PDA

Pogledaj cijelu verziju : NASA u banani



W1k1n6
13-08-2010, 02:21
Gospon Obama zavrnuo je pipu NASA-i i time je uvelike zaštopan dalji razvoj istraživanja svemira. Zbog američkog programa socijalnog osiguranja na neizvjesno vrijeme odgođene su misije gradnje stalne baze na mjesecu, gradnja velike orbitalne stanice, misije za Mars dobile su status SF-a i svedene na vježbe studenata, čak i program razvoja zaštite od udara velikih svemirskih tijela na Zemlju ostao je praktično bez lipe. Sada svi nadu u dalji razvoj svemirskih istraživanja ulažu u komercijalne usluge i letove, iduće godine moći ćete kupiti satelit u kitu koji ćete moći sami lansirati iz svog vrta, kroz dvije godine moći ćete si platiti desetak minuta u svemiru s Virginom, no može li dalje istraživanje svemira napredovati ako u njega neće biti uključena NASA?

Electromaster
13-08-2010, 02:29
Damn dat nigga.

Meh, iako u jednu ruku jest loše što će NASA morati staviti na led hrpu kul projekata, ovo bi istovremeno moglo [možda]Spojačati daljnji razvoj drugih svemirskih agenicija, poput ESA-e, što će pak omogućiti veću ravnopravnost u kasnijim zajedničkim projektima...

W1k1n6
13-08-2010, 02:41
ESA ima zanimljivih planova, no za skoro razdoblje oni se ograničavaju na razne pokuse na ISS-u i na Zemlji. Na žalost Hrvatske nema među tih 19 zemalja koje se nalaze u ESA-i, mada ima nešto naših znanstvenika koji s njima surađuju.

Dania
13-08-2010, 03:23
Mah, sumnjam da je NASA ostala bez novaca...što god Obama rekao ili planirao. Uostalom, predsjednici su samo figure (pardon my french), tako da mislim da on najmanje upravlja bilo kakvim space-exploring projektima. Novaca će biti, ako ima za Las Vegas, ima i za svemir, ne? :)
A ESI bi bolje bilo da se drži istočne strane...no što ja znam o tome...

MoD
13-08-2010, 10:37
Mah, sumnjam da je NASA ostala bez novaca...što god Obama rekao ili planirao. Uostalom, predsjednici su samo figure (pardon my french), tako da mislim da on najmanje upravlja bilo kakvim space-exploring projektima. Novaca će biti, ako ima za Las Vegas, ima i za svemir, ne? :)
A ESI bi bolje bilo da se drži istočne strane...no što ja znam o tome...
Slažem se...
Sve to da nemaju love su samo priče... Naravno da neće sve reći javnosti. Moja pretpostavka je da za 90% svih istraživanja, a vjerojatno i tehnologije koju oni koriste, "mi" nismo nikada ni vidjeli ni čuli. :eyebrows:

croat1gamer
13-08-2010, 11:06
CONSPIRACIES!

Meh, glavni problem sa NASA'om je da u posljednjih 20'ak godina nisu napravili neku veliku stvar sa kojom bi opravdali toliki iznos novaca. Barem se ja ne mogu sjetiti niti jedne takve stvari.

K4ciga
13-08-2010, 12:35
I neka je, barem neće staviti Coca Cola reklamu preko mjeseca :p

Nodakim
13-08-2010, 12:39
Ako se dobro sjećam NASA u vezi ISSa nije učinila ništa puno jer većina je opreme Ruska i Europska dok oni samo prevoze ESAinu opremu.

croat1gamer
13-08-2010, 12:52
SAD je umirovio space shuttle, tako da zato ne prevoze stvari na ISS. Trenutno rade na novijim transportnim opcijama.

MoD
13-08-2010, 18:35
I neka je, barem neće staviti Coca Cola reklamu preko mjeseca :p
Kako bi bilo carski da se jednoga dana taj vic ostvari... :rotfl:

Aerial
13-08-2010, 19:19
A tako i treba, ionako je dosadan svemir.. vakum i prašina, pff... :D

Razzarach
14-08-2010, 01:03
kad je polumjesec bi bilo samo cola. not cool

Nodakim
14-08-2010, 01:06
A tako i treba, ionako je dosadan svemir.. vakum i prašina, pff... :D


Fascinatna mi je mogućnost da može postojati još jedna napredna civilizacija na Zemlji,a mi istražujemo upravo taj vakum i pepeo. :)

Ogg The Dogg
26-08-2010, 16:13
ma ta NASA je samo veliki gutač novca. jedan audi(da audi, marka automobila) je u godini 2008., ako se dobro sjećam, registriro više patenata nego NASA

The Boz
26-08-2010, 16:38
lol...
Usput reci da je Bosch izumio više stvari nego LHC.

Neven <R>
26-08-2010, 16:57
Pa definitivno treba pozdraviti ulazak privatnih kompanija u svemir, ako uspiju profitirati može se očekivati ubrzan razvoj svemirskog sektora i omasovljavanje putovanja u svemir.

Shaka
26-08-2010, 17:04
Pa definitivno treba pozdraviti ulazak privatnih kompanija u svemir, ako uspiju profitirati može se očekivati ubrzan razvoj svemirskog sektora i omasovljavanjeSputovanja u svemir.

hehe ovu rijec prvi put cujem/vidim :thumbs2:

Dania
26-08-2010, 21:44
Šef je izumio više stvari nego tri poredana slova na prozoru stranice udžbenika iz kemije, there, I said it.

Carp
27-08-2010, 12:37
CONSPIRACIES!

Meh, glavni problem sa NASA'om je da u posljednjih 20'ak godina nisu napravili neku veliku stvar sa kojom bi opravdali toliki iznos novaca. Barem se ja ne mogu sjetiti niti jedne takve stvari.


A Hubble?

W1k1n6
27-08-2010, 13:57
U usporedbi sa svim drugim organizacijama koje se bave programima vezanim uz istraživanje svemira, NASA je jedno deset puta jača. Spomenut ću samo Rovere na Marsu koji su gore već preko 6 godina. Spirit je doduše zašutio u ožujku ove godine, no Opportunity još uvijek funkcionira, vozi dalje i šalje materijale.

whiskey
27-08-2010, 20:56
Zapravo mnogo je logican taj rez prema nasi. Dok god je ekonomski sistem nestabilan i u recesiji nema logike da se upuštaju u istraživanje svemira. Još logicnije bi bilo da prestanu biti vojni imperij i da barem 10% novaca koje ulažu u vojsku ulože u mnogo konstruktivnije stvari npr. zdravstvo, socijalno, problem sa ilegalnim imigrantima, sveopci kaos na ulicama i nasilje, nacionalno opadanje inteligencije, ma sve je to super kad imaju marince i nosace zrakoplova sa zrakoplovima u koje su uložene milijarde, da ne pricamo o nosacima. Pare koje su otišle na oružje su mogle biti puno pametnije rasporedene ali ali ali... Nije ni toliko zanimljivo više jer nasa ima monopol, nema one utrke i želje za necim novim sa dvi strane. Ponovo ce se sve pokrenit al prevelika je kriza za to sad. Bye bye mars :)

Lord Coldwolf
28-08-2010, 12:24
Zapravo mnogo je logican taj rez prema nasi. Dok god je ekonomski sistem nestabilan i u recesiji nema logike da se upuštaju u istraživanje svemira. Još logicnije bi bilo da prestanu biti vojni imperij i da barem 10% novaca koje ulažu u vojsku ulože u mnogo konstruktivnije stvari npr. zdravstvo, socijalno, problem sa ilegalnim imigrantima, sveopci kaos na ulicama i nasilje, nacionalno opadanje inteligencije, ma sve je to super kad imaju marince i nosace zrakoplova sa zrakoplovima u koje su uložene milijarde, da ne pricamo o nosacima. Pare koje su otišle na oružje su mogle biti puno pametnije rasporedene ali ali ali... Nije ni toliko zanimljivo više jer nasa ima monopol, nema one utrke i želje za necim novim sa dvi strane. Ponovo ce se sve pokrenit al prevelika je kriza za to sad. Bye bye mars :)

Treba prvo posložiti život na zemlji, mi još nismo ni civilizirani kako treba.

Nodakim
28-08-2010, 15:25
U usporedbi sa svim drugim organizacijama koje se bave programima vezanim uz istraživanje svemira, NASA je jedno deset puta jača. Spomenut ću samo Rovere na Marsu koji su gore već preko 6 godina. Spirit je doduše zašutio u ožujku ove godine, no Opportunity još uvijek funkcionira, vozi dalje i šalje materijale.


Nasina dominacija će trajati još par godina,kada će otkazati praktički sve projekte zbog početka ozbiljne komercijalizacije svemirskih pothvata.

W1k1n6
30-08-2010, 09:30
Živi bili pa vidjeli. Pitanje je hoće li ljudi htjeti davati lovu za komercijalne programe samo da bi se mogli par minuta kreveljiti u bestežinskom stanju, ili će ulagati i u prava istraživanja.

cham3leon
30-08-2010, 19:42
Zapravo mnogo je logican taj rez prema nasi. Dok god je ekonomski sistem nestabilan i u recesiji nema logike da se upuštaju u istraživanje svemira. Još logicnije bi bilo da prestanu biti vojni imperij i da barem 10% novaca koje ulažu u vojsku ulože u mnogo konstruktivnije stvari npr. zdravstvo, socijalno, problem sa ilegalnim imigrantima, sveopci kaos na ulicama i nasilje, nacionalno opadanje inteligencije, ma sve je to super kad imaju marince i nosace zrakoplova sa zrakoplovima u koje su uložene milijarde, da ne pricamo o nosacima. Pare koje su otišle na oružje su mogle biti puno pametnije rasporedene ali ali ali... Nije ni toliko zanimljivo više jer nasa ima monopol, nema one utrke i želje za necim novim sa dvi strane. Ponovo ce se sve pokrenit al prevelika je kriza za to sad. Bye bye mars :)

Da zapostave vojsku ne bi dugo trajali.

Inače, jedna polovica Coca Coli, druga T-Comu, jer nama ovdje nije nikad dovoljno njihovih reklama.