PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp jednostavno blokira nakon par minuta igre



lord_of_destruction
13-08-2010, 00:08
Pozdrav svima
Duže vremena posjećujem vaš forum pa sam se eto odlučio i registrirati.

Između ostalog, muči me jedan problem. Za početak, navest ću konfiguraciju svog računala.

MBO Gigabyte M52L-S3P
CPU AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6400+ Black Edition 3.21Ghz + Thermaltake Blue Orb II cooler
RAM 2 x 1GB DDR2 800Mhz G-Skill
VGA Point of View GeForce 9600GSO 384 GDDR3 192-bit
HDD Maxtor sata2 160GB (ne znam točno koji model, a i ne mogu ga sad isčitati)
NAPAJANJE Chieftec 400W
MONITOR Belinea 17" CRT (LCD pregorio :( )
Windows 7 32-bit

Situacija je sljedeća. Nakon par minuta igranja bilo koje igre, komp zablokira pri čemu se ne čuje nikakvo pištanje, već se na monitoru pojave neke crvene mrlje te se on nekad ugasi, a nekad ostane radit. Ne pomaže ništa drugo osim reseta. U Windowsima radi bez ikakvih problema, i po par dana bez gašenje. To sam primjetio igrajući StarCraft 2, pa sam švrljo po netu i pročito da starcraft kao prži grafičke, podesio sve po uputama, ograničio frame-ove, ali i dalje se javljo isti problem. Probao sam sa drugim igrama, i vidio da se ista stvar događa i sa njima. Grafu sam uzeo nedavno, rabljenu i platio ju previše (ne kužim se baš u cijene hardvera pa sam ju preplatio). Istestirao sam ju preko GPU-Z i FurMarka jer sam mislio da se pregrijava, ali temperatura pri najvećem opterećenju nije prelazila 78 stupnjeva. Čujem se sa frendom koji se više kuži od mene u te stvari, kaže da probam stavit XP da vidim šta će biti. Stavim XP ali ista stvar. Stavio sam najnovije sve drivere, napravio kompletan update, ali idalje ista stvar. Pošto sam do prije 2 dana imao slabu matičnu ploču i proc (matična imama PCI-E max 4x), ja uzmem ovu matičnu i proc gore navedeno, sve fino spojim kad eto opet istog problema. Sve mi upućuje na to da mi je uvaljena neispravna grafička, a možda se i varam. Ima li tko kakvu ideju šta da dalje čačkam po kompu, gdje da tražim kvar?

Deadwalker
13-08-2010, 07:57
Najbolje je da odneses racunalo na servis pa neka oni pogledaju. Al imam feeling da ti je graficka bila macak u vreci.

zoky
13-08-2010, 09:21
Smrdi mi na to da ti je otišla memorija na grafi...

Čux
14-08-2010, 09:56
Smrdi mi na to da ti je otišla memorija na grafi...

Osim ak nije do grijanja, mada onih 78 bi trebal gutat bez previše problema tak da mećem pare na Zokya.

zoky
14-08-2010, 12:54
Smrdi mi na to da ti je otišla memorija na grafi...

Osim ak nije do grijanja, mada onih 78 bi trebal gutat bez previše problema tak da mećem pare na Zokya.

Može biti i to, al kao što kažeš, nije to još jako vruće :roll:

...sve u svemu neka počisti grafu i proc od prašine

lord_of_destruction
15-08-2010, 12:44
jučer sam probao kod frenda svoju grafu, i kod njega je blokiralo...paq smo rastavili grafu, očistili ju, promjenili pastu, ali i dalje blokira

Čux
15-08-2010, 13:30
onda je defektna sigurno, mislim da si dovoljno opcija isprobo da taj zaključak može bit siguran.

lord_of_destruction
15-08-2010, 23:38
može tema pod lock

kako kolega forumaš kaže, dosta sam opcija probao, grafa i dalje ne radi kak treba
sad u potragu za mulcem koji mi ju je prodao

IGoR_2803
16-08-2010, 12:26
da, da, rizik kupovine preko oglasnika, zato bi trebalo kupovati sa forumskih tržnica i to od ljudi koji imaju neku pozitivnu reputaciju... u tvom slučaju vjerojatno otišla memorija na grafi...

lord_of_destruction
18-08-2010, 22:46
riješio sam problem, dečko se javio i vratio pare

može lock

Čux
18-08-2010, 22:57
ajd, lijepo od njega