PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp neće startat



Rorschach
13-08-2010, 10:36
Pozdrav svima, nadam se da ćete mi moći pomoći.

Neki dan mi je dop*zdila stara grafa HD4870 koja se počela izbacivat komp iz pogona nakon par minuta igranja bilo čega, LEDica koja se palila je označavala "critical power core failure", tako nešto.

Uglavnom, kupio sam novu grafu, Sapphire HD4670, budući da više ne gejmam, performanse mi nisu toliko bitne.. E sad, iskopčao sam staru grafu, njeno napajanje ( 2x 6 pinski utori ), izvadio je iz pci-e slota, ubacio novu koja se napaja direktno preko pci-e slota, tj. ne treba je spajat kablovima na napajanje, provjerim jel sve spojeno kak treba, upalim komp i banana.. Matična zasvijetli na pol sekunde i ništa se ne dogodi, nit se hard zavrti, nit ventilatori, uglavnom, ništa. Jel moguće budući da se ona napaja direktno preko pci-e slota, da trebam još negdje ukopčati neki kabel u matičnu, budući da se sad grafa praktički napaja preko nje?


Pokušao sam vratiti staru grafu, sve pokopčao, isti problem. Svaki put kad upalim komp, LEDice na matičnoj zablinkaju na sekundu i riknu. Što da radim? Mogu li još nešto pokušati ili pravac servis? I koji servis preporučujete na području Zagreba, postoji li negdje besplatna dijagnostika? Nemojte mi govoriti da pokušam mjenjati komponente s frendovima, jer nit imam frendove sa stolnim računalima, niti mi se da odspajati sve i testirati.. xD

Konfiguracija je:

Intel Q6600
Sapphire HD4870 zamijenjena Sapphire HD4670
Gigabyte EP45-DS3R
Mushkin Arctic White Limited 2x2gb
Corsair HX520W
Seagate 750Gb


Hvala na prijedlozima, pitajte za bilo kakve detalje koje sam zaboravio spomenuti. :fof:

zoky
13-08-2010, 11:48
Kada sam kupio ovaj komp koji imam, ja sam uredno sve spojio kako treba i kad sam prvi put upalio desio mi se isti problem.

Odnio sam komp na servis i ustanovljeno je da je otišla matična... tak da je možda i kod tebe taj probelm. :(

Al, probaj izvaditi bateriju!

...i još jednom pogledaj dal si sve dobro spojio... pogotovo ona 2 kabla za matičnu ( 8 i 24 pinski)


Jel moguće budući da se ona napaja direktno preko pci-e slota, da trebam još negdje ukopčati neki kabel u matičnu, budući da se sad grafa praktički napaja preko nje?

Ako nema dodatno napajanje onda nemaš što drugo spajati, nego samo grafu staviš gdje joj je mjesto i to je to...

Rorschach
13-08-2010, 11:59
provjerio sam i 8 i 24pinski, čak sam ih naknadno odspajao pa vraćao, nije stvar u njima. Kako izvadim bateriju?

zoky
13-08-2010, 18:17
Jesi našao bateriju na matičnoj?

Tamo sa strane imaš kao jedan osigurač. To uzmeš neku pinkalu i pritisneš i onda ti baterija sama van iskoči.... pričekaj nekih 10 sekundi pa ju vrati nazad i onda probaj ponovno upaliti komp....

ili pak to isto napraviš s Jumperom koji je predviđen za to ( piše ti na matičnoj). Nije neka mudrost

Ako neće bojim se da je neki komad harvera otišao...