PDA

Pogledaj cijelu verziju : Neuroscience



Electromaster
12-08-2010, 11:22
Neuroscience, ilitiga "neuroznanost"[?]Spo naški, jest znanost koja se bavi proučavanjem mozga, te živčanog sustava općenito. Iako je u osnovi grana biologije, u svom radu pokriva širok spektar znanstvenih polja, poput psihologije, računalne znanosti, matematike, fizike, filozofije, medicine i tako dalje. Njen cilj je dokučiti kako živčani sustav radi, reagira, uči...
A sad konkretno- što mislite o svemu tome? Kada će neuro sučelja (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=107&t=40729)Sactually postati korisna? Koliko smo daleko od korištenja vlastitog mozga umjesto USB stickova? Hoćemo li ikada moći opstati sa mozgom u tegli? Ili ga integrirati u robotsko tijelo? Naučiti kako razviti telepatske sposobnosti? Discuss!

Chupacabra
12-08-2010, 12:41
Telekineticke sposobnosti posjeduje velika vecina ljudi u svijtu, no samo nekolicina je naucila preusmjeriti tu energiju i time je iskoristavati, micati predmete itd. Dakle, to mi mozemo ali ne znamo. Kako cujem, moze se postici vrlo visokim nivoom koncentracije.

Sto mislite, hoce li ikad augmentacije postati stvarnost? Genetski engineering?

gothic45
14-08-2010, 02:17
Davno sam čuo da ljudi veliki postotak svog mozga uopće ne koriste, tj. nisu ga naučili koristiti.

E sad, koliko u tome ima istine? http://www.arsenal-croatia.hr/forum/Smileys/default/undecided.gif

GDra
15-08-2010, 13:40
Istina je, ne koristimo cijeli mozak..

Electromaster
15-08-2010, 14:27
Pa, sigurno imamo neiskorištenog potencijala... Ali definitivno se ne slažem s brojkama o kojima se govori.

GDra
15-08-2010, 14:34
Ni ja ne vjerujem u ono da koristimo manje od 10 posto. :)

Bishop_45_(2)
27-08-2010, 11:08
True, koristimo manje od 1%

W1k1n6
27-08-2010, 11:26
Mnogi znanstvenici tvrde kako je energija koju može proizvesti mozak dovoljna tek za pokretanje najviše 5 milijuna atoma, što znači da po tome ne možete telekinetički pomaknuti ni jednu dlačicu trepavice.
Što se tiče neiskorištenog potencijala mozga, tvrdi se kako nije stvar u tome da ne koristimo dobar dio mozga, već još uvijek ne znamo objasniti za što nam služi.

The Boz
27-08-2010, 12:47
I da, dosta je više od 1%. Ovisi jel gledaš o kognitivnom kapacitetu ili mnemoničkom. Brojke koje se često spominju su 3%, 11%, 15% i 30%.