemate sta kenjati. Zna se da je vec sve prezvakano, uvijek isto, itd. Ali to je to. Vise nema novih prica, sve to smo negdje vidjeli. Jedino sto je sad vazno je prezentacija.
Uvijek ce biti osveta u prici, uvijek ce sin ubiti oca i preuzeti kraljevstvo, uvjek ce netko biti "the chosen one" i samo on moze spasiti svijet od zla.
Gotovo je sa novim pricama, sad se gleda tko moze staru pricu prikazati na sebi jedinstven nacin i koliko ce mu to uspijeti.

I upravo je prezentacija u GTA IV dosla do savrsenstva.
Odlicini likovi (neki su vise karikature, a neki manje, ali bas zbog toga ih i volimo.), pokazuju emocije tijekom razgovora, Niko pokazuje odanost prema prijateljima i odlucnost da dode do svog cilja.
Likovi se ponasaju kao zive osobe... sta drugo jos reci...

GTA IV se moze jedino prigovoriti sto se tice same optimizacije i to je to.
(Iako se sa najnovijim patchem da igrati na 2.4 dual core procesoru i na ATI 3870 grafi....)

IGoR_2803
13-08-2010, 07:18
gta 4 prikazuje vrhunac sandboxa, a i vise...koja jos sandbox igra pokupila sve desteke??

operation flashpoint još davne 2001. :P

Praetorian
13-08-2010, 08:29
Vi koji pljujete izvođenje GTA, pretpostavljam da imate orginalnu igru i 1.0.7.0. patch? I mislio sam. :roll:

Koristim ja taj patch, i nije puno pomogao, jedino oni tvoji tweakovi koje si dao su mi pomogli.
Dok recimo Mafia II bez ijednog patcha na high mi radi bez štekanja, tako da nerazumijem one koji kaži da im GtaIV radi bolje.

Doctor Freak
13-08-2010, 08:39
Vi koji pljujete izvođenje GTA, pretpostavljam da imate orginalnu igru i 1.0.7.0. patch? I mislio sam. :roll:

Koristim ja taj patch, i nije puno pomogao, jedino oni tvoji tweakovi koje si dao su mi pomogli.
Dok recimo Mafia II bez ijednog patcha na high mi radi bez štekanja, tako da nerazumijem one koji kaži da im GtaIV radi bolje.

Kakav kurčev high???

Ti si stavio:

-sync ON
-AA ON
-AF barem 2x
-Shadow quality HIGH
-Ambient occlusion HIGH
-Geometry Detail HIGH


?????????????

To je ajmo rec neki high, i ako tebi igra s tim postavkama radi bez trzanja onda jednostavno mora, ali mora i GTA.

Samo se bojim da si ti daleko od tog HIGH. I daj mi samo reci kakvu konfiguraciju uopce imas?

Aral
13-08-2010, 08:53
Kako žalosno...svađa oko grafike u igri. Razmaženost do krajnih granica :( Šteta kaj se toliko vremena nije posvetilo drugim stvarima u ovoj igri...ili bilo kojoj drugoj. Osim ako je riječ o optimizaciji...a tu gta4 nema kaj tražit, njegov vlak je prošao onog dana kad je igra izašla za pc.

Mirogamemasta
13-08-2010, 09:16
Ne bih se bas slozio.... sa patchevima se igra moze lijepo igrati na medium postavkama.

Zahtjevi za Mafiu 2 su malo visi, nije mi jasno zasto se onda uopce zalite za GTA IV kad je Mafia 2 zahtjevnija...

Mafia 2
Recommended System Requirements
OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Intel Core 2 Quad @ 2.5 Ghz / AMD Phenom X4 @ 2.5 Ghz
Memory: 2 Gb
Hard Drive: 10 Gb free
Video Memory: 1 Gb
Video Card: nVidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c


GTA IV
Recommended System Requirements
* OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3
* Processor: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz
* Memory: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista)
* 18 GB Free Hard Drive Space
* Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870

Doctor Freak
13-08-2010, 09:20
Nije prica o grafici nego o optimizaciji, a mi nismo proizvodaci igara da bi trosili vrijeme na to.

Niti sam ja kriv kaj vi imate doma kutije sa 15 inca, niti sam ja kriv kaj imate ultra spore i zaostale dualce a još manje sam kriv kaj bi danas svi igrali sve na high sa konfom od 2 soma kuna tip top novo iz ducana kod lokalnog dilera kojem je i integra odlicna stvar za crysis.

Od pocetka se znalo da za GTA netreba high end grafa, vec samo jedan prosjecni quadonja da je potegne kako treba...za sto su ionako krive konzole i njihov hardvere, a ako cemo dublje kopati zasto kao mafia ipak ide bolje i sa tim slabijim dualcima, onda pogledaj malo oko sebe, pa cete skuzit kolko gta ima vise detalja in game od jedne mafije. Imate opcije i u jednoj i drugoj igri pa se malo poigrajte pa vam bude fps mozda i fluidniji.

I neznam kojim krvavim principom jedna mafija moze ici puno bolje od gta 4 kad taj gta perem sa zadnjim patcheom apsolutno sve na full, dakle sve na full...i igra radi i vise nego solidno, dok kod jedne mafije na fiziku uopce mogu zaboraviti, a kad stavim sve na high igra izgleda tromo, pa iskljuckm forsiranje sjena koje ionak nemaju nekog smisla te vsync i tek tada postaje vrlo igrivo....

Praetorian
13-08-2010, 09:33
Vi koji pljujete izvođenje GTA, pretpostavljam da imate orginalnu igru i 1.0.7.0. patch? I mislio sam. :roll:

Koristim ja taj patch, i nije puno pomogao, jedino oni tvoji tweakovi koje si dao su mi pomogli.
Dok recimo Mafia II bez ijednog patcha na high mi radi bez štekanja, tako da nerazumijem one koji kaži da im GtaIV radi bolje.

Kakav kurčev high???

Ti si stavio:

-sync ON
-AA ON
-AF barem 2x
-Shadow quality HIGH
-Ambient occlusion HIGH
-Geometry Detail HIGH


?????????????

To je ajmo rec neki high, i ako tebi igra s tim postavkama radi bez trzanja onda jednostavno mora, ali mora i GTA.

Samo se bojim da si ti daleko od tog HIGH. I daj mi samo reci kakvu konfiguraciju uopce imas?


Komp
Amd x2 5400+
Nvidia 9800 gt
2gb ram
windows 7 32 bit.

Igram na 1280 x 1024 sve na high bez fizike i sync of, Af 2x, AA on, radimi bez imalo štekanja i usporavanja, dok GTA IV na medium šteka ko lud.

Doctor Freak
13-08-2010, 09:35
bez sync off nije sve na high....iskljucio si ga sa razlogom ;)

A kaj se tice GTA4 mozes igrat sve na high ali samo opcije koje su ovisne o grafi, samo na opcijama di koristi cpu moras biti blazi, jer imas sporog dualca....

Praetorian
13-08-2010, 09:37
sync ja isključujem u svakoj igri, a i u driverima od grafe sam ga isključio. Svejedno mi nepuca slika.

Doctor Freak
13-08-2010, 09:39
Pa onda nemoj pisat "SVE NA HIGH" već da imaš "custom settings" sa vecinom na high bez prevelikog forsiranja AA&AF na malom monitoru. ;)

A i siguran sam da ovo tvoje "bez imalo štekanja i usporavanja" zasigurno ne drzi vodu, jer je nejverovatno da tebi sa takvom konfom nimalo ne padne fps ispod 30 u gužvi : ))))

Praetorian
13-08-2010, 09:42
Pisaću jer sync neznači ništa, neznam dali pada jer nemjerim fps nikada, ulgavnom ja ništa nisam primjetio da mi pada fps...

Doctor Freak
13-08-2010, 09:47
Onda o cemu imas pricat samnom....dobro da nisi rekao da imas 12" monitor, i jos k tome ti netreba fraps ili neki slicni alat da bi usporedio performanse igara : (((((((

Ja cu na sljedecoj recenziji probat tamagochi spojiti i pricati kako mi sve ide fluidno...samo mi treba mali ekran i iskljucen vsync....i letiiiiiiiiii...sve osim GTA 4. :(

Praetorian
13-08-2010, 09:50
Onda o cemu imas pricat samnom....dobro da nisi rekao da imas 12" monitor, i jos k tome ti netreba fraps ili neki slicni alat da bi usporedio performanse igara : (((((((

Ja cu na sljedecoj recenziji probat tamagochi spojiti i pricati kako mi sve ide fluidno...samo mi treba mali ekran i iskljucen vsync....i letiiiiiiiiii...sve osim GTA 4. :(


Ajd pa javi rezultate, ali i uslikaj.

Doctor Freak
13-08-2010, 10:01
Onda o cemu imas pricat samnom....dobro da nisi rekao da imas 12" monitor, i jos k tome ti netreba fraps ili neki slicni alat da bi usporedio performanse igara : (((((((

Ja cu na sljedecoj recenziji probat tamagochi spojiti i pricati kako mi sve ide fluidno...samo mi treba mali ekran i iskljucen vsync....i letiiiiiiiiii...sve osim GTA 4. :(


Ajd pa javi rezultate, ali i uslikaj.


1. Ja sam tu rezoluciju koju ti sada koristiš koristio prije par godina...i danas je neka zlatna sredina 22" sa rezolucijom 1680x1050 na više...kaj nije nimalo isto za uspoređivati sa rezolucijama 17" monitora. Ja bi se cudio da mi nekaj nece ici na high na takvoj konfi i tako malo rezoluciji.

2. Ne pricam neboluze poput:
I MAFIA II ima puno bolju grafiku od GTA IV, i grad mi je življi i ljepši, ma sve.

Jer ti mi nismo krivi kaj tebi GTA4 "šteka" na medium dok se mi igramo na high odnosno very high pa znamo kaj znaci "sve na high" i kolko ljepše GTA4 izgleda od Mafije 2, niti ne branimo GTA4 mada znamo da je izasao puno ranije, da ima puno više sadržaja i detalja te da je rađen u potpuno drugom engine-u te se nikako nemoze usporedivati sa Mafijom. Niti smo krivi kaj GTA 4 ima tonu više grafickih opcija za postavljanje po odabiru od Mafije.


I dalje neam kaj pisati, ti si svoje znanje pokazao, a bome i strucnost usporedivanja igara u pogledu performansi..a kaj se poslikavanja testova tice imas google, pa pretrazi prije nego pocnes sa nebulozama...

Praetorian
13-08-2010, 10:04
Meni mafiaII radi bolje od GtaIV to je činjenica...

Doctor Freak
13-08-2010, 10:08
Al gta4 ima više detalja na medium od mafie 2 na high, a ti pricas suprotno. I nije Mafia zivlja, jedino je u tvojoj glavi ocigledno zivlja.

BigBongman
13-08-2010, 11:01
cek malo...ovi postovi su premjesteni iz mafia 2 teme??
ali usostalom kako mozete usporedjivati igru koja je vec stekla ime za sebe i igre koja jos nije ni izasla....sjetite se da moza mafia ovako klizi zato jer ima samo dio grada otvoreno, kad bude cjela mozda ce stekati ko prozor...zato ovu temu zatvorite i otvorite ju kad izadje cijela mafia jer ovo nema smisla :roll:

Bara
13-08-2010, 11:02
cek malo...ovi postovi su premjesteni iz mafia 2 teme??
ali usostalom kako mozete usporedjivati igru koja je vec stekla ime za sebe i igre koja jos nije ni izasla....sjetite se da moza mafia ovako klizi zato jer ima samo dio grada otvoreno, kad bude cjela mozda ce stekati ko prozor...zato ovu temu zatvorite i otvorite ju kad izadje cijela mafia jer ovo nema smisla :roll:


bravo bongy :roll:

=PcP=F@N
13-08-2010, 12:00
Mafia 2 je dobra igra,ali GTA 4 je igra zasebe,igra koja nema konkurecnije.

GTA 4 je izisao prije vise od 2 godine a sa malo tweak-a ima bolju grafiku od mafie

Kao sto je receno,za igranje gta 4 netreba nikakva posebna ninja pc masina,ta igra sve sto trazi je quad core

Lord Jambrek
13-08-2010, 12:07
Cijela ova rasprava nema apsolutno nikakvog smisla. Greška svih gamera još otkada je izašla prva Mafia je to što su je išli uspoređivat sa GTA. GTA je otvorena igra koja je napravljena za zajebanciju po gradu, ubijanje sveg i svačeg, dok Mafia je oduvijek bila više kao interaktivni film. Da, Mafia ima toliko kvalitetnu redateljsku produkciju da dok gledaš cut scene dobiješ osjećaj gledanja vrhunskog mafijaškog filma, što joj je i cilj, dok GTA cilja na nešto sasvim drugo. Mafia 2 upravo to slijedi (možda i griješim, nisam igrao demo, a nit neću dok ne dođe cijela igra). Mafia i treba bit linearna, ako to nije, onda gubi sami smisao te cijele igre koja je dosegnula tako dobru i kvalitetnu produkciju kakvu rijetko koja igra ima, a GTA se po tom pitanju može slobodno sakrit iza Mafije. GTA je imao interaktivnost i ogroman grad po kojem si mogao radit gotovo sve kaj si zaželio, ali Mafia je ta koja je ciljala na priču i prezentaciju dotične. Badava svi ti mobiteli, mini igre i ostale pizdarije koje gta ima.

Obje igre su sličnog koncepta (grad + shoot & drive), zato je došlo do usporedbe, ali Mafia nije nikad ciljala na to da bude GTA killer, nego da se guštaš u njoj i igraš jedan dobar mafijaški film.



A cijela vaša rasprava ovdje se svodi na grafiku i tehničke detalje...

A svi kukate kako nikom grafika nije bitna nego žele igrivost.

croking1994
13-08-2010, 12:09
Za mene je GTA IV ipak bolji od Mafie 2, makar je i mafia 2 odlična.

str1k3r
13-08-2010, 12:10
Za mene je GTA IV ipak bolji od Mafie 2, makar je i mafia 2 odlična.

Kako to možeš reći kad igra nije niti izašla?

Doctor Freak
13-08-2010, 12:20
A cijela vaša rasprava ovdje se svodi na grafiku i tehničke detalje...

A svi kukate kako nikom grafika nije bitna nego žele igrivost.

Covjek prica kako je GTA 4 zahtjevniji od Mafije 2 što nije istina, a to što je kod njega suprotna stvar je prica za sebe, koju mu ja pokušavam objasniti.

Ja nijednom rijecju nisam uspoređivao pricu i sadržaj igre, već same karakteristike i engine-e na kojima su igre napravljene. A to je velika razlika.

Onaj tko je ionako isao usporedivati ove dvije igre nema blage veze o gamingu....a ja cu procu Mafiju 2 isto kao što sam sa guštom prošao jedinicu ali i gta 4 i njezine epizode.

croking1994
13-08-2010, 12:22
izaso je demo,svatko ima svoj stil gejmanja :thumbs2:

Praetorian
13-08-2010, 13:42
izaso je demo,svatko ima svoj stil gejmanja :thumbs2:

S ovim se slažem, i to je odgovor na sve svađe između gta i mafie...
Nekome je bolje Gta nekome Mafia, jedan lik je napisao na jednom forumu zašto mu je bolja mafia od gta:
Mafia je jedna od rijetkih igara u koje se stvarno uživiš. Ono npr. hodaš po gradu i misliš da si mafijaš. To mogu rijetke igre, a kod mene su to zasad Mafia 1 i Red Dead Redemption. Možda još koja, ali ove 2 su definitvno najbolje. GTA je nekako prazan, nema neku priču u koju se možeš uživjet, samo ubijanje, krađa auta, ubijanje. Tu ipak ima odlična podloga za priču, tako se uživite da to nije normalno. Evo sad sam se i ja uživio u pisanje posta.

Aral
13-08-2010, 13:48
Dva različita enginea...dvije različite igre, svatko bira kaj mu paše, u biti Vedran je sve rekao u prvom postu. Onaj tko nemože sad igrat gta4 igrat će ga kad kupi novi komp, iako je već podosta prošlo od izlaska igre i nekako se gubi smisao igranja nakon tolko vremena. Al ajde, takva je industrija, živi ili umri s njome.

W3DR4N
13-08-2010, 16:30
Jambrek, nitko ne bi uspoređivao Mafiu s GTA da to developer sam ne čini.
Kad prestanu besramno kopirati Rockstarov serijal, igra će biti unikatna na svoj način.

GTA je uveo cover sistem, Mafia ga je uvela.
GTA je uveo dućane s oblekom i restorane, Mafia ih mora imati.
Mafia je još u prvom nastavku imala benzinske crpke, no doista, čemu to uopće služi?

Sadržaj nije važan? Naravno da nije. Stavi stotinu sisetina za skupljanje u gradu za napaljene klince (što je ciljana publika Mafie II) i već imaš GOTY. Što će ti uopće drugi content.


Mafia možda ima ljepše teksture, pa je naizgled vizualno privlačnija, no ostatak tehničkih specifikacija je na razini 2005. godine.
GTA ima dinamičnu izmjenu dana i noći, te izmjenu atmosferskih uvjeta, što je u Mafiji uvjetovano skriptom u misiji. Trebam li uopće spomenuti da nema dinamičke sjene, gdje je GTA još prije dvije godine uveo famozni Night Shadows, duge sjene svih objekata u odnosu na sunce i druge divote. Ovo su detalji enginea o kojima Mafija još uvijek može samo sanjati.

Druga stvar koja Mafia nema, i zbog čega je GTA toliko zahtjevan je uporaba memorijskih resursa. U Mafiji, dovoljno je da frajer u sportskom autu skrene na semaforu, i dok vi dođete u zavoj, on je nepovratno nestao. Ima računanje memorije jedno stotinjak metara, pri čemu objekti nestanu. U GTA, obavite par misija, odvedite frajere na cugu i kupite obleku, a stara krntija će vas i dalje čekati na drugom kraju grada.

Duke of Earl
13-08-2010, 17:02
Ma zašto se uopće više trudiš, ja, ti i još puno ljudi je svjesno kakvo je tehnološko i gameplay dostignuće postigao GTA IV i da Mafia II tome (nažalost) neće ni prismrdit. Kolko god ti argumenata izrekao, ovi će i dalje uporno tupit po svom, a to vrijeme možeš pametnije iskoristit za recimo ponovni prelazak i uživanje u GTA :)

BigBongman
13-08-2010, 17:28
cek malo...ovi postovi su premjesteni iz mafia 2 teme??
ali usostalom kako mozete usporedjivati igru koja je vec stekla ime za sebe i igre koja jos nije ni izasla....sjetite se da moza mafia ovako klizi zato jer ima samo dio grada otvoreno, kad bude cjela mozda ce stekati ko prozor...zato ovu temu zatvorite i otvorite ju kad izadje cijela mafia jer ovo nema smisla :roll:


bravo bongy :roll:

hvala hvala :D

Aral
13-08-2010, 17:46
Ma zašto se uopće više trudiš, ja, ti i još puno ljudi je svjesno kakvo je tehnološko i gameplay dostignuće postigao GTA IV i da Mafia II tome (nažalost) neće ni prismrdit. Kolko god ti argumenata izrekao, ovi će i dalje uporno tupit po svom, a to vrijeme možeš pametnije iskoristit za recimo ponovni prelazak i uživanje u GTA :)
Kojeg li mjerila standarda, jaooo...

:eyebrows:

Horny Devil
13-08-2010, 17:53
Ako su standard monotone misije i ocajni voiceoveri onda je GTA4 definitivno pomakao granice.

Praetorian
13-08-2010, 18:09
meni bi GTA IV možda bio bolji da ima bolje misije, nekak su mi bezveze, samo sam u par misija iskreno uživao. Sve su mi misije nekak jednostavne (osim jedne). I dosadne su, bezveze mi je samo pucanje. I fali misija po zatvorenim prostorima. Nadam se da će to GTA V popraviti. Zasada Mafia rulez, nadam se da će i Mafia 2.

BigBongman
13-08-2010, 18:12
ma kao sta sam rekao nemoze mafia 2(nije vani) vs. GTA IV (pokupio miljon nagrada i sve destke)...

kikl0p
13-08-2010, 18:33
S tehnicke strane Mafia 2 bi se prije mogla usporedivat s The Godfatherom 2 od kojeg je za nijansu kvalitetnija, dok su obje igre debelo iza GTA4

BigBongman
13-08-2010, 18:35
Mafia 2 bi se prije mogla usporedivat s The Godfatherom 2 od kojeg je za nijansu kvalitetnija, dok su obje igre debelo iza GTA4

:bravo:

MoD
13-08-2010, 18:43
S tehnicke strane Mafia 2 bi se prije mogla usporedivat s The Godfatherom 2 od kojeg je za nijansu kvalitetnija, dok su obje igre debelo iza GTA4
Uzeo si mi riječi iz usta... Ili bolje rečeno/napisano; uzeo si mi post iz tipkovnice...
Sažem se sa kikl0p-ovim postom :thumbs2:
Kad se sjetim... Godfather (prvi) sam si kupio, original naravno, čim je izašao. Moram priznat da mi se ta igra, tada, stvarno jako svidjela.
Dvojku, na svom kompu, nisam niti zaigrao. Za nju se nikada nisam toliko zapalio... Zaključio sam, iz onoga što sam onda vidio, da nije niti blizu prvom djelu.

Sickmanno1
13-08-2010, 21:39
Ako su standard monotone misije i ocajni voiceoveri onda je GTA4 definitivno pomakao granice.

Slazem se. Bilo mi je zanimljivije igrati uzasno dosadni Assasins Creed 1.

Inace, ponekad se osjecam usamljeno dok vidim kak svi dizu taj GTA IV u nebesa :(

Niko Bellic
13-08-2010, 23:00
Pljuvati GTA IV može samo ninja PC user. :killyou:

Bartuc
13-08-2010, 23:22
Ja bi morao dati igri novu šansu i nekako preći preko tih šugavih sjena. Prva igra koje me odbila zbog grafike, sjene su toliko loše da su mi razjebale čitavu koncentraciju i nisam se mogao uživjeti u taj svijet. Ne znam da li se mogu isključiti, ali to bi totalno uništilo atmosferu. No bolje i to nego ih staviti na High da žderu performanse, a izgledaju kao iz 1999 godine. Igra grafički ne izgleda loše, iako je to daleko od dobroga za 2008 godinu, ali stvarno ne znam koji moron im je radio sjene. I to ne radio, već ih i dovršio i implementirao u igru bez da je otkaz dobio. Kaj ti vrijede dinamičke sjene koje prate položaj sunca kada izgledaju kao šaka u oko :(

W3DR4N
13-08-2010, 23:29
Ja bi morao dati igri novu šansu i nekako preći preko tih šugavih sjena. Prva igra koje me odbila zbog grafike, sjene su toliko loše da su mi razjebale čitavu koncentraciju i nisam se mogao uživjeti u taj svijet. Ne znam da li se mogu isključiti, ali to bi totalno uništilo atmosferu. No bolje i to nego ih staviti na High da žderu performanse, a izgledaju kao iz 1999 godine. Igra grafički ne izgleda loše, iako je to daleko od dobroga za 2008 godinu, ali stvarno ne znam koji moron im je radio sjene. I to ne radio, već ih i dovršio i implementirao u igru bez da je otkaz dobio. Kaj ti vrijede dinamičke sjene koje prate položaj sunca kada izgledaju kao šaka u oko :(

Sjene su popeglane patchem.

Maloki
13-08-2010, 23:29
Ali ako npr. zelim bacati loptu na kos, installirat cu 2K10 i uzivati u pravoj kosarci, a ne da cu se zamarati sa losim "mini igrama" unutar same igre...
Hrpa tih mini igara prisutnih u San Andreasu je (hvala dragom Bogu) u četvorci izbačeno.

Bartuc
13-08-2010, 23:31
@Vedran, nisam znao. Igrao sam prije par mjeseci, tada valjda još nije bilo tog patcha. Onda bi definitivno morao ponovno zaigrati igru, ipak je ljudi hvale i svrstavaju među remek djela...

Grim
14-08-2010, 10:25
MoD Isuse. http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/facepalm.gif

Uglavno, stvar koja me najviše iritira kod GTA IV je užasni voice acting, dok Mafia na tom polju briljira.
Zbilja ne shvaćam kako su to uspjeli toliko zajebati.

croking1994
14-08-2010, 10:57
Obje igre imaju svoje mane i dobre strane.Ja da imam jaci komp prvo bih odigro GTA IV, a kad bi izasla Mafia II onda bih odigro i nju zato jer mi se obadvije sviđaju.Svaka na svoj način.

kulamasta
14-08-2010, 11:26
Ja bi morao dati igri novu šansu i nekako preći preko tih šugavih sjena. Prva igra koje me odbila zbog grafike, sjene su toliko loše da su mi razjebale čitavu koncentraciju i nisam se mogao uživjeti u taj svijet. Ne znam da li se mogu isključiti, ali to bi totalno uništilo atmosferu. No bolje i to nego ih staviti na High da žderu performanse, a izgledaju kao iz 1999 godine. Igra grafički ne izgleda loše, iako je to daleko od dobroga za 2008 godinu, ali stvarno ne znam koji moron im je radio sjene. I to ne radio, već ih i dovršio i implementirao u igru bez da je otkaz dobio. Kaj ti vrijede dinamičke sjene koje prate položaj sunca kada izgledaju kao šaka u oko :(

Sjene su popeglane patchem.

Super... trebalo im je par godina za to a i dalje izgledaju losije nego u igrama iz doba Noe...

Doctor Freak
14-08-2010, 12:45
Zašto uopce trebati imati ukljucene sjene?? Zasto te sjene uopce u igrama toliko forsiraju?? Meni je u bilo kojoj igri ljepse igrat bez sjena, ai performanse rastu ko mutave.

Kad racunas koliko objekata ima u jednoj igri i kako za svaki trebas napravit sjenu i logicno je kolko se to vidi na performansama.

A meni je ionak svejedno jel vidim od svog lika sjenu na cesti ili ne : )))

IGoR_2803
14-08-2010, 14:23
Zašto uopce trebati imati ukljucene sjene?? Zasto te sjene uopce u igrama toliko forsiraju?? Meni je u bilo kojoj igri ljepse igrat bez sjena, ai performanse rastu ko mutave.

Kad racunas koliko objekata ima u jednoj igri i kako za svaki trebas napravit sjenu i logicno je kolko se to vidi na performansama.

A meni je ionak svejedno jel vidim od svog lika sjenu na cesti ili ne : )))

potpuno se slažem... barem za gta 4... ali u nekim igrama mi sjene baš odgovaraju jer boostaju atmosferu... najbolji primjer je stalker... :)

Nodakim
14-08-2010, 15:50
MoD Isuse. http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/facepalm.gif

Uglavno, stvar koja me najviše iritira kod GTA IV je užasni voice acting, dok Mafia na tom polju briljira.
Zbilja ne shvaćam kako su to uspjeli toliko zajebati.

Zanimljivo je da GTA 4 dobio razne nagrade za VA(Voice acting/actor),uključujući glavnog VAa Micheal Hollicka koji je radio Nikicu.
Mislim da je na kraju problem u tome što ljudi prije povezuju nekakav Ruski naglasak sa našim prostorom nego onakav kakav jest.

playyy
14-08-2010, 18:11
kod nike je los va, lik bolje govori engleski nego hrvatski/srpski sta li vec

trebali su radeta serbediju zvat il nekog :D a ne neki amer.

Niko Bellic
14-08-2010, 18:17
[quote="Doctor Freak":35e34xk9]Zašto uopce trebati imati ukljucene sjene?? Zasto te sjene uopce u igrama toliko forsiraju?? Meni je u bilo kojoj igri ljepse igrat bez sjena, ai performanse rastu ko mutave.

Kad racunas koliko objekata ima u jednoj igri i kako za svaki trebas napravit sjenu i logicno je kolko se to vidi na performansama.

A meni je ionak svejedno jel vidim od svog lika sjenu na cesti ili ne : )))

potpuno se slažem... barem za gta 4... ali u nekim igrama mi sjene baš odgovaraju jer boostaju atmosferu... najbolji primjer je stalker... :)[/quote:35e34xk9]
Slažem se s obo-jicom. Fakat ste lijepo rekli beat. :bravo:

Bartuc
14-08-2010, 21:25
Ja sam do prije par godina također mrzio sjene pošto su izgledale očajno, a zahtijevale pozamašan HW. Ali danas su sjene jedan od najbitnijih elemenata za stvaranje atmosfere u igri i ne želim igrati bez njih. Vrijeme ide, zašto se vraćati u nazad unutar "nextgen" igara?

Maloki
14-08-2010, 21:42
@sjene - meni su sjene jako loše u Witcheru, padaju bez neke prevelike logike :)

Izgubljeni
14-08-2010, 21:50
MoD Isuse. http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/facepalm.gif

Uglavno, stvar koja me najviše iritira kod GTA IV je užasni voice acting, dok Mafia na tom polju briljira.
Zbilja ne shvaćam kako su to uspjeli toliko zajebati.
Ovo mora da je neki teški sarkazam, jel da? Jer ono taman igram Mafiu i ono voice acting nije ništa specijalno, cak je u neki djelovima jako los, recimo onaj kad pratiš Sarah do doma. Dok je u GTA IV jedan od ponajboljih uopce, osim nikinog sprskog (koji je blago receno, odvratan). Mafiu 2 cu odigrat tek kad dođe cijela igra tako da neznam kakav je tu, ne volim igrat demoe.


Ja sam do prije par godina također mrzio sjene pošto su izgledale očajno, a zahtijevale pozamašan HW. Ali danas su sjene jedan od najbitnijih elemenata za stvaranje atmosfere u igri i ne želim igrati bez njih. Vrijeme ide, zašto se vraćati u nazad unutar "nextgen" igara?
Inače sjene su meni u GTA IV i one stare čisto ok. I preporucam ti da za GTA IV obavezno staviš Ultimate Grapichs Tweak, sa opcijama Depths of Field i Better Shadows ( i ja koristim i Blur, ali je stvarno previše, a to neki ne vole, no meni je ljepše i s malo više blura nego bez) ja korisitim patch 5 i stavim shadowse na high, i korisitim ovaj tweak, još uvijek su malo usrane, ali PUNO bolje nego prije, NE korisitim zadnja dva patcha jer mi s tim novim sistemom useru totalno perfomanse, a na ovaj način izgledaju čisto ok. Zato ja npr ne patim od distance viema, pa ga smanjim na 1. Ali ti preporucam da staviš nekih 6 (tek tako da vidiš objekte 2 metra ispred sebe) jer ionako kad staviš ta dva slidera na 6 vidit ces normlano sve ispred sebe, a digne ti perfomanse, a zgrade u daljini vidiš samo šta su zbuljane texture, pa kad dođeš ispred njih se ioštri, i svakako pogledaj topic koji sam napravio u GTA podfrumu za tweak guide, pomoc ce ti dosta za FPS, pa uživaj to igretini ;)


Zašto uopce trebati imati ukljucene sjene?? Zasto te sjene uopce u igrama toliko forsiraju?? Meni je u bilo kojoj igri ljepse igrat bez sjena, ai performanse rastu ko mutave.
Istina perfomanse rastu ali zato igra izgleda dosta lošije, barem što se GTA IV slučaja tiče, jer ne gasi efekt sjene, vec i refleksije i odsjaja ( što sam samo ja primjetio, ko zna jel još šta gasi ).

Mirogamemasta
14-08-2010, 22:59
MoD Isuse. http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/facepalm.gif

Uglavno, stvar koja me najviše iritira kod GTA IV je užasni voice acting, dok Mafia na tom polju briljira.
Zbilja ne shvaćam kako su to uspjeli toliko zajebati.

Zanimljivo je da GTA 4 dobio razne nagrade za VA(Voice acting/actor),uključujući glavnog VAa Micheal Hollicka koji je radio Nikicu.
Mislim da je na kraju problem u tome što ljudi prije povezuju nekakav Ruski naglasak sa našim prostorom nego onakav kakav jest.

Ameri i onako ne razumiju sta Niko kaze na srpskom, tako da je njima svejedno. Steta je da je to ispalo lose. Zbilja su mogli uzeti nekog glumca sa nasih prostora. kao da je to njima problem...
Ja sjene u igri uopce nisam primjecivao. Igra je toliko odlicna, i obicno si usredotocen na neke druge stvari, a ne sjene. Tek ako se dobas zagledam onda skuzim - joj, vidi sjene su zrnaste. Sta me briga idem dalje krast vozila, ubijati ili vidjeti kako ce se prica dalje razvijati.
(Inace su sjene popravljene sa zadnjim patchem, mislim da smo to sad vec rekli 100 puta.)
Zahtjevi za igru su lijepo pali sa zadnjim patchem (ili 1.0.5.0, kako kod koga.)
I nemoje forsat high detalje ako nemate konfu za to. Godinu i pol sam igrao na medium i razlika između medium i high je fakat mala. Necete nista na medium detaljima propustit, a igranje ce biti fluidnije.

Doctor Freak
14-08-2010, 23:00
Meni upaljene i ugašene sjene nemaju neke velke razlike, osim u performansama.

Čak štoviše bolje da imam svjetliju nego tamiju igru, ipak se ne radi o hororu.

A kaj se tice distance viewa on ovisi o kvaliteti tvog procesora...a ne kako je dobro igra optimizirana i kakav ninja pc imas...Danas preko oglasnika nađeš qudove po 700kn a vi pricate kako trebaš imati ninja PC....bullshit...stvar je u tome da se igrate na kalukulatorima starim više od 2 godine...

Neznam cemu se patite, uzmite si konzolu i nema brige :)


Daleko od toga da nema dobro ispoliranih igara koje su odlicno optimizirane ali zelim reci da GTA IV nije toliko zahtjevan koliko se prica, samo zahtjeva quad core...

Hidraulicar Kreso
15-08-2010, 00:38
Meni upaljene i ugašene sjene nemaju neke velke razlike, osim u performansama.

Čak štoviše bolje da imam svjetliju nego tamiju igru, ipak se ne radi o hororu.

A kaj se tice distance viewa on ovisi o kvaliteti tvog procesora...a ne kako je dobro igra optimizirana i kakav ninja pc imas...Danas preko oglasnika nađeš qudove po 700kn a vi pricate kako trebaš imati ninja PC....bullshit...stvar je u tome da se igrate na kalukulatorima starim više od 2 godine...

Neznam cemu se patite, uzmite si konzolu i nema brige :)


Daleko od toga da nema dobro ispoliranih igara koje su odlicno optimizirane ali zelim reci da GTA IV nije toliko zahtjevan koliko se prica, samo zahtjeva quad core...


Samo quad core, da se nisi malo zeznuo Friče. Za maksimalne detalje i fullHD rezu ti treba i grafička kartica sa 1 GB video memorije. Mafia 2 po meni nema ništa lošiji view distance od GTA IV, a zahtjeva mnogo manje. Možete pričati o čemu želite ali meni mafia premašuje GTA što se tiče tehničke strane naveliko. GTA se da modificirati da se makne limiter video memorije, ali opet grafičke kartice koje nemaju gigu memorije se muče sa velikim view distanceom zbog memory leaka, koji je sveprisutan u GTA.
GTA je šturo portan sa konzole na PC, na Mafia-i se vidi kako je rađeno za svaku platformu posebno te kako je također mnogo pažnje posvećeno optimizaciji za PC, a ne kao GTA. Sada je već prošlo godinu ili malo više od izlaska GTA IV za PC i mnogi su nadogradili svoja računala, ali je GTA već zaboravljen.

Doctor Freak
15-08-2010, 00:51
Pa ako imam monitor za full HD rezu imam i grafu od 1GB ili ne??

Tko uopce sa zdravim razumom za 22/24" monitore uzima karticu sa 512mb ili manje??

Nitko.

Sickmanno1
15-08-2010, 02:27
Danas ne, ali prije godinu i vise, kad je GTA izasao se uzimala :P

Bilo kako bilo GTA je ne optimizirano smece...

Niko Bellic
15-08-2010, 08:37
Bilo kako bilo GTA je ne optimizirano smece...
:kill:

Grim
15-08-2010, 08:48
Igra je izašla 2008, i dan danas ne radi kako spada na prosječnim konfama. :)

bezimeni
15-08-2010, 08:53
Odigrao demo Mafije i mogu reći da ide ko beba .Ako uspoređujemo grafiku onda su otvoreni prostori lošiji od GTA IV .Pogled je puno kraći te u tom dijelu su te dvije igre poprilično različite i tu GTA IV odnosi debelu pobjedu .Ali zatvoreni prostori su bolji u Mafiji II .Efekti eksplozija također.Samo napucavanje je bolje u Mafiji koje je u usporedbi sa onim u GTA IV prava simulacija .Bode u oko kopiranja poput trgovina oružjem , oblekom i sl. koje se vidi iz aviona u Mafiji .

Obje su igre odlične i obje igre treba igrati do besvijesti :D .

Izgubljeni
15-08-2010, 09:01
Igra je izašla 2008, i dan danas ne radi kako spada na prosječnim konfama. :)
Ja neznam odakle vi izvlacite te podatke.

Postavke za GTA IV (Patch 1.0.0.4. + Ultimate Graphics Tweak sa Depth Of Fieldom i Shadows fixom i Motion Blurom):
i commandline.
Texture: Medium
Shadows: High
Water: High
Reflection: High
Definition: Off (zapravo je on, ali se tako napravi da ovi graphics tweak radi)
Vsync: Off
Distance (oba slidera): 1
Traffic: 22
Shadow Destiny: Off
Reza: 1280 x 1024 60Hz

Konfa:
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+, 2x1GB RAM, XFX GeForce 9600GT 512MB DDR3 FarCry2 ed., HDD Seagate Barracuda 80GB, HDD Hitachi 320 GB SATA-II, Gigabyte M52S-S3P, Fortron 400W, Philips 190S 19'', Microsoft® Windows 7™ Ultimate x86

Igra ide super fluidno i izgleda odlično. A razlike između High i Medium postavki su JAKO male. A da ne govorim kako vecini zadnji patch još više poboljša perfomanse. Ne želite smanjit distance, ali zato nikome ne smeta u CoJ: Bound In Blood, kad se jaše konj kako se kamenčići stvaraju pod nogama -.-. A i ako patiš od distance staviš 6-8 koji je čisto dovoljno.

bezimeni
15-08-2010, 09:22
Aj ti pukni skrinšot iz ugrađenog benčmarka u i gri na tim postavkama...čisto da vidimo koliko je fluidno .Distance (oba slidera): 1 ? Koliko se sjećam to je neki minimum i igra na takvim postavkama izgleda govnasto .Tek na nekih 25- 30 nema pop up-a.A ako igraš igru sa onim zamagljenim pogledom onda je tototalna katastrofa.Nije ni ćudo da ne vidiš razliku između srednjih i visokih postavki .Ti u stvari igraš igru na postavkama lošijim nego što se vrtjela na konzolama.

Niko Bellic
15-08-2010, 10:29
...treba igrati do besvijesti :D .
Slažem se u potpunosti. Volim takve zabavne igre koje možeš igrati pola sata, ali i pola mjeseca s jednakim guštom.

Izgubljeni
15-08-2010, 10:57
Aj ti pukni skrinšot iz ugrađenog benčmarka u i gri na tim postavkama...čisto da vidimo koliko je fluidno .Distance (oba slidera): 1 ? Koliko se sjećam to je neki minimum i igra na takvim postavkama izgleda govnasto .Tek na nekih 25- 30 nema pop up-a.A ako igraš igru sa onim zamagljenim pogledom onda je tototalna katastrofa.Nije ni ćudo da ne vidiš razliku između srednjih i visokih postavki .Ti u stvari igraš igru na postavkama lošijim nego što se vrtjela na konzolama.
Očito nisi shvatio, slika mi nije mutna nego je kristalno čista, taj definition se stavi off iako je zapravo on, a dodaju se samo oni efekti koji skoro i maknu totalno one ruzne rubove, nesto kao da si ukljucio lazni AA, a sto se tice pop-upova, time se ne opterecujem pa sam stavio na minimum (1), draže mi je imat čiste teksture, i kvalitetne sjene i refleksije, nego da mi se 10 sekundi prije učita neki objekt dok se vozim gradom ili da mi neka zgrada u daljini ima sve prozore na broju s low teksturama, to puno ljudi i ne drži ispod 30, a da spuste na nekih 8 što je podnošljivo igra bi i dalje super izgledala, a dobro se vrtila. Dobro ja sam defragmirao i GTA IV folder pa mi je i to dalo fps bost, a screenove benchmarka i in-game screenove cu stavit veceras ili sutra ujutro, pošto sam sad na laptopu pa nemogu. Ali vjerujem da je nekih 30 konstanih fps-a pošto sam stavio ograničenje da ne ide preko. Naravno zna past nekad, ali to je ako mi eksplodiraju 4 auta i još napucavam 10 murjaka. Pozdrav ;)

Doctor Freak
15-08-2010, 10:59
Igra je izašla 2008, i dan danas ne radi kako spada na prosječnim konfama. :)



Aj ti pukni skrinšot iz ugrađenog benčmarka u i gri na tim postavkama...čisto da vidimo koliko je fluidno .Distance (oba slidera): 1 ? Koliko se sjećam to je neki minimum i igra na takvim postavkama izgleda govnasto .Tek na nekih 25- 30 nema pop up-a.A ako igraš igru sa onim zamagljenim pogledom onda je tototalna katastrofa.Nije ni ćudo da ne vidiš razliku između srednjih i visokih postavki .Ti u stvari igraš igru na postavkama lošijim nego što se vrtjela na konzolama.


Evo za obojicu....max maxova...više ništ nejde gore....šteta što ne kaže max i lowest fps....pošto isti ne pada nikada preko 40...

-Video Mode: 1920x1080
-Texture Quality: High
-Reflection Resolution: Very High
-Water Quality: Very High
-Shadow Quality: High
-Texture Filter Quality: Antistropic X2
-Night Shadows: Very High
-View Distance: 75 (više nejde)
-Detail Distance: 100




http://www.pohrani.com/t/3e/ha/lTlx1wG/1.jpg (http://www.pohrani.com/?3e/ha/lTlx1wG/1.jpg)

http://www.pohrani.com/t/1c/NF/4KPDiAGc/2.jpg (http://www.pohrani.com/?1c/NF/4KPDiAGc/2.jpg)


A ak to nije prosječna konfa u 2010. godini koju ja imam onda neznam kud spada i7 ili nedaj bože bolesni XEON...ili nedaj bože bolesne high end grafe koje se danas mogu kupiti... :(

Aral
15-08-2010, 11:02
Ko se danas igra na 1280x1024, to se ne priznaje više. Miniumum je 1680x1050, al i to povećanje reze nema neke razlike. Činjica je da gta ubija proc svojim engineom i zato dan danas ne radi na nekim "starijim" konfama isto kak i nije radio kad je i došao. Još više je žalosno kaj 95% igrača gta uopće ne dira što se nalazi ispod haube, nego žele samo zabavan i fluidan gameplay, a to im je u startu srezano, ponajviše za pc usere. Ako je takva Rockstarova politika neka im je, očito im nije puno naštetila, iako je community pizdio.

Nije da se nešto specijalno bunim, gta4 sam unitalirao nakon pola sata jer nema šanse da igram nešto kaj tolko trza, ima užasnu grafiku i sjene, a svih ostalih 99.9% igara mogu normalno igrat. Čim kupim jaču konfu zaigrat ću i preć cijelu igru s guštom jer znam kaj me čeka, da sam mlađi i da mi starci financiraju konfu ko drugim klinicima ovdje igrao bi je već danas al nije vrijedno žurit se zbog jedne jedine igre, makar to moralo značit da ću je igrat dvije godine nakon release na tržište. Jača konfa se ovak i onak kupuje zbog gušta a ne zbog igranja, barem je kod mene tak.

Lako je danas govorit da igra ide dobro, kad su konfe jače. Treba se vratit u doba kad je igra došla i kako se vrtila na prosječnoj konfi koja je sve druge igre mogla vrtit kak spada, ovo na čem se vrti danas sve pada u vodu jer su to čiste bezvezarije. Al svi znamo, to je stvar mehanike ispod haube i to nitko nemože zamjerit ovakvoj igri; ako ide ide, ako ne ne.

Doctor Freak
15-08-2010, 11:13
Aral pa crysis ni dan danas nejde baš nešto na prosjecnim konfama a kada je izasao...

Kaj sa Metro 2033??? Barem nije open world a pogledaj kakve su to perverzije??

Mafiji 2 nije dovoljna jedna high end grafa da imas fiziku na full??? Dat preko 3 soma kuna za današnju top grafu i nemrem igrat mafiju 2 demo sve na full??? O cem ti pricas?

Da za mene su to i dalje perverzije, kao što je bila perverzija igrati GTA 4 sa jednojezgrenim procesorom ;)

Deadwalker
15-08-2010, 11:23
Ko se danas igra na 1280x1024, to se ne priznaje više. Miniumum je 1680x1050, al i to povećanje reze nema neke razlike.

ja se igram na toj rezi :(


Činjica je da gta ubija proc svojim engineom i zato dan danas ne radi na nekim "starijim" konfama isto kak i nije radio kad je i došao. Još više je žalosno kaj 95% igrača gta uopće ne dira što se nalazi ispod haube, nego žele samo zabavan i fluidan gameplay, a to im je u startu srezano, ponajviše za pc usere.

To stoji, ali GTA je prva igra koja zahtjeva bolji procesor i normalno je da puno PC gamera nije onda imalo konfu da to vrti normalno. Vise-manje se uvijek sparalo na procesoru, a davalo vise para za grafulju. Kod GTA-a je sasvim suprotna situacija. Igru mozes igrati na grafulji od 300kn, al ti treba procesor od som i pol kuna :)

Glede same fizike u igri, puno mi se vise sviđa Euphoria od Physx-a. Naime, nadolazeca Mafia 2 svrstava kupce u dvije kategorije. Ako imas Nvidia grafu od 2 soma moci ces uzivati u svim carima igre (vrhunska grafika + odlicna fizika), a ako imas Radeonku od 2 soma kn, mozes odmah zaboraviti na fiziku. Ono, kupi Nvidia karticu ti porucuje 2K :(
S druge strane, Euphoria zahtjeva samo malo bolji procesor i to e to. Imas lijepu grafiku i vrhunsku fiziku bez obzira koje komponente imas u konfi. Toliko o tome

Aral
15-08-2010, 11:38
Ma znam Freak, al činjenica je da mi i Crysis i Metro idu fenomenalno u odnosu na gta, makar mi je to manje bitno ^^ U biti, ovo se lagano pretvara u takvu raspravu da mafija pada u drugi plan, što je ok :) Nemam niš protiv gta, u biti mislim da je to stvarno impresivna igra, al sam bio i još uvijek jesam (iako u manjoj mjeri) frustriran činjenicom da igra ne radi kak treba. Velim, tak je igra složena i mislim da joj to nije mana, rockstar je napravio dobar posao na kraju krajeva.

Kad upgradeam komp mislim da ću zaboravit na sve ove "probleme" i fino igrat gta s guštom :) Šteta kaj to nisam mogao prije al kaj je tu je.

Doctor Freak
15-08-2010, 11:44
Ako imas Nvidia grafu od 2 soma moci ces uzivati u svim carima igre (vrhunska grafika + odlicna fizika), a ako imas Radeonku od 2 soma kn, mozes odmah zaboraviti na fiziku. Ono, kupi Nvidia karticu ti porucuje 2K :(

WRONG.

Najjeftinija GTX470 kartica kod nas je oko 2500kn. Na full HD rezi uz fiziku na high i bolesni I7 procesor prosjecni freamerate, dakle PROSJECNI FRAMERATE je 33. Što je ultra loše jer fps gotovo stalno pada ispod 30 što za jednu dinamicnu igru poput ove nikako nije dobro.

I to je ono o cem ja pricam da je Mafija barem ako pricamo o svemu izmaksanom u opcijama puno zahtjevnija od GTA serije.


@Aral: Da Mafija 2 ce ici zasigurno bolje na slabijim konfama nego GTA 4, posto ista nije toliko žedna procesora, ali će zato mafija 2 traziti puno više za sve izmaksane opcije od GTA četvorke. I to je ono o cemu ja cijelo vrijeme pricam a rijetki me shvacaju. A kaj se tice tog da ti metro ide bolje, ajmo razmislit malo, što je to metro implementirao a da smo mu se klanjali a da nije sa strane grafičkog aspekta?? Da nije ponudio ništa novo, tipicna je pucacina koja je upravo hypana zbog tog grafickog izgleda za kojim svi sline. A ako nemreš guštat u grafici koja je glavni adut igre kako mozes 100% uzivati u igri? Nikako.

bezimeni
15-08-2010, 11:51
Freak nisam tebi rekao da pukneš sliku :D . Izgubljeni igra igru na minimalcu i priča o dobroj grafici.Na tim postavkama GTA IV izgleda loše .

Deadwalker nije ti dosta nvidija od 2 soma kuna za sve čari u Mafiji 2 .Dosta je ali samo ako takvu nvidiju koristiš kao dodatnu grafu ....dobro , malo pretjerujem ali jedna gtx 250 bi bila minimum za neke srednje fizičke postavke kao dodatna grafa.Ova nvidina fizika ispada kao antireklama za samu nvidiju .Čudi me samo da su krenuli u takav posao sa izdavačima igre jer će tu fiziku neće koristiti 99% gamera u trenutku kada igra izađe .Možda to dodatno ispeglaju sa novim driverima ali to je tek za vidjeti .

Ljudi koji su probali fiziku u Mafiji II na igrivom framerateu kažu da razlike ima ali i nema sa fizikom tj. bez nje.Nije ništa presudno i sigurno ne opravdava uložena sredstva.I bez fizike je sve uništivo .Sa fiziko pješacima i glavnom liku se njiše odjeća , stakla pucaju realnije , automobili eksplodiraju efektnije i sl.

Deadwalker
15-08-2010, 11:54
Dobro, ja sam to rekao cifru ovako otprilike. Aludirao sam samo na neravnopravnost onih koji posjeduju Nvidia i Ati grafulju iz iste cjenovne kategorije :)

Niko Bellic
15-08-2010, 11:55
Više ovakih postova Freak. :bravo:

Aral
15-08-2010, 11:57
@Freak: Pa ti si spomenu Metro, ne ja :) Mene se ta igra najmanje tiče o ovom slučaju.

Kaj se tiče fizike, bila to Mafija ili GTA4...baš mi je svejedno. Za neki heptični gameplay neću ni gledat kaj se događa, bitno da igra ide dobro. Plus, treba razaznat dobru fiziku i dobru igru, jer neki pljuju engine same igre a neki samu igru i tu onda nastane rasprava. Meni je bitno da mogu normalno igrat, a ne jer staklo pada pod kutem od 30° ili 45°. Cijenim takve stvari al mi nisu bitne, pogotovo ako mi kvare performanse. Igru treba sagledat kao cijelinu, a ne hvalit je iz navike. A opet, to se događa sa svim igrama i teško je ostat objektivan.

bezimeni
15-08-2010, 12:05
Ali stoji činjenica da velika većina pljuje po GTA IV jer nisu bili u prilici odigrati igru kako treba .I ja sam bio razočaran izbačenom verzijom .Moj pc ju nije mogao normalno žvakati .Pljuvao sam zbog toga .Kada sam se ispljuvao otišao u dućan i kupio novu ploču + procesor i zaključio kako se radi o najboljoj igri u zadnjih 10 godina :D .

Deadwalker
15-08-2010, 12:06
Kada sam se ispljuvao otišao u dućan i kupio novu ploču + procesor i zaključio kako se radi o najboljoj igri u zadnjih 10 godina :D .

this
:D

Niko Bellic
15-08-2010, 12:07
Ali stoji činjenica da velika većina pljuje po GTA IV jer nisu bili u prilici odigrati igru kako treba .I ja sam bio razočaran izbačenom verzijom .Moj pc ju nije mogao normalno žvakati .Pljuvao sam zbog toga .Kada sam se ispljuvao otišao u dućan i kupio novu ploču + procesor i zaključio kako se radi o najboljoj igri u zadnjih 10 godina :D .
Same here... 8)

bezimeni
15-08-2010, 12:10
Sad sam sam sebe nahajpao i moral bum ponovno instalirati GTA IV a odigrao sam ju uzduž i poprijeko već tri puta + epizode .A rekel sam si nikad više :( .

Doctor Freak
15-08-2010, 12:11
Ljudi a kaj ste mislil pa sve je to danas ekonomija. Pa tko implementira nove shader modele?? Tko implementira novi Direct X i time postavlja nove standarde?? Tko je unio sada famoznu fiziku koja radi samo na jednim karticama?? Tko je implementirao glad za višejezgrenim prcesorima??? Čemu odjednom forsiranje 3D tehnologije koja je postojala još u vrijeme Rive TNT?? Čemu sve to ako nema zarade??

Pa to je sve stvar današnjice i takve stvari su normalne, a onaj koji nema para da prati PC gaming u punom sjaju moze jedino proc na konzole ili uopce zaboraviti gaming.

Deadwalker
15-08-2010, 12:18
Doctor Freak[/i]]Pa to je sve stvar današnjice i takve stvari su normalne, a onaj koji nema para da prati PC gaming u punom sjaju moze jedino proc na konzole ili uopce zaboraviti gaming.

Ili igrati na low detaljima :)

Niko Bellic
15-08-2010, 12:22
Doctor Freak[/i]]Pa to je sve stvar današnjice i takve stvari su normalne, a onaj koji nema para da prati PC gaming u punom sjaju moze jedino proc na konzole ili uopce zaboraviti gaming.

Ili igrati na low detaljima :)
Ili igrati igre iz Best Seller kolekcije... :)

Praetorian
15-08-2010, 12:26
Ko se danas igra na 1280x1024, to se ne priznaje više. Miniumum je 1680x1050, al i to povećanje reze nema neke razlike.

ja se igram na toj rezi :(

Nisi jedini.

Aral
15-08-2010, 12:39
Ali stoji činjenica da velika većina pljuje po GTA IV jer nisu bili u prilici odigrati igru kako treba .I ja sam bio razočaran izbačenom verzijom .Moj pc ju nije mogao normalno žvakati .Pljuvao sam zbog toga .Kada sam se ispljuvao otišao u dućan i kupio novu ploču + procesor i zaključio kako se radi o najboljoj igri u zadnjih 10 godina :D .
Znam, tak je i meni. Al kod mene je trenutno prisutan problem nedostatka novca, morat ću ipak malo pričekati sa kupnjom :)

Niko Bellic
15-08-2010, 13:03
Pa reduciraj troškove i imat ćeš para. :?

Grim
15-08-2010, 14:20
Ali stoji činjenica da velika većina pljuje po GTA IV jer nisu bili u prilici odigrati igru kako treba .I ja sam bio razočaran izbačenom verzijom .Moj pc ju nije mogao normalno žvakati .Pljuvao sam zbog toga .Kada sam se ispljuvao otišao u dućan i kupio novu ploču + procesor i zaključio kako se radi o najboljoj igri u zadnjih 10 godina :D .
Ja sam od kada je igra izašla mogao odigrati kako treba, ali nisam nikada nisam uspio doći do kraja zato što je glavni lik bljutav, gameplay nikakav, priča dosadna, misije također. Igru previše uzdižete u nebesa, pošto nije ništa posebno, jedina stvar koja valja je to što su developeri obratili pažnju na detalje.

Mirogamemasta
15-08-2010, 14:25
Bas me zanima sta ces onda za Mafiu 2 reci....

W3DR4N
15-08-2010, 14:25
Hvaljena optimizacija Metroa ne postoji.
Grafika nije optimizirana jer je ne igrate na max. DirectX 9 nisu maxane opcije. Za to je namjenjen DirectX 11 koji šteka i na izuzetno jakim konfiguracijama.
Možete reći kako nema neke razlike između prikaza, no to ne znači da imate maxane opcije.


Što se tiče fizike u Mafiji 2, ona je i s full Apexom izuzetno grozna. Full fizika dodaje šoder na pod, što je potpuno beskorisno i neimpresivno.
PhysX je najavio realno ponašanje vegetacije, raznih materijala i objekata. Mafia toga uopće nema. To možda najbolje adaptira Force Unleashed, čemu Mafia po fizici nije ni blizu.
S fizikom ili bez, u Mafiji II bez pol pardona s metkom običnog Colta odvališ pola armiranog betonskog stupa. :rotfl:
Fizika najavljuje realno širenje fluida i vatre, a u Mafiji je vatra skriptirana. Tamo gdje se ne može ići u misiji, pod gori kako ne bi bio prohodan. :rotfl:

Fizika? Mafia II toga nema uopće.

Grim
15-08-2010, 14:26
Bas me zanima sta ces onda za Mafiu 2 reci....
Vjerujem da će mi Mafia 2 biti odlična zbog atmosfere i priče. :)

Aral
15-08-2010, 14:37
Fizika? Kome treba fizika. Osim da se možemo nabrijavat na činjenicu da je ima.

Havok ftw.

Mirogamemasta
15-08-2010, 15:04
Bas me zanima sta ces onda za Mafiu 2 reci....
Vjerujem da će mi Mafia 2 biti odlična zbog atmosfere i priče. :)
Heh...
A vidi ovo...

gameplay nikakav, priča dosadna, misije također...
Mislis da ce mafia 2 biti nesto drugo. misije ce biti isto - odi tamo, ubij sve sto se mice, mazni drogu i novce, donesi sefu i dobijes nagradu.



Hvaljena optimizacija Metroa ne postoji.
Grafika nije optimizirana jer je ne igrate na max. DirectX 9 nisu maxane opcije. Za to je namjenjen DirectX 11 koji šteka i na izuzetno jakim konfiguracijama.
Možete reći kako nema neke razlike između prikaza, no to ne znači da imate maxane opcije.

Metro nije optimiziran sto se dx 11 tice, tu si u pravu.
Ali ti je ionako taj dx 11 nepotreban posto nema nikakve razlike izmedu njega i dx9.
Da ima neku razliku,pa da mi komp steka rekao bi dobro... ali razlike uopce nema a komp steka...cemu to uopce?
Da bar vidim razlog tog stekanja... kuzite?
Dx 11 se nije razvio uopce. Dobio sam Assassins Creed uz grafu. Instalirati cu jednog dana opet samo da vidim da li ima razlika izmedu dx9 i dx11.

Aral
15-08-2010, 15:19
Bas me zanima sta ces onda za Mafiu 2 reci....
Vjerujem da će mi Mafia 2 biti odlična zbog atmosfere i priče. :)
Heh...
A vidi ovo...

gameplay nikakav, priča dosadna, misije također...
Mislis da ce mafia 2 biti nesto drugo. misije ce biti isto - odi tamo, ubij sve sto se mice, mazni drogu i novce, donesi sefu i dobijes nagradu.

Isto ko i u gta i svakoj drugoj igri tog tipa. Ovdje imamo dva klana, oni koji hvale gta i oni koji hvale mafiju, naravno i jedni i drugi pretjeruju. Ja ću se fino nać u sredini i igrat s guštom :)

Mirogamemasta
15-08-2010, 15:25
Hehe. Imas pravo... najbolje se zgustat u obje igre i gotovo.

W3DR4N
15-08-2010, 15:33
Metro nije optimiziran sto se dx 11 tice, tu si u pravu.
Ali ti je ionako taj dx 11 nepotreban posto nema nikakve razlike izmedu njega i dx9.

O tome ti pričam. Ti igru ne igraš na high, tj. nije optimizirana.

Izgubljeni
15-08-2010, 16:15
Freak nisam tebi rekao da pukneš sliku :D . Izgubljeni igra igru na minimalcu i priča o dobroj grafici.Na tim postavkama GTA IV izgleda loše .
Da čisti minimalac -.-.
http://img825.imageshack.us/img825/2324/postavke.th.png (http://img825.imageshack.us/i/postavke.png/)
FPS je lockan na 30 da bude konstantan i bez vecih framedropova. Ljudi su razmaženi i zele igrat sve na high u 60 FPS-ova. Slideri distancea su na 1, al meni to ne smeta i igra mi super izgleda i vrti se. Toliko o ''groznoj'' optmizaciji GTA IV, kad ja s ovom krntijom tako fluidno vrtim GTA IV.

http://img299.imageshack.us/img299/7162/screen2i.th.png (http://img299.imageshack.us/i/screen2i.png/)Shttp://img821.imageshack.us/img821/6933/screen1hf.th.png (http://img821.imageshack.us/i/screen1hf.png/)
Eto ti 2 screena da vidiš kako to izgleda.

http://img525.imageshack.us/img525/9020/screen3ig.th.png (http://img525.imageshack.us/i/screen3ig.png/)http://img842.imageshack.us/img842/5536/screen4z.th.png (http://img842.imageshack.us/i/screen4z.png/)
Eto ti šta tweak radi, tj prvi je screen kad je Definition On, a drugi Off.

bezimeni
15-08-2010, 16:27
Izgleda prilično grozno ...otprilike kao da je netko sa temperama crtao po papiru .Pogledaj si kod nekokoga kako igra izgleda netvikana na high detaljima sa distancom na nekih 30-40 .I 30 fpsa u tom benčmarku je minimum minimuma s obzirom da sama igra zna biti dosta zahtjevnija .Baš me zanima kako ti radi kada padne magla ili kiša i sl. Ja sam u tom benčamrku imao blizu 50 fpsa pa mi je igra znala ponekad zatrokati .

Praetorian
15-08-2010, 16:32
Vi koji ste igrali epizode jel su dobre?

bezimeni
15-08-2010, 16:33
Odlične osim napornih misija sa helikopterom.

Izgubljeni
15-08-2010, 16:41
Izgleda prilično grozno ...otprilike kao da je netko sa temperama crtao po papiru .Pogledaj si kod nekokoga kako igra izgleda netvikana na high detaljima sa distancom na nekih 30-40 .I 30 fpsa u tom benčmarku je minimum minimuma s obzirom da sama igra zna biti dosta zahtjevnija .Baš me zanima kako ti radi kada padne magla ili kiša i sl. Ja sam u tom benčamrku imao blizu 50 fpsa pa mi je igra znala ponekad zatrokati .
Igra izgleda super, to govorim jer mi frend vrti na wideu na high postavkama i naravno da je razlika vidljiva, ali zanemariva. I ovako igra izgleda prekarasno, stvar sa motion blurom je stvar ukusa, ko hoce moze ga iskljucit. A što se framdropova tice, dok nisam locka FPS, dobivao sam po 40 FPS-ov u benchmarcku, no lockao sam jer mi onda nema debilinih rastućih frameova od 60 pa padova na 20. A i igra bolje ide, prepostavljam jer korisiti manje resursa. Jedino mi zatroka kad nabijem 4-5 zvijezda i hvata me policija dak ja vozim 200 i pucam po njima. I kod nekih vecih eksplozija. Ostatak je ok. Ljudi defintivno pretjeruju s tom optimizacijom. Vecina je igrala vanila verziju bez sad nekih vaznih komandi koji povecavaju dosta fps i nezeli uopce sada probat igru nego pljuju po njoj.

Aral
15-08-2010, 20:02
Koji kriminal na screensima :rotfl: Gle točkaste sjene ispod i oko auta, o nepostojanju aa da i ne govorim, spor loading textura u pozadini...igra na high izgleda ko da je na low, komedija.

I da se ogradim od svih dežurnih zagovaratelja uber detaljne grafike u ovoj igri; to je moje mišljenje samo pa se nemojte previše uzbudit oko toga ;) Igra je pravi kriminal, kad se sjetim kak je mogla izgledat...a kaj je još važnije, grafika je onak sporedan dio a ni ovdje nije napravljen najbolje, plus igra se vukla ko krepano govno kad je izašla. Vidim da i dan danas ne izgleda kak treba. JiB - Jad i Bijeda. To je ono kad se pokuša bit napredan i ispred svog vremena. Jadna ona igra koja se mora tweakat i oko koje se na najjačim konfama današnjice mora izvlačit koji fps više da bi išla "kak treba". O vremenima kad je došla da i ne pričam. Zbog toga Rockstaru pljujem u usta. A što se tiče same igre...tu su nadam se dobro prošli, barem po recenzijama.

Kako se sad lakše osjećam, divota :D

Izgubljeni
15-08-2010, 21:12
Koji kriminal na screensima :rotfl: Gle točkaste sjene ispod i oko auta, o nepostojanju aa da i ne govorim, spor loading textura u pozadini...igra na high izgleda ko da je na low, komedija.

I da se ogradim od svih dežurnih zagovaratelja uber detaljne grafike u ovoj igri; to je moje mišljenje samo pa se nemojte previše uzbudit oko toga ;) Igra je pravi kriminal, kad se sjetim kak je mogla izgledat...a kaj je još važnije, grafika je onak sporedan dio a ni ovdje nije napravljen najbolje, plus igra se vukla ko krepano govno kad je izašla. Vidim da i dan danas ne izgleda kak treba. JiB - Jad i Bijeda. To je ono kad se pokuša bit napredan i ispred svog vremena. Jadna ona igra koja se mora tweakat i oko koje se na najjačim konfama današnjice mora izvlačit koji fps više da bi išla "kak treba". O vremenima kad je došla da i ne pričam. Zbog toga Rockstaru pljujem u usta. A što se tiče same igre...tu su nadam se dobro prošli, barem po recenzijama.

Kako se sad lakše osjećam, divota :D

a sto se tice pop-upova, time se ne opterecujem pa sam stavio na minimum (1), draže mi je imat čiste teksture, i kvalitetne sjene i refleksije, nego da mi se 10 sekundi prije učita neki objekt dok se vozim gradom ili da mi neka zgrada u daljini ima sve prozore na broju s low teksturama, to puno ljudi i ne drži ispod 30
Još da je pročitat cijeli post :( Igra izgleda puno bolje kad se stavi na 30 stave distance slideri, tj ova zgrada u pozadini bi bila puna detalja i tekstura, ove detalje koje ja drzim se jedva ubrajaju u medium jer sam distance smanjio na 1. Al ja sam zadovoljan. Zanimljivo kako te zgrade u daljini koje loše izgledaju i pop-uovi samo smetaju u GTA IV, a u masu drugih igara je ista situacija pa se niko ne žali. Patch za sjene je vani što se miljun puta reklo, nego meni usere perfomanse, ali nekim ostanu netaknute a igra izgleda ljepše. AA ionako iskljucim skoro u svim dinamičnijim igrama tako da ono, briga me :P. A meni je konfa sad više manje low end, pa opet igru vrtin na (meni) zadovoljavajućim detaljima i fpsu. A i frendu sam instalirao na Intelovom dvojezgrenom procu i 4850 se vrti na medium high detaljima i sliderima na 30. :roll:

Praetorian
15-08-2010, 21:20
Evo došo od frenda i igrali smo gta IV na Xboxu, i grafika i dalje nije vrh vrhova ni na xboxu, čak kod mene na pc-u izgleda bolje, ali grafika ni nečini ovu igru, već radnja, misije i neponovljivi NIKO BELIĆ i ostali balkanci.

Edi Sm187
15-08-2010, 21:24
Je, ajmo sad proglasiti Niku Belića najboljim glavnim likom u videoigrama ikad samo zato što je iz našeg kraja.

Praetorian
15-08-2010, 21:29
Nije najbolji, ali mi je drago što je s ovih prostora...

Sickmanno1
15-08-2010, 21:37
S ovih je prostora a nezna ni pricati nas jezik :(

jebeni win

Niko Bellic
15-08-2010, 21:43
Je, ajmo sad proglasiti Niku Belića najboljim glavnim likom u videoigrama ikad samo zato što je iz našeg kraja.
Može. :thumbs2:

Horny Devil
15-08-2010, 21:44
Niko i njegov rodak Roumen. "Sdravo braceru!!"

@D.O.M.I. Don't go there. It's a fast way to banhammer.

IGoR_2803
15-08-2010, 21:53
Evo došo od frenda i igrali smo gta IV na Xboxu, i grafika i dalje nije vrh vrhova ni na xboxu, čak kod mene na pc-u izgleda bolje, ali grafika ni nečini ovu igru, već radnja, misije i neponovljivi NIKO BELIĆ i ostali balkanci.

pa normalno da na pcu izgleda bolje, neće valjda na jednoj konzoli izgledati bolje...

Sickmanno1
15-08-2010, 22:11
IGoR-e, odigraj Uncharted 2 :P

Doduse nema je za PC, ali igra ima hebacku grafiku...

Aral
16-08-2010, 07:02
I ne samo grafiku :P

Constantine
16-08-2010, 09:44
mafia 2 bez razmišljanja,atmosfera u gta mi je losa,grad izgleda bezivotno i dosadno dok u mafii izgleda predobro,a i vremensko razdoblje mi je zanimljivije.

IgGy
16-08-2010, 16:53
Mafia je izašla prije osam godina, i automatski je legenda, klasik i sve druge izmišljene gluposti. A jednostavan i točan odgovor je da je developer lijen i da je dosad vani trebala biti i Mafia 3. Tim više što za Mafiu treba manje orginalnosti, pošto su likovi i događaji plagijati mafijaških filmova, a i sadržajno je siromašna igra. Takva je bila jedinica, a nazire se i ista dvojka.

Developer nije lijen, već su tražili investitora i izdavača za toliko velik projekt kao što je nastavak Mafie. Da Take-Two nije kupio DMA Design (sada Rockstar North), GTA III bi se teško dogodio.

Nismo upoznati s produkcijom igre ni u poteškoće iste, stoga nemojmo donositi prenagle zaključke.

Osim toga, Mafia i GTA nisu identične igre. Da, Mafia je plagijat mafijaških filmova, a što je onda GTA? Plagijat filmova The Heat, Scarface itd, a likovi su plagijat klišeja viđenih u američkim komedijama/krimićima/trilerima?

Mafia 1 imala je apsolutno fenomenalnu radnju, izvrsno osmišljene likove, izvrstan model vožnje i po svim je glavnim značajkama bila bolja od GTA-a III.

Sickmanno1
16-08-2010, 17:15
IgGy <3

Fakat lijepo sroceno...i slazem se u potpunosti.

Malo je lame dizati GTA IV u nebesa kao da je rijec o najboljoj igri ikad napravljenoj, a istovremeno spustati Mafiu na nivo koji nezasluzuje. :|

bezimeni
16-08-2010, 17:54
Rekao bih da je GTA III bio jednako dobar kao i Mafija I .Obje su igre bile izvrsne u svim segmentima. Nastavci GTA III su bili dosta lošiji i onda se dogodio fenomenalni GTA IV .Mafija II koliko god dobra bila ipak mu ne može parirati ( zaključujući po demou ) .Ako me Mafija II i obori s nogu i dalje stoji činjenica da je to igra za max dva prolaza sa ukupno puno manje sati igranja od GTA IV .

Praetorian
16-08-2010, 18:10
Rekao bih da je GTA III bio jednako dobar kao i Mafija I .Obje su igre bile izvrsne u svim segmentima. Nastavci GTA III su bili dosta lošiji i onda se dogodio fenomenalni GTA IV .Mafija II koliko god dobra bila ipak mu ne može parirati ( zaključujući po demou ) .Ako me Mafija II i obori s nogu i dalje stoji činjenica da je to igra za max dva prolaza sa ukupno puno manje sati igranja od GTA IV .

A vidiš kod mene je ovakva situacija, prešo sam GTA IV samo jedamput, znači nisam vidio sve krajeve, ali me apsolutno ništa ne vuče da ponovno krenem prelazit, jer su mi misije dosadne.
Dok recimo znam da ću Mafiu II preć najmanje 6 puta kao i jedinicu.

bezimeni
16-08-2010, 18:13
Ja sam govorio sa stajališta nekoga tko obje igre voli podjednako .Nekako mi nema smisla prolaziti potpuno linearnu igru 6 puta .Ali uzmimo da jednu i drugu igru igraš samo jednom ...GTA IV nudi više toga .

MasaKrisT
16-08-2010, 18:44
To jos neznamo:D

IGoR_2803
16-08-2010, 18:50
ne znam za vas, ali osobno igre koje sam u životu prošao više od jednom ili dva puta mogu nabrojati na prste jedne ruke... starcraft, warcraft, diablo, monkey island serijal i half life. govorim o SP-u, dakako...

Chieftain
18-08-2010, 22:35
Po meni Mafia pwna GTA i jedini GTA koji mi valja i koji sam prešao nekoliko puta je Vice city, ostali svi su mi bezveze.

MoD
24-08-2010, 14:32
Nema, ama baš nikakvih, naznaka da će Mafia II srušiti s trona najbolje ocjenjenu igru, ikad, na Metacritic-u.

Xero
24-08-2010, 14:38
Po meni Mafia pwna GTA i jedini GTA koji mi valja i koji sam prešao nekoliko puta je Vice city, ostali svi su mi bezveze.
+1 istina ostali GTA nastavci mi nisu bezveze , ali su mi nekako "meh".

IGoR_2803
25-08-2010, 10:09
Nema, ama baš nikakvih, naznaka da će Mafia II srušiti s trona najbolje ocjenjenu igru, ikad, na Metacritic-u.

da mi je znati koji kripl ili kriplovi su stavili gta4 za najbolju igru svih vremena... :cry:

Interceptor
25-08-2010, 10:35
Napominjem da je GTA IV izašao i za konzole.
Ninja PC useri,ko što je Niko rekao

CoreDuoQuad
13-09-2010, 17:05
Tesko mi se odluciti za neku od ovih igara - tesko mi je reci koja je bolja.


Ovako, gta IV mi se svidja vise od mafie zbog grafike i gameplaya, a mafia mi je bolja od gta zbog toga sto je prica dosta duza (iako je i u mafii kratka), i igra je sama po sebi realnija. Na gta padnes sa mosta visokog 50 metara, 30% energije ti ode :P

Bartuc
13-09-2010, 18:38
Grafika u GTA IV ti je bolja od Mafije :O

Constantine
13-09-2010, 18:41
:rotfl:

Morph_OS
13-09-2010, 19:20
Mafia mi je realnija (iako nisam presretan kad putujem preko cijele mape i zabijem se u stup i crknem). Svida mi se ona mjuza iz 50-ih i auti. Prica je mogla biti duza jer ako gledamo uglavnom ides s onog kraja mape do ovog,obavis misiju i vratis se nazad. ( max. 10min akcije- oko 30min voznje). Joe se mozda pojavi u mafia 3 :D
GTA sam presao preko 3 puta i jos mi je igra vrhunska. Car modovi ownaju hehe. Nemogu ni zamisliti kakav ce biti novi gta kad je i ovaj odlican.
Dakle,moj glas ide - GTA IV.

Niko Bellic
13-09-2010, 19:57
Novi GTA će biti nešto najbolje što postoji. Better than free beer!

BigBongman
13-09-2010, 20:03
Novi GTA će biti nešto najbolje što postoji. Better than free beer!

impossible :nonono:

MoD
13-09-2010, 20:16
Na samom početku Mafie II naslućujem... Dapače, siguran sam da je GTA IV daleko bolji od navedene igre. Naravno, to sam rekao/napisao prije nego što sam uopće zaigrao Mafiu II. :D
Odigrat ću Mafiu II do kraja, no siguran sam da mi se mišljenje neće promijeniti.
Svoja mišljenja i komentare o igri ću i dalje postati, jer naravno da igra ima i dobrih strana.

MoD
13-09-2010, 20:21
Grafika u GTA IV ti je bolja od Mafije :O
Potvrđujem da je GTA IV ljepši od Mafie II.
Znam jer sam isprobao obije igre na najvišim postavkama (stvarno najvišim mogućim postavkama). GTA IV je atraktivniji i još sam k tome imao veći FPS u GTA IV... Iako mi, za razliku od Mafie II, ne koristi drugu grafičku. Mislim da ju ni Mafia ne koristi 100%, ali opet... Tvrde da bi trebala.
Sva ta spika da je Mafia II dobro optimizirana otpada, jer sam na svojoj mašini igru vrtio na prosječnih 45 FPS (max. postavke; DX11, PhysX na max.) što bi sa ovom mrcinom trebalo ići i puno više budući da GTA IV ide bolje.

EDIT: Isprika na double postu.

bezimeni
13-09-2010, 20:32
GTA IV ima bolju grafiku . Grad je daleko veći a na višim postavkama pop up je daleko manji .... da ne pričam letačkim misijama , onim po vodi i sl .Mafija ima jako izražen pop up a drveće i grmlje izgleda loše .

Niko Bellic
13-09-2010, 20:58
MoD kad će slike te tvoje perverzije od kompa? :P

Bartuc
13-09-2010, 21:10
Sexy, ja se sjećam samo sjena u GTA IV zbog čega mi je grafika ostala u lošem pamćenju. Ali ako kažete da je bolja, onda valjda je :D Jedva čekam da zaigram tu igru, prvo na što ću u životu dignuti kredit će biti novi komp :D Onak, kredit na 6000 kuna xD

Niko Bellic
13-09-2010, 21:17
Bar 10000 digni. Nek je bal kad je bal...

Bartuc
13-09-2010, 21:21
Vidjeti ću, čekaj, daleko sam ja još od toga :D Tek su mi u srijedu rezultati posljednjeg ispita na faxu, ako sam prošao, ostaje praksa i završni... Znači ne ove godine :(

IGoR_2803
14-09-2010, 09:23
od kad to mafia 2 ima doži storyline nego gta4? :?

Durin
14-09-2010, 10:06
Mafia 2 je puno ljepša od GTA IV. Igrao sam isto sve na najvišim postavkama.

Detalji na likovimaS- u Mafiji čisti i jasni, lica su jasna i odlično odrađena do najsitnijih detalja. (Npr. jednoj sceni Joe na vratu ima iziritiranu kožu pa mu se vidi crvenilo.) Odjeća odlična, npr. misije kada se Vitu zaprlja odjeća, teksture su puno vjernije.
- u GTA IV zblurana lica, izgleda ok, ali daleko od mafije. Npr. kada gledam artwork od Nike Belića i kako zaista izgleda u igri. Na artworku izgleda kao mlađi muškarac, svježe obrijan. U igri su pokušali to prikazati, ali na kraju izgleda kao svizac, kao da pušta turske brčine.

Teksture na autimaS- Mafija i tu šiša Gta. Teksture su na najvišoj razini, svaki auto izgleda potpuno izglancan, osim onih blatnjavih. U GTA to isto lijepo izgleda, ali su teksture opet malo mutnije nego u Mafiji. Kotači, gume se ponašaju puno prirodnije pri vožnji. Neka netko slika auto u mafiji i gta na najvišim postavkama pa će znati.

Oružja, dim, vatraS- Mafija opet šiša. Eksplozije su odlično napravljene, tu Gta nema što raditi. Fizika oružja je malo na strani mafije. Ako usporedimo dim kada auto iznenada po cesti krene iz mirovanja u veliku brzinu, u Mafiji je puno gušći...Svjetla, u mafiji puno bolje napravljeni efekti, npr. prva scena kada se Vito vrati u grad pa u daljini u suprotnom smjeru svjetla auta blješte, izgleda predivno.

Sitni detaljiS- GTA ih ima više, ali ih ima i Mafija. Kada auto vozi po blatnjavom terenu, odmah se uprlja. Kada po blatnjavom terenu zaglibi, blato se od okretanja kotača raspršuje po okolnom terenu. Otpadanje betona pod naletom metaka, limiteri brzine...

Slike:

http://ps3.kombo.com/images/media/562/m ... 8_7244.jpg (http://ps3.kombo.com/images/media/562/mafia2_042408_7244.jpg)

http://www.hcl.hr/img/galerija/479974035-mafia-2-1.jpg

http://media.gtanet.com/images/5539--gta-iv-pc-screenshot.jpg

http://www.hcl.hr/img/galerija/1949624794-mafia-2-62.jpg

http://media.gtanet.com/images/5552-gta4-pc-screenshot.jpg

http://www.overclock3d.net/gfx/articles/2008/04/27212708482l.jpg

http://media.gtanet.com/images/5541-gta-iv-pc-screenshot.jpg

http://www.hcl.hr/img/galerija/1773372472-mafia-2-60.jpg

Praetorian
14-09-2010, 10:50
Slike sve govore. Kad ovako gledaš slike Gta IV prejadno izgleda, ajd kad igraš nešt je malo bolje, dok Mafia II i na slikama i kad igraš izgleda predobro.

W3DR4N
14-09-2010, 11:00
Vi kuzite da je GTA izašao dvije i po godine ranije?

The Boz
14-09-2010, 11:03
Ti kužiš da se Mafia 2 actually može pokrenut na PCu bez da se raspadne igra nakon sat vremena?

Sickmanno1
14-09-2010, 11:10
Ti kužiš da se Mafia 2 actually može pokrenut na PCu bez da se raspadne igra nakon sat vremena?

To se nedesava ako imas orginal i sedmu verziju pacha sa twikanjem

http://www.zadarsport.com/forum/images/smilies/TFR5F.gif

The Boz
14-09-2010, 11:12
Ti kužiš da se Mafia 2 actually može pokrenut na PCu bez da se raspadne igra nakon sat vremena?

To se nedesava ako imas orginal i sedmu verziju pacha sa twikanjem

http://www.zadarsport.com/forum/images/smilies/TFR5F.gif
Been there, done that. Nakon sat vremena igre, grad postane proziran.

Sickmanno1
14-09-2010, 11:13
Zato sam i stavio lol :(

The Boz
14-09-2010, 11:16
VGG, SM1. VGG.

Bartuc
14-09-2010, 14:08
Sad su me ovi SS-ovi sjetili da mi se GTA zgadio i zbog ovih nazubljenih linija (vodovi, mostovi itd.) kojima ne pomaže niti AA :D

MoD
14-09-2010, 17:16
Durin nije igrao igru na max. postavkama, niti jednu niti drugu, vidi se na screen-ovima. I dalje stojim uz to da je GTA IV atraktivniji. Zaboravio sam spomenuti da GTA IV ima napredniju fiziku (tijela, auti...), a sama Mafia se fura na PhysX :D . GTA IV je jedna od, ako ne i jedina ovoliko napredna, koja ima odlično razrađenu fiziku vode.... Dok u Mafii II možeš samo sanjati o vodi.
GTA IV ima veliki otvoreni grad koji stvarno izgleda spektakularno, sa usporedbom na ostale igre, pogotovo kada se digneš u zrak sa heli-em.

MoD
14-09-2010, 17:22
Mafia 2 je puno ljepša od GTA IV. Igrao sam isto sve na najvišim postavkama.

Detalji na likovimaS- u Mafiji čisti i jasni, lica su jasna i odlično odrađena do najsitnijih detalja. (Npr. jednoj sceni Joe na vratu ima iziritiranu kožu pa mu se vidi crvenilo.) Odjeća odlična, npr. misije kada se Vitu zaprlja odjeća, teksture su puno vjernije.
- u GTA IV zblurana lica, izgleda ok, ali daleko od mafije. Npr. kada gledam artwork od Nike Belića i kako zaista izgleda u igri. Na artworku izgleda kao mlađi muškarac, svježe obrijan. U igri su pokušali to prikazati, ali na kraju izgleda kao svizac, kao da pušta turske brčine.

Teksture na autimaS- Mafija i tu šiša Gta. Teksture su na najvišoj razini, svaki auto izgleda potpuno izglancan, osim onih blatnjavih. U GTA to isto lijepo izgleda, ali su teksture opet malo mutnije nego u Mafiji. Kotači, gume se ponašaju puno prirodnije pri vožnji. Neka netko slika auto u mafiji i gta na najvišim postavkama pa će znati.

Oružja, dim, vatraS- Mafija opet šiša. Eksplozije su odlično napravljene, tu Gta nema što raditi. Fizika oružja je malo na strani mafije. Ako usporedimo dim kada auto iznenada po cesti krene iz mirovanja u veliku brzinu, u Mafiji je puno gušći...Svjetla, u mafiji puno bolje napravljeni efekti, npr. prva scena kada se Vito vrati u grad pa u daljini u suprotnom smjeru svjetla auta blješte, izgleda predivno.

Sitni detaljiS- GTA ih ima više, ali ih ima i Mafija. Kada auto vozi po blatnjavom terenu, odmah se uprlja. Kada po blatnjavom terenu zaglibi, blato se od okretanja kotača raspršuje po okolnom terenu. Otpadanje betona pod naletom metaka, limiteri brzine...

...

Onak, sve navedene stavke su baš suprotne... :o
Jedino bi se moglo diskutirati o razlici po pitanju detalja na likovima. Stvarno ne znam od kuda ti ta ideja da je vožnja u Mafii prirodnija, ustvari je "pretvrda" i arkadna.

EDIT:SIsprika na double postu... Opet, stvarno ne znam kaj mi je.

bezimeni
14-09-2010, 17:30
Mafija II definitivno ima neke grafičke elemente bolje ali kad pogledaš da su rijetke ulice po kojima stvarno i možeš voziti te da su udaljeni objekti najobičnije tapete a o iskakanju automobila i grmlja na desetak metara iz ničega već spada u fenomen kojeg bi se posramio i David Copperfield .

U GTA ono što vidiš možeš i dosegnuti...bilo pješice , motorom , autom , gliserom ili helikopterom .To mi je isto kao kad netko kaže da COD ima dobru grafiku ...ima unutar 10 metara kvadratnih a tapete udaljenih objekata su na razini iz devedesetih .

Durin
14-09-2010, 18:26
Durin nije igrao igru na max. postavkama, niti jednu niti drugu, vidi se na screen-ovima. I dalje stojim uz to da je GTA IV atraktivniji. Zaboravio sam spomenuti da GTA IV ima napredniju fiziku (tijela, auti...), a sama Mafia se fura na PhysX :D . GTA IV je jedna od, ako ne i jedina ovoliko napredna, koja ima odlično razrađenu fiziku vode.... Dok u Mafii II možeš samo sanjati o vodi.
GTA IV ima veliki otvoreni grad koji stvarno izgleda spektakularno, sa usporedbom na ostale igre, pogotovo kada se digneš u zrak sa heli-em.

Lol, daj molim te pogledaj screenove:
http://img831.imageshack.us/f/gtaiv2010091419084040.png/

http://img245.imageshack.us/f/gtaiv2010 ... 20900.png/ (http://img245.imageshack.us/f/gtaiv2010091419020900.png/)

http://img534.imageshack.us/f/gtaiv2010 ... 21007.png/ (http://img534.imageshack.us/f/gtaiv2010091419021007.png/)

I sada mi reci da GTA izgleda ljepše nego Mafia 2. I molim te, snimi par screenshotova da vidim kako GTA IV izgleda na max, da vidimo tko koga "vuče za nos". Ova tri screena su izravno sa moga kompa, na najvišim postavkama.

Praetorian
14-09-2010, 18:45
Opet slike govori milijun riječi.

Bartuc
14-09-2010, 20:17
To su znači ispravljene sjene sa zadnjim patchem? Ne izgledaju loše, nebo i zemlja prema onome kako je prije bilo. Prije su bile pre strašno pixelizirane bez obzira na odabranu kvalitetu, sada su fino blurane.

IGoR_2803
15-09-2010, 10:11
To su znači ispravljene sjene sa zadnjim patchem? Ne izgledaju loše, nebo i zemlja prema onome kako je prije bilo. Prije su bile pre strašno pixelizirane bez obzira na odabranu kvalitetu, sada su fino blurane.

jebeš igru za koju moraš čekati godinu dana nakon izlaska da je srede i dovedu u red.. do onda je već prođem i više joj se ne vraćam... stvarno su iznimne igre koje igram dva puta, a da ne govorim više od toga... ajde, gta4 spada u tu skupinu ali generalno govoreći, to je njesra...

Praetorian
15-09-2010, 10:21
Stvarno ne znam od kuda ti ta ideja da je vožnja u Mafii prirodnija, ustvari je "pretvrda" i arkadna.


Meni je opet u GTA IV glupo što je auto prelagan, imam osjećaj da je od kartona, u Mafiji II je po meni vožnja super, baš se osjeti da je auto težak, MoD ako si vozač znaćeš o čem pričam.

K4ciga
15-09-2010, 14:09
Taman kad pomislim da me Wedran više nemože šokirati, on u tom i opet uspjeva. Nije mi jasno kako se uopće mogu uspoređivati ove dvije igre - GTA je oduvijek bio svojevrsni sandbox u kojemu se "vozaš gradom i ubijaš", dok je Mafia bila striktno određena i sadržajima i krajem, što ne znači da je loša. Mafia nikad nije pokušavala konkurirati GTA serijalu u "free rideu".

Pojedini likovi iz Mafije su filmski plagijati, to je točno i nema se smisla zavaravati. Međutim arogantno je i glupo tvrditi da je apsolutno svaki lik iz GTA serijala autentičan i nikad nigdje viđen. Sve je to već negdje viđeno i ja ne vidim razloga zašto je to loše, bitno mi je samo kako je to izvedeno, a Mafia to jako dobro izvodi dočaravajući pomalo mračnu i ozbiljnu atmosferu. Puno predbacivanja je bilo u vezi (ne)originalnosti misija u Mafiji, konkretno, u onoj gdje moraš pratiti tipa, a da te ne primjeti, što je viđeno u GTA 4.

Nameće mi se pitanje, što developeri trebaju ubaciti u igricu da bi vi tvrdili da je "nešto novo i originalno"? Je li trebao svemirski brod iznenada pasti u toj misiji? Pogledajte jedan BF i CoD serijal - od iskrcavanja na Normandiju, pa do najnovije koljačine zlih talibana u BF. Sve sam to negdje vidio, ali mi to nije smetalo jer je to izvrsno napravljeno. Ironično, GTA:VC je pokušao unijeti svojevrsnu "originalnost" sa onom misijom gdje pazi, upravljaš jebenim helićem iz Turbo Limača i postavljaš bombe. http://fm-balkan.com/Smileys/classic/facepalm.gif

Originalno, ali ne i dobro.

Moja poanta je - ove dvije igrice se nemogu uspoređivati i izgleda da Wedrana najviše boli činjenica da je Mafija postala svojevrsni kult, a GTA usputni sadržaj za masturbiranje u strip barovima.

bornathepicek
15-09-2010, 14:13
Da bik nema jajca i rogove bio bi krava. :)


Jesi kad vidio kravu?

Inače GTA owna Mafiu u svakom pogledu, Mafia je zabavna samo dok niste završili glavne misije, dok GTA se mogu zabaviti samo gazeći ljude cijeli dan :P

Aral
15-09-2010, 14:13
Stvarno ne znam od kuda ti ta ideja da je vožnja u Mafii prirodnija, ustvari je "pretvrda" i arkadna.


Meni je opet u GTA IV glupo što je auto prelagan, imam osjećaj da je od kartona, u Mafiji II je po meni vožnja super, baš se osjeti da je auto težak, MoD ako si vozač znaćeš o čem pričam.
Nemaš bolje voznog i fiziklanog modela nego kaj je u gtaIV. U mafiji se furaju na težinu auta, jer kao bili su stari i nezgrapni a stvarnost je u biti skroz drugačija.

Bartuc
15-09-2010, 14:19
Da bik nema jajca i rogove bio bi krava. :)


Jesi kad vidio kravu?

Nemoj mi samo reći da krava ima jajca :O

BigBongman
15-09-2010, 14:21
Da bik nema jajca i rogove bio bi krava. :)


Jesi kad vidio kravu?

Inače GTA owna Mafiu u svakom pogledu, Mafia je zabavna samo dok niste završili glavne misije, dok GTA se mogu zabaviti samo gazeći ljude cijeli dan :P


:rotfl:
this i ovo sta aral reko...mafiu nisam preso jer nisam jednostavno imao volje ni zelje ni nicega za vozikanje po gradu od 2 km2 5000 sati...

K4ciga
15-09-2010, 14:22
http://www.nextnature.net/wp-content/uploads/2008/07/world_cow_530.jpg

Prekrasni primjerak krave. Sada, pleeze proceed :)

BigBongman
15-09-2010, 14:28
jel ima krava rogove?

Durin
15-09-2010, 14:31
Možda je to zato što nisam odrastao na selu, nego sam gradski dječarac, ali čini mi se logičnim da krava ima vime.

BigBongman
15-09-2010, 14:35
ali rogove??

Izgubljeni
15-09-2010, 14:41
Sad su me ovi SS-ovi sjetili da mi se GTA zgadio i zbog ovih nazubljenih linija (vodovi, mostovi itd.) kojima ne pomaže niti AA :D
Ja neznam ali meni je to bilo neprimjetno u GTA IV. Tj. ti nazubljeni rubovi mi nisu toliko iskakali, parilo mi je ka da je AA na 2x, pa su samo malo nazubljeni tako. neznam jeli to ima veze do rezolucije, inace se ja igram na 1280x1024. I meni je vannila grafika u GTA IV cisto ok. Ali jedno je sigurno, Mafia II ima bolju grafiku, KAO I STO BI TREBALA JER JE IZAŠLA 2 GODINE POSLIJE. K4ciga meni je Mafia serijal opcenito totalno precijenjen. Ako hoces detaljnija objasnjena ajde u pljuvačnicu pa uživaj. A te izjave ''Mafia II nije sanbox igra jer to ne zeli biti'' mi se gade, jer ako nije koji kurac onda ima mapu po kojoj djelomicno mozes freeromat i ducane za mjenjanje tablica, odjece te prehrane, skupljanje postera i playboya. Jer su HTJELI BITI sanbox igra ali su to jako mizerno izveli (a to dodatno još potvrđuje ovaj friško izašli DLC, koji je blago rečeno očajan) , a to fanovi Mafie nemogu nikako da svate jer ne daj bože da ''svetinja i kult od igre'' bude propast, pa bolje zakopat glavu u pijesak i dalje se kunit kvalitetnu priču i cutscene ( a najace mi je kad hvalite onu scenu sa harryem u parku, o da to je bilo totalno neocekivano :rotfl:), koje se usput riješe u rekordnom vremenu. Meni je primjerice bilo super pratiti GTA IV priču, pršti od karizmatičnih likova od početka do kraja. Iako mislim da mogli nekim likovima dat više prostora jer su bili zanimljivi ( Vlad i Faustin ). A da ne govorim koliko je Niko karizmatičniji i bolji lik od Vita. ( nije ni on loš ali dalo se poradit na njemu). A DLC BOGT mi je jos i najdrazi, ima zanimljive misije, bolja oružja i super priču i cutscene. Pozdrav, odoh igrat BOGT i uživat ;).

Bartuc
15-09-2010, 14:46
Ja sam isto igrao na 1280x1024 :( Recimo Stalker koristi Deferred Shading zbog kojega AA nema nikakvog utjecaja na grafiku te zbog kojega bi linije mogle biti toliko nazubljene. Može biti da je ista situacija sa GTA IV!?

Praetorian
15-09-2010, 16:19
Stvarno ne znam od kuda ti ta ideja da je vožnja u Mafii prirodnija, ustvari je "pretvrda" i arkadna.


Meni je opet u GTA IV glupo što je auto prelagan, imam osjećaj da je od kartona, u Mafiji II je po meni vožnja super, baš se osjeti da je auto težak, MoD ako si vozač znaćeš o čem pričam.
Nemaš bolje voznog i fiziklanog modela nego kaj je u gtaIV. U mafiji se furaju na težinu auta, jer kao bili su stari i nezgrapni a stvarnost je u biti skroz drugačija.

Neznam, meni se nesviđa jer uopće nemam osjećaj da auto ima težinu, manevri se prebrzo rade itd. Dok u Mafiji II baš sve umjereno, osjeti se da voziš auto, kad krećeš lijepo starta i sl.

bornathepicek
18-10-2010, 23:53
Da bik nema jajca i rogove bio bi krava. :)


Jesi kad vidio kravu?

Nemoj mi samo reći da krava ima jajca :O
Kako ne? Ima jajnike ^^
Al ima rogove lol, zato sam ga i pitao :P
Al zajebavao sam se inače, neke dijelove mojih postova se treba zanemarit :)

Anyway, da još pljucnem, mafia nema multi :P

MisterX
08-11-2010, 08:53
Kako da namjestim gta4 da mi radi na win7,help please

D.O.M.I.
08-11-2010, 09:26
instaliraš :(

MisterX
08-11-2010, 09:39
ma nemoj zezat :pray:
ne radi, zna li ko zasto,imam sve zadnje drivere

=PcP=F@N
08-11-2010, 10:09
a da opises sta neradi ovako moze biti mil problema,koji error itd