PDA

Pogledaj cijelu verziju : Budućnost



GDra
12-08-2010, 21:23
Što mislite, kako će izgledati budućnost? Iako većina tema pomalo naginje prema tome, mislim da je dobro imati i opću temu za to.
Kakav će biti svakodnevni život, koja će biti nova zanimanja i prijevozna sredstva, predviđajte ovdje.

Razzarach
13-08-2010, 00:08
Što mislite, kako će izgledati budućnost? Iako većina tema pomalo naginje prema tome, mislim da je dobro imati i opću temu za to.
Kakav će biti svakodnevni život, koja će biti nova zanimanja i prijevozna sredstva, predviđajte ovdje.
lol

K4ciga
13-08-2010, 00:11
U bliskoj budućnosti, dakle pedeset do sto godina, će manje više sve ostati isto, naravno modernizirano. Medicina, transport i tehnologija će uznapredovati u smislu - auti će manje trošiti, bit će brži, medicinski zahvati precizniji i kvalitetniji, današnje konfiguracije će biti u muzeju, ali i dalje će ljudi u Africi gladovati,i dalje će frizeri šišati, i dalje će biti sukobi u Afganistanu.

U daljnoj budućnosti, naravno istražit će se svemir i primiti određene, nejasne poruke vanzemaljaca, koristiti će se alternativni izvori energije, osnovni oblici robota će se uvoditi u kućanstva.

MindReader
13-08-2010, 00:45
sve će zemlje imat crnog presjednika.

Kid A
26-05-2011, 01:16
Što mislite, kako će izgledati budućnost? Iako većina tema pomalo naginje prema tome, mislim da je dobro imati i opću temu za to.
Kakav će biti svakodnevni život, koja će biti nova zanimanja i prijevozna sredstva, predviđajte ovdje.
Dobru si viziju buducnosti mozes izgraditi proucavajuci dosta radova od Carl Sagana ili Asimova i sloziti neku svoju sliku.
Poslije istorije, mislim da je znanstvena fantastika ultimativna uciteljica zivota, istorija ovoga vremena, istorija koja gleda na uobicajene stvari kroz drugacije oci, oci stvorenja koja nikada nisu iskusila tvoj svijet.
SF je stvar koju treba postivati jer te uci mnogo, plod je promisljanja i filozofskih pitanja mnogih generacija velikih mislioca naseg vremena, bas kao i Platon, Pitagora i veliki umovi proslosti koji su svojim mislima definirali ovu nasu stvarnost, od atoma pa na dalje. Pisci SF-a danasnji su veliki mislioci, neograniceni formama društva. Velika je steta sto je SF zamro u zadnjh 30 godina, to samo govori o stanju u drustvu koje je postalo zadovoljno svojom interpretacijom stvarnosti, hraneci se SF-om iz proslih vremena.
Bas me zanima kako ce izgledati SF buducih vremena, misljenja sam da je vrijeme za rusenje nekih granica spoznaje, jako zanimljive nauke nas cekaju jednoga dana kad sve to opet krene.

Btw, svaki super inovativan film koji pogledate ideja je stara bar 50 godina u knjigama.....Inception, Star Trek, Stargate, "matrix 2000 godina stara ideja" etc etc
Nemojte si ni na tren pomisljati da ste na vrhuncu ljudske misli jer ako je doslo do vas vjerojatno je vec odavno prozvakan mediokritet, ali eto tek su sad likovi koji vole novac shvatili da bi vam se moglo svidjeti i da bi mogli zaraditi na tom

Aral
26-05-2011, 07:22
Ah, prevelik sam ljubitelj budućnost i sf-a da bi sad mogao predvidjet kak i kaj će bit. Idem pitat Sheldona Coopera, on uvijek ima odlične ideje :)

Arbiter of Change
26-05-2011, 08:39
Do sada smo već trebali imate leteće auto. Samo zbog perspektive.

cham3leon
26-05-2011, 11:00
Trebali smo pred 30 godina imat žirokoptere, ali ih žene ne bi mogle vozit.

W1k1n6
28-05-2011, 00:14
Volio bih doživjeti budućnost u kojoj će letovi do neke orbitalne stanice ili baze na Mjesecu biti poput današnjih letova avionom. Radovala bi me budućnost u kojoj bi postojalo puno zdrave, čiste i jeftine energije. Veselio bih se računalima koja bi bila 100 puta jača od današnjih, a istovremeno da imaju potrošnju struje u milivatima. Uživao bih u zamjeni krhkog ljudskog tijela neuništivim mehaničkim. Oduševilo bi me kad bismo stvorili igru-simulaciju života u kojoj bi likovi posjedovali ljudsku inteligenciju i osjećaje i bili uvjereni da žive u pravom svijetu. Usput bismo skužili da Bog definitivno postoji, jer smo i mi sami likovi u nečijoj simulaciji. U kvantnom svemiru svaka čestica, foton, atom, hibbsov bozon, stvoreno je od neke vrste piksela, tko kaže da nismo i mi? Bilo bi lijepo kada bi nam budućnost sve to otkrila i omogućila bezbrižnost u saznanju kako je sve igra :)

Aerial
29-05-2011, 17:26
Uživao bih u zamjeni krhkog ljudskog tijela neuništivim mehaničkim.

to ^^

The Boz
29-05-2011, 17:33
Uživao bih u zamjeni krhkog ljudskog tijela neuništivim mehaničkim.
H+ FTW!