PDA

Pogledaj cijelu verziju : Paralelne dimenzije (nema veze sa MindReaderovom temom)



Chupacabra
11-08-2010, 15:31
Dakle, ona teorija o paralelnim dimenzijama koja stvaramo svake sekunde. Primjer, ja sad mahnem rukom, i stvorim par...dimenziju u kojoj nisam mahnuo, i jednu u kojoj sam brze mahnuo, i jednu u kojoj sam umjesto mahanja lupio glavom od zid itd. Kad bi to bilo tocno, u sekundi bi nastajali kvadrilijuni par...dimenzija! Anbilivabl. Rasprava.

Electromaster
11-08-2010, 15:37
Totalno ne pušim takvo nešto. :)
Priroda nema običaj raditi nepotrebne stvari, a stvaranje paralelne dimenzije/svemira/čegaveć za svaku radnju/događaj/pomicanje atoma/štajaznam bi definitivno bila jedna od takvih.

croat1gamer
11-08-2010, 15:37
Schrödinger says hi.

Sjecam se neke fore da postoji zapravo beskonacno mnogo dimenzija, ali da niti jedna dimenzija nije skroz identicna (bizzaro world, where everyone has a goatee :) ).
Bez obzira sto nisu identicne, ono sto se u jednoj dimenziji dogodilo, ostale dimenzije ce pokusati reproducirati u slicnom nacinu.

Mirko L
11-08-2010, 15:44
Trebale bi se onda stvarno potruditi da nešto naprave na još bezbroj načina.

MindReader
11-08-2010, 17:09
ja još uvijek vjerujem da negdje postoji paralelni svemir, s našim dvojnicima koji imaju život na principu suprotnom od naših odluka (ili mi imamo na principu suprotnom njihovih odluka Oo)

daklem - imam 2 opcije - ubit nekog ili ne. ne ubijem ga, automatski se u paralelnom svemiru moj dvojnik udostoji ubit nekog i završi kak završi.. pomalo bolesno :D

GDra
11-08-2010, 17:12
Meni se više sviđa verzija u kojoj je jedna dimenzija, odluka koju donesem je jedina.

Mirko L
11-08-2010, 17:20
ja još uvijek vjerujem da negdje postoji paralelni svemir, s našim dvojnicima koji imaju život na principu suprotnom od naših odluka (ili mi imamo na principu suprotnom njihovih odluka Oo)

daklem - imam 2 opcije - ubit nekog ili ne. ne ubijem ga, automatski se u paralelnom svemiru moj dvojnik udostoji ubit nekog i završi kak završi.. pomalo bolesno :D
Kako znaš da onda zapravo netko u drugoj dimenziji ne ubije čovjeka, pa ga ti kao rezultat toga ostaviš na miru? :P

Inače, jednostavno nema načina da saznamo pa se ne zamaram paralelnim svemirima, bolji mi je jedan :)

System
11-08-2010, 18:33
ja još uvijek vjerujem da negdje postoji paralelni svemir, s našim dvojnicima koji imaju život na principu suprotnom od naših odluka (ili mi imamo na principu suprotnom njihovih odluka Oo)

daklem - imam 2 opcije - ubit nekog ili ne. ne ubijem ga, automatski se u paralelnom svemiru moj dvojnik udostoji ubit nekog i završi kak završi.. pomalo bolesno :D


Sta ako postoji vise opcija od dvije?

croat1gamer
11-08-2010, 19:04
Zato je neki treci paralelni univerzum tu. :)

MindReader
11-08-2010, 19:49
ja još uvijek vjerujem da negdje postoji paralelni svemir, s našim dvojnicima koji imaju život na principu suprotnom od naših odluka (ili mi imamo na principu suprotnom njihovih odluka Oo)

daklem - imam 2 opcije - ubit nekog ili ne. ne ubijem ga, automatski se u paralelnom svemiru moj dvojnik udostoji ubit nekog i završi kak završi.. pomalo bolesno :D


Sta ako postoji vise opcija od dvije?
još bolje :D bilo bi interesantno vidit šta bi bilo kad bi bilo..

wildje
12-08-2010, 01:25
Damn, ovo me baš ful podsjetilo na onu jednu Lovecraftovu priču. Može li me tko podsjetit kako se zvala, znam da se radilo o studentu u nekoj staroj kući. Ak se dobro sjecam bila je neka fora s nakošenim zidovima.

Horny Devil
12-08-2010, 08:59
The Dreams in the Witch House. (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Dreams_in_the_Witch_House)

Constantine
12-08-2010, 09:52
Dakle, ona teorija o paralelnim dimenzijama koja stvaramo svake sekunde. Primjer, ja sad mahnem rukom, i stvorim par...dimenziju u kojoj nisam mahnuo, i jednu u kojoj sam brze mahnuo, i jednu u kojoj sam umjesto mahanja lupio glavom od zid itd. Kad bi to bilo tocno, u sekundi bi nastajali kvadrilijuni par...dimenzija! Anbilivabl. Rasprava.
mislis na sav moguci tok vremena u ovom svemiru,znaci gdje si ti mahnuo rukom,gdje nisi mahnuo rukom,gdje si nekog ubio tom rukom itd?

Wolfwrath
12-08-2010, 10:06
Ali ako se svakom novom radnjom stvaraju nove dimenzije, iz svake se onda drukcije radnje granaju, tako da ukoliko postoji tako nešto, slicne radnje su se desile u mozda samo par sekundi postojanja svemira, a dalje su se tolko razgranale da se slicne situacije u par. dimenzijama uglavnom ni ne pojavljuju... Npr, kao što je Chupacabra reko, u jednoj dimenziji ja mahnem rukom i to je to,a u drugoj ja udarim glavom u zid tolko jako da zavrsim u bolnici sa potresom mozga. I to se onda dalje grana,itd itd...

Mirko L
12-08-2010, 13:05
Doduše, to mi malo čudno zvuči, budući da možda ne bi ni mogao dobit priliku da se neka akcija grana više nego jednom.
Uzmimo za primjer to mahanje rukom.

Ako ovdje mahneš rukom, a u nekom trećem svemiru mahneš, ubiješ čovjeka, padneš sa zgrade i polomiš kosti, tu završava svaka veza s ovom dimenzijom, jer ako vamo budeš opet mahao ili radio parkour, to u dimenziji s polomljenim kostima nećeš više ni moći raditi.

Ako netko kuži što hoću reći...

Wolfwrath
13-08-2010, 13:23
Pa,da, više-manje sam na to i mislio. :P

Razzarach
13-08-2010, 14:47
same.

Aerial
13-08-2010, 19:49
Netko ovdje miješa dimenzije sa svemirima :P

Wolfwrath
14-08-2010, 09:14
Pa ako uzmemo u obzir trenutačno ljudsko znanje o svemiru, za ovu hipotezu ćemo uzeti da ništa ne postoji izvan granica svemira, ergo, 1 svemir=1 dimenzija, dakle paralelne dimenzije bi bile isto što i multiverzum...

Aerial
14-08-2010, 11:37
Ne, dimenzija je fizikalna vrijednost, to nije svemir.

Dimenzije su širina i visina.
Orionova maglica i Kuiperov pojas nisu dimenzije :)

Jel ti stvaraš novu širinu/dubinu svaki put kad mahneš rukom? :D

Dania
15-08-2010, 06:39
Ne, dimenzija je fizikalna vrijednost, to nije svemir.

Dimenzije su širina i visina.
Orionova maglica i Kuiperov pojas nisu dimenzije :)

Jel ti stvaraš novu širinu/dubinu svaki put kad mahneš rukom? :D

E, upravo to.
Usput, novi podforum koji se zaista formira prema nečemu, jeeeej :D ...i inače, ako već postoji ova tema, možete se jednostavnije osvrnuti i na astral...znači "svijet" svijesti...Sve ostalo je, po mom mišljenju, materijalizacija naših astralnih tijela iz jedno u drugo tijelo. Paralelno je samo stanje svijesti. No, ja nisam normalna pa nemojte mene slušati :)

MindReader
15-08-2010, 12:07
naš svemir je 4-dimenzionalni, spojen je sa drugim svemirima crvotočinama. slušajte mene. ja to sve znam. hawking me pito za savjet.

Aerial
15-08-2010, 19:15
da nemaš taj sig, ne bih ti vjerovao :D

Dania
15-08-2010, 19:17
Pa daj Hovkinže, što ne kažeš, umirem za kavu s tobom, barem dok još radi strojček za blabla :)

Chupacabra
19-08-2010, 00:17
wait! Do I hear... Oh my god, yes, I do! I hear
Trololololo! Ohohohoho! Trolololololololololololololo!

W1k1n6
23-08-2010, 15:24
Inače, filozofija bazirana na novim spoznajama o kvantnoj fizici govori nam kako ne postoji jedna dimenzija (stvarnost), već svatko od nas zapravo živi u svojoj vlastitoj, a jedinu konstantu i realnost predstavlja svijest.
Koga zanima može malo baciti oko ovdje: http://www.manyuniverses.com/indexH.htmSpa ako ga zanima neka si nabavi knjižicu navedenog autora M.R. Franksa, koji je po struci, zanimljivo, pravnik :)

Aerial
24-08-2010, 12:17
Inače, filozofija bazirana na novim spoznajama o kvantnoj fizici govori nam kako ne postoji jedna dimenzija (stvarnost), već svatko od nas zapravo živi u svojoj vlastitoj, a jedinu konstantu i realnost predstavlja svijest.
Koga zanima može malo baciti oko ovdje: http://www.manyuniverses.com/indexH.htmSpa ako ga zanima neka si nabavi knjižicu navedenog autora M.R. Franksa, koji je po struci, zanimljivo, pravnik :)

Hah, znao sam!
Znao sam da nešto ne valja s ovom stvarnosti, ionako mi se već činila previše podložna (auto)sugestiji! :D

W1k1n6
24-08-2010, 12:46
Pa da, otprilike tako. Da bi mogao ući u neku drugu dimenziju morao bi se prebaciti u tuđu svijest. Paradoks je u tome što pri prebacivanju u tuđu svijest ne smiješ zadržati svoju, jer inače sa sobom nosiš i svoju dimenziju :)

Ogg The Dogg
25-08-2010, 12:16
po ovome mi živimo u 10 dimenzionalnom svijetu:
JkxieS-6WuAS

ovo je teorija koja dobro paše u taj 10 dimenzionalni svijet.
http://en.wikipedia.org/wiki/String_theory

a ovo dobijete kad se dvije teorije o broju dimenzija pokolju i skuže da zapravo tupe isto :D

http://en.wikipedia.org/wiki/M-theory

i ako se možete dočepat, pogledajte dokumentarac iz BBC-jeve serije Horizon po imenu Parallel universe

C
09-09-2010, 00:48
@Chupacabra

To što si rekao ti je Chaos Theory o kojem znam sve. :D

U Chaosovoj teoriji to je opisano s leptirovim efektom, gdje kaže: "Zvuk leptirovih krila izaziva efekt divljenja, dok na drugoj strani svijeta prouzrokuje domino efekt uništelja."
Ako ne shvaćaš tu rečenicu, pojaniti ću ti, jer su je teško shvatiti. Kada leptir maše krilima, ti mu se diviš jer je lijep, dok u teoriji njegovo mahanje krila stvara efekte zračnog lupanja koji se s daljinom pojačavaju i šire valovi.
Znači, na primjer, ako ti pikanerom tu treseš Zemlju, u Americi zbog toga može nastati stašan potres i sve uništiti.

I to ti nisu dimenzije, nego efekti. :)
Ti pomoću neke dimenzije možeš napraviti efekte koji mogu utjecati na te iste dimenzije.

Aerial
09-09-2010, 20:06
Ti pomoću neke dimenzije možeš napraviti efekte koji mogu utjecati na te iste dimenzije.

huh?

Lord Coldwolf
09-09-2010, 20:20
Pa da, otprilike tako. Da bi mogao ući u neku drugu dimenziju morao bi se prebaciti u tuđu svijest. Paradoks je u tome što pri prebacivanju u tuđu svijest ne smiješ zadržati svoju, jer inače sa sobom nosiš i svoju dimenziju :)

Samim time kako napredujemo kroz život i mijenjamo svijest mi više nismo osoba od prije.. recimo kojih 5 godina.
Zanimljivo zar ne ? :D