PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kriptozoologija



Wishmaster
11-08-2010, 22:37
Za one koji možda neznaju, radi se o istraživanju i traganju za još nepoznatim životinjama i stvorenjima.
Svi ste čuli za jetija, čupkabru, čudovište iz Loch Nessa i ostale više ili manje poznate kreature.
Kaj mislite o tome? Vjerujete li u postojanje takvih stvorenja?
Meni je to uvijek dosta zanimljiva tema i sjećam se da sam ko mali dosta volio čitati o tome.
GO!

edit: evo link dobrodošlice [KLIK] (http://www.net.hr/planet-x/page/2010/08/10/0597006.html)

MindReader
11-08-2010, 23:19
lock ness je obmana koja je živila 50 godina, ak ne i više, zbog osvete nekog lika kojeg su uvatili da lažira nessine otiske. kasnije je nagovorio nekog lika da objavi, isto tako, lažne slike i njih 2 su čuvali tajnu 50 godina. a ostale slike su dokazane kao granje/valovi/ ostale pizdarije u vodi

o čupakabri ne znam previše.. moguće je, ali isto tako je moguće da je i to obmana.
uglavnom, vjerojatno postoji neka mutacija u prirodi, ko što i uvijek ima, koja ne odgovara standardima ili je mješanac više vrsta (iako pod tim ne smislim da su se parile različite životinje,nego je došlo do anomalija etc)

evo maloprije sam vidio na net.hr da su u argentini našli neko čovjekoliko sranje.. idem sad pročitat :D

haha, aj u kurčić, nisam gledo tvoj link xD

Chupacabra
11-08-2010, 23:21
Jej, topic za mene nyaa~!

Divovska lignja je vidjena mnogo puta, no polovicu tih puta su mornari bili pijani ili vidjeli kita ili nesto deseto. Sto se tice Jetija, ima mnogo imena, medju njima i sasquatch i bigfoot. Na Tibetu su navodno cesto vidjeni. Ne otimaju ljude, nego samo jakove (bar na Tibetu) . Ugl, interesanta tema, taj bigfut.

Sto se tice Chupacabre, ono je demonsko mitolosko bice koje krade stoku (zapravo, vecinom koze) i sise njihovu krv. Prica se da je toliko jeziv na pogled da ljudi nikad ne ostaju isti kad se susretnu sa njim. Vrijedna tema za istrazivanje, vjerujte mi. Also, jednom sam naisao na tekst o vidjenju Chupacabre u Grckoj, sa fotografijama. Mutne i amaterski slikane, ali mislim da nisu fejk.

croat1gamer
11-08-2010, 23:35
Ignorirajte cinjenicu da divovske lignje postoje u dubinama mora. A te dubine spadaju u podrucje koje je slabije istrazeno nego bilo sta drugo na zemlji.

System
11-08-2010, 23:43
Covjek brze istrazuje svemir nego dubine Zemlje.

Wishmaster
12-08-2010, 00:02
Divovske lignje postoje, tu nema nikakve sumnje samo je pitanje koliko zapravo te lignje maksimalno narastu. Tu naravno dolazi i onaj faktor kod svih ribiča pa dolazimo do lignji koje potapaju brodove. Prije dvije godine mislim da je negdje oko Australije uhvaćena lignja od oko 7 metara. Nisam siguran točno..

Jedina stvar koja me kod svih tih navodnih viđenja smeta je užasno loša kvaliteta slika ili kad najdu neko čudno stvorenje pišu se članci kak je poslano na DNA testiranje ali nikad nisam videl da neko objavljuje rezultate tih analiza.
Bilo već par puta na net.hr-u kak je uhvaćeno nekvo stvorenje i kak su ostaci poslani u laboratorije ali tu onda prestaju sve priče o tome. Ista stvar bude i s ovim kaj sam na početku stavil link...

edit: bila prije par godina emisija o Loch Nessu i nekakva skupina je sonarima/radarima/čimsvene istraživala cijelo jezero i ništa nije pronađeno. Teorija je bila da potonula drva isplivaju na površinu pa izgleda ko da nešto izranja. Također su imali i kamere oko jezere 0-24 koje su izdaleka snimale i bila je jedna snimka ali je isto bilo poprilično mutno i nije baš djelovalo kao izranjanje nekog trupca.

McPingvin_v2.0
12-08-2010, 01:05
http://en.wikipedia.org/wiki/Colossal_squid

Kolkob' krumpira trebalo za potpuni obrok uz ovo? :)

Wolfwrath
12-08-2010, 10:26
@Wishmaster- ribari svako malo ulove neku velku lignju. Lignje dugacke po 15-18 metara su zapravo uobicajene...

Wishmaster
12-08-2010, 10:41
@Wishmaster- ribari svako malo ulove neku velku lignju. Lignje dugacke po 15-18 metara su zapravo uobicajene...
15-18 metara kao ulov nisu uobičajene. Na wikipediji piše da je najduža 10 metara (ja sam krivo napisal 7).
Naravno, u dubinama ne sumnjam da postoje primjerci puno veći od toga.

Chupacabra
12-08-2010, 12:28
Na wiki pise deset metara.
U udzbeniku iz biologije pise cetrdeset metara.

Wolfwrath
12-08-2010, 12:29
Kao ulov nisu uobicajene, al nisu ni neki fenomen, tak sam mislio. Gledao sam neke dokumentarce jos prije par godina, i snimljena je lignja od 15-ak metara. Doduše, 70% te dužine su bila dva najduža kraka...

A ni wikipedija nije baš za ruku u vatru stavit... :P

Electromaster
12-08-2010, 12:30
A udžbenici još manje... :P

Jopax
12-08-2010, 12:42
Sjeća se netko u onome Zabavniku što je znao dolaziti sa Večernjim nedjeljom, nekada se znao naći manji članak na kraju o nekoj legendarnoj životinji, bilo ih baš zanimljivih, čak i neki totalno nepoznati široj javnosti, ali također je bilo i dosta jezerskih zmija, beštija tipa Nessie, to je dosta česta priča, na gotovo svakom većem jezeru postoji legenda o nekom takvom čudu

Wishmaster
12-08-2010, 12:55
Takva jezerska čudovišta i legende često nastaju radi velikih riba (som npr.).
Baš da u nekom jezeru negdje na kugli zemaljskoj živi jato pleziosaura koji su preživjeli 160 mil god je malo smiješno.
Ali ne treba isključiti činjenicu da možda negdje još postoje prethistorijske (prvenstveno vodene) životinje čisto iz razloga jer se za resoperku (latimerija) i onog ružnog morskog psa mislilo da su isto tak izumrli pa ipak još žive u velikim dubinama.


Na wiki pise deset metara.
U udzbeniku iz biologije pise cetrdeset metara.
Čital sam ja u jednoj staroj enciklopediji/udžbeniku o kornjači veličine tenka...

K4ciga
12-08-2010, 19:46
"Čudovište" iz Loch Nessa i dalje živi isključivo jer je turistička atrakcija. Potpis na ono Mind Readerovo.
Chupakabra je vjerojatno neko najobičnije stvorenje koje je urbana legenda zbog neobrazovanosti stanovništva gdje je "zamjećena". Pardon, uobičajena životinja sa nekim čudnim genetskim predispozicijama.

GDra
12-08-2010, 21:03
Jeste vidjeli ovo (http://www.net.hr/planet-x/page/2010/07/22/0276006.html)?

McPingvin_v2.0
13-08-2010, 03:29
Yup.

http://en.wikipedia.org/wiki/Horseshoe_crab

GDra
13-08-2010, 11:02
Nije to baš isto, ne izgleda mi tako.

Interceptor
16-08-2010, 16:56
ovo zeleno čudo nema nikakve veze s rakovima.
Anyway,ja sam nekada davno želio biti kriptozoolog,samo sam skužio da oni nikad ništa ne nađu :(

Freddy
26-08-2010, 01:06
meni je bas fora Mothman. Gledao sam onaj film "Mothmanova proročanstva" koji je napravljen prema istinitom dogadjaju. Kazu da se pojavljuje prije velikih nesreca. :shock: